Rüyada Kefen Görmek Ne Anlama Gelir Diyenler Mutlaka Okumalı!

Rüyada kefen görmek ne anlama gelir?

Rüyada kefen gören kişiler kefen-ölüm ilişkisinden dolayı rüyanın bir vefat habercisi olabileceğini düşünmektedir. Halbuki kefen görme rüyaları ölüm ile alakalı olmayıp bambaşka konularda bilgiler vermektedir.

Kefen görme rüyaları ilahi mesajlar veren ciddi rüyalardır. Bu rüyadaki her bir detay farklı anlamlara gelir ve kişinin geleceği hakkında önemli bilgiler verir. Bu manada rüyasında kefen gören kişilerin rüyanın tam olarak ne anlama geldiğini bilmeleri büyük önem arz etmektedir.

Bu yazımızda rüyada kefen görmek ile alakalı tüm önemli detayların tabiri tek tek yapılmıştır. Rüyanızın hayra çıkmasını temenni ederek maddelerimize geçiyoruz.

İşte rüyada kefen görmek ile alakalı bilinmesi gereken her şey

Rüyada kendisini ölmüş halde kefen içinde görmek

Bir kişinin kendisini ölmüş ve kefenlenmiş görmesi uzun bir ömür sürdüreceğine delalet eder. Ancak yaşanacak bu uzun ömrün iyi mi kötü mü olacağına görülen kefenin niteliğine göre karar verilir.

Eğer kişi temiz ve bedeni tam sarmış bir kefen içinde kendisini görmüşse sürdüreceği uzun yaşamın güzel geçeceği tabiri yapılır. Şayet kirli, yırtık veya kişinin bedenine uymayan bir kefen giyildiği görülürse kişinin maddi-manevi sorunlarla boğuşarak uzun ve mutsuz bir yaşam sürdüreceği tabiri yapılır.

Rüyada kefen giyerek dolaştığını görmek

Rüyada kefen giyerek dolaştığını gören kişinin çok riskli işlere girişeceği ve büyük tehlikeleri göze alacağı yorumu yapılmaktadır.

Rüya tabiri yapan büyük alimler kişinin söz konusu bu büyük riskleri atlatacağını ve başarıya ulaşacağını da beyan etmektedir.

Rüyada uzun kefen görmek ile kısa kefen görmenin farkı

Rüyasında uzun kefen gören kişinin haram mal yediği beyan edilmektedir. Faiz, tefecilik ve kul hakkı yemek gibi parasal konularla ilgili yanlış davranışlara işaret etmektedir.

Rüyada kısa kefen görmek ise yalan ve dedikoduya delalet eder. Rüya sahibinin başka insanlar hakkında gıybet yaptığını haber veren uyarıcı mahiyetteki bir rüyadır.

Görüldüğü üzere rüyasında uzun kefen görmek de kısa kefen görmek de kişinin yanlış davranışlarına vurgu yapmaktadır. Rüya sahibinin bu rüyanın bildirdiği mesaj üzerine davranışlarına çekidüzen vermesi büyük önem arz etmektedir.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada yarı açık kefen görmek

Kişinin üzerine düşen vazifeleri yapmadığına delalet eder. Rüya gören kişinin ailevi meselelerle iş hayatında sorumsuzca davrandığı için çevresindeki insanlara zarar verdiğini beyan eder.

Bu rüyayı gören kişilere sorumluluklarının bilincinde bir yaşam sürdürmeleri tavsiye edilmektedir.

Rüyada kefen satın almak

Kefen satın aldığını görmek uzun bir yolculuğa çıkmak biçiminde tabir edilmektedir.

Rüyanın tabirini yapan büyük alimler söz konusu bu yolculuğun zorlu geçeceğini ancak sonucunun hayırlı olacağını beyan etmişlerdir.

Rüyada kefen satın aldığını görmenin bir diğer manası ise masum bir insana iftira etmektir. Bilindiği üzere iftira etmek büyük günahlardan biridir. Bu nedenle rüya sahiplerinin konuşmalarında çok daha titiz davranmaları büyük önem arz etmektedir.

Rüyada beyaz dışında farklı renklerde kefen görmek

Bir kişinin rüyasında beyaz dışında başka bir renkte kefen görmesi büyük bir musibetin yaklaşmakta olduğunu haber vermektedir.

Eğer görülen kefenin rengi solgun ve mat ise söz konusu musibetlerin doğal afet şeklinde görüleceği beyan edilmektedir. Şayet parlak ve canlı renkli kefen görülmüşse bu durum savaş ve kargaşa manasında yorumlanmalıdır.

Kişinin rüyasında şeffaf kefen görmesi ise ibadetleri konusunda uyarılmasıdır. Buna göre rüya sahibi dini vecibelerini layıkıyla yerine getirmemektedir. Rüya sahibinin ibadetleri konusunda daha duyarlı davranması ve ibadet etmenin dini bir görev olduğunun bilincine varması büyük önem arz etmektedir.

Rüyada kefen dikmek

Rüyada kefen diktiğini görmek mutlu bir yaşam sürdürmeye başlamak biçiminde tabir edilir.

Kişinin tüm sorunlarını aşarak daha rahat ve daha güzel bir yaşama kavuşacağını müjdeleyen bir rüyadır.

Rüyada geniş kefen görmek ile dar kefen görmenin farkı

Rüyada geniş kefen gören kişinin eski olumsuz davranışlarını terk ederek daha düzgün bir yaşam sürdürmeye başlayacağı yorumu yapılmaktadır. İçki, kumar, zina, gıybet, haram mal yemek ve yalan konuşmak gibi kötü davranışları bırakmak ve tertemiz bir yaşam sürdürmeye başlamaktır.

Rüyada geniş kefen gören bir kişinin yeni insanlarla tanışacağı ve bu insanların rüya sahibinin yaşamında olumlu gelişmelerin yaşanmasına vesile olacağı da beyan edilmektedir.

Rüyada dar kefen görmek ise yaşanacak maddi sorunların habercisi kabul edilmektedir. Buna göre kişinin büyük borç yükü altında ezileceği ve yoksulluğa düşeceği tabiri yapılmaktadır.

Bazı kaynaklarda dar kefen görme rüyaları aile bireylerinden birisinin yapacağı bir hata nedeniyle çeşitli sıkıntılar yaşamak biçiminde de yorumlanmaktadır.

Rüyada sevdiği birini kefen içinde görmek

Bu rüya kefen içinde görülen kişi ile alakalı olmayıp doğrudan doğruya rüya sahibi hakkında mesajlar vermektedir.

Rüyasında sevdiği bir insanı kefen içinde gören kişinin büyük bir hata yapmak üzere olduğu ifade edilmektedir. Yani kişi deyim yerindeyse tam olarak uçurumun kenarındadır.

Rüyasında sevdiği bir insanı kefen içinde gören kişilerin önemli meselelerde acele karar vermekten kaçınması ve riskli işlerden uzak durması büyük önem arz etmektedir.

Rüyada çok sayıda insanı kefen içinde görmek

Ayrılık ile tabir olunmaktadır. Rüyasında kalabalık bir insan topluluğunu kefen içinde gören kişinin ailesinden ve sevdiklerinden ayrılmak zorunda kalacağı ve uzun süre uzak bir memlekette yaşamak zorunda kalacağı yorumu yapılmaktadır.

Bu rüyayı yorumlayan büyük alimler söz konusu ayrılığın uzun sürse de kalıcı olmayacağını beyan etmektedir. Yani biraz geç ve sıkıntılı da olsa rüya sahibi sonunda sevdiklerine kavuşacaktır.

Rüyada kendisine zorla kefen giydirildiğini görmek

Kişinin yaşamında vereceği ani kararlara delalet eder. Rüya gören kişi özel yaşamında veya iş hayatında ani biçimde ciddi kararlar vererek sonraki tüm yaşamını değiştirecektir. İnsanları şaşırtan bu ani karar değişiklikleri ne yazık ki rüya sahibinin ileride pişmanlıklar duymasına neden olacaktır.

Rüyada kendisine zorla kefen giydirildiğini gören kişilerin ani kararlar vererek yaşamlarına yeni bir yön vermekten vazgeçmeleri faydalarına olacaktır.

Rüyada kefen dağıtmak

Rüyada kefen dağıtmak pek hayırlı kabul edilmez ve yaşanacak ciddi kaza belaların habercisi sayılır.

Rüyasında kefen dağıttığını gören kişilere büyük alimler bir miktar sadaka vererek kaza belanın defini dilemelerini ve dua ederek yüce Rablerinden kendilerini hıfzetmelerini istemelerini tavsiye etmişlerdir.

Rüyada kefen aradığı halde bulamamak

Bir kişi rüyasında ölen bir yakını için kefen aradığı halde bulamadığını görürse bu durum son zamanlarda davranışlarının bozulduğuna işaret sayılır.

Bu rüyayı gören kişilerin hal ve hareketlerini gözden geçirerek daha düzgün bir yaşam sürdürmeye gayret etmeleri büyük önem arz etmektedir.

 

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir