Rüyada yumurta görmek, 16 ilginç tabiri mutlaka oku!

ruyada yumurta gormekRüyada Yumurta Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yumurta görmek, her ne kadar yumurtayı görme şekline ve yumurtayla birlikte görülen nesnelerin nasıl olduğuna göre değişse de, genel anlamda olumlu yorumlanır. Genelde şöyle yorumlar yapılır:

“Bir insanın rüyasında yumurta görmesi, o kişinin hem kısmetinin hem de talihi ve nasibinin açılacağı ve o kişinin iş hayatında daha ileriye gideceği anlamına gelir. Bununla birlikte rüyasında yumurta gören kişi, bekar ise Allah’ın izniyle güzel bir evliliğe imza atacak, hayırlı bir eş ile hayatını birleştirerektir. Bu kişi evli ise, o zaman da Allah’ın izniyle hayırlı bir evlada nail olacak, mutlu bir aile yuvası ile hayatına devam edip hayırlı kısmetlere ve güzel nasiplere ulaşacaktır.”

Kısaca rüyada yumurta görmek, genel anlamda olumlu ve hayırlı olarak yorumlanır, fakat yumurtanın görülme biçimine göre çok değişik anlamlar ve yorumlar da aktarılır. Öyleyse şimdi madde madde yumurtanın nasıl görüldüğüne bağlı olarak aktarılan tabirleri sıralayalım:

 1. Rüyada Yumurta Yemek Nedir?

Genelde, “işlerin olgunlaşması” şeklinde tabir edilen yumurta yeme rüyaları, evli olanlarda farklı, bekar olanlarda ise farklı yorumlanır. Bekar olanların kısmetinin açılacağı şeklinde tabir edilirken, evli olanların ise hayırlı kısmetlere nail olacakları şeklinde yorumlanır.

Yumurta yemek, kısmet ve hayırlı evliliğe delalet etmekle birlikte, yoğun bir çalışmaya ve alın terine de işaret eder ve rüyayı gören kişinin becerikli olduğuna delalet eder. Çünkü bu kişi kendi emeğiyle ve kendi çabasıyla kendisine hayırlı kapılar açılmasına vesile oluyordur.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

 1. Rüyada Yumurta Pişirmek Ne Anlama Gelir?

Bu rüyalar, yumurtayı pişiren kişinin kim olduğuna göre değişir, ama genel olarak iş başarısı biçiminde tabir edilir. Şöyle ki:

Eğer rüyayı gören kişi, kendisi yumurta pişiriyorsa bu durum, o kişinin kendi işinde çok güzel başarılar sağlayacağını gösterir. Hatta bu kişi o kadar yükselecek ki, birçok insanın gıpta duygusuna vesile olacaktır.

Eğer yumurtayı pişiren kişi, başka biri ise bu rüya ise, rüyayı gören kişinin patronunun güzel işlere imza atacağına fakat bu işlerin semeresinin ve veriminin rüyayı gören kişiye de olumlu olarak yansıyacağına işaret eder.

 1. Rüyada Yumurta Almak Nedir?

Eğer herhangi bir yerden para karşılığında yumurta alıyorsanız, bu rüya, evinizdeki bolluğun ve bereketin artacağına ve para biriktirmeye başlayacağınıza delalet eder, aynı zamanda ileride çok zengin olacağınıza da işaret eder.

Genel anlamda bolluk ve bereketin işaretçisi olan yumurta almak eylemi, eğer bir yerden yumurta topladığınızı görüyorsanız çalıştığınız yerde güzel gelişmelere vesile olacağınıza işaret ederek bu gelişmelerin de paraya dönüşeceğini gösterir.

 1. Rüyada Yumurta Sarısı Görmek Nedir?

Bu rüyalar, genelde sarı çocuğa veya sarı altına yorulur ve şöyle yorumlar yapılır:

Eğer yumurta sarısını gören kişi evli ise, güneş gibi parlak hayırlı bir evlat sahibi olacaktır veya çil çil altınlara ve maddi zenginliğe kavuşacaktır. Bekâr ise, hayırlı bir evliliğe adım atacak ve bu evlilik, hayatına bolluk ve bereket getirecektir.

Eğer rüyada yumurtanın sarısının dağıldığı görülüyorsa, bu da çok güzel bir fırsatın elden kaçırılacağı veya hayırlı bir işin yarıda kalacağı şeklinde tabir edilir.

 1. Rüyada Yumurta Toplamak Ne Anlama Gelir?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi rüyama yumurta toplamak, genelde zenginlik ve bereket olarak yorumlanır ve şöyle denilir:

Rüyada yumurta toplamak, ya kişinin çok başarılı ve mutlu olacağına delalet eder veya çalıştığı işte güzel yerlere gelip insanlar tarafından takdir edileceğine işaret eder. Her halükarda yumurta toplamak hayra yorulur.

 1. Rüyada Yumurta Akı Görmek Ne Anlama Gelir?

Yumurta akı, her ne kadar gümüş şeklinde yorumlanıyor olsa da burada, elde avuçta olan bir birikimin kısa zamanda tükenip gideceğine delalet eder ve rüya gören kişiye şu mesajı verir:

“Elindeki malı ve parayı muhafaza etmeye çalış, aksi takdirde kısa süre içerisinde fakirliğe maruz kalabilirsin.”

Rüyada görülen yumurta akı, ferahlık ve mutluluğun gidip huzursuzluğun ve üzüntünün geleceği şeklinde de tabir edilir.

ruyada yumurta gormek 3

 1. Rüyada Yumurta Soymak Nedir?

Yumurtanın sarısı altın anlamına, beyazı işe gümüş anlamına geldiği için rüyada yumurta soymak, genellikle zenginlik ve refaha kavuşmak şeklinde tabir edilir.

Tabi burada yumurtayı soyan kişinin kim olduğu da ön plana çıkar. Şayet yumurtayı soyan kişi, rüyayı gören kişiyse bol miktarda nimet ve huzura kavuşacağının işaretçisi olur. Eğer kişi, başka kişinin yumurta soyduğunu görürse, bu tür rüyalar da o kişiden gelecek olan nimet ve faydaya işaret eder. Yani yumurtayı soyan kişiden, rüyayı gören kişiye gelecek yardım ve fazilet anlamında yorumlanır.

 1. Rüyada Yumurta Kırılması Nedir?

Yumurta ile alakalı diğer olumlu yorumların aksine, yumurtanın kırıldığını görmek, olumsuz şekilde tabir edilir ve rüyayı gören kişinin durumuna göre değişik tabirler ortaya çıkar. Şöyle ki:

Eğer bakire biri rüyasında yumurtanın kırıldığını görürse, bu rüya o kişinin bekaretini kaybedeceği şeklinde tabir edilir. Eğer bakire değil de evli bir kadınsa, Allah muhafaza çocuğunu kaybedebileceğinin işaretçisi sayılır.

Eğer erkek ise, bol miktarda mal kaybı yaşayacağı ifade edilir veya bu kişinin yakınları tarafından zarara uğratılacağı dile getirilir. Burada bir de yumurtanın çatlaması ile ilgili tabirlerden söz etmek gerekir.

Yumurtanın çatlamasını görmek de yine “kırılma” rüyalarında olduğu gibi kötüye yorulur ve eldeki malın gideceği şeklinde tabir edilir.

 1. Rüyada Yumurta Düşürmek Neye İşaret Eder?

Genel anlamda “yumurta düşürmek” rüyaları kötüye yorulur ve yumurtayı elinden veya bir nesnenin üzerinden düşüren kişinin durumuna göre farklı yorumlar yapılır. Örneğin yumurtayı düşüren bekâr bir kadın veya erkek ise, o kişinin kısmetinin kapandığı belirtilir.

Hamile bir kadın ise, çocuğunu düşürme olasılığı dile getirilir. Evli bir erkek ise, evliliğinin kötüye gidebileceği veya çocuklarının hayırsız olabileceği ifade edilir.

 1. Rüyada Yumurta Doğurduğunu Görmek Nasıl Yorumlanır?

Yumurta doğuran kişi eğer evli bir kadın ise, ileride hayırlı bir çocuk sahibi olacağına yorulur. Bu kadın bekâr ise, ileride çok mutlu olacağı bir kısmete kavuşacağına delalet eder.

Rüyayı gören bir erkek ise, ileride herkesin gıpta ile seyredip parmakla göstereceği harika bir işe ve üne kavuşacağına işaret eder.

Kısaca rüyada yumurta doğurmak, kişinin kısmetinin ve bahtının tamamen açılacağı anlamında tabir edilir.

ruyada yumurta gormek 4

 1. Rüyada Yumurta Dizmek Nedir?

Yumurta dizmek, genellikle bozuk olan aile birlikteliğinin düzene gireceği şeklinde yorumlanır ve şöyle denir:

Bozuk ve dağınık işlerin yoluna koyulması ve düzene girmesi, kişinin iç dünyasında yaşadığı çalkantılı duyguların rahatsız edici etkisinden kurtulması ve insanlarla yaşadığı kötü diyalogların düzelmesi olarak tabir edilir.

 1. Rüyada Yumurta Çalmak Nasıl Tabir Edilir?

Eğer yumurtayı çalan kişi sizseniz, kendi elinizle kendi başarınıza engel olacağınız anlamı çıkar. Veya geçmişte yaptığınız bir hatadan dolayı sürekli olarak pişman olduğunuz ve bu durumu bir türlü içinize sindiremediğiniz anlamına gelir. Bu rüya, aynı zamanda iş ve meslek hayatında düşüşe geçmenin belirtisi olarak da tabir edilir.

Eğer yumurtayı çalan kişi başka birisi ise, o kişiden sakınmak gerektiğine delalet eder. Çünkü başkasının yumurta çaldığını görmek, size onun tarafından gelecek bir zarar biçiminde yorumlanır.

 1. Rüyada Birine Yumurta Atmak Neye Delalet Eder?

Bu rüyada, kim kime yumurta atarsa atsın hep aynı yorum çıkarılır:

Biri veya birileri, sizin yaptığınız uygulamaları veya davranışları onaylamıyor ve bu yüzden sizi eleştiriyor.

 1. Rüyada Renkli Yumurta Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada sarı kabuklu yumurta görmek, genellikle hayra alamet olarak tabir edilmesine rağmen, kırmızı ve siyah renkte yumurta görmek, daha ziyade şerre işaret eder.

Kırmızı renk, yangının ve aile içi geçimsizliğin karinesi iken siyah yumurta da musibet ve belanın işaretçisidir.

ruyada yumurta gormek 5

 1. Rüyada Yumurtadan Civciv Çıkmasını Görmek Nedir?

Yumurtadan civciv çıkması, kişinin hayatına olumlu bir değişiklik yaşanması veya beklemediği bir nasibe kavuşacağına delalet eder.

Eğer güzel ve tatlı bir civciv ise, güzel bir eşe ve hayırlı bir çocuğa yorulur.

Civcivin ele alınması ve sevilip okşanması ise çocuğun güzel ve hayırlı olacağına delalet eder.

 1. Rüyada Büyük Yumurta Görmek Neye İşaret Eder?

Bu rüya da bol kazancın ve güzel kısmetin işareti olarak tabir edilir, aynı zamanda deve kuşu yumurtası gibi büyük yumurtaların görülmesi de aynı şekilde yorumlanır ve ün ve şöhrete delalet ettiği dile getirilir.

Evet, rüyada yumurta görmekle alakalı yazdığımız bu yazıda, bu rüyaları bütün detaylarıyla incelemeye çalıştık.

Bu konuda bir de tavsiyede bulunmak istiyoruz, şöyle ki:

Eğer, sizin veya çevrenizdeki kişilerin çok etkili aşk duaları ihtiyacı varsa şu kitabı (tıklayın) incelemenizi öneririz.

Not: En Etkili Aşk Duaları Kitabı isimli bu kitaba yönelik oldukça önemli yorumlar var, bu yorumları kitabın resmi sitesinden okuyabilirsiniz.

İsterseniz şu rüyaları da inceleyebilirsiniz:

 

İlgili kelimeler: rüyada yumurta görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir