rüyada fidan dikmek ilahi bir ikazdır

Rüyada fidan dikmek genel anlamda nedir?

Rüyada fidan dikmek rüyadaki diğer detaylara göre hem olumlu hem de olumsuz tabir edilebilen bir rüyadır. İster olumlu manada olsun ister olumsuz manada her zaman önemli ilahi ikazlarda bulunan bir rüyadır. Eğer bahar mevsimi dışında bu rüya görülürse çok daha titizlikle değerlendirilmelidir.

rüyada fidan dikmek 5

Umut edilen şeylerin gerçekleşmesi, birden fazla kız çocuğuna sahip olup erkek evlat sahibi olamamak, ticari yaşamda çok başarılı olmak ve verilen yanlış kararlardan ders çıkarmak gibi bambaşka anlamlarda yorumlanır.

Rüyada fidan dikmenin hangi durumlarda hangi anlama geldiği şöyle izah edilebilir:

Rüyada yeşil fidan dikmek

Yeşil fidan diktiğini görmek kişinin mutlu günler yaşayacağına işarettir. Erkeklerde bu rüya daha çok maddi meselelerle alakalı olup zenginleşmek anlamındadır. Kadınlarda ise bu rüya kısmet ve evlilik konularıyla ilgili olarak tabir edilir.

Yeşil fidan diktikten sonra fidanı suladığını görmek ise emeklerinin karşılığını almaktır. Eğer bir kişi yeşil bir fidan diktiğini ve fidanın bir anda serpilip büyüdüğünü görürse bu durum çok uzak bir memlekete göç etmek şeklinde tabir edilmektedir.

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için şu linke tıklayın. (Buraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabını indirebilirsiniz.)

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Tabirlere devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi yüzlerce mucizevi yorum bulunmakta.

 

Rüyada kurumuş fidan dikmek

Yaşı epey ilerlemiş bir tanıdığın ölümü manasına gelmektedir. Eğer kurumuş fidan ekildiğinde yeşilleniyorsa bu durum yine vefat etmeye tabir olunur ancak ölen şahsın salih ameller işlediğini ve diğer dünyada yüksek mertebelere nail olacağını ifade eder.

Rüyada kurumuş fidan dikmek aynı zamanda sonuç vermeyecek bir işe girişmek demektir. Rüya sahibi hayırla neticelenmeyecek boş bir uğraş içerisindedir. Rüya kendisine bu işe yaramayan eylemine son vererek daha faydalı meşgaleler bulması için ikazda bulunmaktadır.

rüyada fidan dikmek 4

Rüyada çok sayıda fidan sulamak

Herkesi şaşırtacak önemli bir olayın gerçekleşmesi veya büyük bir sırrın açığa çıkmasıdır.

Rüyada çok sayıda fidan suladığını gören kişi her şeye hazırlıklı olmalıdır. Çünkü gerçekleşecek olaylar insanların tahayyül ettiğinin çok ötesinde şeylerdir. Bu tür olaylara karşı basiretli ve iradeli olabilmek için sık sık dua edilerek manevi yönden güçlü olunmaya gayret edilmelidir. 

Eğer kişi tek başına geniş bir alanda fidan suladığını görürse meydana gelecek olaydan sadece kişinin kendisi zarar görecektir. Ancak kendisi ile birlikte pek çok kişinin aynı anda fidan suladığını görmek zararın boyutunun çok daha kapsamlı olacağına işarettir.

Rüyada fidan satın almak

Rüyasında fidan satın aldığını gören kişi eski hatalarından ders çıkaracak ve yeni bir yaşama kavuşacaktır. Bu manada kişinin gelecekteki yaşamı için müjde niteliği taşımaktadır. Bazı alimler ağaç ya da çiçek fidesi almanın kumar ve içki gibi zararlı alışkanlıkları terk etmek manasına geldiğini ifade etmiştir.

Bir kişinin herhangi bir bahçeden gizlice fide kopardığını ve bu fideyi diktiğini görmesi ise evlenmesine işaret eder.

rüyada fidan dikmek 1

Rüyada meyve çekirdeği ekmek

Bir kişinin rüyasında meyve çekirdeği ektiğini görmesi fitne ile tabir olunmaktadır. Rüya sahibi yakın akrabalarının dedikoduları nedeniyle zor durumda kalacaktır.

Meyve çekirdeği ekmek iftira, gıybet ve dedikodu gibi dinen hoş karşılanmayan davranışlara delalet eder. Ancak bu rüyada eğer ekilen çiçek hemen filizlenip çıkıyorsa bu durum rüyanın olumlu yorumlanmasını sağlar ve kişinin sevinçli bir haber alacağına tabir edilir.

Rüyada meyve fidanı dikmek

“Dünyadaki zenginlerin önemli bir bölümü zengin olmadan evvel bu rüyayı görmüştür.” denilirse abartılı bir söz söylenmiş olmaz. Zira bu rüya zenginliği çok önceden bildiren önemli bir rüyadır. Ancak zenginliği ifade eden rüyanın kendisine has bazı özellikleri vardır. Bu özellikler şunlardır:

  1. Rüya sahibi aynı anda birkaç farklı meyve cinsini bir anda ekecektir. Sadece tek tür meyve ağacı dikmek zenginlik işareti değildir.
  2. Kişinin ekeceği meyve ağaçlarının güzel ve toprağın da hafif nemli olması gerekir. Eğer kuru bir zemine fidan dikiliyorsa ya da dikilen fidanlar kötü ise hayırlı yorumlar yapılmaz.
  3. Zenginlik ifade eden rüyalarda kişi tek başına meyve fidanı ekmez. Mutlaka kalabalık bir insan grubu ile birlikte ve geniş bir arazi üzerinde meyve fidanları dikilecektir.

Rüyada sadece bir tür meyve fidanı dikmek zenginlik alameti değildir. Hangi tür meyve ağacının ne anlama geldiği şöyle tabir edilebilir:

  • Elma fidanı dikmek yeni bir aşk macerasına girmek, hayırlı bir kısmet bulmak anlamlarına gelir.
  • Kiraz fidanı dikmek şifa bulmak ve hastalıktan kurtulmak demektir.
  • Erik fidanı dikmek büyük bir vicdan azabı çekme ve yaptığı bir hatadan ötürü pişman olmadır.
  • Şeftali fidanı dikmek uzun süredir özlemi çekilen birisine kavuşmak anlamındadır.
  • Rüyada nar fidanı dikmek ise bereket anlamında olup beklenmeyen bir yerden gelecek maddi kazanç demektir.

rüyada fidan dikmek 3

Rüyada fidan sökmek

Rüyada fidan söktüğünü gören kişiye çok önemli bir konuda ikazda bulunulmaktadır. Bu rüyayı gören kişi ciddiyetle gerekli önlemleri almalıdır.

Rüyada fidan söktüğünü gören kişinin başına gelecek olumsuzluklar kişinin kendi yaptıklarının sonucu meydana gelecektir. Yani kişi kendi eliyle kendisine zarar verecektir. Bu nedenle gerekli iç muhasebe yapıldığında ve kişi sorumluluklarını bildiğinde başına gelebilecek musibetlerin önüne geçebilecektir.

Özellikle önemli konularda son zamanlarda ciddi kararlar alınmışsa bu kararların bir kez daha gözden geçirilmesinde fayda vardır. Ya da kişi önemli kararlar vermek üzereyse bilgisine ve tecrübesine güvendiği dostlarının fikirlerine başvurmalı ve  kendi başına hareket etmekten kaçınmalıdır.

Rüyada saksıda fidan dikmek

Evlatları simgeleyen rüyalardır. Eğer güzel bir fidan görülmüşse çocukların hayırlı evlatlar olacağı ifade edilir. Eğer fidan cılız ve kötü ise çocuklardan dolayı çekilecek sıkıntı manasındadır.

Kişinin evinde saksıda fidan diktiğini ve bu fidanların da meyve tuttuğunu görmesi ise uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmenin işareti sayılmaktadır.

Bir kişinin rüyasında saksıda kurumuş fidan diktiğini görmesi kadın-erkek arasındaki muhabbetin azalması ve aile içi şiddetli kavga demektir.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir