Rüyada polis görmek nedir, 15 mükemmel tabir

ruyada polis gormek 4Rüyada Polis Görmek Nedir, 15 Mükemmel Tabir

Not: Lütfen rüyada polis görmek ile ilgili bu yazının her maddesini dikkatlice okuyun, çünkü bazı maddelerde çok önemli uyarılarda bulunacağız.

Sevgili okurlar, rüyada polis görmek ne anlama gelir, sorusuna detaylı yanıtlar vereceğimiz bu yazımızda, şu şekilde açıklama yapacağız.

Rüyada polis görmenin ilâhî uyarı kısmına vurgu yapıp ne yapmanız gerektiğini izah edeceğiz. Biliyoruz ki, rüyalar birer ilâhî ikazdır ve her rüya, Allah tarafından bize gösterilen önemli ve hayati uyarılar olarak görülür.

Bunun için rüyada polis görmek konusunda da bu ilahi uyarıları ve mesajları dikkate almalıyız. Aksi takdirde başımıza büyük musibetler gelebilir veya önümüze çıkan hayati fırsatları elimizden kaçırabiliriz.

Birazdan rüyada polis görmeye ilişkin tüm detayları izah edeceğiz, ne var ki bu konuda mutlaka okumanız gereken şu yaşanmış hikayeyi sunmak istiyoruz. Okumalısınız, çünkü benzer bir durumla karşılaşma olasılığınız çok yüksek.

Arzu Hanımın Rüyada Polis Görmekle İlgili Garip Rüyası ve İlginç Tabiri

Arzu Hanım, garip bir şekilde 3 gün üst üste rüyasında polis görür ve buna bir anlam veremez. Oysaki daha önce buna benzer bir rüya görmemiştir. Gider, durumu bilgisine ve ilmine çok güvendiği Hasan Efendiye anlatır.

Hasan Efendi, dönemin alimlerinden biridir ve bu konularda gerçekten bilgilidir. Arzu Hanım’ın rüyasını dinleyen Hasan Efendi, şöyle konuşur:

“Bak kızım, rüyada polis görmek, güzel şeylere delalet edebileceği gibi bir felakete de işaret edebilir. Özellikle senin rüyanda ölüm izleri var ve biliyoruz ki polis görmek, Azrail’e de işaret eder.

Fakat bu rüya, sana ilâhî bir uyarı olduğu için Allah, sana merhamet ederek ailene yardımcı olmak istiyor. Aile fertlerine dikkat et, tehlike altında olabilirler. Bu aralar, her şeye dikkat edin ve her konuda temkinli davranın.”

Hasan Efendinin bu sözleri, Arzu Hanım’ı üzer ama bu sözlere kulak vererek tedbirli olmaya karar verir. Bu karardan bir hafta sonra, kızı Meral bir iş görüşmesi için yolculuk yapmak zorunda kalır ve bir uçak bileti alır.

Fakat annesi Arzu Hanım, buna izin vermez ve bileti iptal eder. Kızı Meral, buna bir anlam veremez ve bileti iptal etmemek için direnir; fakat Hasan Efendinin annesine söylediklerini duyunca tamam der.

Bir hafta sonraki uçak, kaza yapar ve yolcuların çoğu ölür. Bunun üzerine Arzu Hanım, Hasan Efendinin yanına tekrar gidip durumu anlatınca Hasan Efendi şu cevabı verir:

“Bak kızım, her rüya bize bir mesaj vermek için yaratılır ve rüyada polis görmek de sana bir uyarıda bulundu. Sen de bu uyarıyı dikkate alarak doğru bir davranışta bulundun ve bu sayede kızın Meral, o kazadan kurtuldu. Zaten Allah da bunu istiyordu.”

Evet, rüyada polis görmek ile ilgili bu yaşanmış hikayeyi anlattığımıza göre, artık konunun detaylarını maddeler halinde anlatmaya başlayabiliriz. Bu konuda her maddenin içerisindeki ilâhî mesajı ve uyarıyı da gözler önüne sermeye çalışacağız.

 1. Genel Anlamda Rüyada Polis Görmek Nedir?

Evet, yukarıdaki yaşanmış hikayede de izah ettiğimiz gibi rüyada polis görmek, Azrail ile yorumlanır ve rüyayı gören kişinin çevresinden bazı kişilerin vefat edeceğine işaret eder. Ne var ki bu rüya, diğer birçok rüya gibi ilâhî bir mesaj ve ikaz olduğu için rüya sahibinin sorumluluğuna da işaret eder ve kişiye şöyle der:

“Ey insan, sen yalnız olmadığın gibi çevrendeki insanlara karşı da sorumluluğun var. Öyle ki senin sayende ve atacağın doğru adımlar vesilesiyle bazı kişiler ölümden kurtulabilir. Üzerine düşen görevi ihmal etme sakın.”

Bazı alimler, rüyada polis görmenin güç ve otorite ile izah edilebileceğine de delalet ettiğini ifade ederler. Aynı zamanda güç ve otorite ile birlikte bu rüyayı cesaret ile izah edenler de var. Tüm bu tabirleri bir araya getirdiğimizde karşımıza şu ilâhî uyarı çıkıyor:

“Ey insan, kendi gücünü ve otoriteni kullanarak içindeki cesarete sahip çık ve çevrendeki kişilere yardımcı olmaya çalış, aksi takdirde sen ve çevrendeki insanlar, felakete maruz kalabilirsiniz.”

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için şu linke tıklayın. (Buraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabını indirebilirsiniz.)

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Rüya tabirlerine devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var. Bunlar, sadece bir kısmı:

Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var.

 

Rüyada Polis Olmak Ne Anlama Gelir?

Eğer rüyanızda polis olduğunuzu gördüyseniz, muhtemelen ileride çok güzel makamlara gelecek veya kendi iradenizle toplum içinde önemli bir konuma yükseleceksiniz. Bu rüya, hem kadınlara hem de erkeklere şöyle bir ikazda bulunur:

“Ey insan, toplum ve insanlar nezdinde itibarlı olmak istiyorsan, atacağın adımlara dikkat etmelisin. Çünkü atacağın adımlar, seni toplum içinde sözü dinlenir ve güçlü biri haline getirebilir.”

 1. Polis Memuru ve Yardımcıları Görmek Ne Demektir?

Bu rüya, pek hayra yorulmaz ve hane içerisine dışarıdan gelecek olan bir düşmana delalet ederek bu rüyayı gören insana şu tavsiyede bulunur:

“Aile fertlerini dışarıdan gelebilecek her türlü saldırıya karşı muhafaza etmelisin, yoksa başınıza bir felaket gelebilir.”

Evet, rüyada polis memuru ve yardımcıları görmenin bize verdiği bu tavsiyeye kulak vermeliyiz, çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi rüyalar, Allah’ın bize verdiği üstü kapalı mesajlardır.

 1. Rüyada Polise İfade Vermek Ne Manaya Gelir?

Bu rüya, genellikle risk ve gözüpeklik şeklinde tarif edilir ve rüyayı gören kişinin ileride risk alarak ve gözüpek davranarak güzel işlere imza atacağına delalet işaret eder.

 1. Polis Olup Suçlu Yakalamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada polis olduğunuzu ve birini yakalamaya çalıştığınızı görüyorsanız, büyük olasılıkla kötü olaylarla karşılaşacaksınız demektir. Bu rüya da bizi temkinli ve tedbirli olmaya çağırarak şu dersi verir:

“Yakalamaya çalıştığın suçlu, hayatını karartabilir; bu nedenle kötü olaylara maruz kalmamak için gözlerini dört açmalısın!”

 1. Rüyada Polis Tarafından Tutuklanmak Neye Delalet Eder?

Polis tarafından tutuklanmak, genellikle düşman ile veya çevredeki rakipler ile izah edilir, fakat bazı alimler bu rüyanın çok kötü olaylara işaret edebileceğini de dile getirirler. Rüyada polis tarafından tutuklanmak, bize şöyle bir uyarıda bulunur:

“Çevrendeki düşmanlara dikkat etmelisin, çünkü onlar seni hiç ummadığın felaketlere sürükleyebilir ve rakipleriniz de sizi ciddi anlamda sarsıntıya uğratabilir.”

 1. Rüyada Polis Tarafından Yakalanmak Ne Demektir?

Bu rüya, daima hayra yorulur ve şöyle denilir:

“Eğer, rüyanızda bir polisin sizi yakaladığını görüyorsanız, aile ortamında ve dostlar meclisinde itibar görecek ve baş tacı edileceksiniz demektir. Tabi bu durum, sizin duruşunuza ve tavrınıza bağlıdır.”

ruyada polis gormek 3

 1. Rüyada Temiz Üniformalı Polis Görmek Neyin İşaretçisidir?

Temiz üniformalı polis, daima güzelliği ve hayrı gösterir ve bize, ömrümüzün geriye kalan yıllarında güzel bir hayat geçireceğimiz mesajını verir. Aynı zamanda temiz üniformalı polis görmek, yakınlarımızdan bir sürpriz göreceğimiz anlamına da gelir.

 1. Rüyada Polis Tarafından Aranmak Nedir?

Bu rüyada öne çıkan anlam, “üçkağıtçı ve dolandırıcı biri ile iş yapmak”tır ve bu rüya size şunu söyler:

“Sakın ha, üçkağıtçı olduğunu düşündüğün insanlarla ortak bir iş yapma; zira çok kötü bir akıbete uğrayabilirsin. Eğer bu konuda gerekli önlemi almazsan, dolandırıcı insanların kötü emellerinin kurbanı olabilirsin.”

 1. Rüyada Polis Çağırmak Nedir?

Polis çağırmak, tecrübe sahibi kişilerden yardım almak gerektiğine delalet eder ve size şu mesajı verir:

“Eğer başınız sıkışınca ve darda kalınca veya başaramayacağınız bir problemle karşılaşınca “işinin ehli ve tecrübeli birinden” yardım almazsanız işleriniz sarpa sarabilir. Bu yüzden, bin bilsen de bir bilene danışmak gerektiğini aklınıza kazıyın.”

 1. Rüyada Çok Sayıda Polis Görmek Nedir?

Rüyanızda birden fazla polis gördüyseniz eğer, kötü günlerin yavaş yavaş sona ereceği anlamını çıkarabilirsiniz. Çünkü çok sayıda polis görmek, hüznün ve acının son bulacağına ve yerini mutluluk ve huzura bırakacağına işaret eder, aynı zamanda güzel ve hayırlı kapıların açılacağına ve bazı müjdeli haberlerin sizi sevinçten havalara uçuracağına delalet eder.

ruyada polis gormek

 1. Rüyada Bayan Polis Görmek Nedir?

Bayan polis, birçok rüya tabircisi tarafından güzelliğe ve berekete yorulur. Bu rüya, aynı zamanda şöyle bir ikazda bulunup bizi dikkatli olmaya davet eder:

“Eğer çalıştığın yerde veya evinde daha güzel ve seni tatmin edecek amellere imza atmak istersen, hayattan aldığın zevki ve doyumu arttırmak istersen, önüne çıkan güzel fırsatları değerlendirip bolluk ve berekete mazhar olabilirsin.”

 1. Rüyada Polis Amiri Görmek Nedir?

Polis amiri görmek, önünüzdeki engellerden birini aşmanız halinde ferah ve mutluluk dolu günlere yelken açacağınız anlamına gelir. Mesajı ve uyarısı şudur:

“Eğer, önündeki engeli aşarsan ve cesaretli olursan, hem içindeki mutsuzluğu giderecek hem de güzel işlere imza atacaksın. Tembellikten uzak dur ve çalışmaya devam et.”

 1. Rüyada Polis Görmek Ve Kaçmak Neye Delalet Eder?

Polis görüp kaçmak, genelde iş hayatıyla tabir edilir ve kişinin dişli rakiplerine yorulur. Şöyle denilir:

“Eğer rüyanızda polis görüp kaçtıysanız, dişli rakiplerin ayak oyunları ile moraliniz bozulabilir ve kendinizi kötü hissedebilirsiniz; bu sebeple kendinize çeki düzen verip ayağa kalkmalısınız.”

 1. Rüyada Sivil Polis Görmek Nedir?

Sivil polisin görülmesi, maddi ve manevi huzurla ifade edilir veya kişiye kalacak bir miras üzerinde durulur. Aynı zamanda, rüyasında sivil polis gören kişinin çok güzel fırsatlara kavuşacağına da delalet eder.

Evet, rüyada polis görmek ile alakalı en doğru tabirleri aktarmaya çalıştığımız yazımıza 2 tavsiye ile nokta koyalım.

 1. Her rüya bir fenerdir ve bize yol gösterir. Onların kılavuzluğuna güvenin.
 2. Eğer aşk hayatınıza çeki düzen vermek istiyorsanız En Etkili Aşk Duaları Kitabı adlı kitabı (tıklayın) inceleyin.

İsterseniz şu tabirleri de okuyabilirsiniz:

 

İlgili kelimeler: rüyada polis görmek

Yorumlar 4

 • mükemmel…

 • Rüyamda özel harekat polislerinin ailemi öldürdüğünü gördüm ve ben onlarla konuşmaya çalışınca beni vurmaya çalıştılar ama ben olmedim kardeşimi vurdular yanimda o oldu ve kimsye anlatamiyorum korkuyorum

 • Rüyamda suçlu kovalayan bi kaç sivil polis gördüm. Bayan polise ben yardım ediyordum suçluyu kovaliyorduk uzun süre. Suçluya çok yaklaşmışken bir kamyonet ya da traktöre bindi. O sırada uyandım.suçlu sınıf arkadasimdi. Yorumu merak ediyorum.

 • Rüyada iki kız bir otobüse bindik ama kızların biri kuzenim di sanırım ama diğeri de ben tanımıyorum kuzenimin yanında bindi otobüse otobüs hareket halinde bir süre gitti…sonra bir durağa geldi ama durakta iki tane polis vardı otobüste arama yapacaklarını düşündük o anda kuzenim arkadaşı benim üzerimde uyuşturucu var dedi telaşlandı bunu söylerken otobüsün orta kapı acıktı durak olduğu için insanları iniyordu bende o arada kızdan uyuşturucuyu aldım tam kapı kapanıyordu kapı arasında sıkışmak üzereyken indim … sonrasında ben dedemlerin evi doğru gidiyordum dedemlerin oturduğu mahalleye gelince bu kadınla karşılaştık uyuşturucuyu geri verdim kadına…fakat verirken verdiğim uyuşturucuyu hiç görmedim bu nasıl bir uyuşturucu diye sordum kadın çok içince çok mutlu oluyorum dedi bende hadi ya dedim Merak ettim bana da biraz verir misin dedim olur dedi… sonra dedemlerin eve girdik içerde Dayım da var ama Dayım rüyamda bir değişikti madde bağımlısı gibiydi eve girdim dayıma merhaba diyerek diğer oda ya geçtim yatmaya o arada Dayım yanıma geldi hadi çıkar içelim dedi ben olmaz dedim… o dönemde yeni telefon almıştım telefonuna bakayım dedim Dayım ver medim… sonra odasına gitti Dayım ama bana takıldı istediklerini yapmadığım için Dayım gittikten sonra kadın geldi yanımda oturdu bir süre geçmeden Dayım oda sinirli şekilde geldi telefonu ver dedi…bende telefonunu satacak kendine uyuşturucu madde alacak diye vermedim direndim…sonra aramızda kavga çıktı ben dedemlerin uyuduğu oda kaçtım oraya girdi Dayım bağıra bağıra sonra ben karşılık vermeye başladım dayımın kafasını duvara ara vermeksisin dört yada beş kere vurdum sonra dışarı attım dayımı ikimizde bulunduğumuz ilin isnanları olan. Bir yer cafe gibi bir yere geldik Burda Dayım tanımadığı biri ile konuşup tartıştılar ben dayımın benle uğramadığını görünce eve dönüp tanımadığım o kadının mutluluk veren uyuşturucusundan içecektim… tam burada rüyama tanımadığım başka bir kadın geldi elinde süs köpeği vardı ama güzel ve sevimli köpekti neyse ben caddeye çıktım taksi çevirmek için raksı durağının yakınındayım ve taksi geldi ön kapıyı açtım köpeğe bir ıslık çaldım geldi köpek açtığım ön kapıdan binerek taksi şoförünün kucağına çıktı şöför genç bir çocuktu köpeği alır mısın dedi bende aldım ayaklarımın arasına koydum…. bir süre yolculuk yaptık yolculuk esnasında polis taksileri gördüm acil sirenleri açık halde başka bir olaya gidiyorlardı sanırım taksiden inince evin orda ben bu köpeği çaldım dedim kendi kedime ve birden köpeğin sahibi bulmak istedim geri vermek için köğeğin resimlerini çekere sosyal medyaya yüklemek istedim bu arada köpeğe gece kalacak yer bakmakya başladım dedemlerin bir gün evin yanında eski bir üretim atölyesi varı oraya koyayım dedim içeri bi girdim yedi yada sekiz tane köpek var bu köpekler buna zarar verir diye evin balkonuna getirdim ve inanılmaz Derecede korumaya ve sevmeye başladım köpeği… bu arada Dayım geri geldi fakat Dayım artık insan dışı bir mahluka da dönüşe biliyordu anladığım kadarı ile bir hastalıklı zayıf bir ayıya dönüşüyordu dönüştü zaman bazen toprağın da altına gideriyordu korktuğum için eve girmiştim o sırada evde kahvaltı zamanı gelmiş ev halkı kahvaltı yapacakları sırada sofra da diğer Dayıma olanları anlattım ve dayımı dövdüğünü gece yarısı evden attığımı söyledim… dayımda iyi yapmışsın benim dövme me gerek kalmadı dedi bana rüyadan uyandım
  Bu rüyayı yorumlaya bilir misiniz bana….
  teşekkür ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.