Rüyada Kapı Gördüyseniz Hayatınızda Yeni Kapılar Açılacak Demektir!

Rüyada Kapı Görmek En Hayırlı Rüyalardan Biri Kabul Edilmektedir

Kapı görmek rüyaları kişinin hayatının ciddi biçimde değişeceğini ifade eden ilahi mesajlardır. Yaşanacak değişimlerin hayırlı olacağına dair büyük alimlerin beyanları vardır.

Ayrıca bu rüyayı gördükten sonra em özel yaşamları hem de maddi durumları tamamen değişen çok sayıda insanın anlatımları bulunmaktadır.

Ancak kapı görme rüyalarını tek bir anlama bağlamak ve her zaman olumlu yorumlamak doğru değildir. Çünkü rüya ilminde bazı detayların rüyanın yorumunu büyük ölçüde değiştirdiğini bilmek gerekir.

Aşağıda rüyada kapı görmek ile ilgili bilinmesi gereken tüm önemli hususların yorumuna yer verilmiştir.

İşte rüyada kapı görmek ile ilgili bilinmesi gereken her şey

Rüyada Demir Kapı Görmek

Özel hayatla ilgili güzel gelişmelerin görülmesi biçiminde tabir edilen bir rüyadır. Kişinin murat ettiği şeye kavuşacağını ve mutlu bir yaşam sürdüreceğini beyan eder.

Rüyada Cam Kapı Görmek

Kişinin rüyasında cam kapı görmesi farkında olmadan sevdiklerini üzmesi anlamında yorumlanır. Rüya sahibinin iyi niyetle yapacağı bir davranışın bazı sıkıntılara yol açması anlamındadır. Bu rüyayı gören kişilerin sonuçlarını kestiremedikleri hareketlerden uzak durmaları yerinde olacaktır.

Rüyada Kapı Gıcırtısı Duymak

Rüyada duyulan kapı gıcırtısı aslında aile içi huzursuzluk anlamındadır. Aile fertlerinin önemsiz bir meseleden dolayı ciddi biçimde tartışacaklarını bildirir. Bu rüyayı gören kişilere aile fertlerine karşı daha hoşgörülü olmaları ve önemsiz sorunlar için kimsenin kalbini kırmamaları tavsiye edilmiştir.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada Bahçe Kapısı Görmek

Rüya sahibinin çocukluk dönemindeki bazı isteklerinin gecikmeli olsa da gerçekleşeceğini ifade eder. Yani rüya sahibinin içinde kalmış bazı isteklerin yerine gelmesidir.

Rüyada bahçe kapısı görmek çocukları olmayan çiftler için evlat sahibi olmak anlamında da yorumlanmaktadır.

Rüyada Açık Kapı Görmek

Önemli bir fırsatı yakalamak ancak bu fırsatı değerlendirirken vardı risklerle karşılaşmak anlamında tabir edilir. Yani rüya sahibi belki de hayatının en önemli fırsatını yakalayacaktır. Ancak bu fırsatı değerlendirmesi hiç de kolay olmayacak ve bazı tehlikeleri göze almak zorunda kalacaktır.

Rüyada Kapalı Kapı Görmek

Rüya sahibinin cimriliğine delalet eder. Kişinin sorunu ihtiyaçlarını dahi karşılamakta ağır davrandığını ve bu özelliği ile sevdiklerini üzdüğü ifade edilir.

Rüyada kapalı kapı gören kişilere büyük alimler tutumlu olmanın güzel bir davranış olduğunu ancak yeri geldiğinde cömert davranmanın da zorunlu olduğunu ifade etmektedir.

Rüyada Geniş Kapı Görmek

Sıkıntıların gitmesi ve daha güzel bir yaşama kavuşması demektir. Rüya sahibinin tüm sorunlarını aşarak mutlu bir yaşam sürdürmeye başlamasıdır. Bolluk bereket, huzur, mutluluk ve başarı gibi pek çok olumlu gelişmenin habercisi sayılmaktadır.

Rüyada Dar Kapı Görmek 

Hem bu dünyada hem de diğer dünyada zor durumda kalmak anlamındadır.

Kişinin ciddi ekonomik sıkıntılarla karşılaşıp geçim derdiyle uğraşması demektir. Ticari yaşamda işlerin rast gitmemesi manasında yorumlanır.

Rüya gören kişinin aynı zamanda ibadetlerini aksatarak ahireti için de herhangi bir hazırlık yapmaması anlamındadır.

Rüyada Kapı Zili Çalmak

Rüyada kapı zilini ya da kapı tokmağını çalmak hayırlı gelişmelerin işareti sayılır. Rüya gören kişinin yaşamında güzel gelişmelerin olacağını haber verir.

Ancak çalınan kapıyı korkunç görünümlü bir insanın ve vefat etmiş bir şahsın açması hayırlı kabul edilmez. Kişinin bu rüyayı görmesi kaza bela anlamında yorumlanır. Rüya sahibinin günlük hayatta daha dikkatli olmasında fayda vardır.

Rüyada Kapının Kilitli Olduğunu Görmek

Kilitli kapı görme rüyaları yaşanılan memleketi veya yapılan işi terk etmek anlamında yorumlanır.

Rüyada üzerine birilerinin kapı kilitlendiğini görmek bazı önemli sırların açığa çıkması biçiminde tabir edilir.

Rüyada kilitli kapıları açtığını görmek ise aileye bir ferdin dahil olması biçiminde tabir edilir. Bu fert evlilik yoluyla aileye dahil olacak gelin veya damat onu bileceği gibi dünyaya gelecek bir bebek de olabilir.

Rüyada Kırık Kapı Görmek

Çok ciddi bir olayda rüya sahibinin herhangi bir kusuru olmamasına rağmen suçlanması ve ciddi bedeller ödemek zorunda kalmasıdır. 

Rüyada kırık kapı görmek aynı zamanda iflas etmek ve bütün mal varlığını kaybetmek anlamında da yorumlanmaktadır.

Rüyada Kale Kapısı Gibi Sağlam Kapılar Görmek

Başarıya ulaşmak anlamında tabir edilir. Tüccarlar için büyük kazanç, askerler için zafer ve öğrenciler için yüksek dereceli almak manasındadır. Bu rüyayı gören kişilerin büyük müjdelere nail oldukları ve güzel bir yaşam ile nasiplenecekleri ifade edilmektedir.

Rüyada Cami Kapısı Görmek

Rüyada cami kapısını görmek ilahi bir uyarı olarak kabul edilir. Eğer kişi rüyasında gördüğü cami kapısından içeri girdiğini görürse bu durum hayatı ile ilgili müjdeler anlamına gelir.

Şayet kişi rüyasında cami kapısı gördüğü halde içeri girmediğini görürse bu durum kendi yerinde kendisine zarar vermek anlamında yorumlanır.

Rüyada Göğe Açılan Kapı Görmek

Göğe açılan kapı motifi bir Hıristiyanlık simgesi olup ölümü simgelemektedir. Bu benzetmenin etkisinde kalan bazı kaynaklar göğe açılan kapıların ölüm habercisi olduğunu beyan etmektedir.

Halbuki İslami rüya tabiri yapan hiçbir kaynakta böyle bir ifade yoktur. Kadim rüya tabiri kitaplarında göğe açılan kapı görmek yardıma muhtaç akraba anlamında yorumlanır. Buna göre rüya sahibinin yakın akraba çevresinden bazı insanların zor durumda olduğu ifade edilir. Rüya sahibinin bu kişileri bularak gerekli desteği vermesi büyük önem taşır.

Rüyada Mağara Kapısı Görmek

Rüyada mağara kapısı görmek yaklaşmakta olan tehlikenin işaretidir. Rüya sahibinin ciddi sorunlarla karşı karşıya kalacağını bildirir.

Rüyasında mağara kapısı gören kişilerin peş peşe birkaç sıkıntılı durumla karşılaşacaklarını hesaba katarak gerekli önlemleri almaları isabetli olacaktır.

Rüyada Kapı Deliğinden Baktığını Görmek

Zamanını ve emeğini boşa harcamak anlamında tabir edilir. Bunu gören kişinin boş işler peşinde koştuğu belirtilmektedir. Rüya sahiplerine daha faydalı işlere yönelmeleri gerektiği telkin edilmektedir.

Rüyada Kapının Bozulduğunu Görmek

Rüya sahibinin bazı kötü davranışlarına işaret eder. Aslında kişide bu olursa davranışlarından rahatsızdır. Rüya sahibinin yaptığı yanlış hareketlerin vicdan azabı şeklinde dışavurumudur.

Rüyada kapının bozulduğunu gören kişilerin yaptıkları küçük büyük hatalar için tövbe istiğfar edip yeni bir hayata başlamaları büyük önem arz etmektedir.

Rüyada kapının bozulduğunu görmenin bir diğer anlamı ise unutkanlık illetine kapılmaktır. Kişinin hafızasının son zamanlarda fark edilir derecede zayıflamasıdır. Büyük alimler bu sorunu yaşayan kişilere Alâ suresini okumayı tavsiye etmektedir.

 

Dilerseniz Rüyada Tarak Görmek ve Rüyada Pekmez Görmek başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir