Rüyada Merdiven Görmek Üzerine 5 Maddede Enteresan Bilgiler

Rüyada Merdiven Görmek Hakkında Büyük Alimlerin Beyan Ettiği Görüşler

Rüyada merdiven görmek kişinin sonraki yaşamının büyük ölçüde değişeceğini ifade etmektedir. Zira merdiven ya kişiyi yukarı çıkaran ya da aşağı indiren bir araçtır. Yani kişinin bulunduğu konumu değiştirir. Rüyada merdiven görmek de kişinin yaşamda bulunduğu noktanın değişmesi anlamına gelir.

Rüyada merdiven görmek müjdeli haberlere işaret edebileceği gibi olumsuz durumların habercisi de olabilir. Rüyanın tam yorumunu öğrenmek için hatırlanan tüm detayların ne anlama geldiğini bilmek gerekir.

Aşağıda 5 genel başlık altında rüyada merdiven görmek ile ilgili bilinmesi gereken tüm önemli detayların tabirine yer verilmiştir.

İşte rüyada merdiven görmek ile ilgili büyük alimlerin beyanları

Rüyada Görülen Merdivenin Türü ve Biçimi Tabir Üzerinde Etkilidir

Rüyada taş merdiven görmek kişinin hayırlı bir eşe ve hayırlı evlatlara sahip olacağını müjdelemektedir. Bu rüya hasta kişiler için şifa bulmak anlamında tabir edilmiştir.

Rüyada ahşap merdiven görmek ilerde zarar edilmesi muhtemel riskli bir işe girişmek demektir. Bu rüyayı yorumlayan büyük alimler kişinin böylesine riskli davranışlardan uzak durmasını tavsiye etmektedir.

Rüyada asma merdiven görmek yanlış yollara sapıp bazı günahlar işledikten sonra tövbe ederek doğru yolu bulmak demektir. Rüya sahibinin zararlı alışkanlıklardan kurtulması ve kötü davranışlardan vazgeçmesi anlamında yorumlanmaktadır.

Rüyada bozuk merdiven gören kişi hayatının en mutlu günlerinde sarsıcı bir olay yaşayarak mutsuz olacaktır. Rüya sahiplerinin özellikle düğün ve sünnet gibi sevinçli günlerde herhangi bir kaza bela yaşanmaması için daha dikkatli olmaları büyük önem arz etmektedir.

Rüyada geniş merdiven görmek en müjdeli rüyalardan biri kabul edilmektedir ve bolluk bereket içinde geçecek uzun bir ömre delalet eder.

Rüyada dar merdiven görmek ise kişinin çeşitli sıkıntılarla mücadele etmek zorunda kalacağına işaret eder. Rüya hakkında fikir beyan eden büyük alimler söz konusu sıkıntıların daha çok özel yaşamla ilgili olacağını belirtmektedir.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada Eski Merdiven Görmek ile Yeni Merdiven Görmenin Farkı

Rüyada eski merdiven görmek rüya sahipleri tarafından kötü gelişmelerin habercisi zannedilse de rüyanın anlamı olumludur. Eski merdiven görme rüyaları birkaç kuşağın rahat yaşamasını sağlayacak büyük bir servet elde etmek anlamında yorumlanmaktadır. Yani rüya sahibinin çocuklarına ve torunlarına hatta onların da çocuklarına faydası dokunacak büyük bir zenginliğe kavuşması anlamındadır.

Rüyada yeni merdiven görmek kötü alışkanlıkları terk ederek doğru yolu bulmak anlamında tabir edilir. Kişinin hem kendisini hem de yakın çevresini rahatsız eden olumsuz davranışları bırakarak örnek bir insan biçiminde yaşamını sürdürmesidir.

Kişinin rüyasında altın ya da gümüşten yapılmış merdiven görmesi ise acele ile verilmiş bir karar neticesinde çok büyük vicdan azabı duymak anlamında yorumlanır. Bu rüyayı gören kişilerin karar verme süreçlerinde daha dikkatli olmaları büyük önem taşımaktadır.

Rüyada Merdivenlerden Yukarı Çıkmak veya Aşağı İnmek

Rüyada merdivenden yukarı çıkmak mesleki hayatta büyük başarılar elde etmek manasına gelir. Kişinin yaptığı işte bulunduğu bölgenin en meşhur insanlardan biri haline gelmesidir. Bu rüyanın bir diğer anlamı ise toplum içinde büyük itibar elde etmek ve insanların öncüsü (lideri) haline gelmektedir.

Son dönemlerde rüyada merdiven çıkmayı ölüm habercisi kabul eden yorumcular da çıkmıştır. Ancak İslam dünyasındaki kadim rüya tabiri kitaplarına bakıldığı zaman rüyanın böyle bir anlamının olmadığı görülmektedir. Büyük İslam alimleri rüyada merdiven çıkmayı başarılı olmak ve itibar elde etmek anlamında yorumlamaktadır. Merdiven çıkma rüyalarının ölüm habercisi sayılması ise Hristiyan kültürüne özgü bir yorumlama tarzıdır.

Rüyada merdiven inmek ise hayırlı kabul edilmez. Kişinin merdivende indiği yere göre farklı yorumlar yapılır. Buna göre kişinin ev ve benzeri ortamlarda merdivenle aşağı inmesi özel hayatta yaşanacak sorunların habercisi kabul edilir. Diğer ortamlarda merdivenden aşağı inmek büyük emek verilen bir işte ciddi zarara uğramak anlamı taşır.

Kişinin rüyasında karanlık bir yere merdivenle indiğini görmesi ise dinen caiz olmayan ve kanun önünde yasak olan kötü bir iş yapmak anlamına gelir. Rüya sahibi yaptığı bu olumsuz davranışın bedelini ağır biçimde ödemek zorunda kalacaktır. Bu rüyayı gören kişilere büyük alimler ileride kendilerine sıkıntı yaratacak her türlü hareketten uzak durmalarını tavsiye etmektedir.

Rüyada Kirli Merdiven Görmek ile İlgili Detaylar

Rüyada necis yani pis bir şeyden ötürü kirlenmiş merdiven görmek rüya sahibi hakkında kötü dedikoduların ortaya çıkması anlamında tabir edilir. Bu dedikodular kişinin şeref ve haysiyeti ile ilgili olacağı için çok dikkatli olmakta fayda vardır. Rüya sahibi kendisini zor duruma sokacak veya yanlış anlaşılmasına neden olacak davranışlardan uzak durmalıdır.

Rüyada ekmek veya başka bir yiyecekten ötürü merdivenlerin kirlendiğini görmek haram mal yemek biçiminde tabir edilir. Rüya sahibinin dinen caiz olmayan yollardan gelir elde ettiğini ancak en kısa zamanda bu haram kazançtan el çekmesinin zorunlu olduğunu bildirir.

Rüyada merdiven süpürmek rüya sahibinin hayatında zorlukla ulaşılacak güzellikler anlamındadır. Yani rüya sahibi güzel bir yaşama kavuşacaktır ancak bu süreç hiç de kolay olmayacaktır.

Rüyada merdiven yıkamak kişinin her anlamda farklı bir yaşam sürdürmeye başlayacağını ifade eder. Kişinin hem özel hayatında hem de maddi yaşamında ciddi kararlar alarak yaşamına yeni bir yön vereceğini bildirir. Büyük alimler kişinin bu yeni yaşam tarzının kendisini önceki yaşamından daha mutlu edeceği görüşünü aktarmaktadır.

Rüyada merdiven silmek amaçlara giden yolun üstündeki tüm engelleri ortadan kaldırmak anlamındadır. Bu rüyayı gören kişinin ulaşmak istediği bazı hedefleri vardır. Ancak amaçlarına ulaşmasını engelleyen bazı kişiler ve durumlar da söz konusudur. Rüya sahibi her şeye rağmen bütün engelleri aşarak murat ettiği şeye kavuşacaktır.

Bir kişinin rüyada merdivenlerdeki kan lekelerini sildiğini görmesi ise çok sevilip değer verilen bir dostun ihanetine uğramak anlamı taşır. Rüyasında merdivenlerde kan lekelerini sildiğini gören kişilerin en yakınları dahi olsalar insanlara koşulsuz şartsız güvenmemeleri en isabetli tercih olacaktır.

Rüyada Merdivenden Düşmek

Kişinin rüyada merdivenden düştüğünü görmesi yaşamında meydana gelecek olumsuz durumların habercisi sayılmaktadır. Ancak “düşme biçimi” ile “düşülen yer” rüyanın bildirdiği kötü durumların niteliğini değiştirmektedir. Bu hususta sahih rüya tabiri kitaplarında ifade edilen bilgiler şöyledir:

Kişinin rüyada bir taş veya demir merdivenden düşmesi düşmanlarına fırsat vermesi anlamına gelir. Rüya sahibinin kendisini rakiplerine karşı zor durumda bırakacak yanlış tercihler yapmaması faydasına olacaktır.

Rüyada büyük ve görkemli bir merdivenden düştüğünü görmek ibadetlerini aksatmama konusunda uyarı anlamı taşır. Rüya sahibinin son zamanlarda ibadetlerini zamanında ve layıkıyla yerine getirmediğini bildirir. Rüya sahiplerinin bu konuda daha titiz davranmaya başlaması büyük önem arz etmektedir.

Rüyada merdivenden düşerken merdivenin bir yerine tutunmak ve düşmemeye gayret etmek sıkıntılardan kurtulmak için çareler aramak anlamına gelir. Zor durumda kalan rüya sahibinin bir çıkış yolu bulmak için büyük gayret göstereceğine işaret eder.

Rüyada kalabalık bir insan topluluğunun merdivenden düştüğünü görmek rüya sahibinin bulunduğu bölgede büyük bir doğal afetin görülmesi biçiminde yorumlanmaktadır.

Kişinin rüyada merdiven düşerken suyun içine değil de toprağa veya başka bir yere düştüğünü görmesi ise bozulan ruhsal durumu hakkında bilgi vermektedir. Kişinin bir moral bozukluğu yaşadığı ve psikolojik olarak zor durumda kaldığı ifade edilir. Bu rüyayı gören kişilere ibadet ederek ve dualar okuyarak manevi dünyasını zenginleştirmesi tavsiye edilir.

 

Dilerseniz Rüyada Sakız Görmek ve Rüyada Balon Görmek başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.