rüyada elbise giymek hakkında 14 ilginç tabir

Rüyada elbise giymek genel anlamada nedir?

Rüyada elbise giymek emek verilerek zenginleşmek veya mutlu bir aile yaşantısına kavuşmak demektir. Ayrıca tehlikeli durumların atlatılması ve güvenli bir yaşama ulaşılmasıdır.

Rüyada elbise giymek genel anlamda hayırlı olsa da kimi durumlarda ciddi sıkıntıların habercisi de olabilmektedir. Giyilen elbisenin rengi ve kirli-temiz oluşu gibi detaylar rüyanın yorumunu tamamen değiştirebilmektedir.

Rüyada kırmızı elbise giymek

Rüyada kırmızı elbise giydiğini gören kişiye aslında ciddi bir ikazda bulunulmaktadır. Rüya gören kişinin üstüne düşen sorumlulukları yerine getirmediği ve sadece kendisini düşünerek bencil davrandığına işarettir.  Kişinin bazı tutum ve davranışlarına çekidüzen vermesini öğütleyen yol gösterici mahiyette rüyalardır.

Rüyada kırmızı elbise görmenin bir diğer yorumu ise çok çalışmak ve çalışarak sağlığını bozmak demektir. Kişi bir müddet dinlenmeli ya da çalışma temposunu hafifletmelidir.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada yeşil elbise giymek

Yeşil elbise rüyaları bolluk, bereket ve din yüceliği manalarına gelmektedir. Ayrıca kişinin çok zorlanmadan büyük bir servete sahip olmasına delalet etmektedir.

Bir kişi rüyasında bir grup kişinin yeşil elbise giydiğini görürse bu durum rüya sahibinin güzel işler yaparak pek çok kişinin hayır duasını kazanmasına işarettir. Yeşil elbiseli insanlar görmek hastalar için şifa bulmak manasına da gelmektedir.

Rüyada mavi elbise giymek

Bir kişinin varmak istediği menzile (hedefe) ulaşması demektir. Bu menzil sevgiliye kavuşmak, memleketine dönmek veya mal mülk sahibi olmak gibi çok farklı amaçlara işaret edebilir. Bu bakımdan mavi elbise giydiğini gören kişi hangi amaca nail olacağını belirlemek için rüyadaki diğer detaylara da dikkat etmelidir.

Hamile bir kadının rüyasında mavi renk bir elbise görmesi ikiz bebek sahibi olacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada siyah elbise giymek

Rüyada siyah elbise giymek hayırlı kabul edilmez. Görülen siyah elbise çok şık olsa dahi durum değişmez. Rüya her zaman menfi (olumsuz) tabir olunur. Sadece siyah gelinlik bu konuda istisna kabul edilir. Bir kadının rüyasında siyah gelinlik giydiğini görmesi mutlu olacağına yorumlanmaktadır.

Siyah elbise ile ifadesini bulan mesaj, özel hayatla ilgili ciddi sıkıntı demektir. Rüya gören kişi, ailesi veya sevdiği kişi ile alakalı sorunlar yaşayacak ve bu durum rüya gören kişinin ziyadesiyle üzülmesine neden olacaktır. Rüya aynı zamanda büyük maddi kayıp anlamına da gelmektedir.

Rüyada beyaz elbise giymek

Beyaz elbise giymek, rüya gören kişinin cinsiyetine ve konumuna göre şu biçimlerde tabir edilmektedir:

  • Evli kadınlar için çocuk sahibi olmaya, bekarlar için hayırlı kısmet bulmaya işarettir.
  • Erkekler için hac farizasının nasip olmasıdır.
  • Askerlerin beyaz elbise giydiklerini görmeleri şehitlik mertebesine yükselmelerine delalettir.
  • Öğrencilerin beyaz elbise giydiklerini görmeleri ise başarıya ulaşmak manasındadır.
  • Çok yaşlı kimselerin rüyalarında beyaz elbise giydiklerini görmeleri yeryüzünde hâlâ nasiplerinin kaldığına ve “uzun ömürlerine ömür katacakları”na yorumlanmaktadır.

Rüyada pembe renk elbise görmek

Hafif sıkıntı anlamına gelir. Bazı rüya yorumcuları nezle, kas tutulması gibi ciddi olmayan sağlık problemlerine işaret etmişlerdir. Kısa süreli maddi sıkıntı veya aile içindeki bir gönül kırgınlığına da delalet etmektedir.

Bu rüya aynı zamanda kişiye sabırlı olmasını telkin etmektedir. Kişinin canını sıkan ve onu mutsuz eden bir meselenin sabredilmesi halinde çözüme kavuşacağını işaret etmektedir.

Rüyada ipek elbise giymek

Erkekler için kendi eliyle kendisine zarar vermektir. Kişinin yanlış tercihlerde bulunması neticesinde uzun süre sıkıntı çekmesidir. Özellikle ticarette erkeğin aldatılması ve maddi zarara uğramasıdır.

Kadınlar için ipek elbise giydiğini görmek baba ocağından uzak bir yerde yaşamaya mecbur kalmak olarak yorumlanmaktadır. Ancak bu göç kadın ve ailesi için hayırlı olacak, gidilen yerde özlem olsa bile mutlu olunacaktır.

Rüyada keten elbise giymek

Önemli mevkilere gelmek veya ciddi sorumluluklar yüklenmektir. Bütün ailenin geçimini üstlenmek, bulunduğu iş yerinde amir olmak gibi önemli vazifelerin habercisidir.

Rüyada keten elbise giymenin bir diğer anlamı içinde bulunulan zor durumdan kurtulmak ve bir çıkış kapısı bulmaktır. Kişi uzun bir süredir muzdarip olduğu bir konuda feraha kavuşacaktır.

 Rüyada eski elbise giymek

Rüyasında eski elbiseler giydiğini gören kişiler bu rüyayı genellikle fakir düşmek biçiminde yorumlamaktadır. Ancak rüyanın asıl tabiri bunun tam zıttıdır. Yani rüyada eski elbiseler görmek zenginliğin ve servetin alametidir.

Kişi rüyasında kat kat eski elbiseler giydiğini görürse bu servetinin de bu nispette büyük olacağını ifade eder.

Eğer kişi daha önceki zamanlarda giydiği ve sonradan attığı eski elbiselerini rüyasında görürse bu durum karşısına büyük bir fırsatın çıkacağı biçiminde yorumlanır.

Rüyada temiz elbise giymek

Temiz elbise baht açıklığı ve kader güzelliği manasına gelir. Ancak rüyada çocukların temiz elbiseler giydikleri görülürse bu durum hastalık ile tabir olunur.

Kişi eski fakat temiz elbiseler giydiğini görürse bu durum helal yoldan kazanç temin etmektir. 

Rüyada kirli elbise giymek

Rüya gören kişinin belli dedikodulara maruz kaldığını gösterir. Kişi hakkında çok ağır ithamlarda bulunulmaktadır. Üstelik bu dedikodular doğrudan kişinin şeref ve haysiyeti ile alakalı olduğundan ciddi biçimde önlem alınmasında fayda vardır.

Kirli elbise giymenin bir diğer tabiri ise kişinin nefsine uyması ve günaha meyletmesidir. Özellikle zinaya meyleden erkeklerin bu rüya ile uyarıldığına dair pek çok anlatım mevcuttur. Kadınların rüyada kirli elbiseler giydiklerini görmeleri ise başkası hakkında konuşmaları yani dedikodu yapmalarıdır.

Yani rüyada kirli elbise giymek hem erkek hem de kadın için ciddi manada ikaz rüyalarıdır ve olumsuz bir davranışın terk edilmesi hususunda ikazda bulunulmaktadır.

Rüyada yırtık elbise giymek

Suç işlediği zannı ile cezaya çarptırılmaktır.Bazı yorumcular bu rüyayı hapse düşmek şeklinde de yorumlamaktadır.

Pek çok insanın yırtık elbiseler giyinmiş halde görülmesi ise doğal afet tehlikesi şeklinde tabir edilmektedir.

Bir kişi rüyasında elbisesinin on tarafının yırtık olduğunu görürse bu durum kişinin başkalarını haksızlığa uğratacağı manasındadır. Eğer elbisenin arka tarafı yırtıksa karşı cinsle alakalı kendisine iftiralar atılacağına dair yorum yapılır.

Rüyada yamalı elbise giymek

Eğer yapılan yama düzgün ise yeni bir işe girmek ve başarılı olmak demektir. Ancak görülen yama düzgün yapılmamışsa ve kötü duruyorsa ciddi hastalık anlamındadır.

Bir kişi rüyasında yamalı elbiselerini çıkarıp yeni bir elbise giydiğini görürse israfa kaçma ve gereksiz yere büyük paralar harcama konusunda kişiye ikazda bulunuluyor demektir.

Rüyada işlemeli elbise giymek

Kadınlar için evlat sahibi olmaktır. Erkeklerin işlemeli elbiseler giydiklerini görmeleri ise itibar kazanmaktır.

Rüyada görülen işlemeler gümüşi renkte ise  hayırlı, altuni renkte ise menfi (olumsuz) durumlara işaret vardır.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir