Rüyada inek görmek ilahi bir uyarıdır, dikkatli olun!

Ruyada inek gormek 1Rüyada İnek Görmek İlahi Bir Uyarıdır, Dikkatli Olun!

Değerli okurlarımız, bu yazımızda rüyada inek görmek nedir, sorusunun tüm detaylarını gözler önüne serecek ve bu konuda birçok “ilâhî uyarı”da bulunacağız.

İlk olarak, rüyada inek görmenin genel anlamda hayra yorulduğunu belirtmeliyiz; fakat ineği görme şekline göre de çok değişik tabirlere sahip olduğunu belirtmeliyiz. Bu bağlamda rüyada inek görmek konusunu madde madde aktarmaya çalışıp her maddede ineğin görülme şekline göre rüya tabirini izah edeceğiz.

Fakat maddelere geçmeden evvel, rüyasında inek gören bir kadının başına gelenleri kısaca görelim:

Rüyada İnek Görmek ve Mukaddes Hanımın Şaşırtıcı Hikayesi

Mukaddes Hanım, rüyasında inek gördüğünde bu rüyaya bir anlam veremez. Tanıdığı ve bilgisine güvendiği Mualla Hanım’a rüyasını anlatır.

Mualla Hanım, ona şöyle der: “Çok güzel fırsatlarla karşılaşacak ve güzel sürprizlerle mutlu olacaksınız. Fakat bu fırsatları değerlendirmeniz gerekir. Aksi takdirde huzursuz olursunuz.”

Mukaddes Hanım, merakla ve heyecanla beklemeye başlar ama bir taraftan da yavaş yavaş umutsuzluğa kapılır. Çünkü Mualla Hanım’ın sözünü ettiği fırsat bir türlü gelmez.

Bu sırada, Mukaddes Hanım’ın kızı Aslı’nın bir talibi çıkar ve bu talip, oldukça zengindir. Fakat kızın yaşı küçük olduğu için Mukaddes Hanım, evliliğe karşı çıkar.

Sonra, aklına rüyada gördüğü inek ve bu rüyanın tabiri gelir. Bunun bir fırsat olabileceğini düşünür ve kızı Aslı’ya durumu anlatır. Aslı, bu evliliğe sıcak bakar ve zengin damat ile evlenir.

Bu evlilik, hem Aslı için hem de Mukaddes Hanım’ın ailesi için mükemmel bir fırsata dönüşür; çünkü damat Ali’nin, gerçekten de mükemmel bir insan olduğu anlaşılır ve her fırsatta ailenin yardımına koşar.

İşte rüyada inek görmek ile ilgili oldukça ilginç bir hikaye. Bu yaşanmış hikaye, bize başta “rüyada inek görmek” konusuyla alakalı, genel anlamda da rüyalarla alakalı şöyle bir mesaj verir:

“Rüyalarınıza dikkat edin, çünkü her rüya ilahi bir mesajdır.”

Şimdi de “rüyada inek görmek”le ilgili maddeler halinde açıklamalar yapıp ineğin görülme şekline göre rüyanın tabirini aktaralım:

 1. Genel Anlamda Rüyada İnek Görmek Nedir?

Kadınlar için farklı, erkekler için farklı anlamlar taşıyan bu rüyada, şöyle bir ayrım yapılır:

Eğer rüya sahibi bir erkekse, o erkeğin kısmetinin açık olduğu ve bahtının yaver gideceği yorumu yapılır; eğer rüyayı gören bir kadınsa, bu sefer de bu kadının bekarsa hayırlı bir evlilik yapacağı, evli ise kendisine hayırlı bir rızık karısı açılacağı dile getirilir.

Yine bu bağlamda, inekten süt sağmak, varlığa ve güzel bir ömüre, süt içmek de hayırlı bir geleceğe işaret eder.

Tabi, rüyalarda ayrıntıların çok önemli olduğunu bilmeli ve ineği nasıl gördüğümüze göre rüyanın tabirini bakmalıyız. Bu açıdan aşağıdaki farklı tabirleri de okumanızı öneririz.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

 1. Rüyada İnek Sütü Görmek Nedir?

İnek sütü, genelde rızık ve bolluk olarak tabir edilir ve ineğin memelerinin süt dolu olduğunu görmek, güzel bir rızık kapısının açılacağına işaret ederken inekten süt sağmak da güzel projeler ve hayırlı girişimlere delalet eder.

İnek sütü görmenin saygınlık ve itibar emaresi olduğunun da altını çizmemiz gerekir.

Bir de bu rüyanın ilâhî uyarısı dile getirilir ve şöyle denilir:

“Eğer dikkatli adımlar atmaz ve tembelce yaşarsanız, gördüğünüz süt zehire dönüşüp hayatınızı karartabilir.”

 1. Rüyada İnek Sağmak Neye Delalet Eder?

İnek sağmak, genel anlamda olumlu tabir edilir ve güzel rızka işaret eder; ama bazı alimler bu rüyanın şöyle bir uyarısı olduğunu dile getirirler:

“Eğer önünüzdeki fırsatları değerlendirmeyip tembellik ederseniz elinizdeki fırsatlar da zamanla yok olur ve düşmanlarınız üstünüze güler. Bu sebeple, hayatınızın geri kalan kısmında daha temkinli olmak zorundasınız.”

 1. Rüyada Semiz Ve Güçlü Bir İnek Görmek Nedir?

Bu rüya, erkekler için farklı kadınlar içinde farklı bir yoruma sahiptir, şöyle ki:

Bir kadın, rüyasında semiz ve güçlü bir inek görüyorsa, güçlü ve cömert bir kocası olacak veya evli ise kocası ileride çok güçlü ve zengin olacak demektir.

Bir erkek bu rüyayı görürse, karısının çok iyi olacağına veya evli ise şimdiki karısının kendisini daha çok seveceğine delalet eder. Rüyanın ilâhî mesajı ise şudur:

“Ey insan, eşinin iyi veya kötü olması tamamen senin elinde. Şayet önüne çıkan fırsatları iyi değerlendirip heba etmezsen çok güzel günlere kavuşursun ve mutlu olursun.”

 1. Rüyada İneğin Memesini Görmek Nedir?

İnek memesi de bolluk ve bereket şeklinde tabir edilir, ne var ki alimler şu notu da düşerler:

“Rüyada inek memesi görmek, memenin dolu veya boş olmasına göre değişir ama her halükarda güzel kazanca delalet eder. Eğer böyle bir rüya görürseniz, önünüzdeki 2 haftaya çok dikkat edin, çünkü bir fırsatı bir felakete çevirip çok fazla üzüntü duyabilirsiniz.”

 1. Rüyada Bir İneğin Size Doğru Gelmesi Nedir?

İneğin size doğru geldiğini görmek, iki ilahi uyarı barındırır. Birincisi şöyledir:

“En insan, çevrende sana bolluk getirecek bir kişi var, onu tanımaya çalış ve seni zengin yapmasına izin ver.”

İkinci uyarı ise şöyledir:

“Ey insan, çevrende seni zarara uğratacak biri var, onun sana zarar vermesine engel olmak için dikkatli olmalısın.”

 1. Rüyada Sığır Görmek Nedir?

Rüyada görülen sığır, kişinin itibar sahibi olacağına ve çevresi tarafından çok sevileceğine delalet eder; ama kişiye şöyle bir uyarıda da bulunur:

“Eğer yanlış adım atarsan ve içindeki potansiyeli değerlendirmekten uzak durursan, prestij ve itibar kazanamaz, insanlara karşı mahçup ve rezil olursun.”

Ruyada inek gormek 6

 1. Rüyada Yeşil İnek Görmek Ne Anlama Gelir?

Yeşil inek, dindar bir kişiliğe ve Allah’ın izniyle kişinin cennet yolculuğuna işaret eder ve bu rüya, en değerli rüyalardan biri olarak değerlendirilir.

Yeşil inek görmek, kişinin çevresinde hayra davet edip kötülükten sakındıran insanların olacağına delalet etmekle beraber şöyle bir ilâhî mesaja da sahiptir:

“Ey insan, Allah’ın sana verdiği değerli ömrünü heba etme ve boş yere harcama sakın. Çünkü sana cenneti ve huzur dolu bir sonsuzluğu kazandıracak bir ömrü değersiz şeylere harcarsan sonsuza dek hüsran ve acı yaşarsın.”

 1. Rüyada Boynuzlu İnek Görmek Nedir?

Boynuzlu inek, genel anlamda isyankar kişilere ve itaat etmeyen eşlere delalet eder. Bu rüyanın tabirini, boynuzlu inek görmenin bize verdiği dersle izah edelim:

“Ey insan, sana isyan edip başkaldıran insanlar konusunda oldukça tedbirli olmalı ve kendini riske atacak hamlelerden uzak durmalısın. Özellikle de eşinle iyi geçinmeye çalışmalısın; aksi takdirde ağız tadın kaçabilir ve hayat kaliten düşebilir.”

 1. Rüyada İnek Sürüsü Görmek Ne Manaya Gelir?

Bu rüya, kişinin çok fazla fırsatı geri çevirdiğine ve çok değişik avantajları kendi eliyle dezavantaja dönüştürdüğüne işaret eder. Aynı zamanda kadınlar konusunda erkekleri uyarır. İslâm alimleri, inek sürüsü rüyasının şöyle bir mesaja sahip olduğunu belirtiler:

“Kendi hayatınıza ve yakınlarınızın hayatına gerekli önemi ve hassasiyeti göstermez iseniz, ileride maddi problemler yaşayabilir, kendinizi bir çıkmazın tam ortasında bulabilirsiniz. Bu yüzden, işinize ve eşinize dikkat edin, ikisiyle de yeterince ilgilenin.”

 1. Rüyada İnek Kovaladığını Görmek Neye Delalet Eder?

Bir ineği kovalayan kişi, bir kadının peşinde koşturan erkeğe veya bir erkeğin aşkıyla yanan kadına işaret eder ve rüyayı gören kişinin kadın veya erkek olmasına göre değişir. Rüyanın vermeye çalıştığı mesaj ise şudur:

“Aşık olduğun veya ileride aşık olacağın kişiye son derece dikkat etmelisin, zira o kişi hayatının en büyük fırsatı olabileceği gibi hayatının en büyük musibeti ve baş belası da olabilir.”

 1. Rüyada İnek Tarafından Kovalanmak Nedir?

Bir ineğin sizi kovaladığını gördüyseniz eğer, ileride size gelen güzel fırsatlar dolayısıyla aranan kişi olacaksınız ve bu durum, düşmanlarınızın çatlamasına sebebiyet verecek demektir.

 1. Rüyada İnek Kesmek Nedir?

İnek kesmek, genelde toplumdaki tartışmaları kesip ortama huzur getirmeyi ve toplum içinde prestij kazanmayı ifade eder. Alimler, bu rüyanın da bize mesaj verdiğini ve bize şöyle hitap ettiğini dile getirirler:

“Eğer toplum içinde yapıcı olursan, insanların gözündeki ve gönlündeki değerin artar, sevilen ve sayılan bir insan olursun. Bu yüzden yıkıcı eleştirilerden uzak durup yapıcı yorumlar yap.”

Ruyada inek gormek 4

 1. Rüyada İnek Yavrusu Görmek Neye İşaret Eder?

İnek yavrusu, genelde kız evlat ile tabir edilir ve bu rüyayı görenlere “hayırlı bir kız evlat” müjdesini verir.

Bazıları bu rüyanın kazanç azlığına da işaret ettiğini söylerler.

 1. Rüyada İnek Ahırı Görmek Ne Anlam İfade Eder?

İnek ahırı görmek, güzel ve faziletli bir eve delalet ederek, kişinin hayalindeki eve kavuşacağının işaretçisi olarak tabir edilir. Mesajı ise şudur:

“Önündeki fırsatları değerlendir ve insanların gıptayla bakacağı güzel bir eve sahip ol.”

 1. Rüyada Sarı İnek Görmek Neye Delalet Eder?

Sarı inek, hemen hemen bütün tabirciler tarafından “hasta kadın”a yorulur ve rüyayı gören kişinin eşi veya kızının hastalanıp sıkıntılı bir dönem atlatacağı anlamına gelir. Sarı inek rüyası, bize şu ilahi uyarıyı yapar:

“Evliysen eğer, kızının veya eşinin sağlığına dikkat etmelisin, çünkü onların hastalığı sana çok kötü günler yaşatabilir.”

 1. Rüyada İnek Eti Görmek Neye İşaret Eder?

İnek eti, bolluğun simgesi olarak görülmesine rağmen felaketin habercisi de olabilir. Mesajı şöyledir:

“Eğer ömründe felakete maruz kalmak istemiyorsan yediğine ve içtiğine dikkat etmelisin, çünkü yiyip içtiklerin seni ciddi hastalıklara duçar ve seni naçar edebilir.”

Evet, rüyada inek görmekle alakalı birçok tabiri sizlere sunmaya çalıştık. Şimdi de çok önemli bir tavsiyede bulunup yazıyı noktalayalım:

Birçok kişiye aşk hayatında ciddi avantajlar sağlayan En Etkili Aşk Duaları Kitabı adlı başarılı çalışmayı siz de incelemelisiniz.

Kitaba buradan (tıklayın) ulaşabilirsiniz.

İsterseniz şu rüya tabirlerini de okuyup inceleyebilirsiniz:

 

İlgili kelimeler: rüyada inek görmek

Yorumlar 33

 • Ruyamda bir eve giriyom teyzemin eviymis evin icinde bir yuvarlak cukur inek orda yasiyo biz gurince eve cikiyo delikten kahverengi bi inekti hayir olsun(ruyamda inek diye konusuyoduk kalkinca baktim sigirlar kahverengi )

 • rüyamda ineğe bi araba carbıyo ineğin kafası kobuyor uyandım yatım birdaha aynı rüya busefer bi karabalık toplanmış konuşuyolar ineğe araba carbtı ineğin kafası kobtu ve birden göde kalkıb cok temiz su olan dereye iniyor ve inekte kan yerine su akıyor

  • Vallahi aynı rüyayı bende gördüm

  • Annem şöyle bir Rüya görmüş:
   Gece büyük bir Fırtına olur, Evimizin bahçesine komşunun Hamile Siyah danası uçar. Fırtına öyle şiddetlidir ki ne Komşu Hayvanına sahip çıka bilir ve nede Annem hayvana yardımcı ola bilir..

 • bi kaç yıldır aynı yada benzeri ruya görüyorum ruyamda ahırda ineğim var ve ben yok sanıyor günlerce beslemeye gitmediğim halde yaşıyo ve hala süt veriyo sürekli bu rüyayı görüyorum. 4 yıl önce gerçekten ineğim vardı ve satmıştım bazı sebeplerden dolayı istemediğim halde genelde o ineğimi görüyorum ama inanın hiç düşünmediğim halde

 • Salam. Men yuxumda goyden ala bezek qeseng balaca bir inek dusen gormusem
  Duz menim qucaqima dusub. Goresen bu neye isaredi. Bilen varmi.

 • Ruyamda sari bi inek gördüm ben arkasindaydim ve arka kismi git gide büyüyordu inek bagliydi ama sanki beni buyuyen arkasiyla sıkıştırıyo gibiydi o anda uyanmisim zaten

 • Ruyada olu bir inegi yiyen inek gördüm

 • riyamda ineklerin birer birer eriyip öldüğünü gördüm hocam acaba yorum taparmısın saygılar

 • Rüyamda inek gördüm bana doru geldi ve sağ omzunu yalamaya başladı ve o an kaldım uykudan. Ne oldunu anlamadan korkuyla kakdim yaramdan.

  • Rüyamda inek gördüm bana doru geldi ve sağ omzunu yalamaya başladı ve o an kakdım uykudan. Ne oldunu anlamadan korkuyla kakdim yatamdan.

 • Rüyamda inek Sağan bir domuz görüyorum
  Ama domuz bir türlü ineği sağamıyor , yani süt gelmiyor.Ruyamin anlamı nedir? ??

  • Rüyamda inek Sağan bir domuz görüyorum
   Ama domuz bir türlü ineği sağamıyor , yani süt gelmiyor. Ve domuz çok sinirleniyor.
   Rüyamın anlamı nedir lütfen söyleyin,cevabınızı bekliyorum.

   • Rüyanızda gördüğünüz domuz degil ablacım.
    Domuzun kılığında ifrit bence.
    Baska bir aciklamasi olamaz.

 • Rüyamda ineğin içine girmişim ve içerde debeleniyormuşum…

 • Salam,yuxuda görürəm ki,erkek aslanların yanından keçirəm,bunlar sağ terfimde,sol terefimde ise inekler var,men aslan sürüsündən korkarak yolu başa vurmamış qaydıram,sonra ise aslanlardan bir qismi bu ineklerden bir neçəsinə saldırır,aslanlardan hetta biri menimle sohbet edib,menim oranı terk etmek baresinde uyarıyor,mümkünse etraflı qeyd edin.

 • Rüyamda inek sürüsünün kurt sürüsüne saldırdığını bulunduğum evde on kapıdan girip arka kapıdan çıktığını görüyorum. 2 gündür bu rüyanın etkisindeyim ama neye hayra alamet onu bana açıklarsanız sevinirim.

 • Ben ruyamda onumde bir arkadasimla beraber bisiklet suruyorsum ve gozleri olmayan bir inek surusu gordum ve bu suruden bir inek beni kovalamaya basladi tam o sirada yokus yukari bisikletle ciktim inekle arada biraz fark actim ama inek farki kapatti uzun aure bisikletle beni ve arkadasimi kovaladi ve bir sure sonra birakti kovalamayi yokus asagi indik. Ve arkadan kirmizi bisikletli bir cocuk geldi inek onu kovalamadi

 • Ruyam’da ben tarladayim.
  Etrafim’da bir suru inek var.
  2tane’de koyun var hayirlara
  vesiledir insallah…

 • Rüyamda bir kahverengi ineğin salıncakta sallandigini görüyorum ve sanki normalmiş gibi yanından gülerek geçip gidiyorum
  Anlamını bilen var mı acaba??

 • Ruyamda sevdiyim adamin rvine gidip ablasini cagriyom lakin ablasi grlmiyo bu vakit karsima inekler cikiyo ben inekten cok kortugum icin kaciyorum o da arkamca beni kovaliyo bu arada sevdiyim adam beni sevmiyo

 • Rüyamda yolun kenarında oturuyorum önümden rengarenk inek sürüsü geçiyor inekler az ilerleyince karşılarından besili bir buğra geliyor ve inekleri yemeye başlıyor sonra bana saldırıp böbreklerini yiycem diyor bende kaçıp saklanıyorum o sıra uyandım yorumunu yapa bilecek varmi acaba

 • Ruyada babam bizim inek ağırdan kaçmış ve ineği kovaliyordu Sonra babam beni çağırdı ve bende babama dedim ineği vurma yazık sonra inegi ahıra götürdüm annemin yanina gittim Sonra Annemle beraber ahıra gittik bizim 1 ken 4 olmuş ve dört tane buzak doğurmuş inegi sagdik ve bütün buzaklarin karnını götürdük.
  Nedir bu rüyanın Alameti

 • Ruyamda ahirda iki inek gordum birisi annemin ayaklari altinda kalmiwti ve boynundan tutarak ineyi kaldirdim anlami nedir acaba tesekkurler

 • Ben nuray rüyamda cehennemde iri sütlü iki büyük inek gördüm ve cehennem azabını yaşayanları gördüm lütfen buna yorum yaparmısınız

 • Rüyamda arkadaslarım yanımda kurslar var ve biz ineğin kursuna giriyoruz inek konusuyo bize ders anlatiyo ama inek baglı sonra arkadasim kübra inek bizim hocamiz zincirini cozelim diyo bende hayır kaçar ozamn diyorum ve kübra inege salıyo ve inek kaçmıyo bize ders anlatmaya devam ediyor

 • Altı beslenmiş koca beyaz bı inek oturtmuş bı kadın yemek yediriyodu bende gidip sevdim başını ineğin ne anlama gelir bu rüya bilmiyorum.

 • Altı bezlenmiş koca beyaz bı inek oturtmuş bı kadın yemek yediriyodu bende gidip sevdim başını ineğin ne anlama gelir bu rüya bilmiyorum.

 • Ben ruyamda o gün okula gidiyorum soğuk bi kış gunu sonra servis beklerken inek sürüsü geliyo ondan sonra bi kirmizi inek geliyo benim yemeye çalışiyo ondan kuruluyorum başka bi inek yakaliyo beni sonra orda babamda var sesleniyorum sesleniyorum duymuyo sonra biraz çabadan sonra uyandim

 • ben rüyamda ağlayan bir inek gördüm bunun yorumu nedir

 • Selam. Rüyamda babam siyah bi ineyi yakıyordu. Yanındaki kahfe renkli inek bağırıyordu. Sonra kahfe renkli inek babamı yakıyodu. Rüyamın anlamı nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir