rüyada birinin öldüğünü görmek ile ilgili 18 farklı tabir

Rüyada birinin öldüğünü görmek genel anlamda nedir?

Rüyada ölüm görmek genel anlamda uğursuzluk, yıkım ve işlerin rast gitmemesi demektir. Yani uğurlu kabul edilmeyen rüyalardır. Ancak rüyadaki herhangi bir detay ile ölüm rüyaları bambaşka anlamlara gelebilmektedir. Bu nedenle rüyada birinin öldüğünü görmek uzmanlarca tabir edilebilecek bir konudur.

rüyada birinin öldüğünü görmek 4

Mesela rüyadaki yardımcı unsurlara göre birinin öldüğünü görmek yolculuğa çıkmaya, gizli düşmana, şifaya veya ani servete yorumlanabilir.

Rüyada görülen kişi konuşuyorsa konuşmalar mutlaka hatırlanmaya çalışılmalıdır. Çünkü rüyada ölmüş biri her ne konuşursa konuştukları doğru çıkacaktır.

Rüyada birinin öldüğünü görmek görüldüğü üzere bambaşka anlamlara gelebilmektedir. Bu nedenle aşağıda sıralanan tüm ayrıntılar göz önünde bulundurularak bir tabir yapılmalıdır.

Rüyada aileden birinin öldüğünü görmek

Rüyada aileden birinin öldüğünü görmek hayırlı rüyalardan kabul edilir. Eski dönem alimleri aile içindeki ölüm rüyaları ile alakalı olarak “Rüyada aileden birini ölü görmek diriye işarettir.” demişlerdir. Ancak hangi aile ferdinin ölümünün neye tekabül ettiğini bilmek gerekir.

 • Babanın ölümü zengin olmak ve şöhret kazanmak
 • Annenin ölümü hayırlı kısmet bulmak
 • Kız çocuğunun ölümü sağlık ve sıhhate kavuşmak
 • Erkek çocuğunun ölümü yeni geçim kapısı bulmak
 • Kardeş ölümü dinde yücelik ve ilim tahsili için yolculuğa çıkmak
 • Diğer akrabaların ölümü ise bereket ile tabir olunur.

Bunların dışında bir de tüm akrabaların bir kazada öldüğü de rüyalar da vardır. Bu tarz rüyalar ise kıtlık ve savaş işareti sayılmaktadır.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada birinin öldüğünü sonra dirildiğini görmek

Verilen emeklerin ve çekilen çilelerin meyvesini almaktır. Genel anlamda rahata kavuşmak ve mutluluğa nail olmaktır. Aynı şekilde rüyada önce birisinin öldüğü söylenip sonra da ölmediğine dair haber alınırsa bu durum müjdeli haber alınacağının işaretidir.

Çiftçiler için çok bereketli geçecek bir yılın müjdecisidir.

Gebe kadınların bu tarzdaki rüyaları yaşlılıkta kendisine bakacak hayırlı evlat doğurmasına tabir edilmektedir.

rüyada birinin öldüğünü görmek 3

Rüyada birinin öldüğünü duymak

Rüyada birinin öldüğünü duymak fakat cenazeyi ve cenaze merasimini görmemek kişinin umutsuzluğa kapıldığını haber vermektedir. Rüya sahibi ruhsal yönden özgüvenini yitirmiştir ve bu umut kırılması kendisini bu şekilde dışa vurmaktadır.

Aslında rüyada birinin öldüğünü görmek ilahi bir mesajdır ve kişiye “Asla yılgınlığa kapılma, umudunu diri tut ve güçlü ol!” mesajını vermektedir.

Rüyada birinin öldüğünü haber almak

İş yaşamında başarısızlık ve ticarette para kaybı demektir. Eğer öldüğü haber alınan kişi kadın ise büyük meblağda borç yükü altına girileceği yorumu yapılır. Ancak yakın akrabaların ve aile içindeki bir ferdin öldüğünü haber almak genellikle hayra yorumlanır.

Rüyada düşmanının öldüğünü görmek

Bir kişi rüyada düşmanının olduğunu görürse bu durum düşmandan kesin bir zarar görüleceğine tabir edilmektedir. Düşmanının kişiye galebe çalması yani kişiyi yenmesi söz konusudur. Bir kişi rüyasında düşmanının öldüğünü görürse mücadelede diretmemeli aksine uzlaşmanın yollarını aramalıdır.

Rüyada birinin öldüğünü duyup ağlamak

Ağlama eğer birinin ölümü üzerine oluyorsa bu hayra yorumlanır. Genel anlamda başarıya ulaşmak demektir. Eğitim gören öğrencilerin yüksek notlarla sınavlarını geçmeleri, çalışanların ise yaptıkları işlerde göz doldurmalarıdır.

Rüyada birinin öldüğünü duyup ağlamanın bir diğer tabiri ise hayırlı bir tesadüftür. Bu tesadüf bazen hayırlı bir kısmete bazen de zengin edecek ticari bir ortaklığa işarettir. Yani her halükarda rüyada birisinin öldüğünü duyup ağlamak hayırlı biçimde tabir edilir.

Rüyada birinin öldüğünü görüp gülmek

Kişiye çok önemli mesajların verildiği bir rüyadır. Kesinlikle çok ciddiye alınmalıdır. Kişinin bazı yanlış yollara tevessül ettiğini bildirir. Yani ahlaki yönden kişiyi zora sokacak kimi davranışların görülmesi an meselesidir. Bu rüyayı gören kişi davranışlarına özen göstermeli ve yanlış anlamaların önüne geçmek için azami çaba sarf etmelidir.

Bazen rüya gören kişinin hiçbir kusuru yoktur. Fakat çevresindekiler onu yanlış anlamaktadır. Bu durumda da kişi tedbirini almalı ve insanların kendisi hakkındaki fikirlerinin müspet olmasına özen göstermelidir.

rüyada birinin öldüğünü görmek 1

Rüyada birinin ölmüş olmasını istemek

Bilerek ya da bilmeyerek malına haram karıştırmaktır. Bazen faiz ve tefecilikle de tabir edilir. Haram lokma yemenin vebali çoktur. Bu nedenle tövbe istiğfar edilmeli ve bütün kazanç kapıları kontrol edilmelidir.

Rüyada tanımadığı birinin öldüğünü görmek

Okul, cami, çeşme ve köprü gibi toplum hizmetinde kullanılacak bir hayrat yapmaktır. Kişinin eserinin kendisinden daha uzun süre kalacağını bildiren rüyalardandır.

Rüyada tanımadığı birinin öldüğünü görüp üzülmek

Kişi rüyasında tanımadığı bir adamın ölümüne çok üzülüyorsa bu durum, kişinin kandırılmak üzere olduğunu bildirmektedir.

İyi niyetle yapılan bir işten hiç beklenmedik bir anda ciddi biçimde zarar görülecektir. Bu nedenle son dönemlerde yapılan ticari faaliyetlere dikkat edilmeli ve kişi, çevresindeki insanlara karşı tetikte olmalıdır.

Rüyada birinin öldüğünü görüp korkmak

Ölüm hadisesi üzerine korkmak müjdeli haberler ile yorumlanmaktadır. Her ne kadar bu rüyayı gören kişiler tedirgin olsa da rüya oldukça hayırlıdır ve rüyayı gören şahıs nihayetinde mutlu olacaktır.

Bazı rüya tabircileri bu rüyayı gören kişilerin eğer kızlarını isteyen birileri varsa kızlarını vermelerini öğütlemektedir. Zira kaçan hayırlı kısmetler genellikle korku rüyaları ile kendisini göstermektedir.

Rüyada birinin öldüğünü görüp kaçmak

Rüyada birinin öldüğünü görüp kaçmak iki yüzlü arkadaşlara sahip olunduğunu ve kişinin arkasından iş çevrildiğini göstermektedir. Özellikle ortaklı iş yapanların daha dikkatli davranmalarında fayda vardır.

Ölüm karşısında kaçtığını görmenin bir diğer tabiri kumar illetidir. Kumardan uzak durulmasını telkin eden bir rüya çeşididir.

rüyada birinin öldüğünü görmek 5

Rüyada  intihar eden birinin öldüğünü görmek

Rüyayı görenin kardeşlerinden ya da çocuklarından biri suça bulaşacak, kişi  de onu kurtarmak için azami ölçüde emek verecektir. Bazen kefil olup başkasının borcu için ciddi sıkıntıya girmekle de tabir edilir.

Rüyada birinin öldüğünü ve cennete gittiğini görmek

Bu rüya, aslında rüyayı görenle alakalı olmayıp rüyada görülen şahıs hakkında bilgi vermektedir. Görülen şahsın takva yönüyle yüceliğini ve Allah katında kendisinden hoşnut olunduğunu ifade etmektedir.

Rüyada yangında birinin öldüğünü görmek

Yangın sebebi ile ölüm gerçekleştiğini görmek keder verecek kötü bir habere yorumlanır. Kişi her türlü kötü bilgiyi almaya kendisini ruhsal olarak hazırlamalıdır.

Rüyada tabancayla birinin öldürüldüğünü görmek

Rüyada görülen tabanca ile ölüm olayı kısa sürede büyük bir servete sahip olmak biçiminde yorumlanır. Eğer tabancanın sesi rüyada bariz biçimde duyulmuşsa bu durum kişi ile birlikte bütün ailesinin de rahata kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyada kavga sırasında birinin öldüğünü görmek

Rüya sahibinin çok sevdiği bir dostuna kırılması anlamına gelir. Rüya dargınlık yaşanan bu arkadaşın kolay kolay vazgeçilebilir olmadığını vurgulamaktadır. Dolayısıyla rüyada kavga sırasında birinin öldüğünü gören kişiye arkadaşıyla barışması yönünde ilahi bir telkin söz konusudur.

 

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

 

 

 

 

 

Yorumlar 8

 • RÜYADA ESKİDEN TANIDIĞIM AMA SEVMEDİĞİM BİRİNİN BANA İYİ DAVRANAK AĞAÇTAN DUT TOPLAMASI NE ANLAMA GELMEKTEDİR

 • Ruyamda biri beni kovalamaya bashladi ve yakaladiginda narkotik iyneyi kendine saplayib oldu sucu benim uzerime atmak istedi bende onu itib kacdim. Bunun anlami ne?

 • ruyada ablamin olucegini duydum ve honkur honkur agliyarak ben sensiz naparim diyordum sonra ablam gidiyordu ben eline bir kedi verdim ablamin oda gitti sonrasinda uyandim

 • Your comment is awaiting moderation.
  ruyada ablamin olucegini duydum ve honkur honkur agliyarak ben sensiz naparim diyordum sonra ablam gidiyordu ben eline bir kedi verdim ablamin oda gitti sonrasinda uyandim

 • merhaba ben rüyamda kızımın öldügünü duydum çok üzüldüm sonra yaşadıgını görünce sevindim nın etkisiyle 2 gün kendime gelemedim yorumlarsaniz sevinirim

 • Rüyamda yatalak hasta olan dedemi önce ölmüş sonra dirilmiş olarak gördüm bu ne anlama gelir.

 • Rüyada tanıdığım bir kızın rüyada öldüğünü duydum,sonra uyandım ve rüya gördüm dedim ama o kız tekrar öldü bu sefer gerçekmiş dedim ama daha sonra telâşla uyandım ve o zaman rüya içinde rüya olduğunu anladım. Bu ne anlama geliyor,rica etsem yorumlarısınız?

 • Rüyamda komşumla alışverişteyken onu silahla vurdular ve yere yığılıp kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir