Rüyada Berber Görmek Bela ve Dert Manasına Gelir, Dikkat!

Rüyada Berber Görmenin Dehşet Verici Tabirleri Var, Herkes Dikkatli Olmalı!

Berber görmek ile ilgili rüyaların ne kadar dehşet verici olduğunu bilen İslam alimleri, bu rüyanın hakikatine parmak basarken insanların bu noktalara kesinlikle dikkat etmesi gerektiğine işaret etmişler ve rüyada berber görmek, bela ve dert mânâsına gelir diyerek insanların temkinli davranmasına vesile olmuşlardır.

  • Bu anlamda rüyada berber görmek, düşmanlık teşebbüsü mânâsına gelmekte ve rüyayı gören kişinin arkasından işler çeviren ve entrikalar düzenlemeye çalışan kötü insanların varlığı olarak yorulmaktadır.

Rüyada berber görmek, her ne kadar bazı durumlarda güzellik mânâsına da geliyor olsa da özellikle iş hayatında yaşanacak sıkıntıların işaretçisi ve arabozucu insanların sembolü olarak ön plana çıkmaktadır.

  • Bu anlamda Hatice Hanım’ın tüyler ürpertici hikayesi, eski rüya tabirleri kitaplarında anlatılır; çünkü Hatice Hanım rüyada berber gördükten sonra bu rüyanın tabirini önemli bir bilgeden öğrenir ve bu tabirin arabozucu erkek ve kadınların kendisine zarar vereceği şeklinde tabir edildiğini fark eder. Fakat bu rüyayı ve tabirini önemsemediği için kendisini çekiştiren ve arkasından işler çeviren insanların musibetlerine uğrayıp intihar etmek zorunda kalır.

İşte tarihte Hatice Hanım’ın başından geçtiği rivayet edilen bu olay ve İslam alimlerinin kitaplarında aktarılan bu ibret verici yaşanmış hikaye, bize rüyada berber görmenin ne kadar manidar ve uyarıcı bir nitelikli olduğunu da ispatlamaktadır.

Bu anlamda aşağıdaki tabirleri incelikli bir şekilde incelemeli ve rüyanın hakikatini anlayarak size bu rüya vasıtasıyla Cenab-ı Hakk’ın mesaj verdiğini de bilerek hayatınıza devam etmelisiniz.

Rüyada Berbere Gitmek Görmek

Rüyada berbere gitmek, kişinin kötü insanlarla birlikte olduğunun, fakat bu durumun farkına varamadığının simgesi olarak bilinmesine rağmen, rüya sahibinin oldukça bilinçsiz bir yapıya sahip olduğuna ve bu bilinçsiz yapının kendisine zarar verdiğine de işaret etmektedir.

  • Rüyada berbere gittiğini görmek, kişinin kötü insanlarla birlikte olduğu ve onların şerrine maruz kaldığı halde bu durumun farkına varamaması biçiminde bir tabire sahip olmasına rağmen; aynı zamanda rüya sahibinin oldukça güzel nimetlere ulaşabileceğine ve Cenab-ı Hakk’ın kendisine bol miktarda maddi rızık ve manevi ihsanda bulunabileceğine de işaret etmektedir.

Berbere gitmek ile ilgili rüyalar, kişinin arabozucu kişiler ile birlikte hareket edeceğine ve başka insanların kanına ve hakkına gireceğine işaret eden bir boyutu da bulunduğu halde, özellikle sahtekar kişilerin sonunun gelmesi ve kötü tabiatlı insanların def olup gitmesi ve yok olması manası ile de ön plana çıkar.

Rüyada Berbere Gitmek Diyanet

Diyanet tabirine göre rüyada berbere gitmek, bilhassa ve özellikle acı çekileceğine ve pişmanlık yaşanacağına delalet etmekle birlikte, rüyayı gören kişinin son zamanlarda yaşadığı bazı gelişmeler nedeniyle acı ve pişmanlık krizleri geçirebileceğine de vurgu yapmaktadır.

  • Berbere gitmek ile alakalı rüyalar Diyanet tabiri esas alındığında kişiyi arkasından çekiştiren ve onun güzelliklere mazhar olmasını çekemeyen insanların varlığı olarak da bilindiği için, rüyayı gören şahıs mümkün mertebe Cenab-ı Hakk’a yönelmeli; O’na en içten şekilde itaat etmeye ve O’nun emirlerine uymaya çalışmalı, kendi arkasından çekiştiren insanların varlığını önemsemeden Allah’a teslim olmalıdır.

Rüya, Diyanet tabirine göre kötü söz anlamına gelebileceği gibi kem göz manası ile de bilinmektedir; çünkü bu rüyayı gören insanların başka kişilerin kötü sözlerine ve kem gözlerine maruz kaldığı bilinmektedir.

İlginizi Çekecek: Rüyada Makyaj Yapmak Enteresan Anlamlar Taşıyor, Şaşıracaksınız!

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

Rüyada Berberde Saç Traşı Olmak

Bir kişinin berberde saç traşı olduğunu görmesi, genellikle o kişinin başında bazı musibetler olduğunun fakat bu musibetlerin doğru adımlar atılması halinde bertaraf olacağının delaleti olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra kişinin kötü rakipler tarafından mağlup edilebileceğine de işaret etmektedir.

  • Rüyada berberde saç traşı olmak, bilhassa ve özellikle kötü rakiplerin rüya sahibine eziyet vereceğine ve çile getireceğine işaret eden bir boyutu olduğu için bu kötü rakipler tarafından mağlup edilmek, kişinin ciddi bir psikolojik bunalıma sürüklenmesine sebebiyet verecektir.

Rüya, aynı zamanda bazı kötülüklerin son bulacağına ve bu kötülükler son bulduğu için de rüyayı gören kişinin ciddi bir rahatlama içerisine gireceğine, bilhassa kişinin maddi anlamdaki darboğazdan kurtulacağına ve gelirinin artacağına işaret etmektedir.

Rüyada berberde saç traşı olmak, bazı İslam alimleri tarafından bir gönül ilişkisinin yaşanacağı biçiminde de tabir edilir ve rüya, bilhassa kişinin gönül ilişkisinde yaşayacağı hayra ve mutluluğa yorulur.

Rüyada Berberde Sakal Traşı Olmak

Eğer rüyanızda berberde sakal tıraşı olduğunuzu gördüyseniz, bu durum sizin yüzünüze gülen, fakat arkanızdan iş çeviren bazı insanların varlığı olarak tabir edilir ve görmüş olduğunuz rüya da yüzünüze gülüp arkanızdan iş çeviren insanlara karşı temkinli olmaya sizi davet eder.

  • Bununla birlikte rüyada berberde sakal traşı olmak, arabozucu kişilerden uzak durmanız halinde selamete ulaşacağınıza ve kalbinizde tutmuş olduğunuz bütün güzel niyetleri gerçekleştirebileceğinize işaret eder ve tam manası ile Cenab-ı Hakk’a yönelmeniz halinde sahtekar kişilerin sonu gelecektir biçiminde de tabir edilir.

Rüyada berberde sakal traşı olmak, iş hayatında güzellikler yaşanacağı şeklinde de tabir edilir ve rüya sahibinin iş hayatında aktif bir şekilde çalışıyor olması durumunda bu kişinin mutlaka ilerleme kaydedeceği ve içinde bulunduğu durumdan çok daha güzel bir duruma geçeceği şeklinde bir tabir yapılır.

Fakat rüya sahibinin iş hayatında aktif bir rol oynamaması halinde bu kişi, düşmanlık teşebbüsleri karşısında tedbirli olmalı ve kendisine zarar eriştirmeye çalışan insanların içten pazarlıklı durumları karşısında da temkinli olmalıdır.

Rüyada Traş Olmak

Bir kişinin rüyada kendisinin traş olduğunu görmesi ya da bir başkasının traş olduğunu görmesi, eski dertlerin ve sıkıntıların biteceğinin işaretçisi olarak tabir edilir ve sorunların artık düzene girmesi, eski problemlerin ortadan kalkması ve kişiyi rahatsız eden durumların telafi edilmesi biçiminde yorumlanır.

  • Rüyada traş olmak, sorunların artık düzene girmesi şeklinde tabir edilebileceği gibi hastalıkların bitmesi ve dertlerin azalması biçiminde de yorumlanır ve rüya sahibinin ciddi bir dönüm noktası sonucunda güzelliklere mazhar olacağına da işaret edilir.

Birçok İslam alimi ve rüya yorumcusu rüyanın psikolojik rahatlama olarak tabir edilmesinin de mümkün olduğunu dile getirerek bu rüyanın aslında müjdeli bir delalete sahip olduğunu ve ruhen yaşanacak hayırlı gelişmelerin göstergesi olduğunu da ifade etmişlerdir.

Rüya sahibinin kadın olması halinde bu rüya, hayırlı evlatlara işaret ettiği halde kişinin erkek olması durumunda rüya, hayırlı bir rızık kapısı ve güzel bir hayat başlangıcı olarak da tabir edilir ve farklı gelişmelerin yaşanacağına, yeni tecrübelerin kazanılacağına delalet eder.

Rüyada Çıraklık Yapmak

Bir kişinin rüyasında berber çıraklığı yapması veya herhangi bir işyerinde çıraklık yaptığını görmesi, rüyayı gören şahsın bazı yardımlardan mahrum kalacağına ve kendisine yardım eli uzatan insanların faziletinden ve hayrından uzak duracağına işaret ettiği gibi, kişinin son zamanlarda yaşadığı bazı olaylar neticesinde huzurunu kaybedebileceğine ve eski mutluluğundan eser kalmayabileceğine de işaret ettiği için, dikkatli olunması gereken bir içeriğe sahiptir.

  • Rüyada çıraklık yapmak kaybedilen huzurun simgesi ve kötü günlerin geleceğinin sembolü olduğu halde aynı zamanda kişinin önemli bir fırsatı kaçırmasının neticesinde yaşayacağı psikolojik bunalım şeklinde de tabir edilir, bu anlamda kişi dikkatli bir şekilde adım atmaya ve yaşayacağı olayları ayrıntılı bir şekilde analiz etmeye davet edilir.

Evet, rüyada berber görmek ya da tıraş olmak hususunda İslam alimlerinin sahih görüşleri eşliğinde size en önemli rüya tabirlerini arz etmeye çalıştığımız bu yazımızı bitirirken, bu sitede bulunan farklı rüya tabirleri yazılarını da mutlaka incelemelisiniz diyoruz ve bu anlamda aşağıdaki yazımızı da okumaya sizi davet ediyoruz.

Şu yazı: Rüyada Balon Görmek Nedir Bu Dehşetli Tabirleri Kaçırmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.