Rüyada Tavuk Görmek Hakkında İlginç Tabirler

Rüyada tavuk görmek ne anlama gelir?

Rüyada tavuk görmek genel anlamda müjde biçiminde tabir edilir. Rüya sahibinin hem özel yaşamında hem de maddi durumunda hayırlı gelişmelerin olacağını ifade eder.

Ancak tavuk görme rüyalarının her zaman olumlu tabir edilmediğini de bilmek gerekir. Çünkü tavuk görme rüyaları çift anlamlı ilahi mesajlar bildirir. Yani rüyadaki küçük bir ayrıntı dahi tabirin tamamen değişmesine neden olabilmektedir. Bu itibarla rüyasında tavuk gören kişilerin hatırladıkları tüm detayların yorumunu dikkatlice okumaları faydalı olacaktır.

Bu yazımızda sahih rüya tabiri kaynaklarından faydalanarak rüyada tavuk görmek ile alakalı tüm önemli ayrıntıların tabirini sizler için bir araya getirdik. İnşallah gördüğünüz rüya hayra çıkar ve müjdeli durumların habercisi olur.

İşte rüyada tavuk görmek ile ilgili bilinmesi gereken önemli hususlar 

Rüyada zayıf tavuk görmek

Rüya sahibinin kötü niyetli akrabalarına karşı uyarılmasıdır. Kişinin güvenip değer verdiği bir akrabasının kendisi hakkında olumlu düşünmediğini ve ilk fırsatta kendisine zarar vereceğini beyan eder. Rüyasında zayıf tavuk gören kişilerin kendi akrabaları konusunda daha tedbirli davranılmaları isabetli olacaktır.

Rüyada tavuk eti yemek

Kişi rüyasında temiz ve lezzetli tavuk eti yediğini görürse kendi gücünün farkına vararak çalışacak ve bu emeği sonucunda büyük servet elde edecektir. Yani kişinin silkinip kendine gelmezsi ve büyük gelire sahip olmasıdır.

Eğer kişiyi rüyasında bayat tavuk eti yediğini görürse ortaklıktan ötürü ciddi zararlara uğrayacağı ifade edilmektedir. Rüyasında bozuk veya kokuşmuş tavuk eti yediğini gören kişilerin her türlü ortaklıktan uzak durmaları en akıllıca tercih olacaktır.

Rüyada tavuk kesmek

Nikah merasimi ile tabir olunmaktadır. Rüya sahibinin bizzat kendisinin veya ailesinden birisinin hayırlı bir nikah kıyacağına işaret eder.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada siyah tavuk görmek

Kişinin hayatına dahil olacak bir kadının simgesi kabul edilir. Siyah tavuk görme rüyası ile ifade edilen bu kadının kişinin yaşamında hoş olmayan gelişmelerin görülmesinde neden olacağı da belirtilmektedir.

Bazı kaynaklarda siyah tavuk görmek meşhur olmak ancak bir süre sonra bu şöhretten kötü etkilenmek biçiminde de tabir edilmiştir.

Rüyada beyaz tavuk görmek

Rüyada beyaz tavuk görmek hayırlı kısmet anlamında tabir edilir. Kişinin gönlüne göre bir eş bulması ve onunla mutlu bir evlilik yapması demektir.

Rüyada beyaz tavuk görmek uzun süredir görüşmeyen bir dost ile yeniden bir araya gelmek manasına da gelmektedir.

Rüyada civciv görmek

Rüya sahibinin yapmakta olduğu işte yaşadığı bölgenin en başarılı kişisi olacağını ifade eder.

Kişinin rüyada tavuk ile civcivlerini bir arada görmesi ise çok büyük bir zenginliğe kavuşmak anlamına gelmektedir.

Rüyada kuluçkaya yatan tavuk görmek

Hasta kişilerin rüyada kuluçkaya yatmış tavuk görmeleri şifa bulmaları anlamına gelir.

Evli çiftler için bu rüya çocuk sahibi olmak manasındadır.

Düşmanı olan kişilerin bu rüyayı görmeleri düşmanlarından kurtulacakları biçiminde yorumlanmaktadır.

Kişinin rüyada kuluçkaya yatmış tavuğu rahatsız ettiğini görmesi ise başka insanların etkisine kapıldığını ve kendi kararlarını kendisi verecek iradeden yoksun olduğunu göstermektedir. Bu rüyayı gören kişilerin kendi başlarına özgürce karar verebilmeyi öğrenmeleri büyük önem arz etmektedir.

Rüyada tavuk yumurtası görmek

Rüyada görülen tavuk yumurtası büyük yatırım anlamına gelir. Rüya sahibinin hayırlı bir yatırım yaparak geleceğini kurtaracağı yorumu yapılır. Ancak söz konusu güzel neticelerin elde edilmesi için rüya sahibinin sabırlı davranmayı bilmesi gerekir.

Rüyada tavuk yumurtası görmek kişinin hiç beklemediği bir yerden önemli bir gelir elde etmesi anlamında da yorumlanmaktadır.

Rüyada tavuk kümesi görmek

Kişinin rüyasında sessiz bir tavuk kümesi görmesi ailesiyle mutlu olacağını gösterir. Eğer rüyada görülen tavuk kümesinde tavukların çok fazla ses çıkardıkları görülmüşse bu durum aile içinde yaşanacak münakaşalara işaret sayılır.

Rüyada tavuk saldırması

Kişinin rüyada tavukların saldırısına uğradığını görmesi 2 olumsuz durumun habercisi sayılır:

Rüya sahibinin büyük emekler vererek yürütmekte olduğu bir işin yarıda kalacağı anlamına gelir.

Rüya sahibinin çok sevip değer verdiği bir insanın iftirasına uğrayacağı biçiminde tabir edilir.

Rüyada kafes içinde tavuk görmek

Rüya sahibinin çok fazla servet elde etmesi ve kazandığı bu paraları gönül rahatlığı ile harcamasıdır. Yani rüya sahibinin hayatını güzelleştirmesine vesile olacak büyük bir zenginliğe ulaşması anlamına gelir.

Rüyada tavuk kanı görmek

Rüyada tavuk kanı görmek rüya sahibi için ilahi bir ikaz olarak değerlendirilir. Buna göre rüya sahibinin aç gözlü davranışlar sergileyerek kendi eli ile kendisine zarar verdiği beyan edilir. Bu rüyayı gören kişilerin biraz daha sabırlı ve hoşgörülü biçimde olaylara yaklaşması tavsiye edilmektedir.

Rüyada hasta tavuk görmek

Rüya sahibinin aile içinde huzursuzluğa sebep olacak kötü davranışlar sergilemesidir. Yani rüya sahibinin yapacağı bir yanlıştan ötürü aile bireylerinin üzülmesine sebep olmasıdır. Rüya sahibinin yapacağı bir yanlıştan ötürü aile bireylerinin üzülmesine sebep olmasıdır. Rüyasında hasta tavuk gören kişilerin hal ve hareketlerine dikkat etmeleri bu manada zorunluluk arz etmektedir.

Kişinin rüyada hasta tavukla ilgilenmesine rağmen tavuğun öldüğünü görmesi ise bütün mal varlığını kaybetmek yani iflas etmek anlamında tabir edilmektedir.

Rüyada tavuk çorbası görmek

Rüyada tavuk çorbası görmek pek hayırlı kabul edilmez ve kişinin sağlığını kaybederek çeşitli hastalıklarla mücadele etmesi anlamına gelir.

Rüyasında tavuk çorbası görmek mücadeleden erken vazgeçmek yani çabuk pes etmek anlamına da gelir. Bu rüyanın yorumunu yapan büyük alimler kişinin mücadele ettiği alanlarda biraz daha sabırlı ve dirayetli davranmasını tavsiye etmektedir. Zira kişinin biraz daha dayanma gücü göstermesi halinde sorunlarının biteceği yorumu yapılmaktadır.

Rüyada tavuk pisliği görmek

Rüyada tavuk pisliği görmek bolluk bereket anlamında tabir edilmiştir. Rüya gören kişinin girişilecek her türlü alışverişten kazançlı çıkacağı yorumu yapılır.

Rüyada tavuk pisliği gören kişilere çekinmeden ticarete atılmaları tavsiye edilmektedir. Zira bu rüya rızık kapılarının sonuna kadar açılması ve kişinin bereketli günler yaşaması anlamındadır.

Rüyada tavuk ile horoz görmek

Önemli bir fırsat yakalamak manasında tabir edilmektedir. Rüya sahibinin bu önemli fırsatı değerlendirmesi halinde sonraki yaşamının büyük ölçüde değişeceği beyan edilmektedir.

Rüyada tavuk ile horoz ü bir arada gören kişi yaşadığı toplumda büyük bir itibar elde ederek lider bir kişi haline gelecektir.

Kişinin rüyada horoz ile tavuk arasında cinsi münasebet yaşandığını görmesi ise uzak bir memlekete yolculuk yapmak manasında tabir edilmiştir.

Rüyada ölü tavuk görmek

Sırların veya gizli işlerin açığa çıkması anlamına gelir. Rüya sahibinin geçmişte yaptığı bazı hatalarının karşısına çıkarak hayatını olumsuz etkilemesidir.

Rüyada ölü tavuk görmek bazı kaynaklarda evine veya iş yerine hırsız girmek biçiminde de tabir edilmiştir.

 

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir