rüyada evlendiğini görmek üzerine ayrıntılı tabirler

Rüyada evlendiğini görmek genel anlamda nedir?

Rüyada evlendiğini görmek, sıkıntılı bir duruma düşmek ile tabir olunur. Yüksek miktarda borç altına girmek ve maddi olarak iflas etmek, itibardan düşmek, sağlığını kaybetmek gibi olumsuz durumlarla tabir edilir.

Rüyada evlendiğini görmek detaylı tabir gerektiren rüyalardan biridir. Rüya içindeki her bir ayrıntıya göre yorum değişebilmektedir. Bu nedenle tüm detayların mutlak surette hesaba katılması gerekmektedir.

Mesela çok olumsuz biçimde tabir edilen evlenme rüyalarında eğer kişi akrabalarından biri ile evlenirse tabirler tam tersi biçimde yani tamamen olumlu yorumlanır.

Aynı şekilde evlenilen kişinin özellikleri de tabirin anlamını derinden değiştirmektedir. Örneğin bir erkek rüyasında genç bir kızla evlendiğini görürse hayırlı, kendisinden yaşlı bir bayanla evlenirse şer rüya kabul edilir. Ancak kızlarda durum tam tersidir. Bir kız rüyasında kendisinden yaşça büyük biriyle evlendiğini görürse bu durum refah ve mutluluğa ulaşmak anlamına gelirken kızın kendisinden yaşça küçük bir erkekle evlendiğini görmesi güçten düşürecek hastalık demektir.

Rüyada tanıdık  biriyle evlendiğini görmek

İki biçimde tabir edilen bu rüyanın ilk yorumu kişinin bulunduğu çevrenin lideri veya en sevilen kişisi olacağı yönündedir. Kendi aile çevresinde sözü dinlenen ve kıymet verilen bir kişi seviyesine yükselmek demektir.

İkinci yorum ise kişinin hiç beklemediği bir yerden büyük bir menfaat sağlayacağı yönündedir. Rüya gören kişi ciddi bir emek vermeyecek ancak yine de büyük bir servete kavuşacaktır. Eski dönemlerde bu rüya için “yüksek mevkideki bir kişiden menfaat elde etmek” yorumu yapılmıştır.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada yabancı biriyle evlendiğini görmek

Mekân değişikliği demektir. Burada kastedilen “mekan değişikliği” hem gerçekten yer değiştirmek yani bir yerden bir yere göç etmek manasındadır hem de vefat etmek gibi mecazi bir anlam taşımaktadır.

Rüyada yabancı biri ile evlendiğini gören kişi evlendiği şahsın özelliklerini dikkate alarak bir değerlendirme yapmalıdır. Rüyada görülen şahsın özellikleri olumlu ise kişinin başına gelecek hadiseler de müspet olacaktır aksi durumda ise kişiyi sıkıntılı bir süreç beklemektedir.

Rüyada ölmüş biri ile evlenmek ne demektir?

Bu rüyayı gören kişiler genellikle korkmakta ve başlarına kötü şeyler geleceği konusunda endişeye kapılmaktadır. Halbuki sanılanın aksine rüyada ölmüş biri ile evlenmek son derece hayırlı biçimde tabir edilmektedir.

Rüyada ölmüş birisini görmek her şeyden önce müjde demektir. Uzun zamandır beklenen bir haber alınacak üstelik bu haber kişinin arzuladığı doğrultuda olacaktır.

Rüyada ölmüş biriyle evlendiğini görmenin bir diğer tabiri ise dürüstlük ve muhabbet üzerine inşa edilmiş huzurlu aile ortamına kavuşmak demektir.

Rüyada ölmüş biri ile evlenmenin ölen kişi açısından da yorumu yapılmaktadır. Bir şahıs öldüğü halde başka insanların rüyalarına girerek onlarla evleniyor görünüyorsa bu ölen şahsın takva yönüyle üstün olduğunu ve Allah’ın sevgili kullarından biri sayıldığını gösterir.

Rüyada eşiyle tekrar evlendiğini görmek

Rüya sahibinin eşiyle ilişkisinin iyi ya da kötü olmasına bakılmaksızın olumsuz biçimde tabir edilen rüyalardandır. Hastalıklarla boğuşmak, düşman kazanmak, yakın akrabalar içinden birisinin ihanetine uğramak anlamlarına gelmektedir.

Bazen bir gün öncesinden kişinin düğününden çok fazla bahsedildiği için de kişi eşiyle evlendiğini rüyasında tekrar görebilir. Bu tür telkin ile ortaya çıkan rüyaların bir kıymeti yoktur. Asıl üzerinde durulması gereken rüyalar ortada herhangi bir mevzu yokken görülen rüyalardır. Bu tarz rüyalar ilahi mesaj içeriklidir.

Eğer hiç üzerinde konuşulmadığı halde evli bir kişi eşi ile tekrar evlendiğini rüyasında görürse bu durum yukarıda da izah ettiğimiz gibi olumsuz durumların habercisidir. Hatta bazı durumlarda kaza bela habercisi de sayılabilmektedir.

Bekar bir erkeğin rüyada evlendiğini görmesi

Sanat sahibi olmak demektir. Kişi herhangi bir alanda ustalık derecesinde yetkinlik kazanacaktır. Edindiği sanat ile hem kendisini hem de ailesini maddi yönden kurtaracaktır. Burada bahsi geçen sanat, resim veya müzik gibi güzel sanatlar olmayıp para kazanmaya yönelik yapılan her türlü icraattır.

Rüyada bir erkeğin kendi başına evlenmesi ile anne-babasının kendisini evlendirmesi arasında da fark vardır. Kişinin kendi başına evlenmesi hayırlı kabul edilirken anne-babanın erkek çocuklarını evlendirdiklerinin görülmesi maddi sıkıntılara işarettir.

Bekar bir kızın rüyada evlendiğini görmesi

Eğer bir kız rüyasında evlendiğini görürse bu rüyayı gören kızdan ziyade kızın ailesi ile alakalı mesajlar söz konusudur. Yani gerçekte iletilmek istenen kızın evlilik serüveni değil ailenin gelecekteki durumudur.

Rüyada evlendiğini gören bir kızın ailesi kalıcı bir mülke sahip olacaktır. Eğer kiracı iseler ev sahibi olacaklardır. Eğer evleri varsa arsa ya da dükkan satın alacaklardır.

Bu rüyanın bir başka yorumu da kızın ailesinden hasta olan bir şahsın şifa bulması ve dertlerinden daimi olarak kurtulmasıdır. Yani bekar genç kızların rüyalarında evlendiklerini görmeleri aileleri açısından müjdeli haber demektir.

Rüyada yaşlı biri ile evlenmek ne demektir?

Bu rüyanın tabirini kadınlar için ayrı erkekler için ayrı yapmak gerekir. Zira cinsiyete göre bambaşka tabirler söz konusudur.

Bir kadın, rüyasında kendisinden yaşça büyük birisi ile evlendiğini görürse bu çok hayırlı bir rüya olarak kabul edilir. Hatta kadın rüyada eş olarak gördüğü kişinin yaşı ne kadar büyük ise rüyanın da o nispette hayırlı olduğunu bilmelidir.  Rüyada kendisinden yaşça büyük bir erkekle evlendiğini görmek salih ameller işlemeye, bahtı açık olmaya, rızık genişliğine ve mutlu geçecek bir evliliğe işarettir. Bazı yorumcular rüyada yaşlı bir erkekle evlendiğini gören kişinin gerçekte çok hayırlı bir kısmet bulacağını ifade etmişlerdir.

Rüyada bir erkeğin kendisinden yaşça büyük biri ile evlenmesi ise hayırlı kabul edilmez. Rüya gören kişinin ya da ailesinden birisinin hastalanması demektir. Aynı zamanda borç yükü altına girmek ve bundan ötürü ciddi sıkıntılar yaşamaktır.

Rüyada evlenip gelinlik giymek

Halk arasında her ne kadar “gelinlik kefen ile tabir edilip kötü yorumlansa” da hiçbir ciddi rüya tabirleri kitabında gelinlik ile alakalı böyle bir olumsuz yorum bulunmamaktadır.

Gelinlik görülen rüyalarda önemli olan detay görülen gelinliğin temiz ya da kirli oluşudur. Temiz gelinlik güzel bahtın işareti iken kirli gelinlik sıkıntıya delalet eder.

 

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

 

Yorumlar 1

  • Merhaba, rüyamda iki kadınla aynı anda evleniyorum. Evlendiğim kadınlardan biri diğerinin teyzesi oluyor. Ama ikisini de tanımıyorum. Bu ne anlama gelir? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir