Rüyada Misafir Görmek Hakkında 15 İlginç Tabir

Rüyada misafir görmek ne anlama gelir?

Kişinin rüyada evine misafir geldiğini veya başka eve misafir gittiğini görmesi önemli mesajlar vermektedir. Bu rüyalar genel olarak bolluk bereket anlamında yorumlansa da rüyadaki her detayın tabiri değiştirdiği hesaba katılmalı ve hatırlanabilen tüm hususların manasına bakılmalıdır.

Rüyada misafir görmek ile alakalı 15 farklı ayrıntının tabiri sahih kaynaklardaki bilgiler esas alınarak aşağıda sunulmuştur. Rüyanızın hayra çıkmasını temenni ederek maddelerimize geçiyoruz.

İşte rüyada misafir görmek ile ilgili bilinmesi gereken her şey

Rüyada eve misafir gelmesi

Kişinin rüyasında evine misafir geldiğini görmesi rızık kapılarının açılması anlamındadır. Yani kişinin maddi açıdan çok daha rahat bir yaşama kavuşmasıdır.

Rüyada habersiz misafir geldiğini görmek ve endişeye kapılmak ise ayrılık ile tabir olunur. Kişinin sevdiklerinden uzun süre ayrı kalması ve büyük özlem çekmesi demektir.

Rüyada çok kalabalık misafir geldiğini görmek

Rüyada çok sayıda misafirin geldiğini görmek önemli bir fırsat elde etmek manasındadır. Bu fırsatın iyi değerlendirilmesi halinde kişinin büyük kazanımlar elde edeceği yorumu yapılmaktadır. Bu rüya adeta kişiye “Önündeki fırsatı gör ve değerlendir! Bu fırsat ömrünün en önemli fırsatlarından biri olabilir.” mesajı vermektedir.

Bir kişinin rüyada evinde misafir dışında bir insan kalabalığı görmesi ise hayra yorumlanmaz. Bu rüya kişinin çok zor duruma düşeceği ve büyük sıkıntılarla karşılaşacağı biçiminde yorumlanır. Rüyada evinde kalabalık bir insan grubu gören kişilerin günlük yaşamlarında daha dikkatli ve tedbirli davranmaları isabetli olacaktır.

Rüyada sevilmeyen şahısların misafir gelmesi

Rüya sahibinin kötü bir şeye ilgi duyduğunu ifade eder. Yani yanlış olana meyletmek ve doğru yoldan sapmak demektir. Rüya sahibinin bu manada davranışlarına çekidüzen vermesi büyük önem arz etmektedir.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada sevdiği birinin evine misafirliğe gitmek

Güzel bir haber almak ve sevinmek biçiminde yorumlanmıştır. Alınacak bu haberin daha çok maddi konularla alakalı olacağı ve kişinin büyük kazançlar elde edeceği biçiminde yorumlanır.

Rüyada sevdiği birinin evine misafirliğe gittiğini görmek aynı zamanda anne babası ile iyi geçinmek ve onların hayır duasını kazanmak anlamında da tabir edilmiştir.

Rüyada sevmediği birine misafirliğe gitmek

Rüya sahibinin ağzının tadının bozulmasına neden olacak can sıkıcı gelişmelerin yaşanması demektir. Bazı alimler söz konusu bu olumsuz durumları akrabaların yanlış davranışlarından ötürü çeşitli sıkıntılar yaşamak biçiminde yorumlamıştır.

Rüyada misafirlerin bir türlü gitmediğini görmek

Kişinin rüyasına misafirlerin bir türlü kalkmadığını görmesi hukuki bir sorun yaşamak manasındadır. Rüya sahibinin bir davada suçlu bulunması demektir.

Eğer geç de olsa misafirlerin gittiği görülüyorsa kişi hafif bir ceza ile kurtulacaktır. Ancak kişi rüyada misafirlerinin kalkmadığını ve kalıcı olarak kaldıklarını görürse davanın sonucunun hapis olacağı ifade edilmektedir.

Rüyada uzun süredir görüşmediği bir arkadaşa misafir olmak

Vicdanı rahat bir şekilde yaşamak demektir. Kişinin yaptığı işlerde başka insanlara haksızlık etmediğini ve her şeyi layıkıyla yaptığını ifade eder. Bu rüya başı dik şekilde insanların karşısına çıkabilmek manasındadır.

Özlenen bir arkadaşa misafir gitmek büyük bir başarı kazanmak anlamında da yorumlanmaktadır.

Rüyada misafirleri ile kavga ettiğini görmek

Kişinin rüyasında misafirleri ile kavga ettiğini görmesi haram mal yemek ile tabir olunmaktadır. Buna göre rüya sahibinin helal olmayan yollardan kazanç elde ettiği ve bunu ailesine de yedirdiği beyan edilmektedir.

Misafirleri ile kavga etmeyi “aceleci davranışlar sergileyerek kendisine zarar vermek” manasında tabir eden kaynaklar da bulunmaktadır.

Rüyada yemeğe misafir çağırmak

Bol kazanç, bereket ve şifa gibi olumlu anlamları vardır. Ayrıca isabetli bir yatırım yaparak büyük gelir elde etmek manasındadır.

Eğer yemeğe davet edilen misafirler bir türlü doymuyorsa ve önlerine gelen her şeyi büyük bir iştahla bitiriyorlarsa rüya “kıskanç akrabalardan ötürü çeşitli sıkıntılar yaşamak” manasında tabir edilir.

Rüyada iftara misafir gelmesi

Rüyasında iftar için evine misafir geldiğini gören kişinin çok geniş bir aileye sahip olacağı yorumu yapılır. Kişinin mutlu bir aileye sahip olması ve sevdikleri ile uzun bir ömür sürdürmesi demektir.

Rüyada iftara misafir geldiğini görmek rüya sahibinin dualarının gerçekleşmesi anlamına da gelir. Kişinin uzun süredir gerçekleşmesini dilediği bir muradının gerçekleşmesidir.

Rüyada meşhur bir şahsın misafir geldiğini görmek

Rüyada meşhur bir şahsın evine misafir geldiğini gören kişinin kutsal toprakları ziyaret edeceği yani Hac görevini yerine getireceği ifade edilmektedir.

Bu rüya aynı zamanda karı koca arasındaki muhabbetin artması ve çocukların hayırlı birer evlat olarak yetişmeleri anlamında da yorumlanmaktadır. Yani bu rüya aile saadetine nail olunacağını beyan etmektedir.

Rüyada çok zengin bir eve ya da çok yoksul bir eve misafir olmak

Kişinin rüyada çok zengin ve lüks bir eve misafir gittiğini görmesi kıskançlık duygusuna teslim olduğunu ifade eder. Yani kişinin kıskançlık duygusunun etkisinde kalması ve bu nedenle de bazı olumsuz davranışlar sergilemesi demektir.

Kişinin rüyada çok yoksul bir eve misafir olduğunu görmesi ise kararsızlık duygusuna işaret eder. Yani rüya sahibinin önemli konularda karar veremediğini ve bu nedenle çeşitli kayıplar yaşadığını beyan eder.

Rüyada hasta insanları misafir etmek

Kişinin farklı bir meslek öğrenerek bu alanın en usta kişilerinden biri haline gelmesidir. Bu rüya herhangi bir sanat ya da meslek dalında uzmanlaşmak manasındadır. Tarihte büyük işler yapmış pek çok büyük mimar ya da hekim yaşamlarının ilk dönemlerinde bu rüyayı sık sık gördüklerini ifade etmişlerdir.

Rüyada hasta insanları misafir eden kişinin mustarip olduğu bir hastalığı varsa şifa bulacağı da beyan edilmektedir.

Bazı kaynaklarda hasta insanları misafir etmek beklenmedik bir yerden elde edilecek büyük servet biçiminde de yorumlanmıştır.

Rüyada ölmüş birisine misafir olmak

Rüyada ölmüş birisine misafir olmak halk arasında rüya sahibinin ecelinin yaklaşması biçiminde tabir edilmektedir. Ancak kadim rüya tabiri kitaplarının hiçbirinde böyle bir bilgi bulunmamaktadır. Yani ölmüş birine misafir olmanın ölüm habercisi olduğu görüşü sadece halk arasında konuşulan bir söylentiden ibarettir.

Bu rüya aslında olumlu gelişmelerin habercisidir. Rüyada ölmüş birisine misafir olmak ev, arsa gibi maddi değeri yüksek bir gayri menkule sahip olmak anlamında tabir edilmektedir.

Rüyada misafirlikte iyi ağırlanmadığını görmek

Birisine güvendiği için zarara uğramak biçiminde tabir edilir. Bu rüyayı gören kişilere kimseye kefil olmamaları, insanlara koşulsuz şartsız güvenmemeleri ve zorunlu olmadıkça ticari ortaklıklara girişmemeleri tavsiye edilmektedir.

Rüyada ailesinden birinin evine misafir gittiğini ancak onlar tarafından iyi karşılanmadığını görmek ise kişinin kibirli davranışlarına işaret etmektedir. Buna göre rüya sahibi kendisini çok yüceltmekte ve çevresinde bulunan insanlara yukarıdan bakmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin kibir ve büyüklenme gibi davranışların İslam ahlakına uygun davranışlar olmadığını bilerek hareket etmeleri gerekmektedir.

 

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir