Rüyada Ceylan Görmek Nedir Okur Sorularına Cevaplar

Rüyada Ceylan Görmek Ne Manaya Gelir?

 • “Rüyamda şimdiye kadar hiç görmediğim bir ormanda bulunduğumu görüyordum, bu ormanda ilerlerken karşıma aniden bir ceylan çıkıyordu. Bu ceylanın nereden ve nasıl çıktığını merak ederken yanı başında başka bir ceylan daha bitiyordu.
 • Meğerse ikinci gördüğüm ceylan, ilk gördüğüm ceylanın yavrusuymuş ve bu ceylanlar birbirleriyle oynamak için yanıma gelmiş. Rüyamda bu güzelliği ve bu huzuru hissederken aniden karşıma ceylanları kovalayan birkaç avcı çıktı.
 • Ardından bu avcıların aslana dönüştüğünü fark ettim ve bu kargaşa içerisinde garip bir ruh haline bürünerek acı, hüzün ve pişmanlık yaşamaya başladım. Rica etsem bana rüyamı tabir eder misiniz?”

Değerli okurumuz rüyada ceylan görmek, esasında güzellik ve bahtiyarlıkların rüya sahibine güzel bir şekilde isabet edeceğine, rüya sahibinin çevresini yumuşak huylu ve güzel tabiatlı insanların alacağına delalet eder.

Fakat sizin rüyanızda ceylanları kovalayan avcılar ve ardından meydana çıkan aslanlar, çevrenizde çok fazla düşman bulunduğunun da kanıtı ve işaretçisidir; bu doğrultuda davranışlarınıza çeki düzen vererek kendinizi himaye altına almaya çalışmalısınız.

Rüyada Ceylan Sevdiğini Görmek Nedir?

 • “Değerli hocam rüyamda güzel bir ceylan bulunmaktaydı, yanı başımda aniden bitiveren bu ceylan çok sevimliydi ve ben de rüyamda bu sevimli ceylanı sevdiğimi görüyordum. Bu ceylanın tatlılığı ve sevimliliği beni gerçekten çok etkilemiş ve ruhumun neşe ile dolmasına vesile olmuştu.
 • Fakat bu mutluluk ve huzur duyguları uzun sürmedi, aniden bu ceylanın yok olduğunu görerek bir kabus içerisine geçtim, çünkü bu sevmiş olduğum ceylanın esasında benim evladım olduğunu fark ettim ve bu kabustan uyanmak istedim. Acaba rüyada ceylan sevdiğini görmek ne anlama gelir, tabirini yapar mısınız?”

Değerli kardeşimiz rüyada ceylan sevdiğini görmek, sizin tamamen insancıl bir şekilde hareket ettiğinize insanlara aşırı derecede değer verdiğinize ve bu hassasiyetiniz dolayısı ile birçok dost kazandığınıza işarettir; ama bu hassasiyetinizi çekemeyen insanlar yüzünden de düşman sahibi olduğunuza delalet eder.

İslam alimlerine göre rüyada ceylan sevdiğini görmek, aynı zamanda kişinin çevresinde dolanan ve dört dönen musibet ve bela tufanı biçiminde de tabir edilmiştir.

İlgili Yazı: Rüyada Şarkı Söylemek

Rüyada Koşan Ceylan Görmek Neye Çıkar?

 • “Rüyamda bir ceylanın bana doğru geldiğini ve koşarak bana yaklaştığını görüyordum, fakat bu ceylan, yanıma her yaklaşmak istediğinde bir anda yeniden uzaklaşıyor ve o ceylanın ötelerden geldiğini görüyordum.
 • Esasında bunu görürken yani bu koşan ceylanı görürken bunun bir gerçek olamayacağını da hissediyordum ve bu gördüklerimin bir hayal ya da rüya olabileceğini de düşünüyordum. Ama rüya içerisinde bunun bir rüya olduğunun farkına varıyordum maalesef.
 • Şimdi bana rüyada koşan ceylan görmek nedir anlatır mısınız lütfen?”

Değerli mümin kardeşimiz, rüyada koşan ceylan görmek kişinin çok fazla fırsatı olmasına rağmen bu fırsatları elinden kaçırdığının kanıtı ve yanlış yolda ilerlediğinin belirtisi olarak tabir edilebilir.

Bu çerçevede siz de Cenabı Hakk’ın size yaratmış olduğu ve önünüze sunduğu fırsatları en güzel şekli ile değerlendirmeye çalışıp bu fırsatları elinizin tersiyle itmek yerine tamamen kullanışlı bir hale getirmeyi düşünmelisiniz.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

Rüyada Ceylan Yavrusu Bulmak, Aslan ve Ceylan Görmek Nedir?

 • “Hocam ben rüyamda bir ceylan yavrusu görüyordum, fakat bu ceylan yavrusunu bulduktan hemen sonra kocaman bir aslanın bu yavruya saldırmaya çalıştığını da fark ediyordum. Bu esnada ilginç bir şekilde ben de kocaman bir file dönüşüp bu aslanı yolundan çevirmeye ve bulmuş olduğum ceylan yavrusunu da korumaya gayret gösteriyorum.
 • İşin garip tarafı kocaman bir file dönüştükten sonra kulaklarımın çok iyi duyduğunu ve aslana karşı çok güçlü bir pozisyonda olduğumu da hissetmeye başlıyordum, adeta gerçek hayatta da bir file dönüşmüştüm ve bu ceylan yavrusunu koruyabilmek için aslana hücum etmeye başlıyordum. Acaba bu garip rüyanın tabiri ne olabilir?”

Değerli kardeşimiz bir insanın rüyasında başka bir hayvana dönüşmesi, genellikle bu kişinin kısa zaman içerisinde güzel bir dönüşüm yaşayacağını ve kötü huylarından arınıp faziletli bir insan haline geleceğini dile getirir.

 • Bununla birlikte rüyada ceylan yavrusu görmek ya da ceylan yavrusu bulmak, kişinin bir hazine adayı olduğuna ve bir servete kavuşacağına da işaret eder.

Görmüş olduğunuz rüyada bulunan aslan ayrıntısı ise bu hazine ve servete ulaşmak isterken sizi yolunuzdan alıkoymaya ve önünüze engeller yıkmaya çalışan insanlar bulunacağına delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.