rüyada boş mezar görmek özel hayatla ilgili önemli mesajlar bildirir

Rüyada boş mezar görmek genel anlamda nedir?

Rüyada boş mezar görmek kişinin özel yaşamı ile alakalı ciddi mesajlar taşıyan önemli rüyalardan biridir. Rüyada mezar görülmesine rağmen ölüm konusu ile alakalı bir duruma delalet etmez, daha çok kişinin ailevi yaşamı ile iş hayatına dair işaretlere vurgu yapar.

rüyada boş mezar görmek 2

Rüyada boş mezar görmek büyük bir üzüntü yaşamak ve çaresiz kalmak anlamına gelir. Kişinin ailesi tarafından yalnız bırakılması, hayattan zevk alamamak, itibardan düşmek, sevilen bir dosttan büyük bir kötülük görmek gibi anlamları da vardır.

Rüyada boş mezar görmek ile alakalı kimi detaylar rüyanın yorumunu büyük ölçüde değiştirebilmektedir. Bu bakımdan rüya gören kişinin aşağıdaki detaylara da dikkat ederek bir değerlendirme yapmasında fayda vardır.

Rüyada boş mezar taşı görmek

Rüyada üzerinde hiçbir yazı yazılmamış mezar taşı görmek vicdan azabının yansımasıdır. Kişi büyük bir günah işlemiş ve bu günahının ağırlığından ötürü ciddi vicdan azabı çekmektedir. Eski alimler, bu rüya ile izhar olan günahın daha çok “kul hakkı yemek veya “masum birine iftirada bulunmak” gibi doğrudan başkasının yaşamına yönelik günahlar olduğunu ifade etmişlerdir.

Rüyada boş mezar taşı gören kişinin pek yakında önemli bir konuda karar vermek zorunda kalacağı yorumu da yapılmaktadır. Kişinin kendisi veya ailesi ile alakalı önemli mevzularda alacağı kararlar kendilerini bir ömür boyu etkileyecek mahiyettedir. Bu bakımdan hata yapmamak için karar verilecek meselede çok boyutlu düşünmek ve zekasına güvenilen kişilerin fikirlerine danışmak faydalı olacaktır.

Bir kişinin rüyasında mezar taşlarında yazılı olan yazıları okuduğunu görmesi ise uzun ömür sürmek ile tabir edilmiştir. Rüyasında mezar taşı okuyan kişi tüm kardeşlerinin hatta çocuklarının ölümünü dahi görecek kadar uzun yaşayacaktır.

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için şu linke tıklayın. (Buraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabını indirebilirsiniz.)

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Tabirlere devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi yüzlerce mucizevi yorum bulunmakta.

 

Rüyada boş mezara yatmak

Rüyada boş mezara yattığını gören kişi çok değer verdiği bir arkadaşından büyük bir darbe yiyecektir. Bu ihanet kişinin insanlara olan bakışını değiştirecek ve bir daha sağlam ve samimi dostluklar kuramayacaktır.

Rüyada boş mezara yatmanın bir diğer tabiri ise çok şaşırtıcı bir olay yaşamak ve bu olaydan zarar görmektir. Kişinin başına o kadar garip ve şaşırtıcı bir olay gelecektir ki başka şahıslar için yaşanan bu olay çoğu zaman “uydurma” veya “hayal ürünü” olarak adlandırılacaktır.

Rüyada mezar kazmak

Kişinin ev sahibi olması veya evini değiştirip daha güzel bir eve taşınmasıdır. Çünkü rüyada mezar kazmak veya herhangi bir mezarlık üzerinde değişiklik yapmak aslında kişinin evi ile alakalı mesajlardır.

Rüyada kazılan mezarın büyüklüğü ile sahip olunacak evin nitelikleri birbirine benzer olacaktır. Yani geniş bir mezar kazmak büyük bir eve; küçük bir mezar kazmak ise küçük bir eve işarettir.

Rüyada bebek ya da çocuk mezarı kazmak ise umutların bitmesi ve amaçlanan bir hedefe ulaşılmamasıdır, yani hayal kırıklığı yaşanmasıdır.

rüyada boş mezar görmek 6

Rüyada boş mezara toprak atmak

Bir kişi rüyasında boş bir mezara toprak attığını ve mezarı doldurduğunu görürse hiç beklemediği kadar zenginleşecektir. Zenginliği sayesinde pek çok akrabasının hayatı da kurtulacak ve kendisine hayır duaları edilecektir. Rüyada defnedilen bir kişinin üzerine toprak atmak da zenginleşmek anlamındadır.

Ancak bir kişinin rüyasında boş veya cenaze olan bir mezara su boşalttığını görmesi uğursuzluk habercisi kabul edilir ve kötü hadiselerin gerçekleşeceğini bildirir.

Rüyada ölmeden boş mezara girmek

Rüyasında boş mezara girdiğini gören kişilerin büyük bir kısmı gerçek yaşamda ya ecellerinin yaklaştığını ya da başlarına kötü bir şey geleceğini düşünerek tedirgin olmaktadır. Çünkü bu rüya mahiyeti gereği korkutucu bir rüyadır.

Rüyada boş mezar görmek aslında zannedilenin tam tersi anlamlar taşımaktadır. Yani pek çok farklı meselede hayırlı durumların görüleceğine işarettir. Rüyada boş mezara girdiğini gören kişinin şu hususlarda müjdeli haberler alacağı ifade edilmektedir:

  • Gizli düşmanlarından birisinin gerçek yüzü bir tesadüf sonucu ortaya çıkacak ve rüya sahibi ciddi zararlara uğramadan ondan korunmanın yollarını bulabilecektir.
  • Kişinin kendisi veya ailesinden biri uzun süredir muzdarip olduğu bir hastalığından kurtulacak ve şifa bulacaktır.
  • Rüya gören kişi tüm toplumun tanıyıp sevdiği meşhur bir şahsiyet haline gelecektir.
  • Maddi sıkıntıların biteceği, rızık kapılarının açılacağı ve kişinin bu aşamadan sonra geçim sıkıntısı yaşamayacağı ifade edilmektedir.
  • Eğer mezara girdiğini gören kişi bir erkek ise bu durum “düğün”e delalettir. Kişinin kendisinin veya bir akrabasının yakında evleneceği tabiri yapılır. Eğer mezarda yattığını gören kişi  bir kadınsa bu durum “doğum”a işaret sayılır. Rüya sahibinin kendisi veya bir akrabası pek yakında anne olacaktır.

rüyada boş mezar görmek 5

Rüyada açık mezar görmek

Rüyada açık mezar görmek, boş mezarın etrafında başka insanların olup olmamasına göre farklı biçimlerde tabir edilmektedir.

Bir kişinin boş bir mezarın etrafından çok sayıda insan görmesi “başarısızlık” ile tabir olunmaktadır. Kişi eğitim yaşamında veya iş hayatında başarısızlık yaşayacağı için morali bozulacak ve ziyadesiyle üzülecektir.

Eğer bir kişi rüyasında açık bir mezar görürse fakat etrafta kimseler yoksa bu durum büyük bir musibet olacağına yorumlanır. Üstelik meydana gelecek sıkıntı sadece kişiyi etkilemekle kalmayacak pek çok kişinin büyük sıkıntılar yaşamasına sebebiyet verecektir.

Kişi rüyasında boş bir mezara uzun uzun baktığını ve rüyasında sanki sevdiği biri ölmüş gibi üzüldüğünü görürse umutlarının tükeneceği ve elini attığı hiçbir işte sonuca ulaşamayacağı yorumu yapılmaktadır.

Rüyada boş mezarda birinin yaşadığını görmek

Müjdeli haber anlamına gelip görülen kişinin tanıdık veya yabancı olmasına göre iki farklı biçimde tabir edilir.

Kişinin rüyasında yabancı birisinin mezarda yaşadığını görmesi daha çok parasal konularla alakalı hayırlı haber anlamına gelmektedir. Eğer kişi rüyasında tanıdığı birisinin boş mezarda yaşadığını görürse bu durum özel yaşamda güzel hadiselerin yaşanacağına dair yorumlanmaktadır.

 

Aşağıdaki tabirler de ilginizi çekebilir

 

 

Yorumlar 1

  • Yorumlarınız için teşekkürler. yazınızda belirmiş olduğunuz dua kitabını almak istiyorum fakat tıkladığımda açılmıyor. Sayfa ulaşılamadı diyor. nerden alabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir