Rüyada uçak görmek nedir, 17 harika tabir

Rüyada Uçak Görmek Nedir, 17 Harika Tabir

Sevgili okur, rüyada uçak görmek ile alakalı bu yazımızda çok özel bilgiler aktarır uçak görmenin bir “ilahi uyarı” olabileceği noktasının altını çizmeye çalışacağız.

Çünkü bu konuda bir kadının başından geçen garip bir hikaye var ve bu hikaye sizin de başınıza gelebilir. Dolayısıyla rüyada uçak konusundaki tabirleri okurken olaya her zaman “ilahi uyarı” kapsamında bakmanız gerekir.

ruyada ucak gormek 3

Çok önemli tabirlere geçmeden evvel, yukarıda bahsini ettiğimiz kadının hikayesini aktaralım:

Ayla Hanımın Rüyada Uçak Görmekle İlgili Hikayesi

Ayla Hanım, rüyasında bir uçak görür ama bu uçağı nasıl gördüğünü bütün detaylarıyla hatırlayamaz. Rüyası üzerinde düşünmeye başladığında, rüyasında bir uçak kazası gördüğünü hatırlar.

Gider bir rüya tabirleri kitabına bakar ve uçak kazasının bir uyarı olabileceğini öğrenir. İşin garip tarafı, oğlu Volkan, bir hafta sonra bir yolculuk yapacaktır, ama bu yolculuğu otobüsle yapacağı için ilk etapta endişelenmez.

Fakat sonra içine bir kurt düşer ve oğlunun yolculuğuna engel olur. Oğlu Volkan ilk etapta annesini dinlemese de, annesi ısrar edince yolculuğunu iptal eder.

Gariptir ama Volkan’ın yolculuk yapacağı otobüs kaza yapar ve otobüsteki herkes ölür.

İşte rüyada uçak görmek ile alakalı bir olay ve Ayla Hanımın yaşadığı ilginç hikaye bu. Şimdi, aktaracağımız yorumları okurken siz de bu rüyanın “ilahi bir uyarı” olabileceğini akıldan uzak tutmadan yazıdaki tüm maddeleri dikkatle okuyun lütfen.

 1. Genel Anlamda Rüyada Uçak Görmek Nedir?

Uçağın görülme biçimine göre tabirler değişiyor olsa da genel anlamda rüyada uçak görmek, şöhret ve itibar şeklinde yorumlanır. Ve bu rüyayı gören kişinin, hayatında itibar kazanacağı, insanlar nezdindeki prestijnin artacağı ve birçok probleminin üstesinden gelip kuşlar gibi özgür olacağı ifade edilir.

Bazı İslâm alimleri de genel olarak uçak görmenin güç ve maddiyat ile açıklanabileceğini ifade ederek, bu kişinin hayatının ilerleyen safhalarında şan ve şöhrete, maddi zenginliğe kavuşacağının altını çizerler.

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için şu linke tıklayın. (Buraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabını indirebilirsiniz.)

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Tabirlere devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi yüzlerce mucizevi yorum bulunmakta.

 

Şimdi, uçağın görülme şekline göre değişen tabirleri ve yorumları teker teker ve maddeler halinde inceleyelim:

ruyada ucak gormek 5

 1. Rüyada Uçak Düşmesi Ne Anlama Gelir?

Uçak düşmesi, psikolojik olarak içinizdeki ümitlerin solduğu anlamına gelir ve yaşama sevincinizi kaybettiğiniz şeklinde yorumlanır.

Aslında bu rüya, size hayata yeniden ve sıkı sıkıya bağlanmanız gerektiğini söyleyerek umutsuzluğu umuda çevirmenin güzelliğine vurgu yapar.

Bu rüyada, maddi kayıp vurgusu olduğunu söyleyen tabirciler de vardır, gerçekten de uçak düşmesini gören kişilerin maddi kayba uğradıklarına şahit olunmuştur.

 

"Mucizevi ve Sırlı Dualar Külliyatı" ile bütün istekleriniz gerçekleşecek. Bu dualarla hayatları değişen yüzlerce insanın yazdıkları sizi de çok şaşırtacak! Detaylar için hemen resme tıklayın!
“Mucizevi ve Sırlı Dualar Külliyatı” ile bütün istekleriniz gerçekleşecek. Bu dualarla hayatları değişen yüzlerce insanın yazdıkları sizi de çok şaşırtacak! Detaylar için hemen resme tıklayın!
 1. Rüyada Uçak Kazası Nedir?

