Rüyada saç kestirmek hakkında 17 şok edici tabir!

ruyada sacini kestirmek 2Rüyada Saç Kestirmek Hakkında 17 Şok Edici Tabir!

Sevgili okurlar, rüyada saç kestirmekle ilgili olarak birçok farklı yorum yapılır; yapılan tabirlerin odak noktası ise, saçın kesilme şekli, nerede ve kim tarafından kesildiği oluyor.

Eğer siz de rüyada saçınızın kesildiğini gördüyseniz, aşağıdaki tabirlerin hepsini dikkatlice okumalısınız, çünkü bu tabirlerden bazıları sizin hayatınızın odak noktasına dokunabilir.

Konuyla ilgili tabirleri maddeler halinde aktarmaya başlamadan evvel rüyada saç kestirmek ile alakalı 2 noktanın altını ısrarla çizmek zorundayız:

Rüyada Saç Kestirmek ve 2 Hayati Bilgi

 1. Alemlerin Rabb’i olan Allah, Kur’an-ı Azimüşşan’ın bir ayetinde mealen: “Biz hiçbir şeyi boşuna yaratmadık.” der. Bu ayet-i kerimeden hareketle İslâm alimleri, rüyaların da boş olmadığını ve bize ilahi mesajlar göndermek için var edindiklerini dile getirirler.
 2. İslâm alimleri, rüyalar konusunda özellikle insanın kendisiyle ve kendi bedeniyle ilgili rüyaların çok önemli olduğunu dile getirip bu tür rüyaların hayati mesajlar ve uyarılar taşıdığını ifade ederler. Bu bağlamda rüyada saç kestirmek de hayati mesajlar taşıyan oldukça mühim rüyalardan biridir.

Bu 2 önemli uyarıyı yaptıktan sonra şimdi de madde madde rüyanın detaylarını sunalım:

 1. Genel Anlamda Rüyada Saç Kestirmek Neye İşarettir?

Rüyada saçını kestirdiğini görmek, çoğu zaman mal ve kazanç eksikliği ile tabir edilir ve bu rüyanın size şu mesajı verdiği söylenir:

“Ey insan, nedensiz yere ve hiç yoktan malının azalma riski ile karşı karşıya gelmek istemiyorsan, kazanç kapının kapanmasına gönlün elvermiyorsa, bundan böyle daha dikkatli olmalı ve rüyanın mesajına kulak vermelisin.”

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

 1. Rüyada Saçını Kısa Görmek (Rüyada Kısa Saç Görmek) Nasıl Tabir Edilir?

Rüyada kısa saç görmek veya kendi saçının normalden kısa olduğunu görmek, rüya sahibinin maddi anlamda kötü günler yaşayacağı şeklinde tabir edilir. Bu rüyanın ilâhî uyarısı şudur:

“Rızkının azalması seni tedirgin etmesin ve gelir kapının kapanması seni üzüntüye sevk etmesin, zira yeterince çalışırsan ve azimle mücadele edersen eskisinden çok daha iyi yerlere gelip rahata kavuşabilirsin.”

 1. Rüyada Saç Kestirmek ve Beğenmemek Nedir?

Eğer rüyanızda saçınızı kestirip bu kesimi beğenmediyseniz, yakın zamanda sizi çok fazla sevindirecek güzel bir sürprizle karşılaşacaksınız demektir, çünkü rüyada saçı beğenmemek, güzel sürprizle tabir olunur.

ruyada sacini kestirmek 3

 1. Rüyada Saç Kestirmek ve Beğenmek Neye Delalet Eder?

Eğer rüyanızda saçınızı kestirip bu kesimi beğendiyseniz, bu rüya sizin kötü haberler alıp ağız tadınızın kaçacağına işaret eder. Bu rüya, aynı zamanda şu mesajı içinde taşır:

“İleride alacağın kötü haberler seni endişeye sevk etmemeli, zira kötü haberleri iyiye çevirmek veya onlara karşı önlem almak senin elinde.”

 1. Rüyada Saç Kestirmek ve Boyatmak Nasıl Tabir Edilir?

Rüyanızda hem saçınızı kestirdiğinizi hem de boyattığınızı gördüyseniz, hem kötü haberler ile üzüleceksiniz hem de güzel haberler ile mutlu olup sevileceksiniz demektir. Bu rüya, karmaşık ve sıkıntılı ruh haline işaret ederek mutluluk ve üzüntünün iç içe yaşanacağı günlere delalet eder.

