Rüyada köpek görmek nedir, 32 maddede harika bilgiler

ruyada kopek gormek 5Rüyada Köpek Görmek Nedir, 32 Maddede Harika Bilgiler…

Sevgili okur, rüyada köpek görmek, çok değişik şekillerde tabir edilir ve yorumlanır. Örneğin rüyasında köpek gören kişinin sadık dostlar edineceği yorumunu yapan âlimler, aynı zamanda köpek görmenin ihanet belirtisi olabileceğini de dile getirirler.

Bunun yanı sıra, köpeği güzel bir geleceğin habercisi olarak görenler olduğu gibi pişmanlık işaretçisi sayanlar da var. Aynı zamanda köpeğe galip gelip gelmediğinize göre de değişik tabirlere sahiptir bu rüyalar. İşte bu noktada rüyada köpeğin nasıl görüldüğü konusunun izah edilmesi gerekir. Bu yüzden, biz de bu konuyu bütün detaylarıyla ve madde madde izleyeceğiz ve rüyada köpeğin görülme şekline göre yorumlarını ve tabirlerini aktaracağız.

İşte madde madde rüyada köpek görmekle ilgili değişik tabirler:

 1. Rüyada Görülen Köpek Sürüsü Nedir?

Köpek sürüsü, İslâm alimleri tarafından genellikle “içteki arzuların gerçekleşmesi” şeklinde tabir edilir, yani köpek sürüsünü gören kişi, kısa süre sonra içindeki arzuların çoğuna veya neredeyse tamamına nail olup kavuşacaktır.

Bu noktada, eğer rüyada köpek sürüsünden kaçtıysanız içinizdeki arzular daha geç gerçekleşir, eğer bu sürüye galip geldiğinizi düşünüyorsanız arzularınız daha kısa sürede meydana gelecektir. Eğer sürüyü sadece gördüyseniz arzularınız doğal seyrinde gerçekleşecektir anlamı çıkarılır.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

 1. Rüyada Köpek Saldırması Ne Anlama Gelir?

Eğer bir veya birden fazla köpeğin saldırısına maruz kaldıysanız, fakat köpekler tarafından ısırılmadıysanız etrafınızda sizi çekemeyen hasımlar ve düşmanlar var demektir. Fakat bu hasımların size zarar verme olasılığı oldukça düşüktür.

Eğer bir veya birden fazla köpek sizi ısırdıysa hasımlarınız size zarar verebilecek güçtedir, yorumu yapılır.

Eğer size saldıran köpekleri alt ederseniz, düşmanlarınıza galip geleceksiniz ve onların kem sözlerinden ve kötü gözlerinden kurtulacaksınız. Veya aile içerisinde sizi yanlış anlayanlar olacak ama siz onlarla konuştuktan sonra sizi anlamaya ve algılamaya başlayacaklar, tabi sorun da hallolacak.

Köpeğin salyaları üzerinize akarsa, düşmanlarınız sözleriyle sizi rencide edecek demektir, fakat akan salyalar sizi rahatsız etmiyorsa hasımların sözleri de sizi etkilemeyecek demektir.

Eğer köpeğin veya köpeklerin saldırısı esnasında elbiseniz yırtılırsa, yaptığınız veya yapacağınız işlerin bir kısmında aksamalar ve aksilikler olacaktır, ama bu gidişat uzun sürmeyecektir.

ruyada kopek gormek 3

 1. Rüyada Köpek Isırması Nedir?

Köpek ısırması genellikle çalışma hayatındaki rekabet ile izah edilir ve iş hayatındaki şahısların size vereceği zarara işaret eder. Tabi, köpeğin ısınmasının sizde bıraktığı korku, endişe ve acı hissi ne kadar büyükse o nispette büyük bir zarar göreceğiniz anlamına gelir.

Köpek ısırması rüyaları, düşmanın harekete geçip size zarar vermesi şeklinde de yorumlanır ve aynı zamanda şu tabirde de bulunulur:

Rüyasında bir köpek tarafından ısırılan insan, gerçek hayatta da dostlarının veya akrabalarının kıskançlığı ile karşılaşacak demektir.