Bu rüya da uçak düşmesi tabirinde olduğu gibi tabir edilerek şöyle denilir:

Uçak kazası, bir projenin yarım kalacağının işaretçisi olabileceği gibi, yaşama ümidini kaybetmeye de delalet eder.

Aynı zamanda, uçak kazasında mal ve can kaybı yaşanmışsa, yakınlarınızdan birinin bir yolculukta ciddi bir kazaya maruz kalabileceği ve can kaybı yaşanabileceği dile getirilir.

 1. Rüyada Uçak Kullanmak Nasıl Yorumlanır?

Uçak kullanmak, kişinin kendi hayatında etkin kararlar alacağı ve başka kişilerin söylemlerine itibar etmeyeceği anlamına gelir.

Genel anlamda araç kullanmak böyle yorumlanır ve kişinin, başkalarının yönlendirmesi doğrultusunda hareket etmeyi bırakıp özgürce davranması anlamını taşır. Fakat uçak kullanma rüyalarında, özgürlük daha ağır basar.

 1. Rüyada Uçağa Binmek Nedir?

Sevgili okurlar, uçağa binme rüyaları, iki şekilde tabir edilir ve birinci tabirde şöyle denilir:

Eğer kendi arzunuzla uçağa biniyor ve keyifli bir şekilde yolculuğa çıkacağınızı biliyorsanız, hayatı biraz da kendi akışına bırakmanız gerektiğine delalettir. Yani kendinizi çok kasmadan, suyun akıp yatağını bulmasına izin vermelisiniz.

Eğer, isteksiz bir şekilde uçağa biniyor veya zorla bindiriliyor iseniz, hayatınıza çeki düzen vermek ve daha planlı yaşamak zorundasınız, demektir. Çünkü başkasının zoruyla uçağa bindirilen veya kararsızlık içinde binen kişinin, bu şekilde yaşaması halinde mutsuz olacağı dile getirilir.

 1. Rüyada Uçak Kaçırılması Ne Manaya Gelir?

Rüyada herhangi bir uçağın veya sizin bindiğiniz uçağın kaçırıldığını görmek, iç dünyanızdaki karmaşaya ve çalkantılı ruh dünyanıza işaret eder ve bu rüya size şu mesajı verir: “Artık, geçmişin yükünü ve külfetini omuzlarınızda taşımaktan vazgeçmelisiniz. Ve geçmişte sizi derinden etkileyen duygusal yaralardan kurtulmaya çalışmalısınız.”

 1. Rüyada Uçak Bileti Görmek Nedir?

İçinde uçak bileti geçen her türlü rüya, yaşamınızda bir şekilde köklü bir değişiklik yapma arzunuza işaret eder.

Eğer bilet arıyor ve bir türlü bulamıyorsanız veya bilet alma konusunda tereddütt ediyorsanız, muhtemelen yaşamınızdaki değişime karar veremiyorsunuz. Bu rüya, şöyle bir uyarıda bulunur: “Yaşamınızdaki değişimin sizi mutlu edeceğine inanıyorsanız mutlaka adım atmalı ve istediğiniz insan olmaya çalışmalısınız.”

ruyada ucak gormek 2

 1. Rüyada Uçağın Vaktini Kaçırmak Nasıl Yorumlanır?

İş hayatınızda veya aile hayatınızda tam anlamıyla istediğiniz adımları atamadığınız ve bu yüzden mutsuz olduğunuz anlamına gelir. Aynı zamanda kendinizi çaresiz hissettiğiniz ve bir çıkış yolu bulmaya çalıştığınız anlamı çıkar bu rüyadan.

 1. Rüyada Çok Sayıda Uçak Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu rüya, bir fırsatlar okyanusu içinde olduğunuza delalet eder ve önünüzdeki fırsatları değerlendirmeniz gerektiğine işaret ederek sizi teşvik eder.

Eğer rüyanızda birçok uçak görüyor ve hangi uçağa bineceğiniz noktasında tereddüt ediyorsanız, büyük olasılıkla elinizin altındaki alternatif fırsatlardan hangisine yönelmeniz gerektiğine karar veremiyorsunuz demektir. Fakat endişe edilecek bir durum yok, çünkü bu rüya bizim uzun vadede birçok fırsata nail olacağımız anlamına gelir.

 1. Rüyada Uçakta Uyuduğunuzu Görmek Neye Delalet Eder?

Değişim ve farklılık ile tabir edilen bu rüya, siz farkında olmadan yaşam standartlarınızda sürpriz değişimler yaşanacağı şeklinde tabir edilir. Eğer uçağın inme vaktine yakın bir zamanda uyanırsınız, yaşayacağınız değişimleri son anda da olsa idrak edeceğiniz anlamı çıkarılır.

 1. Rüyada Uçakta Yemek Yemek Nasıl Bir Anlama Sahiptir?

Sevgili okurlar, uçakta yemek yemek veya farklı şeyler atıştırmak, sizin bir konuda tereddüt içinde olduğunuzu ve bir konunun üstesinden gelebilmek için canla başla mücadele ettiğinizi gösterir. Bu konu, büyük olasılıkla iş hayatınızla ilgili bir konu ve siz büyük bir açlıkla bu konunun üstesinden gelmeye çalışıyorsunuz.

Eğer yemeği bitirdiğinizi görüyorsanız bu problemin üstesinden geleceksiniz, fakat yemek bitmeden uyanırsınız, daha fazla mücadele etmek durumunda kalacaksınız.

 1. Rüyada Uçağın Denize Düşmesi Nedir?

İş hayatınız veya özel hayatınızda istemeye istemeye bir şeylere katlanmak zorunda olduğunuz anlamına gelir, fakat kısa süre içinde bu zorunluluktan kurtulup rahat bir nefes alacağınıza da delalet eder.

 1. Rüyada Uçak Patlaması Görmek Neye Delalettir?

Genellikle gam ve kasavet ile açıklanan uçak patlaması, sizi bekleyen zor günlere ve yaşamınızda karşılaşacağınız kötü durumlara işaret ederek, size tedbirli olmanız gerektiğini söyler.

ruyada ucak gormek 4

 1. Rüyada Uçak Arızası Görmek Neyin İşaretçisi Sayılır?

Her türlü aracın arıza yapması, bize ileride yaşayacağımız ve üzülmemize sebebiyet verecek arızalara ve aksaklıklara işaret eder ve bizi hayatımızın kontrolünü elimize almamız gerektiği noktasında uyarır.

Uçak arızası da bizi, ilerleyen günlerde temkinli almamız gerektiği noktasında ikaz eder.

 1. Rüyada Uçakta Yolculuk Yaptığını Görmek Nedir?

Uçak yolculuğu yaptığını görmek, kişinin daha rahat bir hayat yaşama arzusu ile dolu olduğunu, fakat bunu nasıl gerçekleştirmesi gerektiğini tam olarak bilmediğini anlatır.

 1. Rüyada Pilot Ve Uçak Görmek Nedir?

Bu rüya, kişinin toplum içerisinde prestij kazanacağına ve tüm gözlerin o kişiye çevrileceğine işaret ederek bize şöyle bir uyarıda bulunur:

“Kendinize dikkat etmelisiniz, çünkü her an, kıskançlık oklarına maruz kalabilir ve insanların kem gözü ile nazara uğrayabilirsiniz.”

 1. Rüyada Siyah Uçak Görmek Nasıl Yorumlanır?

Siyah uçak, genelde kötüye yorulur ve sizin, başlamak istediğiniz projeleri yarım bırakmak zorunda kalacağınız ve bu sebeple de çok üzüleceğiniz anlamına gelir. Bu rüyanın bize uyarısı şöyledir:

“Başladığınız işlere canla başla sarılın ve bu uğurda mücadele edin ama her işe çok fazla umut bağlamayın ve başarısızlığın olağan bir durum olduğunu aklınızda tutun.”

Evet sevgili okurlar, rüyada uçak görmek ile ilgili birçok değişik madde aktarmaya ve bu konuyu bütün yönleriyle masaya yatırmaya çalıştık, şimdi de önemli bir tavsiye ile yazımızı noktalayalım:

İnsanların aşk hayatına inanılmaz derecede olumlu etkisi olduğu söylenen Aşk Duaları Kitabı (tıklayın) adlı eseri mutlaka gözden geçirin.

Çünkü En Etkili Aşk Duaları Kitabını okuyan kullanıcıların yorumları oldukça ilginç.

İsterseniz şu tabirlere de göz atabilirsiniz:

Rüyada Araba Görmek ve Rüyada Örümcek Görmek

İlgili kelimeler: rüyada uçak görmek

Yorumlar 1

 • Ben rüyamda kuzenimle evimize yakın ağaçlık bir yerde dolanırken havada iki adet çok büyük tombul uçak belirdi ve rotalarından saparak yukarı aşağı sağa sola uçmaya başladılar yere çok yakındılar ben bunlar kesin bizim kafamıza düşer kaçalım dedim ve var gücümüzle koşmaya başladık bir köprü bulduk ve altına saklandık bu sırada uçaklar patlayarak düştüler seslerini duyduk bu rüyadan çok etkilendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir