Rüyada Sakız Görmek Üzerine 7 Şaşırtıcı Tabir

Rüyada Sakız Görmek ve Sakız Çiğnemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sakız görmek genellikle özel hayatta yaşanacak sorunların işareti kabul edilmektedir. Ancak kadim rüya tabiri kaynakları incelendiğinde bu rüyanın oldukça farklı anlamlar taşıdığı da görülmektedir.

  • Osmanlı döneminde sakız çiğnemek hatta sakız bulundurmak dahi yasaktı. Sakız ülke içerisine kaçak yollardan giriyordu ve bu kaçakçılığı yapan kişiler tespit edildiğinde ağır cezalara çarptırılıyordu. Ancak buna rağmen özellikle de zengin Osmanlı kadınları arasında sakız çiğnemek oldukça yaygındı.

Aşağıda rüyada sakız çiğnemek ile ilgili 7 önemli detayın tabirine yer verilmiştir. Tabirlerin büyük bir kısmının olumsuz olmasının sebebi sakızın geçmiş kültürümüzdeki kötü konumundan kaynaklanmaktadır. Rüya sahiplerinin bu gerçeği de göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yapması daha doğru olacaktır.

İşte rüyada sakız görmek veya sakız çiğnemek ile ilgili en önemli hususlar

Rüyada Sakız Çiğnemek

Rüyada sakız çiğnemenin şu anlamlara geldiği ifade edilmektedir:

  • Rüya sahibi sonradan çok fazla pişman olacağı büyük bir hata yapacaktır.
  • Aile huzurunun ortadan kalkması manasındadır.
  • Rüya gören kişi hakkında kötü dedikoduların ortaya çıkmasıdır.

Eğer rüyada kirli bir sakızın çiğnendiği görülürse “rüya sahibinin kendi eli ile kendisine zarar vereceği” yorumu yapılmaktadır.

Rüyada Sakızdan Balon Yapmak

Rüyada sakızdan balon yaptığını görmek, rüya sahibinin ciddi bir meselede yanlış bir karar vermek üzere olduğunu bildirir. Rüya gören kişinin daha dikkatli ve daha tedbirli davranmasında fayda vardır.

Rüyada sakızdan balon yapıp patlattığını görmek bazı alimler tarafından istemeden kötü sözler söylemek ve sevdiği insanları kırmak anlamında da yorumlanmıştır.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada Sakız Yutmak

Rüyada sakız yutmak büyük emek verilen bir işte başarılı olamamak ve hayal kırıklığı yaşamak anlamında tabir edilmiştir.

Kişinin rüyasında sakız yutup nefessiz kaldığını görmesi ise aceleci davrandığı için kendisine zarar vermesi anlamındadır. Bu rüyayı gören kişilere biraz daha sabırlı olmalarının faydalı olacağı tavsiye edilmektedir.

Rüyada Başka Bir İnsanın Sakız Çiğnediği Görmek

Rüyada sakız çiğneyen insanın kimliği tabir üzerinde etkili olmaktadır. Bu hususta ifade edilen bilgileri şöyle sıralamak mümkündür:

Kişinin rüyasında sevdiği bir insanın sakız çiğnediğini görmesi gerçekleri görmek anlamında tabir edilir. Rüya sahibinin o güne kadar farkında olmadığı bazı önemli detayları fark etmeye başlayacağını bildirir.

Rüyada sevgilisinin veya eşinin sakız çiğnediğini gören kişinin bazı sağlık sorunları ile mücadele edeceği belirtilmiştir. Ancak söz konusu sağlık sorunlarının geçici olacağı ve rüya sahibinin bir süre sonra sağlığına yeniden kavuşacağı da belirtilmiştir.

Kişinin rüyasında sevmediği bir insanın sakız çiğnediğini görmesi rüya sahibinin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmemesi anlamında tabir edilir. Yani bu rüya sakız çiğnediği görülen kişi ile alakalı olmayıp doğrudan doğruya rüya sahibini ilgilendirmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin gerek aile yaşamında gerekse de iş hayatında sorumluluklarının bilincinde olması büyük önem arz etmektedir.

Rüyada vefat eden bir kişinin sakız çiğnediğini görmek yoksulluk ile tabir olunur. Kişinin uzun süre büyük maddi sorunlarla mücadele etmek zorunda kalacağına işaret sayılır.

Rüyada meşhur bir şahsın sakız çiğnediğini görmek ön yargılarından esiri olmak ve bu nedenle yanlış insanlara düşman olmak anlamı taşır. Rüya sahibinin mantıklı düşünmeyip duygularının etkisiyle insanları değerlendirdiği ifade edilir. Ancak bu değerlendirmeler yanlıştır ve rüya sahibi yanlış kişilere düşmanlık beslemektedir.

Rüyada Görülen Sakız Türü Tabir Üzerinde Etkilidir

Bir kişinin rüyada renkli sakız görmesi yaptığı mesleği terk ederek farklı bir alandan rızık kazanmaya başlayacağını bildirmektedir. Kişinin icra edeceği bu yeni meslek her anlamda daha hayırlı sonuçların alınmasına vesile olacaktır.

Rüyada şekerli sakız görmek uzak bir memlekete göç etmek anlamında tabir edilmiştir. Bu rüya aynı zamanda uzun zamandır ayrı kalınan bir kişi ile yeniden bir araya gelmek manasına da gelmektedir.

Rüyada çam sakızı gören kişinin yalnızlık çekeceği ifade edilmektedir. Kişinin yapacağı yanlış davranışlar nedeniyle aile bireylerini ve arkadaşlarını kendisinden uzaklaştırıp tek başına kalacağını bildirir. Rüya sahibi gelecekte yalnızlığa mahkûm olmak istemiyorsa ikili ilişkilerinde daha titiz davranmalıdır.

Kişinin rüyasında sert sakız çiğnediğini görmesi emeklerinin karşılığını alacağına işarettir. Rüya sahibinin çalışarak güzel sonuçlar alması anlamındadır.

Rüyada tadı bozuk sakız görmek aile büyüklerinin hayır duasından mahrum kalmak anlamında tabir edilir. Bu rüyayı gören kişilerin özellikle anne babalarına karşı saygıda kusur etmemesi tavsiye edilmektedir.

Rüyada kötü kokan sakız çiğnediğini görmek gıybet günahına bulaşmak anlamına gelir. Rüya gören kişinin bu büyük günahtan uzak durmaya gayret etmesi yerinde olacaktır.

Rüyada sakız paketi görmek vicdan azabına delalet eder. Rüya sahibinin yaptığı bir hatadan dolayı devamlı kendisi ile hesaplaşması anlamına gelir.

Rüyada Sakız Satın Aldığını Görmek

Rüyada sakız satın aldığını gören kişinin çok basit bir meseleden ötürü sevdikleriyle arasının açılacağı belirtilmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin önemsiz konuları büyüterek sevdiklerini kırmamaya özen göstermeleri gerekir.

Rüyada sakız sattığını görmek ise hayırlı bir iş yaparak kendisi ile birlikte ailesinin de hayatını kurtarmak demektir. Rüya sahibinin yapacağı güzel davranışlar sayesinde hayatını olumlu yönde değiştirmesi anlamındadır.

Kişinin rüyasında sakız çaldığını görmesi ise rüya sahibinin yakın çevresinde bulunan art niyetli insanların varlığına işaret eder. Bu insanlar rüya sahibinden gerçek yüzlerini gizlemektedir. Ancak ilk fırsatta bu kişilerin gerçek kimlikleri ortaya koyarak rüya sahibine zarar vereceklerini bilmek gerekir. Bu rüyayı gören kişilere kimseye koşulsuz şartsız güvenmemeleri tavsiye edilmektedir.

Rüyada Sakız Yapışması

Rüyada sakızın kişinin dişlerine yapışması uzun sürecek sıkıntılı bir dönemin işareti sayılmıştır. Rüya sahibinin peş peşe birkaç sıkıntılı durumla karşı karşıya kalacağına delalet etmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin duaların manevi gücünden istifade etmesi ve sorunlarını çözmek için sabırla çalışmaya devam etmesi en doğru tercih olacaktır.

Rüyada sakızın elbiselere yapıştığını görmek ise özel hayatla ilgili sorunların habercisidir. Bu rüyayı gören kişiler özel hayatlarında telafisi mümkün olmayan kırıcı tartışmalara girmemeye özen göstermelidir.

Kişinin rüyasında yolda yürürken ayakkabısının altına sakız yapıştığını görmesi ise uyarı anlamına gelir. Rüya sahibinin bazı zararlı alışkanlıklara meylettiğini ifade eder. Bu rüyayı gören şahısların davranışlarına çeki düzen vermeleri büyük önem arz etmektedir.

 

Dilerseniz Rüyada Badana Yapmak ve Rüyada Balon Görmek başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.