 1. Rüyada Dişi Köpek Görmek Nedir?

Dişi köpek, genellikle zayıf karakterli veya kötü tabiatlı kadına işaret eder ve çevrenizde böyle bir kadın tipi olduğu yorumu yapılır.

Dişi köpeğin rüyadaki her türlü görünümü, çevrenizde bulunan kötü huylu bir kadın tarafından kötülüğe uğrayacağınız şeklinde tabir edilir, fakat eğer dişi bir köpek, erkek köpeği arkasına almış götürüyorsa bu rüya, kötülüğe değil iyiliğe işaret eder.

Çünkü dişi köpeğin erkek köpeği veya köpekleri peşi sıra götürmesi, sizin hayırlı bir evliliğe vesile olacağınız anlamına gelir.

 1. Erkek Köpek Nedir?

Rüyada görülen erkek köpek de dişi köpeğin tam tersi şeklinde tabir edilir ve genel anlamda “hayra yorulur.”

Fakat erkek köpek, size saldırıyor ve zarar vermeye çalışıyorsa, bu kez yine düşmanın zarar vermeye çalışması yorumu geçerli olur.

 1. Anne Köpek Neye Alamettir?

Eğer anne köpek gördüyseniz ve köpeği yavrularını emzirirken gördüyseniz, bu durumda ilerleyen süreçte çevrenizdeki kişilerin sizin hayrınıza bazı icraatlarda bulunacakları anlamı çıkar. Eğer rüyayı gören kişi bekâr ise, hayırlı bir eşle yuva kuracağına, evli ise hayırlı evlatlara ve güzel işlere sahip olacağına işaret eder.

 1. Rüyada Köpek Beslemek Nedir?

Eğer köpek beslediğinizi görüyorsanız veya köpeğin evi koruduğunu görüyorsanız, bu durum güzel günler göreceğiniz anlamına gelir.

Fakat bazı alimler, bu rüyanın kadınlar için “mal ve can kaybı”na, erkekler için de “hayırlı ömür”e işaret ettiğini dile getirirler.

 1. Köpeğe Yemek Vermek Ne Manaya Gelir?

Rüyanızda köpeğe yemek ve yiyecek verdiğinizi gördüyseniz, muhtemelen malınız ve mülkünüz artacak ve bereketli bir boşluğa kavuşacaksınız.

 1. Süs Köpeği Ne Anlam Taşır?

Rüyada süs köpeği görmek, erkek için de kadın için de aile içi geçimsizlik şeklinde değerlendirilir. Eğer süs köpeğini kucağınıza aldıysanız, muhtemelen eşinize “ihanet” etme düşüncesinin bilinçaltınızda sizi rahatsız ettiği anlamı çıkarılır.

Bazı alimler, süs köpeğinin görülmesini mutluluk emaresi sayarlar ve bu kişinin zevkli bir ömür geçireceğinin işaretçisi olarak görürler.

Bir de süs köpeğinin birisi tarafından size hediye edilmesi, akrabalar arasındaki mal kavgasına yorulur ve sizin haksızlığa uğrayacağınız anlamı çıkarılır. Bu işin sonunun güzel biteceğinin de altı çizilir.

 1. Çoban Köpeği Görmek Nedir?

Çoban köpeği, düşmanlarınızın sizden korktuğunu ve çekindiğini ifade etmekle beraber, aile fertlerinin de size saygı duyduğu anlamını taşır. Bu tür rüyalar, itibar ve prestij belirtisi olarak görülür.

 1. Tazı Köpeği Hangi Manaya İşaret Eder?

Çoban köpeğinin güce ve itibara işaret etmesi gibi, tazı köpeği de güçlü ve itibarlı bir düşmana işaret eder ve dişli bir rakibiniz olduğu anlamına gelir.