 1. Rüyada Saçını Uçlarından Kestirdiğini Görmek Nedir?

Kişinin rüyasında saçını uçlarından kestirdiğini görmesi, rüya sahibinin yakında kendisini ve ailesini etkileyecek bir musibet ve bela ile karşı karşıya geleceğine, fakat bu musibetin kısa süreli olacağına işaret eder. Rüya, sahibine şu ilâhî ikazda bulunur:

“İnsanoğlu, her türlü musibete göğüs gerecek yeterliliğe ve muazzam bir potansiyele sahiptir, sakın ola ki ufak musibetlerin seni yıkıp tüketmesine izin verme ve Allah’ın izniyle dayan!”

 1. Rüyada Saçını Kuaföre Kestirdiğini Görmek Ne Demek?

Kuaförde saç kestirme rüyası, kuaförün tanıdık olup olmamasına göre 2 şekilde yorumlanır, şöyle ki:

Eğer kuaför tanıdık biriyse, rüya sahibine o kişinin bir zararı dokunacağı ifade edilir. Fakat bu tanıdığın, rüya sahibini istemeden rahatsız edeceği anlamı çıkarılır.

Eğer kuaför tanıdık ve bildik biri değilse, yeni tanışacağınız insanlara karşı daha temkinli olmak zorundasınız demektir, çünkü saçını kuaföre kestirdiğini görmek, rahatsız edici olayların yaşanacağına delalet ederek rüya sahibinin önlem alması gerektiğine işarettir.

 1. Rüyada Saçını Kendi Kestiğini Görmek Neyin Göstergesi Sayılır?

Bu rüya, kişinin yakın çevresi veya eşi tarafından rahatsız edici bir olayın içine çekileceği anlamını taşır ve rüya sahibini şöylece uyarır:

“En güvendiğin yakının bile olsa, sana söylenen her söze itibar etme ve kendi mantığının söylemlerine dayanarak hareket et. Aksi takdirde, kendini çok sancılı bir musibetin tam ortasında bulup şok olabilirsin. Eşinin veya yakınlarının sana bile isteye zarar vermesi pek mümkün olmasa da “istem dışı zarar”a uğratmaları mümkün.”

ruyada sacini kestirmek 5

 1. Rüyada Saçını Eşine Kestirdiğini Görmek Nedir?

Bu rüya, rüya sahibinin eşiyle arasında ilk etapta bir sorun yaşanacağına, fakat daha sonra aralarının eskisinden daha iyi olacağına işarettir. Bu rüyanın mesajı şudur:

“Şunu unutma ki eşinle yaşayacağın ufak çaplı sorunları dert etmezsen ve geleceğe yönelik nitelikli adımlar atmaya gayret sarf edersen mutluluğu daha kolay yakalayabilirsin.”

 1. Rüyada Arkadaşına Saçını Kestirdiğini Görmek Neyin Simgesidir?

Rüyanızda bir arkadaşınız sizin saçınızı kesiyorsa, bu rüya sizin arkadaşınızla birlikte güzel günlere yelken açacağınıza işaret eder. Bu tür rüyalar genellikle hayra yorulur ve hem rüya sahibi hem de rüyasında gördüğü kişi için bol rızık ve baht açıklığı yorumu yapılır.

 1. Rüyada Saçını Kardeşine Kestirdiğini Görmek Nedir?

Bu rüya, rüya sahibinin kendi kardeşi ile (yani rüyasında gördüğü kardeşi ile) veya başka bir kardeşi ile birlikte uzun bir yolculuğa çıkacağı ve bu yolculuk sonrasında da aile içerisinde bazı değişiklikler olacağı biçiminde tabir edilir.

Kısaca bu rüyayı değişikliğin ve yolculuğun rüyası şeklinde tabir etmek mümkündür.

 1. Rüyada Saç Kestirip Ağlamak Neye İşarettir?

Rüyada saçını kestirip ağlamak, kişinin içsel problemlerinin üstesinden geleceğine delalet eder. Rüyanın ilâhî uyarısı şudur:

“İçindeki dertlerin hiç bitmeyeceğini ve sana hayatın boyunca rahat yüzü göstermeyeceğini mi zannediyorsun? Derhal bu kuruntudan vazgeç ve ‘bu da geçer yahu’ deyip rahatla.”

 1. Rüyada Saçını Küt Kestirdiğini Görmek Ne Demek?

Saçın rüyada küt kestirilmesi, kişinin ömrünün uzun ve bereketli olacağına, ne var ki bu kişinin boş işlerden yüz çevirip daha verimli ve faydalı işlere yönelmesi gerektiğine delalet eder. Bu rüya, size boş işlerden yüz çevirmeniz gerektiğini anlatır ve size uzun bir ömrün müjdesini verir.

 1. Rüyada Saçını Asker Tıraşı Gibi Kestirmek Nedir?

Rüyada saçını asker tıraşı gibi kestirmek, rahat bir hayata ve kuralların olmadığı özgür bir geleceğe işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin kadın mı erkek mi olduğuna göre farklı şekillerde tabir edilir, fakat genel olarak rahatlık ve özgürlük ile ifade edilir.

 1. Rüyada Saçını Usturaya Vurdurmak Neye Delalet Eder?

Saçın usturaya vurdurulması ile ilgili rüyalar, alınacak olan radikal ve köklü kararlara işaret ederek rüya sahibine şöyle der:

“Alacağın köklü kararlar sayesinde hem kendi hayatına hem de aile hayatına ciddi şekilde çeki düzen vereceksin. Alacağın radikal kararların arkasında dur ve onları cesaretle savun.”

ruyada sacini kestirmek 4

 1. Rüyada Saçını Erkek Saçı Gibi Kestirdiğini Görmek Nedir?

Bir kadının rüyasında saçını erkek saçı gibi kestirdiğini görmesi, rüya sahibinin evli olup olmamasına göre 2 şekilde yorumlanıp söyle denilir:

“Evli bir kadın için hayırlı bir rızka ve hayırlı bir evlada işaret eden bu rüya, bekâr bir kadın için de hayırlı bir kısmetin müjdecisi sayılır.”

 1. Rüyada Saçının Yarısını Kestirdiğini Görmek Ne Demek?

Rüyada saçının yarısını kestirmek, başınıza gelecek bir kötülüğün sizi yarı yarıya etkileyeceği anlamına gelir. Bu rüya, size dikkatli olmanız gerektiği uyarısında bulunur.

Evet sevgili okurlar, rüyada saçını kestirmek ile alakalı en doğru ve en güvenilir tabirleri ve yorumları nakletmeye çalıştık bu yazımızda. İnşâallah işinize yarar.

Yazıyı bitirmeden evvel, bir kitap tavsiyesinde bulunmak istiyoruz, şöyle ki:

En Etkili Aşk Duaları Kitabı‘nı daha önce duymadıysanız bu kitabı mutlaka inceleyin.

Şuradan (kitaba ulaşmak için tıklayın) ulaşmanız mümkün.

Dilerseniz şu rüya tabirlerine de bakıp merakınızı giderebilirsiniz:

 

İlgili kelimeler: rüyada saçını kestirdiğini görmek

Yorumlar 4

 • merhaba… benim ruyamda birisiyle konusuyorum sonra zaten kisa sacim biraz uzadi ordan kesiyor ve ben hic memnun kalmiyorum uyaniyorim ve agzimin sol tarafinda da yara çıktı ??? bi de bioksin falan konusuyoz saclarin bundan sonra daha cabuk uzar diyor …. hatirladiklarim bunlar…

 • Ben rüya da amerika ya gidiyorum ailemle orda bir eve misafir oluyoruz ev sahibi bana çatı ya çıkıp biraz hava almamı istiyor bende oraya gidiyorum bir kız çocugu orda asma üzümü veriyor heryer yeşil üzümle dolu tabi. Bende etrafa bakıyorum uzakta tarihi yerler var pizza kulesi falan benim dikkatimi ustü altın gibi parlayan mübarek mescid’i aksa çekiyor öyle seviniyorum mutlu oluyorumki anlatamam. Bu rüyanın anlamını çok araştırdım ama bişey bulamadım lütfen yorumlarsanız mutlu olurumm

 • Mükemmel makale için müteşekkirim.

 • İlgi çekici yazıya yorum bırakmamak mantıklı değil. Uzun lafın kısası elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir