Rüyada Mektup Görmek Neye Çıkar? Hayır mıdır, Şer midir?

Rüyada Mektup Görmek Her Zaman İyi Haber Değildir, Dikkatli Olmalısınız!

Halk arasında rüyada mektup görmek her zaman müjdeli gelişmelerin habercisi sayılmaktadır. Bu görüşe göre rüyasında mektup gören kişi sevinçli haberler alarak mutlu olacaktır.

  • Mektup görme rüyalarının güzel haberlere işaret ettiği doğrudur. Ancak bu rüya geniş tabir gerektirir ve bu kadar dar anlamda tabir edilmemelidir. Zira rüyada mektup görmek görülen mektubun özelliklerine bağlı olarak pek çok farklı anlamda yorumlanmaktadır. Bu nedenle rüyasında mektup gören kişilerin rüyalarının tam ve doğru bir tabirine ulaşmaları için tüm ayrıntıların tabirini göz önünde bulundurmaları yerinde olacaktır.

Aşağıda rüyada mektup görmek ile alakalı tüm önemli detayların tabirine yer verilmiştir. Hatırlayabildiğiniz tüm ayrıntıların yorumunu dikkatlice okuduktan sonra bir sonuç çıkarmanız daha isabetli olacaktır.

İşte rüyada mektup görmek ile alakalı bilinmesi gereken her şey

Rüyada Mektup Almak

Rüyasında mektup alan kişi aldığı mektubunun zarfının açık mı kapalı mı olduğunu hatırlamaya çalışmalıdır. Zira bu detay yorum üzerinde etkilidir.

  • Kişinin rüyasında zarf ağzı açık bir mektup görmesi özel yaşamla ilgili müjdeli haberler almak manasında yorumlanmaktadır.
  • Kapalı zarf içinde bir mektup gören kişinin ise başka insanların önemli sırlarına ortak olacağı yorumu yapılmaktadır.

Rüya sahibi bu önemli sırları açıklamakla gizlemek arasında büyük tereddüt yaşayacaktır. Çünkü söz konusu sırlar insanların özel hayatı ile ilgili olmasına rağmen başka insanların da zarar görmesine neden olacak bazı bilgiler içermektedir.

Rüyada mektup görmek “bir kaybı kazanca çevirmek” manasında da yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin olumsuz bir durumu çalışıp çabalayarak güzel gelişmeler haline getireceği ifade edilmektedir.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada Mektup Yazdığını Görmek

Rüyasında mektup yazdığını gören kişilerin başarılı çalışmalar yaparak itibar sahibi olacakları ifade edilmektedir. Mektup yazma rüyaları insanların takdirini kazandıracak güzel ve başarılı işler yapmak manasında yorumlanmaktadır.

Eğer kişi mektup yazarken çok çirkin bir yazı kaleme aldığını görürse bu durum aç gözlü davrandığı için kendisine zarar vermek manasında yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilere daha kanaatkâr olmaları tavsiye edilmektedir.

Rüyada Mektup Okumak

Rüyada kişinin kolay bir şekilde mektup okuduğunu görmesi beklenen bir haberin gelmesi manasında yorumlanmaktadır. Eğer kişi mektubu okurken zorlandığını görürse bu durum hayırlı bir işin önünde engel olmak ve bu nedenle sonradan üzülmek manasında yorumlanmaktadır.

Rüyada Mektup Zarfı Görmek

Kişinin rüyasında mektup zarfı görmesi herkesten sakladığı özel sırlarının açığa çıkması manasında yorumlanır. Söz konusu sırların ifşa olması ile rüya sahibi bir müddet ciddi sıkıntılar yaşayacaktır. Bu konuda müminlere tavsiyelerde bulunan alimler kişinin dürüstçe davranıp sorunlarını çözemeye çalışmasını ve yeni yalanlara başvurarak olayları daha karmaşık hale getirmekten uzak durmasını tavsiye etmektedir.

Rüyada mektup zarfı görmek aynı zamanda sabırsız davranmak anlamında da yorumlanmaktadır. Buna göre rüya sahibi aceleci davranmakta ve bu nedenle de önemli sorunlarla karşılaşmaktadır. Rüya gören kişilerin biraz daha sabırlı davranmayı öğrenmeleri faydalarına olacaktır.

Rüyada Aşk Mektubu Aldığını Görmek

Kişinin her anlamda şansının açılması demektir. Hem özel yaşamda hem de maddi hayatta güzel gelişmelerin yaşanacağını haber verir. Bu rüyayı gören kişilerin yaşamlarında mutlu bir sürece girdikleri ifade edilmektedir.

Rüyada Eski Sevgilisinden Mektup Aldığını Görmek

Uzun süredir ertelenen bir sorunun yeniden gün yüzüne çıkması ve çözüm için kendisini dayatmasıdır. Eski sevgilisinden mektup aldığını gören kişi artık istese de bu sorunun çözümünden uzak duramaz. Rüyanın yorumunu yapan alimler, rüya sahibinin söz konusu sorunu çözme noktasında bir müddet zorlansa da nihayetinde başarılı olacağını ve rahata ereceğini ifade etmektedir.

Rüyada Tehdit Mektubu Almak

Tehdit mektubunun kim tarafından gönderildiği ve içinde ne yazdığı rüya tabiri açısından önemli değildir. Bu rüya sadece rüya gören şahsın davranışları ile alakalı bilgiler vermektedir.

Rüyasında tehdit mektubu gören kişilerin son zamanlarda davranışlarının bozulduğu ifade edilmektedir. Rüya sahiplerinin bazı olumsuz hareketler yaptıklarını ve bir an önce bu hareketlerden uzak durmalarının faydalı olacağı belirtilmektedir.

Rüyada İsimsiz Mektup Görmek

Rüya sahibinin duygusal olarak zor bir dönemden geçtiğini beyan etmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin karmaşık duygular hissettikleri ve bu nedenle önemli meselelerde karar veremedikleri yorumu yapılmaktadır.

Rüyada İcra Mektubu Görmek

Rüyasında icra mektubu gören kişilerin sevdiklerini ihmal ettikleri yorumu yapılmaktadır. Buna göre rüya sahibi, aile fertleri ile yakın dostlarını ihmal etmekte ancak bunun farkına varamamaktadır.

Rüyasında icra mektubu gören kişilerin yakınları ile daha fazla zaman geçirmeye ve onların sorunları ile yakından ilgilenemeye gayret etmeleri yerinde olacaktır.

Rüyada Davetiye Görmek

Düğün davetiyesi, iş yerlerinin açılış davetiyesi veya eğlence partisi davetiyesi görmek farklı biçimlerde tabir edilmez. Zira gönderilme maksatları ne olursa olsun tüm davetiyelerin manası aynıdır.

Bir kişinin rüyada davetiye görmesi kendisini kötü yola sevk eden arkadaşların varlığına işaret sayılır. Rüya sahibi kendisini söz konusu olumsuz davranışlardan korumak için çevresindeki insanların kötü yönlendirmelerinden uzak durmalıdır. Bu rüya insana kötü alışkanlıklar kazandıracak arkadaş anlamına geldiği için rüya sahibinin arkadaş seçimi konusunda titiz davranması büyük önem arz etmektedir.

Rüyada Mahkeme Celbi Görmek

Kişinin başına gelebilecek kaza bela manasında yorumlanır. Rüyasında mahkeme celbi gören kişilerin günlük yaşamda daha dikkatli ve daha tedbirli olmaları büyük önem arz etmektedir. Ayrıca kişinin duaların manevi gücünden istifade ederek yüce Allah’tan kendisini ve ailesini korumasını dilemesi de inşallah isabetli olacaktır.

Rüyada Mühürlü Mektup Görmek

Rüya sahibinin kötü alışkanlıkları terk ederek yepyeni ve düzgün bir yaşama başlayacağını müjdelemektedir. Rüya gören kişinin yaşamının olumlu yönde değişeceğini ifade etmektedir.

Rüyada Postacı Görmek

Sevilen ve değer verilen bir insan hakkında hayal kırıklığı yaşamak manasındadır. Zira bu rüya değerli bir kişinin kendisinden hiç beklenmeyecek kötü bir davranış yapmasıdır.

Aile bireylerinden ya da yakın dostlardan birisinin yapacağı kötü bir hareket nedeniyle rüya sahibinin hayal kırıklığı yaşamasıdır.

Rüyada Mektubun İade Edildiğini Görmek

Kötü sonuçları olacak yolculuk biçiminde tabir edilmiştir. Rüya sahibinin büyük umutlarla uzak bir yere yolculuk yapacağı ancak bu seyahatten beklediğini bulamayacağını ifade eder.

Bazı alimler evlilik çağındaki kişilerin bu rüyayı görmesini dengi olmayan biri ile evlenmek biçiminde tabir etmişlerdir.

Rüyada Süslü Mektup Görmek

Rüya sahibinin nefsinin yönlendirmesine kapıldığını ifade eder. Kişinin mantıklı kararlar vermek yerine arzularına uyduğunu ve bu nedenle de çeşitli hatalar yaptığını bildirir. Rüyasında süslü mektup gören kişilerin nefislerinin baştan çıkarmasına izin vermemeleri ve daha sağlam bir karakter yapısına sahip olmaları büyük önem taşımaktadır.

Rüyada Boş Mektup Zarfı Geldiğini Görmek

Kişinin art arda birkaç sıkıntılı durumla karşılaşacağını haber vermektedir. Ancak rüya sahibinin bu zorlu süreci atlatmak için soğukkanlı ve iradeli davranması gerekmektedir.

Boş mektup zarfları her insanın kolay kolay kaldıramayacağı ciddi sorunlar anlamında tabir edilmektedir. Bu manada rüya sahiplerinin kendilerini bekleyen zorlu sürece hazırlıklı olmaları büyük önem taşımaktadır.

Rüyada Vefat Eden Birisinden Mektup Alındığı Görmek

Vefat eden birisinden mektup aldığını görmek hayırlı kabul edilmez. Bu rüya sıkıntıların devam edeceği, rahat günlerin uzakta olduğu anlamında yorumlanır.

Bazı kaynaklarda rüyada vefat eden birisinden mektup almanın ölüm habercisi olduğu ifade edilse de bu doğru değildir. Zira bu rüya ölüm habercisi değil sıkıntılı günlerin gelişi manasında yorumlanmaktadır. Kadim rüya tabiri kitaplarının hepsinde geçen tabir bu şekildedir.

Rüyada Mektup Saklamak veya Saklanmış Mektupları Görmek

Tüm toplum tarafından tanınan meşhur bir şahısla tanışmak ve onunla samimi ilişkiler kurmak manasındadır.

Bu rüyayı kısa sürede yüksek mevkilere çıkmak biçiminde tabir eden alimler de bulunmaktadır.

 

Dilerseniz Rüyada Kalabalık Görmek ve Rüyada Tarak Görmek başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir