rüyada çiçek görmek üzerine 14 şaşırtıcı tabir

Rüyada çiçek görmek genel anlamda nedir?

Rüyada çiçek görmek görülen çiçeğin niteliğine, rengine ve sayısına göre farklı biçimlerde tabir edilmektedir. Güzel bir çiçek görmek kısmetin açılması veya anne baba olmak manasındadır. Solmuş çiçek görmek ise hastalık ile tabir olunur.

rüyada çiçek görmek 3

Tek bir çiçek görmek sevinç işareti sayılırken demet halinde çiçek görmek zenginliğe delalet eder. Bahar ve yaz mevsimlerinde çiçek görmek hayırlı olayların müjdecisi kabul edilirken sonbahar ve kış mevsimlerinde çiçek görmek kötü hadiselerin yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada görülen çiçeğin rengi de rüyanın tabiri üzerinde etkili olmaktadır. Hangi renk çiçeğin hangi anlama geldiği şöyle izah edilebilir:

  • Rüyada kırmızı çiçek görmek hayatın bir anda değişeceğini müjdelemektedir. Kişinin tahmin bile edemeyeceği kadar kısa bir sürede maddi ve özel yaşamda çok olumlu değişimler olacaktır.  Daha rüyanın üzerinden birkaç ay geçmeden kişinin bütün yaşamı yepyeni bir hal alacaktır.
  • Rüyada beyaz çiçek görmek maddi yönden rahata erişmek ve sağlıklı bir yaşama kavuşmaktır. Çok ağır hastalıkları olanların şifa bulmalarıdır.
  • Rüyada renkli çiçek görmek hastalanmak manasındadır. Aynı şekilde pembe renk çiçek görmek de hastalık işaretidir. Aradaki fark, sarı renk çiçek ile ifade edilen hastalığın şiddetli, pembe renk çiçek ile izhar edilen hastalığın ise hafif olmasıdır.
  • Rüyada yeşil renkli çiçek görmek zenginlik manasındadır. Eğer kişi rüyasında sadece yeşil yapraklar görüyorsa ve çiçeklerinin taç kısmı yoksa bu durum çok zenginleşmek fakat sahip olduğu zenginlikten gönül rahatlığı ile istifade edememek demektir.
  • Rüyada mor renkli çiçek gören kişi toplumda itibar kazanacak veya liderlik mertebesine ulaşacaktır.
  • Rüyada mavi renkli çiçekler görmek ise kaza bela habercisi olup kişiye dikkatli davranması hususunda ikazda bulunmaktadır.

Rüyada çiçek topladığını görmek

Pek yakın bir zamanda hayırlı bir haberin alınacağına dair müjdedir. Kişi çiçekleri tek başına topluyorsa bu durum kısmetin açılmasına delalet eder. Ancak kişi kalabalık bir grupla birlikte çiçek topladığını görürse zenginlik manasındadır.

Rüyada çiçek topladığını gören kişinin işsizse iş bulacağı, herhangi bir işte çalışıyorsa da işinde başarılı olacağı tabiri de yapılmaktadır.

rüyada çiçek görmek 5

Rüyada birisinden çiçek almak

Rüyada birisinden çiçek aldığını gören kişiye uzun ve mutlu bir yaşam sürdüreceği müjdelenmiştir. Zira bu rüya, hayırlı haberlerin alınacağına işarettir.

Rüyada kişiye çiçek veren kişinin kim olduğunun hiçbir önemi yoktur. Yani sevilen veya nefret edilen birinin çiçek verdiğini görmenin rüyanın yorumu üzerinde bir etkisi yoktur. Önemli olan verilen çiçeklerin güzel olup olmamasıdır. Eğer alınan çiçekler güzel ise hayırlı haberlerin alınacağı solmuş çiçekler alınıyorsa şer durumların yaşanacağı tabiri yapılır.

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için şu linke tıklayın. (Buraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabını indirebilirsiniz.)

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Tabirlere devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi yüzlerce mucizevi yorum bulunmakta.

 

Rüyada saksıda (vazoda) çiçek görmek

Evli kişiler için bu rüya ev kurmak manasındadır. Bu rüyayı gören kişi ya ev sahibi olacak veya ev sahibi ise evini daha da güzelleştirecektir. Görülen vazonun şekli, güzelliği ve büyüklüğü aslında sahip olunacak evin özelliklerini yansıtmaktadır.

Vazoda çiçek görmenin bekar erkekler için anlamı çok dürüst bir kız ile tanışmak demektir. Ancak bekar kızların bu rüyayı görmeleri kısmet anlamına gelmez. Aksine kızlarda bu rüya sıkıntı ve keder demektir.

Rüyada çiçek buketi görmek

Kadınlar için rüyada çiçek buketi görmek kalabalık bir misafir grubunu ağırlamak demektir. Uzak yerden gelecek olan bu misafir grubunun aileye zahmet vermeyeceği aksine herkesi mutlu edeceği tabiri yapılmaktadır.

Erkekleri için rüyada çiçek buketi görmek yapılacak bir ticari faaliyetten büyük miktarda para kazanmaktır.

rüyada çiçek görmek 1

Rüyada çiçek sulamak

Rüyada çiçek suladığını gören kişi uzun süredir çok faydalı bir iş yapmaktadır ancak henüz bu çabasının semeresini almamaktadır. Yani bir müddet daha sabretmesi gerekmektedir. Kısa bir süre sonra verdiği emeklerin karşılığını fazlasıyla alacaktır.

Rüyada çiçek sulamanın bir diğer tabiri ise hayırlı evlatlara sahip olmaktır. Kişi ileride kendisine saygı duyan ve zor zamanlarında kendisine destek olan hayırlı evlatlara sahip olacaktır.

Rüyada güzel kokulu çiçek görmek

Toplumca tanınan meşhur bir kişi ile tanışıp dost olmak demektir. Bu kişinin yardımı ve desteği ile rüya sahibi güzel ve yeni bir yaşama başlayacaktır. Kimi durumlarda rüya gören kişinin de bizzat meşhur olacağı ve tüm toplumca tanınacağı yorumu da yapılmaktadır.

Güzel kokulu çiçek görmek aynı zamanda salih amel işlemek manasındadır. Kişinin yaptığı iyi davranışlar övülmekte ve olumlu davranışlarını sürdürmesi konusunda şahıs teşvik edilmektedir.

Rüyada tarladan çiçek toplamak

Evli kişiler için gebe kalmak anlamındadır. Bu rüyayı gören kadın hamile kalacaktır. Uzun süre çocuk sahibi olmayan kişilerin bu rüyayı gördükten sonra bebek sahibi olduklarına dair pek çok rivayet vardır. Ayrıca kırmızı renkli çiçek toplamak kız çocuğuna, beyaz renkli çiçekler ise erkek çocuğuna işarettir.

Tarladan çiçek toplama rüyalarının bir diğer manası anne tarafından gelecek büyük miktardaki miras demektir.

rüyada çiçek görmek 11

Rüyada çiçek tohumu görmek

Faydasız bir işte emek harcamak ve boşa zaman geçirmek demektir. Rüyasında çiçek tohumu gören kişi büyük umutlar besleyerek çalışmakta fakat emekleri boşa gitmektedir.

Rüya gören kişiye boş uğraşlardan uzak durmasını öğütleyen uyarıcı mahiyetteki rüyalardan biridir.

Bu rüya aynı zamanda kişinin önünde çok önemli bir fırsat olduğunu fakat şahsın bunu bir türlü göremediğini de ifade etmektedir.

Rüyada çiçek bahçesi görmek

En hayırlı rüyalardan biridir. Konu komşunun ve akrabaların kişiden hoşnut olduğunu bildirir. Yani rüya sahibinin karakterinin ve davranışlarının övüldüğü rüyalardandır.

Bu rüya aynı zamanda kişiye saadet kapılarının açıldığını ve mutlu bir yaşam sürdüreceğini bildirir.

Eğer vefat etmiş birisi bir çiçek bahçesi içinde görülürse bu şahsın diğer dünyada güzel bir makama layık görüldüğü yorumu yapılır.

Rüyada çiçek ekmek (dikmek)

Rüyada çiçek ekmek ile dikmek bambaşka manalarına gelmektedir. Eğer çiçek tohum olarak ekiliyorsa bu durum pek de hayırlı kabul edilmez. Kişinin zarara uğrayacağı bazı ticari işlerin habercisi sayılır.

Eğer kişi fidan şeklinde çiçek diktiğini görürse bu durum özellikle özel yaşamla ilgili müjdeli haberler şeklinde tabir edilir.

rüyada çiçek görmek 6

Rüyada çiçekçi dükkanı görmek

Rüyada çiçekçi dükkanı gören erkek, uzun bir yolculuğa çıkacak demektir. Yolculuğun yalnız sürdürüleceği ve memleket özlemi çekileceği ifade edilmektedir.

Kadınların rüyalarında çiçekçi dükkanı görmeleri pahalı ve güzel hediyeler alacaklarına işarettir.

Rüyada ağaçların çiçek açtığını görmek

Güzel bir tesadüfe işaret etmektedir. Rüya sahibi şans eseri sevinçli bir durum yaşayacaktır. Bu güzel bir insanla tanışmak biçiminde olabileceği gibi tesadüfen önemli bir iş fırsatı yakalamak şeklinde de olabilir.

Rüyada nar ağacının çiçek açtığını görmek kısmet bulmak, elma ağacının çiçek açtığını görmek ise çocuk sahibi olmak manasındadır.

Rüyada yabancı birisine çiçek vermek

Zarara sebebiyet veren kıskançlık demektir. Rüya sahibi anlamsız bir kıskançlık nedeniyle hem kendisine hem de çevresindekilere zarar vermektedir. Üstelik kıskançlık duyduğu mevzular gerçeklere dayanmamaktadır.

Kişinin rüyada başkasına çiçek verdiğini görmesi davranışlarına çekidüzen vermesi ve hissettiği kıskançlık duygularından vazgeçmesi gerektiği anlamında yorumlanmaktadır.

Rüyada yapay çiçek görmek

Evli çiftlerde şiddetli geçimsizlik demektir. Kadın ve erkek arasındaki muhabbetin bitmesi ve kimi durumlarda boşanmanın gerçekleşmesidir. Zira yapay çiçek ikili ilişkilerde sıkıntı ve keder manasındadır.

Erkekler için bu rüyanın bir diğer tabiri ise kumar, zina ve alkol gibi kötü davranışlara meyletmektir. Bu manada ilahi bir ikazdır ve kişiye bu olumsuz davranışlara yönelmemesini telkin etmektedir.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir