rüyada ev almak ile ilgili 9 önemli tabir

Rüyada ev almak genel anlamda nedir?rüyada ev almak 1

Rüyada güzel ve temiz bir ev almak güvende ve mutlu olmak manasına gelir. Ev, düşmanlardan ve kötü niyetli kişilerden korunmak demektir. Rüyada ev satın aldığını gören kişi iş hayatında başarılı olur ve özel yaşamı da güzel geçer.

Rüyada geniş ve güzel ev almak hayattan zevk almaya işaretken yıkık dökük ve kirli bir ev sıkıntı ile tabir edilir. Rüyada görülen evin niteliği, konumu ve büyüklüğü rüyanın tabirini değiştirebilmektedir. Rüyasında ev aldığını gören kişi diğer detayları da hesaba katarak yorumda bulunmalıdır.

Rüyada dağ başında ev almak

Dağ başında ya da yüksek bir tepede ev görmek şan, şeref ve yücelik demektir. Kişinin itibarının artması ile tabir edilir. Aynı biçimde çukurdaki bir evi  satın aldığını görmek de rezil olmak ve mahcubiyet yaşamaktır. Eğer rüyada dere yatağında bir ev satın alındığı görülüyorsa kişinin yakın bir dostu tarafından aldatılmak istendiği yorumu yapılır.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada eski bir ev almak

Rüyada eski bir ev almak zor duruma düşmek, borç yükü altında ezilmek demektir. Kapı ve pencereleri kırılmış ev satın aldığını görmek de sağlığın bozulması biçiminde tabir edilir.

Eğer kişi rüyasında eski bir ev aldığını görürse ve aldığı ev eski olmasına rağmen temiz ve tertipli ise bu durum ecelin yaklaşmasına yorumlanır. Zira eski ve temiz evler, ahret yaşamının nişanesi sayılmaktadır.

rüyada ev almak 5

Rüyada ahşap ev almak

Aile saadeti anlamına gelir. Kişinin kardeşlerine, eşine ve çocuklarına faydalı olacağını gösterir. Ahşap ev aldığını görmek aynı zamanda şifa bulmak ile de yorumlanır.

Kişi rüyasında ahşap bir ev aldığını fakat ahşap evin yandığını görürse endişeye kapılmamalıdır. Zira rüyada ateş görmek çok hayırlıdır. Rüyada evinin yandığını gören kişilerin büyük bir servet kazanacağı yorumu yapılmaktadır.

Rüyada çok katlı ev almak

İki ya da daha çok katlı ev görmek evlat sahibi olmak ile tabir edilmektedir. Eğer kişi bekar ise kısmet bulmaya da yorumlanmaktadır.

Askerlerin bu rüyayı görmeleri şehit olmaya tabir edilirken ticaretle uğraşanların bu rüyayı görmeleri büyük kazanç anlamına gelmektedir.

Rüyada yıkık bir ev almak

Bir musibetin yaklaştığını haber veren rüyalardır. Rüyasında yıkık bir ev aldığını gören kişi sadaka vermeli ve kaza belanın defi için dua etmelidir. Çatısı çökmüş bir ev görmek ise boşa verilen emek demektir. Rüya sahibi uzun zamandır kendisine hiçbir fayda sağlamayacak bir işle uğraşmaktadır. İlahi bir ikaz olarak değerlendirilmesi gereken bir rüyadır. Kişiye kendisine çekidüzen vermesini telkin eden bir rüyadır.

rüyada ev almak 4

Rüyada çok büyük bir ev almak

Normalden çok büyük ev görmek bir anda zenginleşmek ve kısa sürede tekrar eski haline dönmek demektir. Aşırı zenginliğin kişinin başını döndüreceğini fakat bu zenginliğin daimi olmayacağını bildiren rüyalardır.

Eğer kişi rüyasında çok büyük bir ev aldığını ve evin içinde yolunu şaşırıp odadan odaya dolaştığını görürse bu durum ahlak zayıflığına işarettir. Kişinin kendisi ya da bir yakını nefsinin arzularına uyacak ve aile bundan büyük zarar görecektir.

Rüyada çok küçük ev almak

Rüyada normalden çok küçük bir ev aldığını gören kişi rızık darlığı ile karşı karşıya gelecektir. Çoğu zaman işsiz kalmak veya iflas etmekle tabir olunan bir rüyadır.

Rüyada küçük bir ev aldığını ve eşyaları bu küçük eve bir türlü sığdıramadığını gören kişi evli ise eşi ile büyük bir münakaşaya girişecektir. Eğer kişi bekarsa bir konuda yanlış anlaşılacak ve bu durum kendisini ziyadesiyle üzecektir.

rüyada ev almak 2

Rüyada bahçeli ev almak

Maddi sıkıntılardan tamamen kurtulmak demektir. Kişi hiçbir şekilde parasal sorun yaşamayacak aksine tahmin ettiğinden çok daha fazla miktarda para kazanacaktır. Rüyada bahçeli ev görmenin bir diğer tabiri ise aileden bir genç kızın evlenmesidir.

Rüyada bir tanıdığının evini almak

Rüya sahibi için hayırlı şeylerin olacağını ifade eden bir rüyadır. Fakat kişi rüyada aldığı bu evi yıkıp yerine yeni bir ev yapıyorsa bu durum evi görülen tanıdık için zor günlerin yaşanacağına işarettir.

 

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir