Rüyada Kilo Almak Hakkında 7 Maddede Çok Enteresan Bilgiler

Rüyada Kilo Almak Ne Anlama Gelir, İyiye mi Kötüye mi İşarettir?

Rüyada kilo aldığını görmek en sık görülen dualardan biridir ve rüya sahiplerini derinden etkilemektedir.

Bir kişinin rüyada kilo aldığını görmesi yaşamının ciddi biçimde değişeceğine işaret eder. Bu itibarla rüya tabiri yapan büyük alimler kilo alma rüyalarını ayrıntılı biçimde yorumlamışlardır.

“Kişinin rüyada kilo aldığını görmesi” gibi “başka insanların kilo aldığını görmek” de ilahi mesaj anlamı taşır. Aynı şekilde kilo almak kadar “kilo vermek” de rüya sahiplerinin geleceği hakkında bilgi vermektedir. Yani kilo alma rüyalarındaki her bir detay kendisine has anlamlar taşımaktadır.

Bu yazımızda rüyada kilo almak ile ilgili 7 önemli başlık altında onlarca farklı detayın tabirine yer vereceğiz. İnşallah aktaracağımız bilgiler rüyanızın net bir yorumunu öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Rüyanızın hayırlı çıkmasını temenni ederek maddelerimize geçiyoruz. İşte rüyada kilo almak ile ilgili bilinmesi gereken en önemli hususlar

Rüyada Kilo Aldığını Görmek

Rüyada normalden fazla kilo aldığını görmek bazen rüya sahiplerini endişelendirse de bu rüyanın anlamı olumludur. Zira rüyada kilo aldığını görmek sıkıntıların çözüme kavuşması, istenilen başarıların elde edilmesi ve murat edilen hedeflere ulaşmak anlamındadır.

Kişinin rüyada fazla kilo aldığı için elbiselerinin içine sığmadığını görmesi büyük bir zenginliğe ulaşmak anlamı taşır. Bu rüya bazı alimlere göre toplumdaki itibarın artması manasındadır.

Fazla kilolarından ötürü herhangi bir kapıdan geçememek veya bir taşıta binememek ise yapılacak faydalı işler sayesinde insanların hayır duasını kazanmak demektir.

Kişinin rüyada kilolu olduğu için kendisiyle alay edildiğini görmesi kıskanç akrabaların varlığına delalet eder. Rüya sahibinin bu kişilerden gelebilecek zararlara karşı dikkatli ve tedbirli olması tavsiye edilir.

Rüyada yürüyemeyecek kadar kilo aldığını yani aşırı şişmanladığı için yatağa mahkûm olduğunu görmek ise hayırlı kabul edilmez. Bu rüyayı gören kişilerin peş peşe birkaç sıkıntılı durumla uğraşmak zorunda kalacakları ifade edilir.

Rüyada Başka Birisinin Kilo Aldığını Görmek

Rüyada sevgilinin veya eşin kilo aldığının görülmesi sorumlulukların ihmal edilmesi anlamında tabir edilir. Rüya sahibinin önemli meselelerde üzerine düşeni yapmadığını bildirir. Bu rüyayı gören kişilerin özellikle ailevi sorumluluklarını yerine getirme konusunda titiz davranmaları isabetli olacaktır.

Rüyada aile fertlerinden birinin veya sevilen bir arkadaşın kilo aldığını görmek yanlış bir tercih yaparak üzülmek anlamında yorumlanmıştır. Söz konusu bu yanlış tercih kendisine uygun olmayan bir meslek yapmak biçiminde düşünülebileceği gibi yanlış eş seçimi biçiminde de yorumlanabilir.

Rüyada nefret edilen bir kişinin kilo aldığını görmek manevi boşluğa düşmek ve psikolojisi bozulmak anlamındadır. Rüya sahiplerine ibadetlerini aksatmamaları, dua etmeyi ihmal etmemeleri ve sevdikleri insanlarla daha fazla zaman geçirmeleri önerilmektedir.

Rüyada vefat etmiş bir kişinin kilo aldığını gören kişilerin hayatın zorlukları karşısında pes ettikleri yorumu yapılmaktadır. Bu rüya kişinin sorunlar karşısında daha güçlü bir duruş sergileyerek iradeli davranması gerektiğini bildirmektedir. Çünkü kişinin bir müddet daha sabırla çalışarak dayanması halinde tüm sıkıntılarından kurtulacağı ifade edilmektedir.

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Rüya tabirlerine devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var. Bunlar, sadece bir kısmı:

Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var.

 

Rüyada Kilo Vermek

Gerçek hayatta kilolu bir kişinin rüyada kilo verdiğini görmesi maddi kayıp yaşamak anlamında tabir edilir. Zayıf bir şahsın rüyasında daha da zayıfladığını görmesi ise büyük umutlarla başlanan bir işin yarıda kalması manasında yorumlanır.

Rüyada çok istediği halde kilo veremediğini görmek ise yanlış kişilerle arkadaş olmak ve bu nedenle zarara uğramak anlamındadır. Rüya sahiplerinin arkadaş seçimi konusunda daha duyarlı davranması gerekmektedir.

Bir kişinin rüyasında deyim yerindeyse bir deri bir kemik kalacak kadar aşırı biçimde zayıfladığını görmesi ise ayrılık ile tabir olunur. Bu rüyayı gören kişilerin ailelerini ve memleketlerini terk ederek uzak bir yere gidecekleri yorumu yapılır. Kadim rüya tabiri kitaplarında söz konusu bu ayrılığın daimi olacağı ve rüya sahibinin hiçbir şekilde yeniden sevdiklerine kavuşamayacağı da belirtilmiştir.

Kişinin rüyasında çok fazla zayıfladığı için korkup endişelenmesi doğal afetlerin yaşanması biçiminde tabir edilmiştir. Ancak büyük alimler bu yorumun yapılabilmesi için aynı rüyanın o bölgede yaşayan pek çok insan tarafından aynı günlerde görülmesi gerektiğini beyan etmişlerdir. Yani bu rüyanın tek bir kişi tarafından görülmesi doğal afet alanında yorumlanmaz. Sadece bir kişi tarafından görülen bu rüya aile fertleri ile yakın arkadaşlarını üzmek ve bu nedenle büyük vicdan azabı duymak anlamındadır.

Rüyada Sadece Bir Organının Şiştiğini Görmek

Bir kişi rüyada sadece vücudunun bir organının şiştiğini görürse bu organın belden yukarı mı yoksa belden aşağı mı olduğuna bakılarak yorum yapmalıdır.

Belden yukarı bir organının şiştiğini gören kişi çevresindeki ikiyüzlü ve samimiyetsiz insanlara karşı tetikte olmalıdır. Çünkü bu rüya kişinin yakınında bulunan ve ona ilk fırsatta zarar vermeyi düşünen insanlar hakkında uyarı anlamı taşımaktadır.

Kişinin rüyada belden aşağı bir organının şiştiğini görmesi ise bulaşıcı hastalıklara yakalanmak anlamında tabir edilir. Rüya sahibinin sağlık konusunda daha tedbirli davranması faydasına olacaktır.

Organların şişmesi ile ilgili rüyalarda yüzün şiştiğinin görülmesi ise özel bir anlam taşır. Bir kişi rüyasında yüzünün şiştiğini görürse farkında olmadan günaha bulaştığını bilmelidir. Rüya sahibinin davranışlarını gözden geçirerek yanlış yaptığı hususları tespit etmeye çalışması ve kendisini her türlü günahtan sakındırması büyük önem arz etmektedir.

Rüyada Fazla Kilolardan Ötürü Utanıp Sıkıldığını Görmek

Erkeklerin rüyada fazla kilolardan ötürü utanıp sıkıldıklarını görmeleri başarısız olmak biçiminde yorumlanmıştır. İş ortamında hayal kırıklıkları yaşamak, hedeflenen başarıyı yakalayamamak ve verilen sözleri zamanında yerine getirememek gibi anlamları vardır.

Kadınların rüyada fazla kilolarından ötürü utanıp sıkıldıklarını görmeleri ise kararsız davranışlara işaret eder. Rüya sahibi olan kadının önemli konular ile ilgili bir türlü karar veremediğini ve bu nedenle de çeşitli zararlar gördüğü ifade edilmektedir. Bu rüyayı gören kadınların kendilerini ilgilendiren önemli meseleler söz konusu olduğunda karar verme cesareti göstermeleri gerektiği pek çok âlim tarafından dile getirilmiştir.

Rüyada Şişman Bir İnsan Topluluğu Görmek

Rüyada kalabalık bir şişman insan topluluğu görmek rüya sahibinin kötü bir deneyim yaşadıktan sonra kendisine çekidüzen vereceği anlamında yorumlanmıştır. Yani başa gelen olumsuz bir durumdan ders çıkarmak ve güzel bir yaşama başlamak demektir.

Kişinin rüyasında şişman bir insan topluluğunun saldırgan davranışlar sergilediğini görmesi ise haram mal yemek biçiminde tabir edilmiştir. Rüya gören kişinin faiz ve tefecilik gibi dinen caiz olmayan her türlü ticari girişinden uzak durması faydasına olacaktır.

Rüyada Bir Hayvanın Şişman Olduğunu Görmek

Rüyada şişmanladığı görülen hayvanın evcil ya da yabani olmasına göre farklı biçimlerde tabir yapılır:

Rüyada evcil hayvanının kilo aldığının görmesi rüya sahibinin akrabaları hakkında uyarılması demektir. Kişinin akrabalarının yaptığı hataları bir türlü göremediği ve bu nedenle zarara uğradığı belirtilmektedir. Rüya sahiplerinin akrabaları ile ilgili değerlendirme yaparken duygularını bir tarafa bırakıp gerçekçi bir tavır sergilemeleri yerinde olacaktır. Kişi objektif olmayı becerdiğinde akrabalarının işlediği kusurları bütün açıklığıyla görebilecektir.

Rüyada yabani hayvanların şişmanladığını görmek ise kişinin dünya işleri peşinden çok koştuğunu ve bir müddet dinlenmesi gerektiğini beyan etmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin dinlenmenin de bir ihtiyaç olduğu fikrini kabul etmeleri ve kendilerini hırpalamamaları en doğru tercih olacaktır.

 

Dilerseniz Rüyada Mektup Görmek ve Rüyada Tuz Görmek başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.