 1. Ev Köpeği Ne Anlama Gelir?

Rüyadaki ev köpeği sizin fazla duyarlı ve merhametli olduğunuza yorulur ve bu merhametin fazlasının size zarar verebileceği dile getirilir. Aynı zamanda sizin gösterişi sevdiğinize de hükmedilir.

 1. Av Köpeği Görmek Nedir?

Av köpeği, genellikle “düşman”la özdeşleştirilir ve av köpeğiyle ava çıkmanın “düşmanla uzlaşma sağlama” anlamına geldiği söylenir.

Eğer av köpeğini yanınızdan kovarsanız düşmanınız ile problem yaşayacaksınız demektir. Ayrıca av köpeğinin avdan döndüğünü görmek de işle alakalı sorunlara işaret eder ve işsizlik problemine yorulur.

 1. Rüyada Köpekle Konuşmak Ne Anlama Gelir?

Eğer rüyanızda köpekle konuşmaya başlıyorsanız bu konuşma, sizin içinizdeki saklı sorunlara gönderme yapar. Yani içinizde saklama ihtiyacı duyduğunuz ve hiç kimseye izah edemediğiniz bazı problemler var demektir.

Bu rüya, aynı zamanda düşmandan saklanma ve ondan korunma ihtiyacına da delalet eder. Veya aile efradından bazılarından bazı konuları gizlemeye çalıştığınıza işaret eder.

 1. Köpeğin Eve Pislemesi Ne Anlam İfade Eder?

Köpeğin değerli eşyalara pislemesi, örneğin gömleğinize, diğer kıyafetlerinize veya tabak ve bardak gibi yiyeceklere pislemesi, eşinizin ihanetine uğrayacağınız anlamına yorulur. Fakat köpeğin değersiz eşyalara pislemesi böyle tabir edilmez.

ruyada kopek gormek 1

 1. Köpeğin Dostluğu Ne Anlama Gelir?

Rüyada köpeğin dostane bir tavır sergilemesi, örneğin yanınıza gelip sizin elinizi veya yüzünüzü yalamaya çalışması, düşmanlarınızın size zarar verme düşüncesinden vazgeçip size yakınlık gösterecekleri anlamına gelir.

Burada, köpeğin her türlü dostluk gösterisi aynı şekilde yorumlanır ve kötülüğün iyiliğe dönüşmesi olarak tabir edilir.

 1. Rüyada Köpeğe Dönüşmek Nedir?

Bu tip rüyalar, genelde kibir ve gurura işaret eder ve kişinin çevresindeki insanlara karşı tepeden baktığını ve burnu havada dolaştığını ifade eder.

Eğer rüyanızda aniden yeniden insana dönüşürseniz, önceki kibirli ve hırçın davranışınızdan pişmanlık duyduğunuz ve bir daha aynı davranışı yapmayacağınız anlamı çıkar.

 1. Rüyada Köpek Eti Yemek Nedir?

Bu rüya, genelde 2 şekilde tabir edilir ve birinci tabirde, düşmanınızdan daha avantajlı bir konuma geleceğiniz anlamı çıkarılır.

Rüyada köpek eti yemenin bir diğer yorumu ise haram lokma şeklinde tarif edilir ve kişinin harama buluşacağına delalet ettiği söylenir.

 1. Köpek Sütü İçmek Nasıl Tabir Edilir?

Çok fazla görülmeyen bu rüyanın yorumunda, kişinin hasmından korktuğu ve fakat bunu kendisine bile itiraf edemediği dile getirilir ve köpek sütü içmenin, hasmından içten içe korkmaya delalet ettiği ifade edilir.

 1. Köpeğe Tasma Takmak Nedir?

Köpeğe tasma takmak veya onu gezdirmek ve peşi sıra sürüklemek veya köpeği tasmalı olarak görmek, sizin dostlarınıza maddi veya manevi anlamda muhtaç olduğunuzu gösterir. Mümkünse dostlarınızdan belli başlı konularda yardım almaya meyilli olmalısınız.

 1. Siyah Köpek Nedir?

Bazı tabirciler bunu, kötü ve bencil bir düşmana yorarken bazıları da siyahi veya aşırı esmer bir düşmana yorarlar ve her halükarda “rahatsızlık” oluşacağını dile getirirler. Yani siyah köpek, rahatsızlık ve huzursuzluk belirtisi olarak tabir edilir.

ruyada kopek gormek

 1. Beyaz Köpek Neye Yorulur?

Beyaz köpek de düşmana yorulur, ama bu düşmanın hem insaflı hem de merhametli olduğu dile getirilir ve eğer bu düşmanla uzlaşma yolu varsa mutlaka uzlaşmak gerektiği anlatılır.

 1. Rüyada Köpek Havlaması Nedir?

Köpek havlaması, düşmandan veya dostlardan gelebilecek olumsuz söylemlere delalet eder. Şayet köpeğin sadece havladığı ve fakat ısırmadığı görülüyorsa, bu durumda düşmanınız size zarar veremeyecek ama sözleriyle sizi ciddi manada rencide edecektir.

 1. Köpeğe Yaslanarak Uyumak Ne Anlama Gelir?

Çevrenizde güven duyup benimsediğiniz ve içtenliğinden emin olduğunuz bir kişinin aslında size kin güttüğünü gösterir.

Bu rüya, aynı zamanda işlerinizde ufak tefek pürüzler de olabileceğine delalet eder.

 1. Rüyada Köpek Ölüsü Görmek Nasıl Tabir Edilir?

Köpek ölüsü, bütün alimler tarafından sıkıntıya ve meşakkate yorulur ve köpek ölüsü gören kişinin birkaç ay veya birkaç yıl, sıkıntılı bir süreçten geçeceğine inanılır.

 1. Rüyada Havlamak Nasıl Yorumlanır?

Bu rüya, mutluluk anlamına gelerek kişinin muradına nail olacağının işaretçisi şeklinde tarif edilir. Yani köpeklerle birlikte havlayan biri, muradına erişecektir denilir.

 1. Yavru Köpek Nasıl Tabir Edilir?

Yavru köpek, sevimli ve tatlı bir çocuktan karinedir. Bu çocuk, size bahşedilen bir evlat olabileceği gibi çevrenizdeki yakınlarınızdan birine de ait olabilir. Bu çocuktan hayır göreceğiniz anlamı çıkarılır.

 1. Kaçan Köpek Nedir ve Nasıl Yorumlanır?

Kaçan köpek, korkak ve kaypak düşmana işaret ederek korkulacak bir durum olmadığını gösterir.

 1. Rüyada Köpek Dişi Görmek Neyi Gösterir?

Köpek dişi, düşmanın azılı ve güçlü olduğuna delalet ederek kişinin tedbirli ve temkinli olmasının gerektiğini gösterir.

 1. Rüyada Köpek Öldürmek Neye Delalet Eder?

Köpek öldürdüğünü gören kişi, düşmanlarını ve kendisini çekemeyen kişileri alt edecektir.

 1. Köpeklerin Kavgası Neye Delalet Eder?

Rüyanızda köpeklerin kavga ettiğini görüyorsanız, gördüğünüz köpek sayısı kadar hasmınız olduğu ve bu kişilerin sizin elinizle birbirlerine düşeceği anlamı çıkar.

Değerli okurlar, rüyada köpek görmekle alakalı en detaylı açıklamaları yapmaya çalıştığımız bu yazıda, aynı zamanda güzel bir çalışmanın ürünü olan En Etkili Aşk Duaları Kitabı‘na da yer vermek istiyoruz.

Buraya tıklayarak En Etkili Aşk Duaları Kitabı’na ulaşabilirsiniz.

İsterseniz Rüyada Yumurta Görmek ve Rüyada At Görmek adlı rüya tabirlerine de bakabilirsiniz.

İlgili kelimeler: rüyada köpek görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir