Rüyada zeytin görmek nedir, 14 mükemmel tabir

ruyada zeytin gormek 5Rüyada Zeytin Görmek Nedir, 14 Mükemmel Tabir

Çok Önemli Not: Rüyada zeytin görmek veya yemek, ilâhî bir mesaj ve ileriye dönük bir ikaz olabilir; bu nedenle gördüğünüz rüyanın detaylarını tam anlamıyla hatırlayıp aşağıdaki tabirlerden hangisine uyduğuna dikkat etmelisiniz. Zaten madde madde birçok uyarıda bulunacağız.

Sevgili okurlar, rüyada zeytin görmek genel anlamda hayırlı ve güzel bir ömre, bereketli ve bol bir kazanca işaret etmesine rağmen, rüyanın görülme şekline göre farklı tabirler içerir.

Örneğin siyah zeytin görmek veya yemek, bolluğun ve bereketin simgesi iken yeşil zeytin görmek, dert ve üzüntü belirtisidir. Bu yüzden görülen rüyanın nasıl görüldüğüne göre farklı tabirler ortaya çıkar.

Dolayısıyla rüyada zeytin görmenin veya yemenin maddeler halinde yorumlanması daha makul ve faydalı olacaktır. Hemen hemen her maddede, gördüğünüz rüyanın ilâhî ikazının ne olduğunu belirtmeye çalışacağız.

 1. Genel Anlamda Zeytin Görmek Nasıl Tabir Edilir?

Birçok alim, zeytinin bolluk ve bereket, hayırlı iş ve güzel evlat ile tabir edilebileceğini dile getirip bu rüyanın müjde dolu olduğuna işaret eder; fakat aynı zamanda rüyanın şöyle bir uyarısı olduğunu belirtirler:

“Ey insan, zeytinin bolluk ve bereketle birlikte haset ve çekememezliği simgelediği gerçeğini de aklından çıkarma ve hayırlı işlere ve bol kazanca sahip olduğunda seni çekemeyen insanların kötü sözleri ve kem gözleri karşısında dikkatli ol.”

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

 1. Rüyada Zeytin Yemek Nedir?

Eğer rüyanızda kendinizin veya başka birinin zeytin yediğini görüyorsanız bu rüyanın iki boyutu vardır:

“Ya ileride, bir kişi tarafından çok mutlu edileceğiniz anlamına gelir bu rüya veya bir kişinin size dert ve kaygı sebebi olacağını gösterir.”

Kısaca rüyada zeytin yemek, iki şekilde de yorumlanır. Ama her halükarda, rüya sahibine şu mesajı verir:

“Hayatında bir belirsizlik hakim olacak ve bu belirsizliğin üstesinden gelmek, senin basiretine ve dikkatine bağlı olacak. Kalp gözünün açık olması bu anlamda oldukça önemli.”

ruyada zeytin gormek 4

 1. Rüyada Zeytin Ekmek Yemek Ne Anlama Gelir?

Eğer rüyanızda bir başkasının zeytin ekmek yediğini görüyorsanız, o kişinin veya yakınınızda bulunan bir kişinin sizin yardımınıza ihtiyacı var demektir.

Bu kişi, sizin maddi veya manevi yardımınız ile rahata kavuşacak ve size ömür boyu minnettar kalacak demektir.

Eğer kendinizi zeytin ekmek yerken görürseniz, birinden veya birilerinden yardım alarak çok güzel işlere imza atacaksınız ve hayatınıza renk katacaksınız demektir.

 1. Rüyada Olmamış Zeytin Görmek Neye Delalet Eder?

Zeytinle ilgili rüyalar içerisinde en çok olumsuz anlam yüklenen ve musibet veya bela ile yorumlanan rüya, olgunlaşmamış zeytin görmekle ilgili rüyalardır. Bu rüyanın şöyle bir ikazı vardır:

“Ey insan, karşına çıkacak olan bazı insanlar, sana yalnızca şer ve musibet getirip hayattan aldığın zevki, üzüntüye çevirebilir. Kaldı ki bu kişiler, ailenden birilerine veya yakın çevrene de zarar ulaştırabilir. Bu nedenle, herkese bel bağlama ve yüzüne gülen her insanın söylemlerine kanma sakın!”

 1. Rüyada Siyah Zeytin Görmek Neyin İşaretçisidir?

Rüyada görülen siyah zeytine, fırsat ve müjde anlamını yükleyen alimler bu rüyayı gören kişiye şunu söylerler:

“Eğer hayatınızda huzur ve saadetin devam etmesini istiyorsanız ve eğer mutluluğun hüzne ve kedere dönüşmesine engel olmak isterseniz, aile bireylerine daha fazla önem verin ve aile bağlarını sıkı tutmaya çalışın. Eğer evliyseniz ve evladınız varsa, onunla daha fazla vakit geçirin ve onun kötü yollara düşmesine engel olmaya çalışın.”

 1. Rüyada Yeşil Zeytin Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada gördüğünüz yeşil zeytin eğer olgunlaşmamış ham zeytin ise, bu rüya kötü günlerin habercisi sayılır. Eğer, olgunlaşmış yeşil zeytin ise, güzel günlerin sizi beklediği anlamı çıkarılır.

Tabi her iki tabirde de şu mesaj verilir:

“Güzel günlerin sahibi olan Allah’a daha fazla yönelip onun emir ve yasaklarına riayet ederek kendini emniyete alman gerekir. Kötü günleri de yaratan ve sana kötü günler yaşatan Rabb’imizdir. Ona yönelerek üzerindeki karanlık perdeyi kaldırmasını ve gönlüne inşirah ve huzur vermesini talep etmelisin.”

ruyada sari zeytin gormek

 1. Rüyada Sarı Zeytin Görmek Nedir?

Gördüğünüz sarı zeytin, yeşile yakın ise hayırlı kısmete ve güzel rızka delalettir; fakat olgunlaşmamış bir sarı zeytin ise, bu rüya, sizi bekleyen üzüntülü günlere karşı tedbirli olmanız gerektiğini anlatır.

Sarı zeytin, malın ve huzurun azalacağını ve maddi sıkıntılar yaşanacağını simgeler. Aslında sarı zeytin rüyası da bir ilâhî ikazdır ve bizi temkinli olmaya davet ederek korumaya çalışır.

 1. Rüyada Zeytin Çekirdeği Görmek Neye Yorulur?

Rüyada görülen zeytin çekirdeği, bir güzelliğin içinde gizlenen kötülüğe delalet eder ve şu uyarıya sahiptir:

“Ey insan, sana güzel gibi gelen her şey, göründüğü gibi güzel ve hayırlı olmayabilir, nitekim her hayrın içinde bir şer gizlenebilir. Eğer senin için hayırlı gibi görünen kavramlardan bazılarına dikkat edersen, netice itibariyle kötü ve şerli olduklarını görebilirsin.”

Bununla beraber zeytin çekirdeği görmeye çok güzel anlamlar yükleyen alimler de var. Bu konuda bazı alimler, zeytin çekirdeği görmeyi, yıllardır arzu edilen bir amacın gerçekleşmesi olarak tabir ederler.

ruyada zeytin gormek 6

 1. Rüyada Zeytin Toplamak Nedir?

Eğer rüyanızda birilerinin zeytin topladığını gördüyseniz, o kişilerin size muhteşem bir fırsat kapısı açacakları anlamına gelir. Eğer o kişi veya kişiler, tanıdığınız insanlarsa, o kişilerin sizi çok sevecekleri ve size çok değer verecekleri anlamı çıkar.

Eğer, rüyanızda kendiniz zeytin topluyorsanız, bu rüyanız size şu mesajı verir:

“Sen başka kişilerden medet ummayı kesip sadece kendi iradene ve kendi çabana bel bağlamalı, Allah’ın sana bahşettiği akıl ve beden nimeti ile kendi işlerinin üstesinden gelmeye çalışmalısın.”

 1. Rüyada Zeytin Ağacının Altında Oturmak Ne Manaya Gelir?

Zeytin ağacının altında oturan kişi siz veya bir başkası hiç fark etmez, bu rüya şöyle yorumlanır:

“Sizi yakında hiç beklemediğiniz şekilde nimetler ve imkânlar saracak, Allah’ın izniyle çok güzel günlere adım atacaksınız. Tabi sizinle beraber yakınınızda bulunan insanlar da bu fırsattan ve imkânlardan faydalanıp feraha kavuşacak.”

 1. Rüyada Zeytin Ağacı Görmek Nedir?

Zeytin ağacı görmek, rüya sahibinin yakın çevresindeki insanlara karşı, daha dikkatli olması gerektiğine yorulur ve bazı dost görünümlü düşmanlara delalet eder.

Rüyada zeytin ağacı görmeyi, çekememezlik ve haset belirtisi olarak gören tabirciler de vardır, fakat bunun aksine güzel günler ve bolluk başlangıcı gören tabircilerin olduğunu da beyan etmeliyiz.

 1. Rüyada Zeytin Dalı Görmek Nasıl Tabir Olunur?

Zeytin dalının rüyada görülmesi, gerçek hayatta olduğu gibi barışın simgesi olarak görülür, ne var ki bu barışın zor elde edilen bir barış olduğu söylenir ve rüyanın şu mesajı aktarılır:

“Ey insan, çevrende sana düşmanlık beslediğini zannettiğin düşman görünümlü kişiler, aslında dost canlısı ve sevecen insanlar olabilir. Eğer onların yufka yüreklerine hitap edebilmeyi başarırsan düşmanlık ve kin, yerini dostluğa ve barışa bırakır.”

 1. Rüyada Zeytin Ağacından Zeytin Toplamak Nedir?

Rüyanızda zeytin ağacından zeytin topladığınızı gördüyseniz, ileride oldukça geniş imkânlara kavuşup birçok insana bu şekilde iş imkânı sunacaksınız demektir. İnsanların sizi gördüğünde mutlu olacağına ve size itibar göstereceklerine delalet eder.

 1. Rüyada Zeytin Satın Almak Nedir?

Bu rüya, sahibinin çok eziyet çekerek de olsa mutluluğa kavuşacağına yorulur ve şu mesajı içerir:

“Ey insan, alın terinle veya zihin terinle mücadele ederek çok güzel yerlere gelebilir, zahmetine mukabil sınırsız şekilde rahmete ve nimete kavuşabilirsin.”

Evet, rüyada zeytin görmekle alakalı çok detaylı tabirler yaptığımız bu yazımızı bir tavsiyeyle bitirmek istiyoruz:

En Etkili Aşk Duaları Kitabı isimli kitapla aşk hayatınızın denetimini elinize alıp mutlu bir birlikteliğe kapı aralayabilirsiniz.

Kitaba buradan (tıklayın) ulaşabilirsiniz.

İsterseniz son yazdığımız şu rüya tabirlerine de bakabilirsiniz:

 

İlgili kelimeler: rüyada zeytin görmek

Yorumlar 2

 • Ruyamda yeyisllikler icinden bi kasa zeytinle bi yere girdim legen vardi icinde sirke su vardi zeytinleri icine bosalttim acaba ne anlama geliyor

 • Ruyada sevgilimin evine gittim bayramınız kutlu olsun dedim ama bayram günü değildi. Sevgilim içerden hayırdır ne bayramı dedi ve bana zeytin ve peynir verdi ve onları bana yedirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir