Rüyada Patates Görmek Enteresan Gelişmelere İşaret Eder

Rüyada patates görmek ne anlama gelir?

Rüyada patates görmek genellikle rüya sahibinin maddi durumu ile ilgili bilgiler vermektedir. Rüyada görülen kimi detaylara bağlı olarak bazen kişinin ekonomik olarak rahata ereceğine delalet ederken bazı durumlarda da parasal sıkıntıların habercisi sayılmaktadır.

Patates görme rüyalarında nadir de olsa kimi durumlarda kişinin özel hayatı ile ilgili bilgiler de verilmektedir.

Patates görme rüyaları doğrudan doğruya kişinin yaşamı ve geleceği hakkında bilgiler verdiği için en yaygın biçimde tabir edilen rüyalardan biridir.

Biz de bu yazımızda rüyada patates görmek ile ilgili en sık görülen detayların tabirlerini sizler için bir araya getirdik. 

Rüyanızda hatırlayabildiğiniz tüm detayların tabirlerini okuduktan sonra bir sonuca ulaşmanız en mantıklı tercih olacaktır.

İşte büyük alimlerin beyanlarına göre rüyada patates görmek ile ilgili bilinmesi gereken her şey

Rüyada patates yemek ne anlama gelir?

Patates yeme rüyaları maddi durum ne ilgili önemli bilgiler verir. Yenilen patatesin niteliğine göre kişinin ileride nasıl bir yaşam sürdüreceği ifade edilmektedir.

Bir kişinin rüyasında taze ve güzel patates yediğini görmesi ilerde çok zengin bir insan haline geleceğini ifade eder. Eğer kişi rüyasında bozuk ya da tadı kötü patates yediğini görürse bu durum yoksulluk ile mücadele edeceği ve ciddi sıkıntılar çekeceği biçiminde tabir edilmektedir.

Bir kişinin rüyasında sevdikleriyle birlikte patates yediğini görmesi ise aile içinde yaşanacak bir düğüne delalet eder. Söz konusu bu düğün bizzat rüya sahibinin kendi düğünü olabileceği gibi aile fertlerinden başka birisinin düğününü de olabilir.

Rüyada patates yerken patatesin üstüne döküldüğünü görmek veya başka bir olumsuzluğun yaşandığına tanık olmak ise pek hayırlı kabul edilmez ve kişinin başına gelecek musibetlerin habercisi sayılır.

Rüyada patates soymak

Bir kişi rüyasında patates soyduğunu görürse biraz sabırlı davranması halinde uzun zamandır gerçekleşmesini istediği muradına kavuşacağı yorumu yapılmaktadır.

Ancak kişiye zorla patates soydurulduğu görülürse bu durum yapılacak yanlış bir davranıştan ötürü çeşitli sıkıntılar çekmek anlamında tabir edilir.

Bir kişinin rüyasında patates soyarken elini kestiğini görmesi ise ailevi sorumluluklarını yerine getirmediği ve bu nedenle de vicdan azabı çektiği biçiminde tabir edilir. Rüyasında patates soyarken elini kestiğini gören kişilerin ailelerine karşılığı daha sorumlu ve daha duyarlı davranmaları faydalı olacaktır.

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak bir eser tavsiyesi

Dilek duaları, işlerin açılması için dualar, şifa duaları, hayırlı kısmet duaları ve hacet duaları gibi aklınıza gelebilecek her mevzuyla alakalı en etkili duaları bir arada görmek istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Okurlardan çok olumlu yorumlar alan ve pek çok kişinin yaşamında büyük değişimlere vesile olan bu eser inşallah sizin yaşamınızda da hayırlara vesile olacaktır.

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını hemen indirip okumak için tıklayınız.

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Rüya tabirlerine devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var. Bunlar, sadece bir kısmı:

Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var.

 

Rüyada patates çuvalı görmek

Rüyada görülen patates çuvalları rüya sahibinin yapacağı büyük işlere delalet etmektedir. Yani kişi bütün toplumda takdir edilecek çok önemli bir iş yapacak ve pek çok insanın hayır duasını kazanacaktır.

Rüyada patates ambarı görmek

Bir kişinin rüyada patates ambarı ya da patates deposu görmesi kalabalık bir aileye sahip olacağı anlamında tabir edilir. Rüya sahibinin çok sayıda çocuğa ve toruna sahip olacağını beyan eden rüyalardandır.

Rüyada patates satın almak ne anlama gelir?

Bir kişinin rüyada patates aldığını görmesi büyük borç yükü altında ezilmesi yani parasal yönden ciddi sıkıntıya girmesi demektir.

Rüyasında patates satın aldığını gören kişilerin ekonomik durumlarını gözden geçirerek ticari anlamda herhangi bir maceraya atılmamaları faydalı olacaktır.

Bir kişinin rüyada patates satması ise tam tersi anlamda tabir edilir. Yani bu rüyayı gören kişilerin ekonomik olarak büyük kazançlar elde edecekleri ve ömürlerinin geri kalanında rahat bir yaşam sürdürecekleri beyan edilmektedir.

Rüyada çürümüş patates görmek

Rüyada görülen çürümüş patatesler verilen yanlış tercihler anlamında yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin özel hayatıyla ilgili veya maddi durumu ile alakalı verdiği bazı yanlış kararlardan ötürü büyük pişmanlıklar duyması demektir.

Eğer kişi rüyada çürük patates görmüşse vereceği kararlar konusunda son derece titiz davranmalıdır. Bu hususta büyük alimler karar verme süreçlerini aceleye getirmemek ve bilgisine güvenilen müminlere fikir danışmak gerektiğini beyan etmişlerdir.

Rüyada patates ekmek

Bir kişinin rüyasında patates ektiğini görmesi kendisi ile ilgili bilgiler vermez. Bu rüya kişinin çocuklarının ve torunlarının geleceği hakkında önemli mesajlar verir. Buna göre rüya sahibinin çocukları veya torunları bulundukları bölgenin en meşhur kişileri haline geleceklerdir.

Bu rüyanın tabirini yapan büyük alimler söz konusu şöhretin olumlu anlamda olacağını ifade etmektedir. Yani rüya sahibinin evlatları ve torunları gurur duyulacak önemli işler yapacaklar ve yaşadıkları bölgenin lider şahısları haline geleceklerdir.

Rüyada ev içinde patates yetiştirdiğini görmek

Aile bireylerinden birisine elimde olmadan ciddi bir zarar vermek manasında yorumlanır.

Rüya sahibinin kardeşlerinden birisine veya diğer aile fertlerinden bazılarına elinde olmayan nedenlerden ötürü çeşitli zararlar vermesidir.

Bu rüyayı yorumlayan alimler söz konusu zararın parasal mevzularla ilgili olacağını beyan etmektedir. Rüya sahibinin aile fertlerini büyük bir borç batağına sürüklemesi, yaptığı yanlış tercihler nedeniyle onların parasını kaybedilmesine neden olması gibi olumsuz durumlara işaret eden bir rüyadır.

Rüyada filizlenmiş patates görmek

Rüyada görülen filizlenmiş her bir patates kişinin çevresinde bulunan ve onun kötülüğünü isteyen art niyetli bir şahsa delalet etmektedir. Kişinin kuyusunu kazan ve ilk fırsatta kendisine zarar verecek olan bu şahıslar ne yazık ki yakın akrabalar ile sevilen dostlar arasından çıkacaktır.

Bir kişi rüyasında filizlenmiş patates görmüşse kendisine dikkat etmeli ve çevresinde bulunan insanlara koşulsuz şartsız inanmamalıdır.

Rüyada patatesten heykel veya oyuncak yaptığını görmek

Patates de dahil olmak üzere herhangi bir sebze türünü oyarak ona suret vermek ve ondan çeşitli heykeller çıkarmak musibet habercisi sayılır. Bu rüyayı gören kişilerin ölüm ya da yaralanma ile neticelenecek bir kaza belayla karışacakları ifade edilmektedir. 

Rüyada patatesten oyma eşyalar yaptığını gören bir kişi kaza belanın defi için bir miktar sadaka vermeli ve yüce Allah’ın kendisini koruması için bol bol dua etmelidir.

Rüyada patates toplamak

Rüya gören kişi için üzüntülü günlerin geride kalması ve mutlu bir yaşamın başlaması anlamında tabir edilmektedir.

Kişinin topladığı patateslerin niteliğine göre ifade edilen bu mutlu durumlar değişik biçimde tabir edilmektedir.

Kişinin rüyasında tarladan patates topladığını görmesi hayırlı bir kısmet veya hayırlı evlatlara işaret eder. Mağazada ya da evde patates topladığını görmek ise tövbe istiğfar ederek olumsuz alışkanlıklarını terk etmek ve daha güzel bir yaşama kavuşmak anlamındadır.

Rüyada patates yemeği pişirmek

Kişinin rüyada patates yemeği pişirdiğini görmesi yapılacak bir alışveriş dolayısıyla çok büyük servet elde etmek anlamında tabir edilir.

Kolay yoldan büyük servet elde etmek ve kısa sürede zenginleşmek anlamına gelen bu rüya aynı zamanda kişinin özel hayatta da şansının açık olduğunu ifade etmektedir.

Eğer bir kişi rüyasında patates yemeği pişirdiğini ve bu yemekten sevdiği insanlara ikram ettiğini görürse çok uzak bir yere yolculuk yapacak ve gittiği yere yerleşerek bir daha geri dönmeyecektir.

Rüyada patates tarlası görmek

Rüyada patates tarlası gören kişiler rekabet içinde oldukları düşmanlarıyla çetin bir mücadeleye girişecekler ve söz konusu mücadeleden zaferle çıkacaklardır.

Rüyada patates tarlası görmenin bir diğer manası ise uzun süredir özlem çekilen bir arkadaşa kavuşmaktır.

 

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.