rüyada çanta görmek ile alakalı en ayrıntılı 7 tabir

Rüyada çanta görmek nedir

Rüyada çanta görmek farklı yorumlara açık olan ve tabiri kesinlikle uzmanlık gerektiren bir konudur.  Kimi kaynaklara göre bereket, kimilerine göre yolculuk kimi tabirlere göre ise aile saadeti biçiminde yorumlanabilen çanta rüyaları bazen bir ikaz bazen de bir rehber niteliğindedir.

Rüyada çanta görmek rüyanın mahiyetine ve görülen çantanın durumuna göre farklı biçimde tabir edilebilmektedir. Eski dönemlerde çanta için keşf, bardan ve bahol ifadeleri kullanılmaktaydı. Klasik rüya tabirleri kitaplarında bu üç kavram farklı farklı ifadelerle karşılanmıştır.

Biz burada keşf denilen “çanta” tabirini açıklıyoruz ve daha çok “torba, çuval” manalarına gelen diğer kavramları dışarıda bırakıyoruz.

Eğer çanta ile birlikte başka şeyler de gördüyseniz onunla ilgili tabirleri de okumanız gerekmektedir. Çünkü çanta rüyaları yardımcı bir unsurla daha kolay tabir edilen ve tek başına yorumu yanıltıcı olabilen sembollerdir. Aşağıda çanta ile ilgili bütün tabirlere ulaşabilirsiniz.

Rüyada para çantası görmek

Rüyada para çantası görmek görülen çantanın geometrik şekline göre iki farklı biçimde yorumlanmaktadır.

Görülen para çantasının ağzı geniş ise ve çanta çok derin değilse bu rızık genişliğine ve rahat bir yaşama dair bilgidir. Çantanın rengi ve eski-yeni olması çok mühim değildir. Asıl önemli olan çantanın ağzının geniş olmasıdır.

Rüyada görülen para çantası derinliğine uzunsa ve çantanın ağzı çok darsa bu durum hayra işaret kabul edilmez. Rüya sahibini meşakkatli bir süreç bekliyordur. Yani zorlu geçecek bir mücadeleye girileceği bilinmelidir.

Rüyada cüzdan ya da el çantasını içi para dolu olarak görmek ise gönül meselelerindeki mutluluğa tabir olunur. Her kim ki rüyasında cüzdanını ya da el çantasını para dolu biçimde görürse çok mutlu geçecek bir aşk hayatına sahip olunacağı kendisine müjdelenmiştir.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada valiz görmek

Valiz görmek yeni bir mülke karşılık gelmektedir. Rüya sahibi pek yakında arsa, ev gibi taşınmaz bir mala sahip olacaktır. Nablusi’ye göre bu mülk, emekle kazanılan bir mülk olmayıp miras yoluyla kalacak bir değere işarettir.

Bazı yorumcular valiz-yolculuk ilintisinden hareket ederek “Valiz görmek yolculuğa çıkmaktır.” biçiminde tabirlerde bulunmuşlardır. Bu basit bir ilişkilendirme tarzı olup yanlış bir tabirdir. Dediğimiz gibi rüyada valiz görmek mülk sahibi olmak demektir.

Rüyada deri çanta görmek

Rüyada deri çanta görmek aile saadeti ile yorumlanmaktadır. Kişi rüyasında sağlam bir deri çanta görürse çocukların hayırlı evlat olacakları ve karı koca arasındaki muhabbetin daim kalacağı sonucu çıkarılmıştır.

Deri çanta eğer yırtılmış vaziyette görülürse bu durum aile fertlerinden birinin kısa süreliğine gurbete gideceğini fakat kısa bir ayrılıktan sonra yeniden kavuşmanın olacağı tabiri yapılmaktadır.

Rüyada bir deri çantaya sahip olduğunu fakat deri çantasının yandığını gören kişinin kendisinin ya da aile efradından birisinin başına bir kaza gelecektir. Tedbir alınmasında fayda vardır.

rüyada çanta görmek

Rüyada boş çanta görmek

Rüyada boş çanta görmek akitlerin yani anlaşmaların bozulması anlamına gelmektedir. Bu akit ticari bir anlaşma olacağı gibi nişan gibi özel hayatı ilgilendiren bir mesele de olabilir.

Rüyada dibi yırtık çanta görmek

İlk bakışta mal mülk kaybetmek ile alakalı bir durumun işareti gibi algılansa da dibi yırtık çanta maddi değil özel hayatı ilgilendiren bir rüya türüdür.

Dibi yırtık çanta sorumlulukların azalacağını ve kişinin rahat bir yaşama kavuşacağını göstermektedir.

Dibi yırtık çanta iş hayatında rahatlama olarak algılanırken özel hayatta kız çocuğunun evlenip evden ayrılması biçiminde de yorumlanmıştır.

Molla Cami’ye göre dibi yırtık bir çanta ya da çuval görmek kişiye ihanet eden bir arkadaşa işarettir. Bu kişi ağır zararlar verebileceği için tedbirli davranmak gerekmektedir. Hatta güvenilen bu kişinin işlerin en zor anında ihanet edip rüya sahibini büyük bir sıkıntıya sokacağı vurgusu güçlü bir biçimde alimler tarafından yapılmıştır.

Rüyada altın dolu çanta görmek

İlk bakışta hayırlı bir rüya olarak algılansa da aslında ilahi bir ikaz mahiyetindedir ve kötü şeylerin olabileceğine dair uyarı bildirir.

Rüyada altın dolu bir çanta ya da torba görmek iflas etmek, işinden olmak veya mala dayalı bir zarara uğramaktır. Yani her durumda altın dolu çanta rüyaları “riskli” olarak algılanmaktadır.

Rüya tabiri yapan İslam alimleri altın dolu çanta rüyaları gören kişilere mutlaka belli bir miktar sadaka vermeyi öğütlemiştir. Çünkü sadaka kaza belayı defeder ve gerçekleşmesi muhtemel olan musibetleri kişiden uzak tutar.

Rüyada birçok çantayı bir arada görmek

Çok sayıda çantanın bir arada görülmesi çantaların boş ya da dolu olmasına göre farklı yorumlanmaktadır.

rüyada çanta görme

Boş olarak görülen çok sayıda çanta kötü amellere yorumlanmaktadır. Rüya sahibi uzun suredir boş bir uğraşla meşgul olmaktadır. Ancak meşgul olduğu bu iş hem dinen hoş karşılanmayan bir faaliyettir hem kişiye fayda vermemektedir. Bu rüya ile kişinin bu davranışından vazgeçmesi yönünde ilahi bir ikazda bulunulmuştur.

Bir arada görülen çok sayıda çanta  kişinin zihnen ve ruhen çok verimli bir dönem içinde olduğunu ve pek yakında ciddi bir fayda sağlayacağına delalet eder. Evinin önünde içi dolu çok sayıda çanta veya valiz görmek kesinlikle yolculuk işareti değildir. Bu rüya pek yakında elde edilecek büyük menfaatlerin habercisidir.

 Rüyada çantasını kaybetmek

Rüyada çanta kaybeden kişi büyük bir fırsat kaçırmıştır. Bu fırsat maddi durumlarla alakalı değildir. Genellikle rüyada çanta kaybeden kişi ilim ya da makam ile ilgili bir fırsatı kaçırmıştır.

Rüyada çanta kaybetme ile alakalı bir başka rivayet ise rüya sahibinin sağlık durumu ile ilgilidir. Rüya sahibinin yatağa düşecek kadar ağır bir hastalık geçireceği fakat bu hastalığı yenerek sıhhatine kavuşacağı yorumları yapılmaktadır.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir