Rüyada Makyaj Yapmak Enteresan Anlamlar Taşıyor, Şaşıracaksınız!

Rüyada Makyaj Yapmak Üzerine Ayrıntılı Tabirler

Bir kişinin rüyada makyaj yaptığını görmesi yaşamında meydana gelecek önemli değişimlerin habercisi kabul edilir. Bu itibarla rüyasında makyaj yaptığını gören kişi rüyasını detaylı bir tabirini öğrenmek zorundadır.

Günümüzün bazı yazarları eski dönemlerde makyaj yapmak gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade ederek bu rüyaların sağlıklı biçimde tabir edilemeyeceğini ileri sürmektedir. Bu görüş kesinlikle doğru değildir. Müzeleri gezen ve az çok tarih bilgisi olan herkes makyaj yapmanın insanlık tarihinin en eski uygulamalarından biri olduğunu bilir. Dolayısıyla rüyada makyaj yapmak da yeni tabir edilen bir durum olmayıp neredeyse bütün büyük alimler tarafından üzerinde söz söylenen bir konudur.

Bu yazımızda rüyada makyaj yapmak ile ilgili bilinmesi gereken tüm önemli hususların tabirine yer verilmiştir. Rüyanın hayırlı çıkmasını temenni ederek maddelerimize geçiyoruz. İşte rüyada makyaj yapmak hakkında birbirinden ilginç tabirler

Rüyada Güzel Makyaj Yapmak

Rüyada güzel makyaj yaptığını görmek önemli bir fırsat yakalamak anlamında tabir edilmiştir. Rüya sahibinin bu fırsatı değerlendirmesi halinde sonraki yaşamını büyük ölçüde değiştireceği belirtilmektedir. Rüyasında güzel makyaj yaptığını gören kişilere büyük alimler daha cesur olmalarını ve karşılarına çıkan fırsatları çekinmeden değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunmaktadır.

Rüyada Makyaj Silmek

Rüyada makyaj silmek hayırlı kabul edilmekte olup şu üç hususta müjde anlamı taşımaktadır:

  1. Hasta kişiler için şifa bulmak için de tabir edilir.
  2. Gurbette olanların bu rüyayı görmesi kısa zamanda memleketlerine döneceklerine işaret sayılır.
  3. Rüya sahibinin yeni bir ilim dalı öğrenmesi ve insanlara faydalı işler yapması demektir.

Bazı kaynaklarda rüyada makyaj silmek aile fertlerinden birisinin evlat sahibi olması biçiminde de tabir edilmektedir.

Rüyada Erkeklerin Makyaj Yaptığını Görmek

Eğer bir erkek rüyada makyaj yaptığını görürse bu durum yanlış kişilerle dostluk kurduğuna işaret sayılır. Rüya sahibinin arkadaş seçimi konusunda daha dikkatli olması tavsiye edilmektedir.

Bir kadının rüyasında makyaj yapan erkek görmesi ise ölüm ya da yararlanma ile sonuçlanacak kaza anlamında tabir edilir. Bu rüyayı gören kişilerin her zamankinden daha dikkatli ve daha tedbirli davranması isabetli olacaktır.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada Abartılı Şekilde Makyaj Yaptığını Görmek

Rüyasında abartılı biçimde makyaj yaptığını gören kişinin başka insanların gıybetini yaptığı ifade edilir. Gıybet etmek dini kaynaklarda açıkça yasaklanan kötü bir harekettir. Hatta Kur’an’da gıybet etmek “Ölü kardeşinin etini yemek” benzetmesi ile anlatılmıştır. Rüyasında abartılı makyaj yaptığını gören kişilerin gıybet ve dedikodudan uzak kalmaya özen göstermeleri büyük önem arz etmektedir.

Rüyada Ruj Sürmek

Rüyasında ruj sürdüğünü gören kişilerin öfkelerine teslim oldukları ve bu nedenle çeşitli sorunlarla karşılaştıkları belirtilmektedir. Rüya sahiplerinin olaylar karşısında soğukkanlı olmaları ve öfkeye kapılmamaları büyük önem arz etmektedir.

Rüyada ruj sürdüğünü görmek aynı zamanda uzun zamandır emek verilen bir işte hayal kırıklıkları yaşamak biçiminde de tabir edilmektedir.

Rüyada Göze Makyajı Yaptığını Görmek

Rüyada göz çevresine makyaj yaptığını gören kişilerin özel hayatları ile ilgili çok önemli bir karar vermek zorunda kalacakları ifade edilmektedir. Bu karar alma süreci zorlu geçecektir. Çünkü kişinin vereceği karar sonraki yaşamında Üzerinde büyük ölçüde etkili olacaktır. Bu rüyayı tabir eden büyük alimler karar vermekte zorlanan müminlerin diğer mümin kardeşlerine fikir danışmanlarının en doğru tercih olacağını ifade etmektedir.

Rüyada Gözlere Sürme Çekmek

Kişinin rüyada kendi gözlerine sürme çektiğini görmesi uzun ve sıkıntılı bir yolculuğa çıkmak biçiminde tabir edilmektedir. Rüya sahibinin büyük eziyetlere katlanarak yaptığı uzun bir yolculuğun kişiye ve ailesine herhangi bir faydasının dokunmaması demektir.

Eğer rüyada başka bir kişinin gözlerine sürme çektiği görünüyorsa bu durum küçük sorunların büyüyerek ciddi sorunlar haline gelmesi biçiminde tabir edilir. Rüya sahiplerinin küçük meselelerin çözümü konusunda da büyük sorunlara gösterdikleri hassasiyetle yaklaşmaları önerilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Rüyada Kelebek Görmek

Rüyada Makyaj Malzemesi Satın Almak

Rüyasında makyaj malzemesi gören kişilerin aileleriyle aralarının açılacağı belirtilmektedir. Rüya sahipleri ilerleyen zamanlarda yalnız bir hayat sürdürmek istemiyorlarsa aile bireyleriyle ilişkilerine dikkat etmeli ve gereksiz yere ciddi kırgınlıklara sebebiyet vermemelidir.

Rüyada Aynaya Baktığını Görmek

Kişinin rüyada aynaya baktığını görmesi gerçek hayatta sorunları ile yüzleşmesi anlamında yorumlanır. Rüya sahibi aynada gördüğü görüntülü niteliğine göre yorum yapmalıdır. Eğer kişi aynada kendisine bakıp kendisini beğeniyorsa bu durum sorunlarını kolayca çözeceğine delalet eder. Ancak rüyada aynaya bakıp kendisinden memnun kalmayan kişilerin büyük sorunlarla mücadele edecekleri ifade edilmektedir.

Rüyada Başkasına Makyaj Yapmak

Rüyasında başkasını makyaj yaptığını görmek rüya sahibinin anlamsız kıskançlık krizleri yaşadığını göstermektedir. Rüya gören kişinin gerçek hayatta bir karşılığı olmamasına rağmen kıskançlık duyduğunu ve bu nedenle de psikolojik olarak yıprandığını ifade eder.

Rüyada Kötü Makyaj Yaptığını Görmek

Kişinin rüyada kötü bir makyaj yaptığını görmesi verdiği bir sözü yerine getirmemesi anlamında tabir edilmiştir. Rüya sahibinin gücünü aşan sözler verdiğini ve bu sözleri yerine getirmediği için insanlara karşı mahcup bu olduğunu bildirir. Bu rüyayı gören kişilere sadece yerine getirebilecekleri sözler vermeleri tavsiye edilmektedir.

Rüyada kötü bir makyaj yaptığını görmek aynı zamanda rüya sahibinin haram mal yemeye tevessül ettiğini de ifade eder. Bu rüyayı görenlerin sadece helal lokma yiyerek geçinmeye gayret etmeleri büyük önem arz etmektedir.

Rüyada Tırnaklara Oje Sürmek

Rüyada tırnaklarına oje sürdüğünü gören bir kişinin nadir görülecek ilginç bir olay yaşayacağı ifade edilir. Söz konusu olay o kadar ilginç özellikler gösterecektir ki bu durum rüya sahibi için unutulmaz bir anı haline gelecektir.

Kişinin rüyada tırnaklarına çirkin ojeler sürdüğünü görmesi ise başka insanların yönlendirmesine açık olmak ve bu nedenle hatalar işlemek anlamına gelir. Rüya sahibinin iradeli olması gerektiğini ve kendi kararlarını kendisinin vermesinin daha doğru olacağını ifade eden bir rüyadır.

İlginizi Çekebilir: Rüyada Anne Görmek

Rüyada Saçlarını Boyatmak

Kadınlar ve erkekler için farklı biçimlerde tabir edilir. Bir kadının rüyasında saçlarını boyattı görmesi çok güvenip değer verdiği insanlar hakkında kötü haberler alması anlamında tabir edilir.

Bir erkeğin rüyada saçlarını boyattığını görmesi ise büyük maddi sorunlar yaşamak yani iflas etmek demektir. Rüyasında saçlarını boyadığını gören bir erkeğin maddi konularla ilgili daha dikkatli davranması yerinde olacaktır.

Rüyada Kına Yapmak

Rüyasında kına yaptığını gören kişinin yeni sorumluluklar üstleneceği ifade edilir. Kişinin bakmakla yükümlü olduğu insanların sayısının artması, yönetici olup insanların idare edilmesi ve büyük zorlukları olan bir işe girişilmesi gibi anlamları vardır.

Rüyada kına görmenin bir diğer manası ise hem maddi yaşamda hem de özel hayatta güzel gelişmelerin yaşanması demektir. Bu rüyayı gören kişilerin sıkıntılarından kurtularak daha mutlu bir yaşam sürdürmeye başlayacakları ifade edilmektedir.

Rüyada Makyaj ile Kendisini Çirkinleştirdiğini Görmek

Rüyasında makyaj yaparak kendisini çirkin gösteren kişinin gerçek yaşamdan ciddi hatalar yaptığı ifade edilir. Rüya sahibi işlediği bu kabahatler nedeniyle kendisini zor duruma sokacaktır. Rüya sahiplerinin vakit kaybetmeden davranışlarına çeki düzen vermeleri büyük önem arz etmektedir.

Bazı alimler rüyada makyaj yaparak kendisini çirkin değiştirdiğini görmeyi kibirlenmek ve insanlara yukarıdan bakmak içinde de tabir etmiştir. Buna göre rüya sahibinin kendisini normal insanlardan çok üstün gördüğü ve bu nedenle de gerçeklerden koptuğunu bildirir. Bu rüyayı gören kişilerin kibirli davranmanın bir hastalık olduğunun bilincine varmaları büyük önem arz etmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.