rüyada ev taşımak dikkat edilmesi gereken bir işarettir

Rüyada ev taşımak genel anlamda nedir?rüyada ev taşımak 2

Rüyada ev taşımak genel anlamda kişiyi yoran ve üzen bir durumdan kurtulmaktır. Bu kurtuluş, kişiyi yoran bir ilişkinin bitirilmesi, borçların ödenmesi veya şifa bulmak biçiminde olabilir. Bu anlamda rüyada ev taşımak felaha (rahata, kurtuluşa) ermek demektir. Ancak kimi durumlarda bu rüya kötü olayların yaşanacağına dair işaretler de barındırabilir. Bu bakımdan son derece önemsenmesi gereken bir rüyadır.

Rüyada ev taşımak kişinin yaşamında değişiklik olacağına dair işarettir. Bu değişim, görülen evin niteliğine ve taşınma biçimine göre olumlu ya da olumsuz yorumlanabilir. Ev taşıma rüyaları dikkat gerektirir ve rüya, aşağıdaki detaylar göz önünde bulundurularak yorumlanmalıdır.

Rüyada ev eşyası taşımak

Rüyada ev eşyası taşımak mücadele ederek bir sonuca ulaşmak demektir. Eşyalar taşınırken kırılıp parçalanıyorsa bu durum hayra yorumlanmaz. Eşyaların düzgün bir şekilde taşınıp yerleştirilmesi ise aile çevresindeki bir kızın kısmetinin açılması yani evlenmesidir.

Rüyada ev eşyası taşırken eşyaların bir türlü bitmemesi hastalık işe yorumlanır. Kişi uzun sürecek olan ağır bir hastalık geçirecek demektir.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada geniş bir eve taşınmak

Rüyada geniş bir eve taşınmak kişinin mutlu olacağına dalalet eder.  Ev ne kadar geniş ve güzel ise kişinin mutluluğu da o nispette fazla olacaktır.

Rüyada normalden çok geniş bir eve taşındığını ve taşındığı evin boş olduğunu gören kişi bu rüyanın rızkın kapanması anlamına geldiğini bilmelidir. Yani rüya sahibini işsizlik veya maddi sıkıntılar bekliyor demektir. Eğer bu boş evde kişi yüksek sesle bağırdığını ve sesinin yankılanıp kendisine döndüğünü duyarsa bu durum ecelin yaklaşması biçiminde yorumlanır ki kişinin kaza bela konusunda dikkatli olmasında fayda vardır.

rüyada ev taşımak 3

Rüyada dağ başında bir eve taşınmak

Bu rüyada tabiri asıl olarak etkileyen unsur görülen evin “yüksekliği”dir. Bu yükseklik, yüce bir makama gelmek veya zenginleşmek biçiminde tabir edilir.

Günümüzde pek çok rüya yorumcusu eski dönemlerdeki “dağ başındaki ev” motifinin artık “yüksek bina veya gökdelen” olarak algılanması gerektiğini ifade etmektedir. Bize göre de bu analoji son derece isabetli bir saptamadır.

Rüyada yeni boyanmış bir eve taşınmak

Bu rüyanın iki farklı tabiri vardır. Bunlardan birincisi haram kabul edilen bir şeye meyletmektir. Yani kişi günah kabul edilen bir eylemi gerçekleştirmek üzeredir. Bu itibarla rüyada yeni boyanmış bir eve taşınmak ilahi bir ikazdır ve kişinin nefsine hakim olup kendisini her türlü zaafa karşı koruması icap etmektedir.

Rüyada yeni boyanmış bir eve taşınmanın bir diğer tabiri ise düşmanlardan kurtuluştur. Kişi bir düşmanının ölmesiyle ya düşmanlık mevzusunun ortadan kalkması ile rahat bir nefes alacaktır.

Rüyada oturduğu eve tekrar taşındığını görmek

Bir kişi rüyasında halihazırda oturduğu eve tekrar taşındığını görürse bu durum evliler için ikiz çocuk sahibi olmaya, bekarlar için ise ani evlilik kararı ile tabir edilir. Yani bu rüya nesebin çoğalmasına işarettir.

Eğer bir kişi çocukluk günlerinin geçtiği eve taşındığını görürse maddi yaşamında çok büyük bir fırsat yakalayacak demektir. Bir defaya özgü olan bu fırsat değerlendirilirse kişi çok büyük bir servet kazanabilecektir.

rüyada ev taşımak 1

Rüyada bir evi bizzat inşa edip sonra da o eve taşınmak

Rüya sahibinin sevdiği bir yakınını kaybetmesi demektir. Bu kayıp, sevilen bir akrabanın vefatı veya kıymetli bir dostun uzak bir memlekete taşınması biçiminde olabilir.

Bazı rüya yorumcuları ev yapıp sonra da o eve taşınma rüyalarını kişinin aykırı bir gönül ilişkisine başlayacağını ve tüm çevrenin tepkilerine rağmen kişinin bu meselede direteceğine yorumlamıştır.

Rüyada yıkık ve eski bir eve taşınmak

Bu rüya kaza belanın kapıda olduğunu haber veren ikaz rüyalarından biridir. Yıkık ya da eski bir ev gören kişi her türlü sıkıntı ile karşı karşıya kalabileceğini bilerek tedbirli davranmalıdır. Ancak kaza ve kaderin yalnızca Allah’ın takdirinde olduğu da bilinmelidir.

Eğer kaza-bela işareti sayılabilecek böylesi bir rüya görülürse yapılacak şey, bol bol dua etmek ve sadaka ile her türlü şerrin deffini sağlamaya çalışmaktır.

 

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

 

Yorumlar 1

  • Teşekkürler kına edıcı çıktığım eve tekrar taşınmıştım yerleşmeye çalışıyordum annem ve kızkardeşimin de işten kacıyorlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir