rüyada birini dövmek ilahi bir mesajdır mutlaka okuyun

Rüyada birini dövmek genel anlamda nedir?

Rüyada birini dövmek, dövülen kişinin kimliğine, dövülme biçimine ve rüya gören kişinin rüyadaki tutumuna göre farklı biçimlerde tabir edilir. Mesela aile fertlerinden birini dövmek ile yabancı birisini dövmek bambaşka manalara gelir. Yine kız çocuğu ile erkek çocuğunun dövülmesi de birbirinden farklı mesajlara işaret eder.

rüyada kavga etmek 3

Rüyada birini dövmek aslında ona iyilik etmektir. Eğer yakın akrabalardan biri veya sevilen bir arkadaş dövülüyorsa bu durum karşılıklı işbirliği ile hayırlı neticelerin alınacağına işarettir. Yabancı birisinin dövüldüğünü görmek ise değerli bir insanla tanışmak anlamındadır. Ancak birisini tokatlamak daha çok olumsuz durumlara delalet etmektedir.

Bu yazımızda rüyada birini dövmek üzerine ayrıntılı tabirlere yer verdik. Kişi rüyasındaki detaylara göre aşağıdaki ilgili maddeleri okuyarak fikir sahibi olabilir. Eğer rüya tam olarak hatırlanamıyorsa  yazının tamamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

İşte rüyada birini dövmek ile alakalı tüm detaylar:

Rüyada düşmanını dövmek

Bir kişi rüyada düşmanını dövdüğünü görüyorsa gerçek yaşamda da düşmanını yeneceği yönünde tabirler yapılmaktadır. Ancak bir kişinin rüyasında düşmanından dayak yediğini görmesi düşmanı tarafından yenileceği anlamına gelmez. Aksine büyük bir menfaat edineceğine yorumlanır.

Ancak bazı alimler bu rüyayı kavgada kullanılan araca göre kişinin başına büyük bir musibet geleceği biçiminde de yorumlamışlardır. Eğer kavgada bıçak, kılıç gibi kesici aletler kullanılmışsa kötü olayların olacağı yorumu yapılır. Ancak sopa ile ya da el ile dövmek hayırlıdır. Silah ile yapılan kavgalarda eğer kan dökülürse rüya müjdeli bir haberin varlığını yansıtmaktadır. Ancak silahın sadece sesi duyuluyorsa ve kimse vurulmuyorsa rüya olumsuz tabir edilir.

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için şu linke tıklayın. (Buraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabını indirebilirsiniz.)

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Rüya tabirlerine devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var. Bunlar, sadece bir kısmı:

Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var.

 

Rüyada eşini dövmek

Rüyada eşini dövmek kadın ve erkek için farklı biçimde tabir edilir. Bir erkeğin rüyasında eşini dövdüğünü görmesi maddi yönden büyük zarara uğrayacağı anlamına gelir. Bir erkeğin rüyada karısını dövmesi aynı zamanda aradaki muhabbetin artması anlamında da gelir. Bu rüyayı gören erkekler eşlerini daha fazla sevmeye başlarlar.

Bir kadının rüyasında eşini dövdüğünü görmesi hayırlı olayların yaşanacağına işaret etmektedir. Aile saadeti, hayırlı evlat, takva yönüyle yücelik gibi müspet (olumlu) durumlara delalet eder.

Rüyada erkek çocuğunu dövmek

Sağlığını kaybetmek ve uzun sürecek bir tedavi süreci yaşamaktır. Rüyada erkek çocuğunu dövdüğünü gören kişinin yaşayacağı sıkıntı çoğu zaman felç, kalıcı sakatlık ve körlük gibi kişiyi hayattan alıkoyan önemli sağlık sorunu biçiminde tabir edilmiştir.

rüyada kavga etmek 2

 

Rüyada kız çocuğunu dövmek

İftiraya uğramak demektir. Kişi çok hassas bir konuda zan altında bırakılacaktır. Kendisini ne kadar savunursa savunsun bir türlü masum olduğunu insanlara ispatlayamayacaktır.

Rüyada kız çocuğunu dövmenin bir diğer tabir ise sonradan çok fazla pişmanlık duyulacak bir hata yapmaktır. Bu nedenle rüyasında kızını dövdüğünü gören kişi alacağı kararlarda daha dikkatli davranmalıdır.

Rüyada kardeşimi dövmek

Bir kişinin kendisinden küçük kardeşini dövdüğünü görmesi uzak yere yolculuk yapmakla tabir olunur. Bu yolculuk zorunlu sebeplere dayanmayıp para kazanmak veya eğitim almak gibi isteğe bağlı bir seyahattir.

rüyada kavga etmek 4

Rüyada büyük kardeşin dövülmesi ise bekarlar için hayırlı bir kısmet bulmak, evliler için evlat sahibi olmak manasındadır. Ayrıca kişinin ablasını dövdüğünü görmesi kız çocuğunun dünyaya geleceği, abisini dövdüğünü görmesi halinde ise erkek çocuğunun olacağı biçiminde rivayet yapılır.

Rüyada birini tokatlamak

Kişinin çevresinde ahlak çöküntüsü yaşayan kişilerin olduğunu ve bu kişilerin rüya gören şahsı kötü alışkanlıklara meylettirdikleri anlamındadır. Bu anlamda kişiyi uyaran ve ona arkadaş seçimi konusunda dikkatli davranmasını öğütleyen rüyalardır.

Rüyada birini tokatlamak İslami rüya tabirlerinde kendi eliyle kendi başına büyük bir musibet getirmek anlamında yorumlanmıştır. Yani kişi herhangi bir zorunlu sebep olmadığı halde kendi iradesiyle sıkıntılı bir duruma saplanacaktır.

Rüyada birisini tokatlamanın bir diğer tabiri ise kul hakkı yemek ve malına haram karıştırmaktır. Büyük vebal sayılan bu tarz davranışlardan uzak durulması yönünde telkinde bulunan bir rüyadır.

Rüyada dövülmek

Rüyada dövülmek hayırlı olayların müjdecisidir. Ticaretle uğraşanlar için bol kazanç, öğrenciler için başarı, memurlar için görevde yükselme ve askerler için zafer anlamına gelir.

Ancak rüyada kırbaçla dövülmek olumlu tabir edilmez. Bir kişi rüyasında kırbaçlandığını görürse bu durum yaptığı bir kötülüğün açığa çıkması demektir. Kişi yaptığı bu kabahatin ortaya çıkması üzerine çevresindeki insanlar tarafından şiddetli biçimde kınanacaktır.

Rüyada eski sevgiliyi dövmek

Eski sevgilinin hayırlı bir kısmet bularak evlenmesidir. Eğer zaten evli ise daha başka hayırlı durumların kendisine nasip edilmesidir.

Bir kişi rüyasında eski sevgilisinin üstünü başını yırttığını görürse bu durum uğursuzluk belirtisi kabul edilir. Rüya gören kişinin herhangi bir kazaya karışacağı ve bu kazanın kötü sonuçlarının görüleceğini haber verir.

rüyada birini dövmek

Rüyada pek çok insanın kavga ettiğini görmek

Çok sayıda insanın karıştığı büyük bir kavga görmek kavgada kan akıp akmamasına göre farklı biçimde yorumlanır. Eğer kalabalık grupların kavgasında kan akmışsa bu durum aile bireylerinden birinin düğününe işaret eder. Bu manada hayırlı bir rüyadır ve müjde mahiyetindedir.

Rüyada kalabalık bir grubun kavga ettiğini ancak hiç kan dökülmediğini görmek büyük toplumsal çatışma demektir. İç savaş, mezhep savaşları, darbeler ve devrimler gibi acılı geçen toplumsal süreçlere işaret eden rüyalardandır.

Rüyada aile içinde kavga edildiğini görmek

Aile içinde fiziksel temasa dayanan kavgalar görmek yani rüyada vurma, darp etme ve yaralamaya şahit olmak genellikle rüya gören kişileri korkutmaktadır. Çünkü bu tarz olumsuz durumların yaşandığını rüyada dahi görmek sarsıcı olabilmektedir. Ancak bu tarzdaki fiziksel kavgalar hayırlı kabul edilmektedir ve ailenin tamamını ilgilendiren sevinçli haber anlamındadır.

Rüyada aile içinde sözlü tartışmalar görmek ise şer kabul edilir ve gerçekte de aile içinde kavgaların olacağını ifade etmektedir.

Rüyada aile fertlerinin birbirlerine bağırıp çağırmaları ise ailedeki şahıslardan birisinin ciddi bir kusur işlemesi ve tüm ailenin bu yüzden zor durumda kalması demektir.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

Yorumlar 2

  • Rüyamda ilk askere gidicek 3 arkadaşı 1 arkadaşımla dovduk üstüne eski sevgiliminin telefonda dayak yediğini duydum bunlar ne anlama geliyor ?

  • Merhaba ben bu rüyayı iki gün once gördüm herhalde tam hatırlamıyorum ne zaman gördüğümü herneyse ben konuya geliyim ben hic bilmediğim bi yer deyim ve orda hic sebebsizce BJ yere gidiyorum ve bi kadın görüyorum ve bir kız çocuğu kadın çocuğu azarliyo bende bunu görüp kadının saçını çekmeye çalışıyorum sonra benim kuzenim erkek o oluyo bi iki iki daha vardı sanirsam sonra ben kaciyorum kız çocuğu 4,5 yaşlarında var ama beni görünce sustu sonra uyandım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.