rüyada deprem görmek nedir 7 ilginç tabir

Rüyada deprem görmek genel anlamda nedirrüyada deprem görmek

Rüyada deprem görmek kötüye tabir edilen rüyalardan biridir. Ancak rüyanın diğer detayları da hesaba katılarak yorum yapılmalıdır.

Rüyada deprem görmek ulema tarafından genel olarak şu hususlarla tabir edilmiştir:

  • Göç etmek veya uzak bir memlekete yolculuk yapmak
  • Kaza ve musibet habercisidir
  • Kadınlar için bebek düşürme riski anlamına gelir.
  • Salgın hastalık belirtisidir.
  • Çekirge sürüsü istilası biçiminde yorum yapan alimler de mevcuttur.
  • Dinde takva düşüklüğünü gösterir ve kişiye ikaz mahiyetindedir.
  • Büyük çaplı savaş demektir. Bazen devlet yöneticilerinin kendi halkına adaletsiz davranmasına da tabir olunur.
  • Hayal kırıklığı demektir. Uzun süre beklenen ve uğruna çok fazla emek verilen bir iş hiç beklenmeyecek biçimde neticelenecektir.

Burada sıralanan yorumlar depremi hiç yaşamamış ya da uzun süre önce yaşamış kişiler için geçerlidir. Kısa bir süre önce depremi yaşamış kişiler bu doğal afetten çok fazla etkilendikleri için sık sık deprem rüyaları görebilirler. Bu nedenle söz konusu kişilerin deprem rüyalarına çok fazla itibar etmemek gerekir.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

Rüyada depremde evinin yıkıldığını görmek

Rüya sahibi için son derece olumsuz tabir edilen bir rüyadır. Tedavisi çok zor hastalık ya da ecelin yaklaşması biçiminde tabir edilmektedir.Bu kadar sert ve korkutucu bir tabiri olduğu için haliyle rüya sahibini korkutmaktadır. Ancak bilinmelidir ki rüyalarda ilk tabirin dışında da farklı anlamlara ulaşmak mümkündür. Ayrıca rüyayla amel edilmeyeceğini, hak olanın yalnız yüce Allah olduğunu da bilmek gerekir.

rüyada deprem görmek 2

Rüyada bütün şehrin depremde yıkıldığını görmek

Savaş ile tabir olunur. Gerçekleşecek savaşta düşman galip gelecek ve uzun süre işgali devam ettirecektir. Eğer depremle birlikte bir de yangın olduğu görülürse bu durum rüya sahibinin ailesinin de bu musibetten büyük bir zarar göreceği anlamına gelir.

Depremde insanların korktuğunu görmek

Bereketsiz ve maddi sıkıntılarla geçecek bir yılı işaret etmektedir. Özellikle maddi konularda disiplinli olmak gerekmektedir.

Deprem sırasında insanların sağa sola koşuştuğunu görmek aslında rızık mücadelesi için sağa sola koşturmak anlamındadır. Rüyada görülen depremin şiddeti ne kadar büyükse yaşanacak sıkıntı da o nispette büyük olacaktır.

Rüyada depremden kurtulduğunu görmek

Rüyada deprem olduğu halde depremden kurtulduğunu gören kişi gerçek yaşamda da sıkıntılarından kurtulur. Hayırlı rüyalardan kabul edilen bir rüyadır. Zaten rüyalarda görülen her türlü kurtuluş gerçek yaşamda da kurtuluş anlamına gelmektedir.

Rüyada camide deprem olduğunu görmek

Fesat bir insana delalet eder. Kişinin çevresinde ona zarar verecek bir yakın dostu vardır. Kişinin arkadaş çevresinde dikkatli olmasında fayda vardır. Dostlar arasında vefa ve dürüstlüğün ortadan kalkması hem kişiler için hem de toplumsal düzen için büyük bir risktir.

rüyada deprem görmek 3

Rüyada denizdeyken deprem olduğunu görmek

En kötü tabir edilen rüyalardan biridir. Buna göre rüyada suda ya da denizde iken deprem olduğunu görmek büyük bir musibet yaşanacağına yorumlanmıştır. Bazı alimler bu rüyayı gerçekten yakında büyük bir depremin olacağı biçiminde de yorumlamışlardır.

Rüyada namaz kılarken deprem olduğunu görmek

İlahi bir ikazdır. Kişinin yaptığı bazı hatalar vardır. Bu hatalardan biran önce ders alınmalı ve tekrar aynı duruma düşülmemelidir. Bu rüyayı özellikle ibadetlerini aksatanlar görmektedir. Kişinin vicdanen çektiği rahatsızlık rüyada kendisini dışa vurmuştur.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir