Rüyada tırnak kesmek nedir, mutlaka okumalısınız!

Rüyada Tırnak Kesmek Nedir, Mutlaka Okumalısınız!

Çok Önemli Not: Rüyada tırnak kesmek, herkesin her zaman görmediği nadir rüyalardan biridir, şayet siz veya yakınınız böyle bir rüya gördüyseniz bu rüyanın size verilen bir ikaz olduğunu düşünüp rüyanızın tüm detaylarını hatırlamaya çalışmalısınız. Biz, aşağıda özellikle mavi renkle bu uyarıları aktarıp sizi bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.

Rüyada tırnak kesmek konusu, birçok değişik tabire sahip olan ilginç bir rüya çeşididir. Bu rüyayla ilgili tabirlerin değişiklik göstermesinin nedeni, rüyanın görülme şekliyle ilgilidir. Örneğin, rüyada evde tırnak kesmek farklı yorumlanır, sokakta kesmek farklı tabir edilir. Aynı şekilde tırnağını makasla kesmek farklı, bıçakla kesmek farklı tabirlere sahiptir. Şimdi bu değişik tabirlerin hepsini sırasıyla gözler önüne serelim:

 1. Genel Anlamda Rüyada Tırnak Kesmek Görmek Neye Yorulur?

Bu rüya, sizin bir yakınınızı kaybetme riskine delalet edebileceği gibi lüzumsuz işlerden sıyrılıp doğru ve güzel eylemlere yöneleceğiniz anlamına da gelebilir. Rüyanın ilâhî mesajı şudur:

“Eğer kendine ve yakınlarına değer veriyorsan güzel fiiller yapmaya çalış ve kendini doğru yola yüreklendir, aksi takdirde hem kendine hem de aile fertlerine ciddi zararlar gelmesine yol açabilir, ömrün boyunca pişmanlık ateşinde yanabilirsin.”

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

ruyada tirnak kesmek 4

 1. Rüyada Tırnak Makası Görmek Nedir?

Rüyada tırnak makası görmek, birçok tabircinin görüşüne göre size mutluluk ve huzur getirecek bir mala ve bolluğu işaret eder. Rüya şöyle bir mesaja sahiptir:

“Eğer bolluk ve zenginlik içinde yaşamak istiyorsan, kendindeki bazı eksiklerin farkına varmalı ve tırnak markasıyla tırnaklarını kestiğin gibi kendi azminle de eksik yönlerini makaslamak zorundasın.”

 1. Rüyada Tırnak Yemek Nasıl Tabir Edilir?

Tırnak yemekle ilgili rüyalar, zararlı akışkanlıklara ve topluma zarar veren davranışlara yorulur. Bu rüya şöyle bir mesaj verir:

“Eğer toplumun kabul ettiği ve evrensel olarak doğru kabul edilen davranışlara riayet etmezsen, aksine dik başlı bir tavır sergilersen kendi elinle kendine zarar verebilirsin. Bu dünyada daha rahat yaşamanın yolu, asi ve eleştirel duruştan vazgeçip herkesin suyuna gitmeye çalışmaktır. Bu tavır, sana cephe alanları bile yola getirecektir.”

 1. Rüyada Tırnak Çektirmek Nedir?

Tırnak çektirmek, özellikle ayak tırnakları ile ilgili olduğunda şöyle tabir edilir:

“Yürüyeceğin yollar, sana musibet ve felaket kapılarını açarak seni derdin ve acının en dip noktasına kadar götürebilir, bu şekilde kendini ağır bir musibet yükünün altında bulabilirsin. Bu nedenle kendi ayağınla yanlış olduğu açık olan yollara asla yönelme!”

 1. Rüyada Başkasının Tırnağını Kesmek Nasıl Tabir Edilir?

Rüyada başkasının tırnağını kesmek, size ihtiyacı olan insanların varlığına delalet eder ve size şu önemli mesajı verir:

“Çevrende sana ihtiyacı olan insanlar var, şayet onları tespit edip gerekli yardımda bulunmazsan sen de yardıma muhtaç hale gelebilirsin.”

 1. Rüyada Ayak Tırnağı Kesmek Ne Demek?

Ayak tırnağı kesmekle ilgili rüyalar, yolun açık olmasını ve hayatın kolaylığını ifade eder. Bu rüya, şunu söyler:

“Eğer, yolunun ve bahtının açık olmasını arzu ediyorsan, attığın adımların seni kötülüğe ve şerre görüşmesine engel olmalısın. Çünkü sen, hem ciddi kötülükler işleyecek bir kapasiteye hem de muhteşem hayırlar yapabilecek bir potansiyele sahipsin.”

 1. Rüyada El Tırnaklarını Kesmek Neyin İşaretçisidir?

Rüyada el tırnaklarını kesmek, rüya sahibinin eliyle bir fenalık veya güzelliğe vesile olacağını gösterir. Şayet kesilen el tırnakları siyah veya mor ise bu rüya, kötülüğe yorulur. Eğer beyaz ise, bu rüyanın anlamı da güzellik ve hayırdır; yani rüya sahibi, eliyle birçok güzelliğin kapısını aralayacak demektir.

 1. Rüyada Tırnak Törpülemek Nedir?

Rüyada tırnak törpülemek, sizin ileride muhteşem bir zenginliğe ve insanlara parmak ısırtacak bir servete erişeceğiniz anlamına gelir. Bu rüya size şöyle mesaj verir:

“Eğer muazzam bir servet ile hayatının düzene girmesini arzu ediyorsan, bundan sonraki hayatında önüne çıkacak tüm fırsatları değerlendir; çünkü seni abat edecek servete kavuşman yakındır.”

 1. Rüyada Tırnaklarını Dipten Kesmek Neyin Göstergesidir?

Tırnakları dipten kesmek, rüya sahibinin psikolojik sorunlar yaşadığına ve bu sorunların ileride daha da katlanarak artabileceğine işaret eder ve şu mesajı verir:

“Yaşadığın psikolojik sorunların kişisel hayatını daha fazla zindana çevirmesini istemiyorsan bir an önce tedbir almalı, kendine çeki düzen vermelisin; yoksa çok daha kötü günlerin kapısını aralamış olursun.”

ruyada tirnak kesmek 6

 1. Rüyada Ojeli Tırnak Kesmek Ne Demek?

Ojeli tırnak kesmek, sizi arkanızdan çekiştiren birkaç kişinin varlığına delalet eder; bu kişiler, kestiğiniz tırnak sayısıncadır. Ojeli tırnak kesme rüyasının mesajı ise şudur:

“Seni çekiştiren insanların dostluğunu güvenme, çünkü kötü bir günde seni arkandan vurabilirler.”

 1. Rüyada Tırnaklarını Keserken Kanatmak Nedir?

Tırnak keserken kanatmak, pişmanlık verici bir işe yöneleceğiniz şeklinde tabir edilir. Bu rüya, hayatınızda pişmanlık olmasın diye size şu ilâhî uyarıda bulunur:

“Bir yanlış tercihin, seni pişmanlık ateşinde yakıp kavurabilir; kendine ve aldığın kararlara dikkat et.”

 1. Rüyada Camide Tırnak Kesmek Ne Demek?

Camide kesilen tırnak, hayırlı bir işin şerre dönüşebileceğini anlatır. Çünkü bu rüyada cami hayırlı bir mekân veya güzel bir imkânı simgeler, tırnak ise nispeten kötü veya lüzumsuz bir amele delalet eder.

 1. Rüyada Evde Tırnak Kesmek Neye Yorulur?

Evde tırnak kesmekle alakalı rüyalar iki şekilde tabir edilir, şöyle ki:

Birincisi, her şeyin normal seyrinde devam edeceğini ve rüya sahibinin huzurlu bir gidişatı olduğunu gösterir.

İkincisi ise, rüya sahibinin yardımına gereksinim duyan ve fakat utandığı veya çekindiği için bunu ifade edemeyen insanların varlığına işaret eder.

 1. Rüyada Sokakta Tırnak Kesmek Nedir?

Sokakta kesilen tırnak, kişinin oturup oturmadığına göre farklı anlamlara gelir. Şayet rüya sahibi sokakta bir yerde oturarak tırnağını kesiyorsa hayır ve mutluluğa işarettir, eğer oturmadan kesiyorsa şerre ve kötülüğe delildir.

 1. Rüyada Gündüz Tırnak Kesmek Ne Demek?

Gündüz kesilen tırnak, bize şu uyarıyı yapar:

“Her şey yolunda gitsin istiyorsan, arada sırada kalbini yoklayan kötü düşüncelerin ve şerli planların etkisinden kurtar kendini.”

ruyada tirnak kesmek 1

 1. Rüyada Gece Tırnak Kesmek Neye İşaret Eder?

Gece tırnak kesmek, kişinin karanlık kişilerin kirli ağına düşebileceği anlamını taşır ve rüya sahibini şöylece uyarır:

“Çevrende bazı kötü niyetli ve karanlık insanlar olabilir, temkinli ol ve her sırrını herkesle paylaşma. Unutma ki herkes, senin gibi iyi niyetli olmayabilir.”

 1. Rüyada Morarmış Tırnak Kesmek Nedir?

Morarmış tırnak kesmek, kötü günlerin geride kalacağı manasına gelir ve bundan böyle, güzelliklerin ve mutlulukların size nasip olacağını gösterir.

 1. Rüyada Siyah Tırnak Kesmek Neye Çıkar?

Bu rüya da üzerinizde dolaşan kara bulutların artık size musallat olmayacağına ve bundan sonra daha kaliteli ve daha doyumlu bir ömür geçireceğinize işarettir.

ruyada tirnak kesmek 2

 1. Rüyada Çocuk Tırnağı Kesmek Nedir?

Çocuk tırnağı kesmek, sizin vesileniz ile birçok çocuğun sevineceği anlamını taşır. Bazı tabirciler ise bu rüyanın güzel rızka işaret ettiğini ifade ederler.

 1. Rüyada Yaşlı Birinin Tırnağını Kesmek Neyin Göstergesi?

Rüyanızda yaşlı birinin tırnağını kestiğinizi gördüyseniz bu rüyanın şu mesajına kulak vermelisiniz:

“Büyük bir hayra ve muhteşem bir bolluğa kavuşabilir, harika bir hayatın kapısında olabilirsin. Bu güzel nimetlere erişmenin en güzel yolu, insanlara yardım etmektir; çünkü sen onlara yardımcı olursan Allah da seni inanılmaz nimetler ile onurlandırır.”

Evet sevgili okurlar, bu yazımızda size rüyada tırnak kesmek ile alakalı en doğru tabirleri ve en sağlam yorumları naklettik. Sözün tam da burasında size çok önemli bir kitap tavsiyesinde bulunmak istiyoruz:

En Etkili Aşk Duaları Kitabına mutlaka göz atın. Kitaba buradan (tıklayın) ulaşabilirsiniz.

İsterseniz son yazdığımız tabirler olan aşağıdaki rüya tabirlerine de göz atıp inceleyebilirsiniz:

 

İlgili kelimeler: rüyada tırnak kesmek veya yemek

Yorumlar 5

 • Bu yoruma katılıyorum. Dün ben çok kötülükler yaptım ve bu resmen bana bir uyarıydı. Teşekkürler…

 • Rüyada tırnağın bir erkek tarafından veya herhangi biri tarafından kesilmesi ne anlama geliyor

 • Rüyamda el tırnaklarımı bir bıçak ile teker teker kesiyordum hiç canım acımadan öyle kolay kesiliyordu ki ve tırnakların bembeyazdi

 • merhaba. ben rüyamda evimde koltuğuma uzanmıs dışarda yağan lapa lapa karı izliyordum. çok mutlu olmuştum huzurla izliyordum ama bunca zamandır yağmadı şimdi yağıyo diye de şaşırmıştım. sonra abimi gördüm koltuğun diğer ucunda tırnaklarını kesiyordu. daha sonra birden dışarda bi kamyonun içinde belirdim ben annemle ayakkabılarımızı giyerken başka bi kadın biraz yaşlı başkasının terliğini giydi pazar yeri gibi bi yerden geçtik o kadın yayan biz kamyondaydık sonra indik bizim tanıdığımız yaşlı bi teyzenin evine geldik kadın terlikleri o teyzenın evinin orda sokakta bıraktı. teyze biraz hasta gibiydi annemi içeri çağırdı sana bişe anlatıcam dedi sonra uyandım..

 • Lütfen bana yardım edin. Rüyamın anlamını bilmiyorum. Rüyamda anneme bişeyden dolayı elimi uzatıyordum. Bi bakıyordum ki tırnağım uzun ve içinde kir var. Bende tırnağımı keseyim de elimi koyayım diyordum. Kesecekken rüya bitiyordu. 🙁 lütfen rüyamın anlamını söyleyin bana 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.