Rüyada Gazete Görmek Başınıza Musibet Gelecek Demektir, Dikkat!

Rüyada Gazete Görmek Nedir, Herkesi Şaşırtan Birbirinden Garip Tabirler!

Rüyada gazete görmek, başınıza musibet getirebilecek olayların başlangıcı olabileceği için mutlaka ama mutlaka dikkatli olmalı ve rüyanın size vermiş olduğu mesajları anlayarak hayatınıza devam etmeye gayret göstermelisiniz.

  • Zira gazete görmek ile ilgili rüyaların kul hakkı ve musibet anlamına geldiği bilinmektedir; İslam alimlerine göre rüyada gazete görmek vefalı bir kadının artık vefasız hale geleceğini ve sadık bir dostun bir düşmana dönüşüp size zarar ve ziyan getirebileceğini işaret ettiği için Allah’a yönelmeli ve O’na itaat etmelisiniz. Aksi takdirde başınıza gelecek musibetlere de rıza göstermiş olacaksınız.

Yani rüyada gazete görmek, tam manası ile musibet ve bela amına gelir ve size bela kesilen insanların varlığı olarak tabir edilir; zaten Zehra Hanım’ın başından geçen ve İslam alimleri tarafından rüya tabirleri kitaplarında aktarılan önemli bir yaşanmış olay da bunun göstergesidir.

Çünkü Zehra Hanım, rüyasında gazete gördükten sonra bu rüyasını dönemin önemli bir İslam alimine arz eder, dönemin İslam alimi, Zehra Hanım’a şunları söyler:

  • “Seni koruyup kollamaya çalışan insanlardan uzaklaştığın için kul hakkına girdin ve sana vefalı görünen bir kadının zulmüne uğradın, bundan böyle sadık dostların düşmana dönüşecek ve sen de musibetlerle yaşamak zorunda kalacaksın.”

Zehra Hanım bu tabiri dinledikten sonra her ne kadar kendisine çeki düzen vermeye çalışsa da sıkıntılarla boğuşmak zorunda kalır ve en nihayetinde ölüp gider.

İşte tarihte yaşanan ve İslam alimlerinin kitaplarında aktarılan Zehra Hanım’ın hikayesi rüyada gazete görmek hususunda ne kadar dikkatli ve temkinli olunması gerektiğine dikkat çeken önemli bir ibret dersidir.

Bununla birlikte rüyada gazete görmek ayrıntılar incelendiğinde daha birçok hususa parmak basan ve birçok önemli noktada bizi aydınlatan bir mahiyete de sahiptir, bu nedenle aşağıdaki tabirleri de son derece dikkatli bir şekilde okumalısınız:

Rüyada Birinin Gazete Vermesi

Rüyada birinin başka bir kişiye veya size gazete vermesi, genellikle hayırlı bir kısmetin artık kötü bir akıbete dönüşeceğini ve güzel bir izdivacın sizin hakkınızda hayır yerine şer getireceğine işaret eder ve güzel rızık yerine eziyet verici bela ve musibet mânâsına gelir.

  • Rüyada birinin gazete vermesi, rüya sahibinin Allah’a itaat etmesi ve O’nun emirlerine harfiyen uyması durumunda güzel rızık ve nimet olarak tabir edilmesine rağmen; kişinin Allah’tan uzaklaşması ve şeytana tabi olması durumunda bolluk ve bereketin kaçması, musibet ve belanın sökün edip gelmesi manasına gelmektedir.

Rüya, kişinin hayırlı bir insan olması halinde kendisi hakkında hayırlı gelişmelerin yaşanacağına ve daha önce yaşadığı sıkıntıların geride kalacağına işaret ettiği halde, kişinin hayırsız bir insan olması durumunda düzeninin tamamen bozulacağına ve içinde bulunduğu ortamın büsbütün sıkıntılı bir hale geleceğine işaret etmektedir.

Rüyada birinin gazete vermesi, ilgi eksikliği mânâsıyla da ön plana çıkar; bu anlamda kişi çevresindeki insanların ilgisizliğine maruz kaldığı için sıkıntı yaşayacak ve bu ilgisizlik nedeniyle kendisini kötü hissedecektir tabiri yapılır.

Rüyada Gazete İlanı Görmek

Bir kişinin rüyada gazete ilanı görmesi, bu kişinin kazancında dalgalanma olacağının işaretçisi olduğu gibi, rüya sahibinin doğru adımlar atması ve isabetli kararlar vermesi halinde kazançta yaşanacak dalgalanmanın minimize edileceğine de işaret etmektedir.

  • Gazete ilanı görmek ile ilgili rüyalar, kazançta dalgalanmanın işaretçisi olduğu halde aynı zamanda İslam alimleri tarafından iktidar ve güç sembolü olarak da tabir edilmiştir.

Bu rüyayı gören kişinin kadın olması halinde şiddetli bir kavga yaşanacak ve bu şiddetli kavganın müsebbiplerinden biri de rüya sahibi olacak yorumu yapılmasına rağmen, rüyayı gören kişinin erkek olması halinde kişinin rızık kapısının açılacağına ve hiç beklemediği yerlerden güzel nimetler ile ödüllendirileceğine yorulur.

İlginizi Çekecek: Rüyada Sakız Görmek Üzerine 7 Şaşırtıcı Tabir

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

Rüyada Gazetede Haber Olmak

Bir kişinin rüyada gazetede haber olması, rüya sahibinin kadın olması halinde bu kişinin gizli bir potansiyeli olduğuna ve bu potansiyeli kısa zaman içerisinde ortaya çıkaracağına işaret ettiği halde, rüya sahibinin erkek olması halinde başarıdan başarıya koşacağına ve bu başarılar sayesinde çevresindeki insanların gönlünü kazanacağına ve onlarla arasını düzelteceğine işaret etmektedir.

Rüyada gazetede haber olmak, başarılı olmanın ve gizli potansiyelin işaretçisi olduğu halde rüya sahibinin insanlara yardım eli uzatabilecek bir maddi yeterliliğe ulaşacağına ve bu yeterlilik sayesinde parmakla gösterilen itibarlı ve onurlu bir konuma yükseleceğine de işaret etmektedir.

Rüyada Yırtık Gazete Görmek

Kaza ve bela habercisi olarak tabir edilen yırtık gazete rüyaları, aynı zamanda temiz ahlaka sahip olan rüya sahibinin karşısına çıkabilecek bütün kaza ve belalara rağmen yine de dimdik ayakta durabileceğine ve yine de temiz ahlakı sayesinde hayırlı bir hayat yaşayabileceğine delalet eder, bunun için oldukça müjdeli bir rüya olarak tabir edilmektedir.

  • Rüyada yırtık gazete görmek, kişinin arkadaşlarına dikkat etmesi ve onların kendisine ulaştırabilecekleri zarar ve ziyan karşısında tedbirli olması gerektiğine de yorulur. Rüya sahibinin kul hakkına itibar etmesi ve başka insanların hukukunu es geçmemesi gerektiği şeklinde de tabir edilir.

Rüyada yırtık gazete görmek, kişinin arkasından iş çeviren kötü arkadaşlarına karşı önlem alması ve onların şerleri karşısında tedbirli olması gerektiğine de yorulduğu için rüya sahibi, dikkatli olmalı ve arkasından iş çeviren kötü insanların varlığından haberdar olduğunu karşı tarafa da göstermeye ve kanıtlamaya çalışmalıdır.

Rüyada Gazetede Kendi Resmini Görmek

Eğer rüyanızda gazetede kendi resminizi gördüyseniz, bu rüyanın herkesin ilgisine mazhar olmak ve herkesin desteğini kazanmak mânâsına geldiğini düşünebilirsiniz.

  • Bu anlamda rüyanın size müjdeli bazı gelişmelere işaret ettiğini de anlayabilirsiniz; fakat rüyada gazetede kendi resmini görmek, sadece herkesin ilgisini ve desteğini kazanıp müjdeli bir tabire mazhar olmak anlamı bulunmamaktadır. Aynı zamanda kişinin başarılı projelere imza atacağına ve bu sayede itibar kaybından kurtulacağına ve şerefli bir makama gelerek insanlara yardımcı olabileceğine de işaret etmektedir.

Rüyanın aynı zamanda zeka ve yetenek konusunda rüyayı gören kişinin son derece üstün bir pozisyonda bulunacağını sembolize eden bir boyutu da bulunduğu için rüya sahibi, kendi zekasını ve yeteneğini keşfetmeli ve bunu uygun alanlara kanalize etmeye çalışmalıdır.

Rüyada Gazete Yakmak

Rüyada bir kişinin gazete yaktığını görmesi, rüya sahibinin erkek olması halinde ahlaklı ve güzel bir kız ile birlikte olacağını ve bu kızın kendisine gerçek anlamda hayır getireceğini simgeler; o kızın saadet kapılarını açacağına ve mutluluk dolu bir hayat yaşatacağına işaret etmektedir.

  • Fakat rüyasında gazete yaktığını gören kişinin kadın olması halinde bu sefer ahlaklı ve efendi bir erkek ile birlikte olup onun birlikteliği ile huzur bulacağına ve onun sayesinde güzel noktalara gelebileceğine işaret etmektedir.

Rüya, aynı zamanda bir ibret dersi vermektedir ve bu rüyayı gören kişinin Allah’a içtenlikle yönelmesi gerektiğine yönelik önemli bir işaret de taşımaktadır.

Yani rüya sahibi Allah’a yönelmesi halinde hem dünya hayatının saadetlerine hem de ahiret hayatının güzelliklerine kavuşacak ve türlü türlü musibetlerden kurtulacak demektir.

Rüyada Gazeteden Haber Okumak

Bir kişinin rüyasında gazeteden haber okuması, o kişinin nefsini terbiye etmesi gerekliliğinin işaretçisi olduğu için, rüyayı gören şahıs nefsine çok fazla itibar etmemeli ve kendi nefsini denetim altına almaya çalışıp şeytani dürtülerden ve şeytani duygulardan uzak durmaya çalışmalıdır.

  • Çünkü rüyada gazeteden haber okumak, kişinin şeytani işlemlerden ve eylemlerden uzak durması gerektiğine yorulan önemli bir ibret dersi olarak tabir edilmektedir.

Rüyada gazeteden haber okumak aynı zamanda kişinin günahkar yapısına da işaret eder ve rüyayı gören şahsın günahları dolayısı ile vicdan azabı çektiğinin sembolü olarak da karşımıza çıkar.

  • Ne var ki bu rüyanın müjdeli bir tarafı da bulunmaktadır ve bu anlamda kişinin güçlü bir şahsiyete sahip olduğuna ve Allah’a yönelmesi halinde başındaki bütün sıkıntıları atlatabileceğine de yorulduğu bilinmektedir.

Evet, rüyada gazete görmek hususunda bilinmesi ve anlaşılması gereken en önemli tabirler ile önünüzü aydınlatmaya çalıştığımız ve ufkunuzu açmaya gayret gösterdiğimiz bu yazıyı bitirirken rüya tabirleri konusunda yazmış olduğumuz diğer yazılarımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Bu anlamda şu yazımızı da okumalısınız: Rüyada Berber Görmek Bela ve Dert Manasına Gelir, Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.