Rüyada iğne görmek, 8 ilginç tabir ve garip bir hikaye

Rüyada İğne Görmek, 8 İlginç Tabir ve Garip Bir Hikaye

Rüyada İğne Görmek Nedir, Çok İlginç Bilgiler ve Tabirler

Merhaba sevgili okurlar, bu yazımızda rüyada iğne görmek ile ilgili çok ilginç bir “yaşanmış hikaye”den söz edip bu hikayenin bir benzerini sizin de yaşayabileceğinizi dile getireceğiz.

Eğer rüyanızda iğne gördüyseniz veya çevrenizde rüyasında iğne gören biri olduysa mutlaka ama mutlaka bu yazıdaki yaşanmış hikayeyi ve hikaye sonrasındaki 8 ilginç tabiri iyice okuyun.

Rüyada İğne Görmekle İlgili Yaşanmış İlginç Hikaye

Arabistan’da yaşayan Selim bin Süleyman isimli zat, günün birinde rüyasında iğne görür ve rüyanın tabirini merak edip bunu zamanın ünlü muabbiri (rüya tabircisi) olan Nablusi Rıza’ya sorar. Nablusi Rıza, Selim bin Süleyman’a gördüğü rüyanın “felaket habercisi” olabileceğini, dolayısıyla dikkatli olması gerektiğini ve tedbirli olmasını söyler.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra, Selim bin Süleyman’ın kızı Zeynep hastalanır ve zamanın hekimleri, Zeynep’in durumunun iç açıcı olmadığını söylerler. Kız, vereme yakalanmıştır ama Selim bin Süleyman yine de ümidini kesmez. Zira kızının iyileşeceğini düşünür.

Bunun üzerine tekrar Nablusi bin Rıza’ya gidip durumu anlatır. Nablusi, Süleyman’a kızı Zeynep için “birkaç fakire yardımcı olması” tavsiyesinde bulunur. Selim bin Süleyman, birkaç fakiri doyurup ihtiyaçlarını temin eder. Bu arada da kızı için sürekli dua edip Allah’tan sıhhat dileğinde bulunur.

Zeynep, birkaç gün sonra toparlanır ve yeniden eski sağlıklı haline döner. Hekimler, bu duruma bir anlam veremez ama Allah’ın her şeye kadir olduğunu söyleyip sevinçlerini dile getirirler.

Şimdi rüyada iğne görmek ile alakalı bu kısa hikayenin bize nasıl bir ders verdiğini bir cümleyle ifade edelim:

“Her rüya bir ilâhî uyarı taşır, önemli olan rüyanın uyarısını fark edip kendimize çeki düzen vermektir.”

Öyleyse rüyada iğne görmenin bize nasıl bir uyarıda bulunduğunu ve “rüyanın mesajını” inceleyelim:

Genel Anlamda Rüyada İğne Görmek Neye İşarettir?

Genel olarak bu rüya, rüya sahibinin veya yakın çevresinden birinin başına gelmesi muhtemel olan bir problemin habercisi sayılır. Birçok İslâm alimi, iğne rüyasının felaket ve musibet habercisi olduğunu ifade ederek rüyanın mesajını şöyle aktarırlar:

“Yapacağın seçimlerden dolayı hem kendi başına hem de yakınlarının başına değişik belalar sarma olasılığın var, bu nedenle atacağın adımlara dikkat etmelisin.”

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

ruyada igne gormek 3

Rüyada Toplu İğne Görmek Neye İşaret Eder?

Toplu iğne rüyası, 2 şekilde tabir edilir: Birinci tabirde rüya sahibinin karşılaşacağı sıkıntıların ve musibetlerin ilk etapta çoğalacağına ama zamanla bu sıkıntıların azalacağına delalet ettiği söylenir.

İkinci tabirde ise rüya sahibinin müjdeli haberler alıp güzel ve mutlu günler geçireceğine işaret ettiği vurgulanır.

Rüyada İğne Toplamak Nedir?

Rüyada iğne toplamak, iğnenin toplandığı yere göre farklı şekillerde tabir edilir ve şöyle denilir:

Eğer iğneyi düzgün ve pürüzsüz bir satıhtan (yüzeyden) topluyorsanız bir arkadaşınız sayesinde bol miktarda maddi kazanç sağlayacaksınız demektir.

Ama eğer iğneyi pürüzlü bir yüzeyden topluyorsanız, bir arkadaşınız yüzünden maddi kayıp yaşayacaksınız anlamına gelir. Rüyanın ilâhî uyarısı şöyledir:

“Arkadaşlarına dikkat et, çünkü onların varlığı seni hem vezir hem de rezil edebilir. Sakın, sadece onların yönlendirmesi ile hareket etme ve asla kendini salıverme, iradene hakim ol.”

Rüyada İğne Batması Neye Delalet Eder?

İğne batması, genel olarak “yaşanacak hastalığın ardından gelecek sağlık”a işaret eder. Rüya size şöyle bir mesajda bulunur:

“Yaşayacağın hastalık veya aile efradından birinin giriftar olacağı hastalık, seni çok fazla üzmesin. Zira o sıkıntı uzun sürmeyecek ve Allah’ın izniyle yakında sağlıklı günlere sizi karşılayacak.”

ruyada igne gormek 1

Rüyada Şırınga Görmek Nasıl Tabir Edilir?

Şırınga rüyası, şırınganın nerede görüldüğüne göre 2 şekilde yorumlanır; eğer şırıngayı gören kişi “şırınga ile birlikte yatak” da görürse bu durum, rüya sahibinin arkasından atıp tutan kötü niyetli kişilere delalet eder.

Eğer rüya sahibi, şırıngayla birlikte yatak görmediyse, bu durumda da rüya sahibinin karşısına çıkacak güzel kısmetlere ve harika fırsatlara işaret eder.

Rüyada İğne Vurulmak Nedir?

Eğer rüyanızda iğne vurulduğunuzu gördüyseniz bu rüyanın 2 şekilde tabir olunduğunu bilmelisiniz:

Eğer iğne vurulduğunuz zaman acı hissettiyseniz, sizi rencide edecek konuşmalara maruz kalacaksınız demektir.

Eğer iğne vurulurken acı duymazsanız, arkanızdan konuşan insanların olduğuna fakat bu söylemlerin sizi ciddi anlamda rahatsız etmeyeceğine delalet eder.

Rüyada Dikiş İğnesi Görmek Ne Demek?

Rüyanızda dikiş iğnesi görmüş olmanız, diğer insanların problemlerini sizin çözeceğiniz anlamına gelir ve bu rüya size şunu söyler:

“Senin yardımın ve vesile oluşun sayesinde birçok insan, problemlerinden kurtulup rahata kavuşacak, eğer bu konuda yeterli derecede duyarlı olursan bunun karşılığını fazlasıyla alırsın.”

ruyada igne gormek 5

Rüyada İğne İplik Görmek Neyin Göstergesi Sayılır?

İğne iplik ile ilgili rüyalar, “murat” olarak tabir olunur ve rüya sahibinin muradına erişeceğine gönderme yapar. Bu rüya şu anlama gelir:

“Eğer diğer insanlara karşı yeterince duyarlı olursan ve onları onore etmeye çalışırsan sen de muradına kavuşup mutluluğa yelken açabilirsin. İnşâallah, muradına kavuşmuş olarak huzur dolu bir hayata ereceksin.”

Rüyada Çuvaldız Görmek Ne Anlama Gelir?

Çuvaldız görmek de “iğne görmek” gibi bir manaya gelir ve rüya sahibinin maddi kayıp yaşayacağına delalet eder. Tabi bu rüyada, çuvaldızın tek başına mı yoksa bir çuval veya torbayla birlikte mi görüldüğü önemlidir.

Eğer çuvaldızı tek başına gördüyseniz ciddi bir sıkıntı yaşamayaksınız demektir; ne var ki hem çuvaldız hem de çuval (veya torba) gördüyseniz başınızda kara bulutlar olduğu anlamı çıkar.

Evet sevgili okurlar, bu yazımızda size rüyada iğne görmekle ilgili en doğru tabirleri ve yorumları nakletmeye çalıştık, inşâallah faydalı olmuştur.

Sözümüzü bitirmeden evvel, En Etkili Aşk Duaları Kitabı isimli güzel çalışmayı da muhakkak incelemenizi tavsiye ederiz.

Kitaba buradan (tıklayın) ulaşmanız mümkün.

Dilerseniz şu tabirleri de inceleyip faydalanabilirsiniz:

 

İlgili kelimeler: rüyada iğne görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir