rüyada bıçak görmek ne demektir 14 detaylı tabir

Rüyada bıçak görmek genel anlamda ne demektir?rüyada bıçak görmek 1

Rüyada bıçak görmek sağlam bir dostluk, büyük bir delil ya da hayırlı bir gelecek olarak tabir edilmektedir. Rüyada bıçak görmeyi tabirciler kadın ve erkek için farklı farklı tabir etmişlerdir. Erkekler için bu rüya maddi bir güç ile yorumlanırken kadınlar için çok hayırlı bir kısmet bulmak ile tabir edilmiştir.

Evli kadınların bu rüyayı görmesi halinde ileride kendisine ve eşine bakacak hayırlı bir evlat doğuracağı yorumu yapılmaktadır. Kimi rüya alimleri ise bu rüyayı başarılı bir yardımcı, faydası dokunacak bir dost veya çok vefakar bir hizmetçi olarak izah etmişlerdir.

Rüyada bıçak görmek detaylara göre farklı yorumlanabilecek bir konudur. Bu itibarla aşağıdaki her unsur dikkatlice değerlendirilerek bir sonuca varılmaya çalışılmalıdır.

Rüyada bıçağın elini kestiğini görmek

Bu rüya beklenmedik bir olayın vuku bulacağı anlamına gelir. Öylesine bir olay olacaktır ki hem rüya sahibi hem de rüya sahibinin bütün yakınları böyle bir hadiseye hayret edeceklerdir. Fakat kişi eğer bu rüyayı önceden tabir ettirmişse durumdan haberdar olacağı için daha tedbirli davranabilecek dolayısıyla da en az zararla bu sıkıntılardan kurtulabilecektir.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Bıçağı kapalı görmek ve bir türlü açamamak

Rezil olmak, insanlara karşı mahcup olmak ve yüzü kararmak anlamına gelir. Eğer bir kişi rüyasında kapalı bir bıçak görürse ve açmaya çalıştığı halde bıçağı açamıyorsa bilinmelidir ki kendini manevi ve moral yönüyle kötü günler beklemektedir. Yapılan bir hatadan dolayı insanlara karşı mahcup olunacak ve neredeyse kişi insan içine çıkacak yüzü kendisinde bulamayacaktır.

Bu rüya aslında ilahi bir ikazdır. Kişiye yaptığı kusurlu davranışları bir an önce terk etmesini öğütlemektedir ki ileride sıkıntılı bir duruma düşmesin. Bu rüyayı görüp de gerekli tedbirleri almayan ve hatasında direten insanların kaldıkları müşkül durumlara örnek olabilecek çok sayıda rivayet eski kaynaklarda uzun uzun anlatılmaktadır.

rüyada bıçak görmek 5

Rüyada keskin bıçak görmek

Keskin bıçak, çok yetenekli bir arkadaşa delalet eder. Kişinin bir arkadaşı onu çok zor durumdan kurtaracak ve gösterdiği maddi manevi destekle kişinin mutlu olmasına vesile olacaktır. Eğer keskin bıçakla oynandığı halde bıçak bir türlü eli kesmiyorsa bu durum baba veya kardeşlerden gelecek maddi bir destek ile yorumlanır.

Rüyada kör bıçak görmek

Keskin bıçak rüyalarının tersi biçimde yorumlanmaktadır. Yani kişinin çevresinde kişiye zarar veren ve kişiye yük olan birileri vardır. Kişinin kendi geleceği ve mutluluğu için ondan uzak durması gerekmektedir.

Bazen bu rüya faydasız ve zaman öldüren bir işle meşgul olunduğu ve bir an önce faydalı bir işe gerilmesi gerektiğini de ifade etmektedir.

Rüyada bıçak bilemek ne demektir

Kişinin herhangi bir işte çok emek vereceği ve nihayetinde emeklerinin karşılığını alacağı anlamına gelir. Çalışan ve çalışmasının semeresini alacak kişi hem kendisine hem de yakın çevresine çok faydalı olacaktır.

Rüyada bıçak bileme aynı zamanda uzun zamandır beklenen bir işte “vaktin geldiği ve zaman geçirilmeden eyleme geçilmesi gerektiği”ni de vurgulamaktadır.

rüyada bıçak görmek 3

Rüyada bıçak çekmek

Şer habercisi rüyalardan kabul edilir. Olumsuz tabir edilen ve mutlaka ciddiye alınması gereken bir rüya türüdür. Eğer rüya sahibi rüyasında birisine bıçak çektiğini görürse bu durum başına bir musibet geleceğinin habercisidir.

İkazı yapılan musibet şiddetli bir kaza olabileceği gibi ciddi bir doğal afet ya da hastalık da olabilir. Sonuçta insanlara zarar veren ve mutluluğu bitiren bir olay söz konusudur. Kişini gereken önlemleri almasında fayda vardır.

Rüyada bıçakla sebze veya meyve kesmek

Para ile tabir edilmektedir. Rüyada bıçakla kesilen sebze veya meyvenin niteliği hiç önemli değildir. Her durumda bu rüyalar hayırlı kabul edilmektedir. Yani rüya sahibi pek yakın bir zamanda büyük bir meblağda paraya sahip olacaktır. Daha doğrusu bıçakla meyve veya sebze doğramak kolay yoldan elde edilecek ve kişiyi zahmete sokmadan sahip olunacak maddi gelir demektir.

Bıçağın kırıldığını görmek

Rüyasında bıçak kırıldığını gören insanların büyük bir kısmı bu rüyayı kötü bir şeylerin olacağı biçiminde yorumlamaktadır. Halbuki bu doğru bir düşünce değildir. Rüyada bıçağın kırıldığını görmek son derece hayırlı rüyalardan biridir. Kişinin yeni bir işe gireceğini ve bu işten ciddi şekilde kazanç elde edeceğini ifade eder.

Rüyada bıçağın kırıldığını görmenin bir diğer tabiri ise aile saadetidir. Rüya sahibi pek çok insanın gıpta edeceği çok mutlu bir aile yaşantısına sahip olacak ve bütün ailevi sıkıntılarından kurtulacak demektir.

Rüyada kendisine bıçak hediye edildiğini görmek

Yeni bir insanla tanışmak demektir. Tanışılan bu insan son derece arkadaş canlısı ve kıymetli bir insan olacaktır. Kişinin yaşamında şans sayılabilecek bir şahısla diyaloga girmektir. Bazı rüya tabircileri bu durumu “hayırlı kısmet dışındaki her türlü güzel tanışma” biçiminde izah etmişlerdir.

rüyada bıçak görmek 4

Bıçakla kendisini korumak

Şan, şöhret ve başarı demektir. Bıçaklı bir kavgada kendisini bıçakla korumak ya da bıçağa sahip olduğunu görmek hayırlı bir rüya sayılmaktadır. Tabi sadece kişi kendisini korumak maksadıyla yani saldırıya cevaben bıçak çekiyorsa hayırlı bir tabir yapılır. Kişinin başka bir şahsa ortada saldırı yokken bıçak çekmesi daha önce de ifade ettiğimiz gibi son derece hayırsız olayların habercisi biçiminde yorumlanmaktadır.

Rüyada büyük bıçak görmek

Bolluk, bereket ve maddi güç demektir. Büyük bir bıçağın evinin duvarında asılı olduğunu görmek lider olmaya tabir edilir. Eğer elinde büyük bir bıçak taşıdığını görürse bu hiçbir zaman harcama kısıtlaması yapmayacak kadar büyük bir mal mülke sahip olunacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada bıçak yarası görmek veya bıçakla yaralanmak

Sinsi ve güçlü bir düşmanla tabir edilir. Bütün imkanları yönüyle kişiden güçlü olunan fakat buna rağmen açıkça ortaya çıkmayıp kişinin arkasından iş çeviren sinsi düşman demektir. Çoğu zaman bıçak yarası ile tabir edilen düşman aileden ya da yakın arkadaşlardan biridir. Kişinin dikkatli davranmasında fayda vardır. Zira bu rüyayı gören kişi ne zaman ve nasıl zarara uğrayacağını bilmemektedir. Bundan dolayı kendisini kollamalı ve çok boyutlu düşünmeyi ihmal etmemelidir.

Rüyada bıçaklanıp öldürüldüğünü görmek ne demektir

Çaresiz kalmak, zor durumda olmak veya iflas etmek biçiminde tabir edilmektedir. Özellikle maddi bakımdan hiçbir çıkış yolu bulamaz hale gelmek demektir. Rüyada bıçaklanıp öldürüldüğünü gören kişinin mali durumunu ayrıntılı bir biçimde değerlendirip gerekli tedbirleri bir an önce alması gerekmektedir.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir