rüyada et görmek nedir 21 çok ilginç tabir

Rüyada et görmek genel anlamda nedir?rüyada et görmek 1

Rüyada et görmek genel anlamda hayırlı kabul edilmez. Çünkü et rüyalarının büyük bir kısmı kötü bir şeylerin olacağına dair işaretler vermektedir. Bu itibarla aslında rüyada et görmek ilahi bir mesajdır ve çok fazla ciddiye alınmalıdır.

Rüyada görülen etin pişmiş olması veya çiğ halde görülmesi rüyanın tabirini tamamen değiştirmektedir. Aynı şekilde hangi hayvanın etinin görüldüğü ve et rüyası içindeki diğer detaylar da son derece önemlidir.

Rüyada et görmenin tam bir tabirini yapabilmek için aşağıdaki tüm maddelerin dikkatlice değerlendirilmesi gerekmektedir.

Rüyada pişmiş et görmek

Güzel ve pişmiş et, diğer et rüyalarının aksine son derece hayırlı bir rüyadır. Zira bolluk, bereket ve kazanç demektir. Pişmiş etin yendiğini veya insanlara dağıtıldığını görmek rüyanın daha da hayırlı biçimde yorumlanmasını sağlamaktadır.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada çiğ et görmek nedir

Gıybet etmek ile tabir edilir. Kişi birilerini çekiştirdiği için ruhsal olarak rahatsız olmaktadır. Yani kişinin vicdanı onun yanlış bir şey yaptığını bildiği için kişiye davranışını terk etmesi için ikazda bulunmaktadır.

Çiğ et görmenin bir diğer yorumu ise üzüntü ve kedere kapılmak, hayattan zevk alamaz hale gelmektir.

rüyada et görmek 6

Rüyada sığır eti görmek nedir

Sığır eti hastalıktan kurtulup şifa bulmak manasına gelir. Kişinin kendisinin veya bir yakınının hastalığı yenerek sağlığına kavuşmasıdır. Yaşı ilerlemiş şahısların bu rüyayı görmesi ise ömürlerinin sonunu ele ayağa düşmeden ve kimseye yük olmadan yaşayacaklarını gösterir.

Rüyada sığır eti görmenin bir diğer tabiri ise yaşanan ülkenin refaha kavuşacağı, insanların geçim derdi çekmeyeceği ve her tarafta ucuzluğun görüleceğidir.

Rüyada tavuk eti görmek

Refah ve mutluluk demektir. Eski dönemlerde tavuk günümüzdeki kadar yaygın değildi. Hatta tavuk eti kırmızı etten çok daha kıymetliydi. Bu nedenle geçmiş dönemlerin tabircileri tavuk eti görmeyi “büyük bir sevinç” olarak yorumlarken günümüz tabircileri “orta düzeyde menfaat veya mutluluk” tabirini kullanmaktadır.

rüyada et görmek 4

Rüyada at, aslan veya kaplan eti yediğini görmek

Bu üç hayvanın etini görmek şan, şeref ve güç demektir. Aslan ve kaplan rüyalarını şan ve şerefle özdeşleştiren insanlar at eti görmeyi ise olumsuz algılayabilmektedir. Ancak at ile ilgili tüm rüya yorumları olumludur ve buna at eti görmek de dahildir.

Rüyada kıyma görmek nedir

Kıyma rüyaları kişinin medeni halinin bir derece ileriye gideceğini gösterir. Mesela bekar biri nişanlanacak, nişanlı biri evlenecek ve evli çiftler ise çocuk sahibi olacaktır.

Rüyada kıyma görmek sadece bir koşulda hayırlı kabul edilmez. Bu da görülen kıymanın kokuşmuş olmasıdır. Çünkü kokuşmuş  kıyma görmek rezil olmaya, sıkıntı çekmeye ve itibardan düşmeye delalet eder.

Rüyada insan eti yemek nedir

Kişinin dedikodu yaptığını haber veren ve rüya sahibini uyaran ilahi mesajlı rüyalardandır. Bilindiği gibi gıybet yapmak ve birisini çekiştirmek dinen caiz değildir ve bu  davranışlar büyük günahlardan kabul edilir. Kişinin kendisine çeki düzen vermesi ve bu olumsuz davranışları bir an önce terk etmesi gerekmektedir.

Rüyada kasaptan et almak nedir

Kasaptan et aldığını görmek yatalak olunacak düzeyde ciddi bir sağlık sorunu ile karşı karşıya kalınacağını gösterir. Eğer kasaptan alınan et taze ve güzelse bu durum geçicidir ve kişi ilerleyen süreçte sağlığına kavuşacaktır. Fakat kasaptan alınan et pişirilmeyecek kadar kötü ise hastalığın şiddetli olacağı tabiri yapılır.

rüyada et görmek 3

Rüyada kuş eti yemek

Uzun zamandır olması beklenen bir istek gerçekleşecektir. Kişinin sabırsızlıkla beklediği bir arzunun yerine gelmesidir. Sevinç, mutluluk ve baht açıklığı anlamına gelir.

Rüyada domuz eti görmek

Domuz eti bilindiği üzere haramdır. Hatta Kuran’da “domuz eti” tabiri özellikle kullanılarak yasak getirilmiş ve hiçbir şüpheye yer bırakılmamıştır. Rüyada domuz eti görmek ise bu yasakla manevi biçimde ilişkilendirilmiştir ve “haram mal yemek” manasındadır.

Kişi bu rüyayı gördüğünde kazanç kapılarını gözden geçirmeli ve farkında olmadan malına haram katıyorsa bunun önüne geçmelidir. Zira haram mal her şeyden önce “kul hakkı”dır ve kul hakkı da Allah’ın en hassas yaklaştığı meselelerden biridir.

Rüyada kebap yemek nedir

Kişinin yapmaya niyetlendiği veya yaptığı işlerin rast gitmesi manasındadır. Kişiye cesaret veren ve onun yapacağı işte başarılı olacağını müjdeleyen rüyalardandır. Bir nevi motive edici, cesaretlendirici mesajlardır. Bu rüyayı gören kişiler her ne iş yapıyorlarsa yapsınlar cesaretle yapmaya devam etmelidir.

Rüyada kırmızı et yemek

Rızık genişliği ve liderlik ile yorumlanır. Rüyasında lezzetli kırmızı etten yediğini gören kişi toplumda saygın biri olacaktır. Rüya sahibinin hem maddi hem de sosyal yönden güçlü bir şahıs olacağına işaret vardır.

Rüyada aynı anda birçok farklı et türünü yemek nedir?

Rüyada sofrasında kırmızı et, tavuk eti, balık eti gibi farklı türde etleri bir arada gören kişinin  her bakımdan şansının açıldığı ifade edilir. Özel yaşamda mutluluk, iş yaşamında başarı ve maddi durumda büyük rahatlama demektir. Bu rüya aynı zamanda herhangi bir alanda önemli bir fırsat elde etmektir.

Rüyada et kesmek veya rüyada et doğramak nedir?

Tedbirli olmayı öğütleyen bir rüya türüdür. Kişinin düşmanlarının onun zayıf bir tarafından ve beklenmedik bir anda saldıracağını gösterir. Çetin bir mücadele olacak ve taraflardan biri büyük bir zarar görecektir.

Et doğrama sırasında kişi elini kestiğini görürse bu daha büyük bir felaket olacağına yorumlanır. Bu durumda kişinin her konuda tedbirli davranıp dikkatli olmasında fayda vardır.

rüyada et görmek nedir

Rüyada et pişirmek

Beklenen bir haberin gelmesi demektir. Fakat tabirlerde gelen bu haberin iyi de kötü de olabileceği ifade edilmiştir. Yani beklenen haber gelecektir ancak rüya sahibi olumlu olumsuz her türlü sonuca hazır olmalıdır.

Rüyada et dağıtmak

Et dağıttığını görmek adaletle hükmetmek ve ailenin tamamının kurtuluşunu elde etmek demektir. Rüya sahibi yapacağı bir iş ile bütün ailenin refaha ulaşmasını sağlayacak ve çok sayıda insanın helal rızık ile rızıklanmasına vesile olacaktır. Kişinin iyi dualarla anılmasını sağlayacak olan işlere girişmek ve muvaffak olmaktır.

Rüyada et yıkamak

Ölü bir şahsın arkasından konuşmaktır. Gıybetin kendisi dinen caiz olmadığı gibi ölen birinin ardından konuşmak da İslam’da hoş karşılanmamıştır. Rüyasında et yıkadığını gören kişinin de konuşmalarına dikkat etmesi ve ölmüş insanları çekiştirmemesi gerekir. Uyarı mahiyetteki bu rüyayı göz önünde bulundurup bu tarz olumsuz davranışları terk etmek gerekir.

Rüyada vahşi hayvan eti yemek

Hastalıktan kurtulmak ve şifa bulmak demektir. Vahşi hayvan kurt, aslan ya da ayı olabilir. Görülen hayvanın türü önemli değildir. Rüyayı gören kişi veya bir yakını Allah’ın izni ile şifa bulacak, uzun süredir muzdarip olduğu bir hastalıktan kurtulacaktır.

rüyada et görmek 5

Rüyada balık eti yemek

Zorlanmadan, kolayca elde edilecek büyü miktardaki para demektir. Bazı yorumculara göre büyük bir miras bazılarına göre ise bir ticari faaliyetten çok büyük paralar elde etmektir. Kişi rüyasında birçok kişi ile birlikte büyük bir sofrada balık yediğini görürse bu durum çok daha fazla  para kazanılacağına işarettir. Yanmış balık eti ise fırsatların kaçırılması anlamına gelmektedir.

Rüyada kendi etini yemek

Erkekler için zina yapmak ya da zinaya meyletmek demektir. Böyle bir durumda tövbe istiğfar ederek bu işe asla tevessül etmemek gerekir. Kadınların rüyada kendi etlerini yediklerini görmeleri ise bambaşka biçimde yorumlanır. Kadın, eşi veya çocukları ile iyi geçinmemekte ve aksi tavırları ile ailesini üzmektedir. Kadının ailesine karşı daha sevecen olması gerektiğini bildiren rüyalardır.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

 

 

 

 

 

Yorumlar 3

  • Rüyamda elimde 3 tane kol çantası birinin içinde kuşbaşı şekilinde doğranmış et diğerinde kıyma haline getirilmiş et elimde 1 tane ekmek vapurdayım vapura binerken ayağım kayıp düşüyorum denize dusucegim diye korkuyorum ama düşmüyorum. Bir tanıdığı görüyorum orda sözlüm hakkında muhabbet ediyoruz bana salı günü başka bir kızla gördüğünü söylüyor. Telefon açıyorum nerdeydin o gün diyorum dinleyip cevap vermeden suratıma kapıyor telefonu elimdeki ekmeği kıza bırakıyorum ama et ve kıymayı bırakmıyorum bu arada

  • Merhabalar rüyamda derin dondurucu dolusu büyük parçalar halinde kesilmiş et görüyorum aynı zamanda çeyizlik eşya var her tarafta ve ben o dalaptan biraz donmuş et alıyorum kalanlarıda istifleyip dplabı kapatıyorum ama oraya o dolabı almak için gitmiş oluyorum yorumlarsanız sevinirim 🙂

  • Ruyada elindeki et poşeti almak ve onu hırsızlıkle itam etmek nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir