Rüyada Su Görmek Enteresan Gelişmelere İşaret Eder

Rüyada su görmek ne anlama gelir? Hayır mıdır, şer midir?

Rüyada su görmek toplum içinde genellikle “Su azizlik belirtisidir, hayırlı durumlara işaret eder.” biçiminde tabir edilmektedir. Yani halk arasında rüyada su görmek müjdeli durumların habercisi sayılır. Ancak bilinmelidir ki su görmenin -ayrıntılara bağlı olarak değişen- olumlu olumsuz pek çok farklı anlamı vardır.

Su görme rüyalarının hayır mı şer mi olduğunu tespit etmek için rüyada görülen detaylara dikkat etmek gerekir.

Bu yazımızda su görme rüyalarında tabir üzerinde belirleyici olan tüm önemli ayrıntıların tabirine yer verilmiştir.

İşte rüyada su görmek hakkında bilinmesi gereken her şey

Rüyada Su İçmek

Rüyada su içmek maddi gelişmelere işaret eder. Kişi rüyasında tadı güzel bir su içtiğini görürse bu durum maddi sıkıntıların aşılarak rahat bir yaşama kavuşulacağını ifade eder.

Kişinin rüyasında tuzlu veya acı su içtiğini görmesi ise geçim sıkıntısına delalet eder.

Eğer bir kişi rüyasında tadı çok kötü olan bir su içtiğini ve rahatsız olduğunu görürse maksadını aşan sözler söyleyerek zor durumda kalacaktır. Bu rüyayı gören kişilere konuşmalarına dikkat etmeleri tavsiye edilmektedir.

Rüyada Durgun Su Görmek

Rüyada durgun su görmek bütün rüya tabiri kaynaklarında meydana gelecek can sıkıcı olayların işareti sayılmıştır. Bu rüyayı gören kişi her türlü kötü olaya karşı hazırlıklı olmalıdır.

Durgun su rüyası gören kişilerin günlük yaşamda her zamankinden daha dikkatli ve daha tedbirli olmaları büyük önem arz etmektedir.

Ayrıca kaza belanın defi için bir miktar sadaka vererek dua etmek de faydalı olacaktır.

Rüyada Bulanık Su Görmek

Rüyada bulanık su görmek kişinin nefsine uyarak çeşitli hatalar yapması manasındadır.

Bu dünyayı gören kişilerin kendilerini günahtan sakındırmaları büyük önem arz etmektedir.

Bazı kaynaklarda bulanık su görme rüyaları kişinin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmemesi anlamında da yorumlanmaktadır. Rüya sahiplerinin hem iş yaşamında hem de ailevi ilişkilerinde görevlerini layıkıyla yerine getirmeye gayret etmeleri isabetli olacaktır.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada Akarsu Görmek

Rüyada görülen akarsuyun berrak olması halinde bu rüya başarıya ulaşmak anlamında tabir edilmiştir.

Eğer görülen akarsu bulanık ise bu rüya ilahi bir uyarı olarak kabul edilmelidir. Zira bulanık akan akarsu rüyaları kişinin yanlış davranışlarda bulunarak kendisine zarar verdiğini ifade etmektedir. Rüya sahibinin davranışlarına çekidüzen vererek daha düzenli bir yaşam sürdürmeye gayret etmesi en isabetli tercih olacaktır.

Rüyada Suya Düşmek

Rüyada suya düştüğünü görmek yolculuğa çıkmak manasında tabir edilmiştir.

Bir kişi rüyasında çok derin bir suya düştüğünü ve boğulma tehlikesi geçirdiğini görürse yapacağı yolculuk çetin geçecektir. Ancak kişi rüyasında sığ bir suya düşerse söz konusu yolculuk kolay olacaktır.

Suya düşme rüyalarında suyun derinliği gibi düşülen suyun temiz olup olmaması da tabir üzerinde etkili olmaktadır. Temiz bir suya düşmek hayırlı kabul edilirken pis bir suya düştüğünü görmek çaresiz duruma düşmek ve hayal kırıklıkları yaşamak manasında tabir edilir.

Rüyada Yüzmek

Bir kişinin rüyada yüzdüğünü görmesi hayatının olumlu yönde büyük ölçüde değişmesi anlamındadır. Yani rüyada yüzmek müjdeli durumların habercisi sayılır.

Rüyada yüzerken suya battığını veya boğulduğunu görmek ise ciddi ailevi sıkıntılar yaşayarak mutsuz olmak manasında tabir edilmiştir.

Rüyada Su Üstünde Yürüdüğünü Görmek

Rüya sahibinin son zamanlarda hayata dair umutlarını kaybettiğini ifade eder.

Bu rüyayı gören kişilere beklediklerinden daha kısa bir sürede müjdeli haberler alacakları mesajı verilmektedir. Eğer rüya sahibi pes etmez ve bir süre daha direnmeyi başarırsa hayatında çok güzel gelişmeler yaşanacaktır.

Rüyada Zemzem Suyu İçtiğini Görmek

En hayırlı rüyalar kategorisinde kabul edilmektedir. Rüyada zemzem suyu içtiğini gören kişinin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdüreceği ifade edilir.

Hasta kişilerin rüyada zemzem suyu içtiklerini görmeleri şifa bulacakları yönünde yorumlanmaktadır.

Kötü alışkanlıkları olan bir şahsın rüyada zemzem suyu içtiğini görmesi ise söz konusu olumsuz davranışları terk ederek daha düzgün bir yaşama adım atması biçiminde tabir edilmektedir.

Rüyada Ateşin Üzerine Su Döküldüğünü Görmek

İlahi bir uyarı olarak kabul edilen rüyalardan biridir. Bu rüyayı gören kişinin hak yoldan ayrılarak kötü davranışlar sergilemeye başladığı ifade edilir.

Rüyada ateşin üzerine su döktüğünü gören kişinin bulaştığı günahlar varsa bunları tespit etmeye çalışması ve kendisine çeki düzen vermesi büyük önem arz etmektedir.

Rüyada Suda Yüzünün Aksini Görmek

Bir kişiyi rüyada sudaki aksini birebir aynı şekilde görüyorsa bu durum geleceği ile ilgili önemli kararlar vermek zorunda kalacağına işaret sayılmaktadır.

Kişi sudaki aksini farklılaşmış biçimde görürse bilmelidir ki ruhsal açıdan büyük bir boşluğa düşmüştür. Rüya sahibinin vakit kaybetmeden ruhsal huzura ulaşmanın yollarını araması yerinde olacaktır.

Rüyada Ocakta Kaynayan Su Görmek

Ocakta kaynayan su mutlu bir aileye delalet eder. Rüya sahibinin aile bireyleriyle mutlu ve bereketli bir yaşam sürdüreceğini ifade eder.

Eğer ocakta kaynayan su çeşitli kazalara neden oluyorsa veya dökülüyorsa bu durum özel hayatla ilgili sırların açığa çıkması manasında yorumlanmaktadır.

Rüyada Birinden Su İstemek

Kişi rüyasında birisinden su istediğini görürse daha önceden yapılan iyiliklerin karşılığının alınacağı ifade edilir. Yani rüya sahibi insanlara yaptığı iyiliklerin meyvesini toplayacak ve içinde bulunduğu zor durumdan bu vesileyle kurtulacaktır.

Kişi rüyasında su istediği halde kimsenin kendisine su vermediğini görürse rüya haram mal yemek biçiminde tabir edilir. Rüya gören kişinin helal olmayan yollardan gelir elde ettiğine işaret sayılır. Rüya sahibinin faiz, tefecilik ve kul hakkı yemek gibi caiz olmayan icraatlardan uzak durması yerinde olacaktır.

Rüyada Birisine Su Vermek

Rüyada herhangi bir şahsa veya bir insan topluluğuna su vermek başarıya nail olmak anlamında tabir edilir.

Rüya sahibi yaptığı işte yaşadığı bölgenin en başarılı şahıslarından biri haline gelecektir. Bu rüya aynı zamanda murat edilen hedeflere ulaşmak anlamında da tabir edilmektedir.

Eğer rüyada vefat etmiş bir kişiden su alındığı görülürse bu durum rüya sahibini endişelendirmemelidir. Zira rüyada ölmüş bir şahıstan su almak kısa sürede ve kolay yoldan büyük bir servet elde etmek anlamında tabir edilmektedir.

Rüyada Su Basması Görmek

Bir kişi rüyasında evinin ya da iş yerinin su altında kaldığını görürse bu durum büyük toplumsal olaylara delalet eder.

Savaş, isyan ve kargaşa gibi insanlardan kaynaklanan büyük musibet anlamında tabir edilir.

Eğer kişi rüyasında yaşadığı tüm şehrin sular altında kaldığını görürse bu durum büyük bir kıtlık yaşanacağını ve insanların ekonomik sıkıntılardan ötürü ciddi zorluklarla karşılaşacağı yorumu yapılır.

Rüyada Havuzda Su Görmek

Berrak ve temiz bir su ile dolu havuz görmek bolluk bereket anlamında tabir edilir. Bu rüyayı gören kişinin ömrünün sonuna kadar geçim sıkıntısı yaşamayacağı ifade edilir.

Eğer kişiyi rüyasında kirli veya bulanık su dolu bir havuz görürse farkında olmadan gıybet günahına bulaştığı ifade edilir. Gıybet etmek yani insanlar hakkında ileri geri konuşmak dinen caiz değildir ve kesin bir dille yasaklanmıştır. Rüya sahiplerinin de bu konuda duyarlı davranması zorunluluk arz etmektedir.

Kişinin rüyasında boş bir havuz görmesi ise çok fazla güvendiği yakın bir arkadaşından zarar görmek anlamında tabir edilmektedir. Rüya sahiplerinin en yakın arkadaşları dahi olsalar başka insanlara karşı tedbirli olmayı ihmal etmemeleri gerekmektedir.

Dilerseniz Rüyada Yüzmek Hakkında 11 Detaylı Tabir adlı yazımızı da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir