rüyada bebek emzirmek ile alakalı 10 şaşırtıcı  tabir

Rüyada bebek emzirmek genel anlamda nedir?

Rüyada bebek emzirmek hem rüyayı gören kişiyi hem de ailesini etkileyen ve derin anlamlar içeren bir rüyadır. Rüya sadece rüya sahibini etkilemekle kalmaz aynı anda pek çok kişinin yaşamına dair mesajlar içerir. Hatta kimi zaman toplumsal yaşama dair bilgiler de veren bu rüyalar, üzerinde en çok konuşulan manevi işaretlerden biri olmuştur.

 

Rüyada bebek emzirmek emzirilen bebeğin kız ya da erkek oluşuna, bebeğin yaşına ve emilen sütün niteliğine göre bambaşka biçimlerde tabir edilmektedir.

Sıralanan bu unsurlara göre rüyada bebek emzirmek bereket, hastalık, aldatılma, yeni bir aşk macerası, günah sayılan bir davranışa meyletmek gibi bambaşka anlamlara gelebilmektedir. Bu itibarla rüyada bebek emzirdiğini gören kişi rüyadaki diğer detaylara göre yorum yapmalıdır. Aşağıda konu ile ilgili farklı detaylara yönelik farklı tabirlere yer verilmiştir. 

Rüyada kız bebek emzirmek

Rüyada kız bebek emzirmek ilahi bir ikaz olup kişiyi önemli konularda uyarmaktadır. Kişinin bazı tedbirsiz davranışlarından ötürü zor durumda kalabileceğini ifade etmektedir.

Rüya gören kişinin insanların tatlı sözüne kandığı ve kötü niyetli kişilerin menfi davranışlarına karşı uyanık davranmadığını gösteren rüyalardır.

Bu rüyanın bir diğer tabiri ise kişinin aç gözlülüğünün başına türlü sıkıntılar getirmesidir. Küçük bir menfaat uğruna büyük risklere girmenin olumsuzlukları konusunda kişiyi uyaran, yol gösterici bir rüyadır.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada erkek bebek emzirmek

Rüyada erkek bebek emzirdiğini görmek hayırlı rüyalardan biri kabul edilmektedir. Kişinin sabırlı davranması halinde çok güzel nimetlere kavuşacağını ifade eder. Emeklerin boşa gitmeyeceğini ve yapılan çabaların neticesinin alınacağını bildirir.

Çocuk sahibi olamayan bir kadının rüyasında erkek bebek emzirdiğini görmesi gerçek yaşamda gebe kalıp çocuk sahibi olmasına yorumlanır. Bu rüya aynı zamanda mutlu günlere ulaşmak ve sosyal çevrede itibar kazanmak manasındadır.

rüyada bebek emzirmek 3

Rüyada kendi çocuğunu veya başkasının çocuğunu emzirmek

Rüyada kişinin kendi çocuğunu emzirdiğini görmesi çoğu zaman herhangi bir mesaj iletmez. Bu tür rüyalar kimi araştırmacıların “roll of dreams” dedikleri rüyalar olup sadece gerçek yaşamın tekrarlaması mahiyetindedir.

Yani kişi kendi yaşamını herhangi bir değişiklik yapmadan rüyasında devam ettirmektedir. Bu tarz rüyalarda gün içinde yaşanılan şey rüyada da görülür. Bu bakımdan rüyanın derin anlamları yoktur, söz konusu olan bilinçaltının basit bir oyunudur.

Ancak rüyada başkasının çocuğunu emzirmenin çok derin manaları vardır. Eğer bir tanıdığın çocuğu emziriliyorsa bu durum kişinin arkasından konuşan kötü akrabalara delalet eder ve dikkatli davranılmalıdır. Şayet rüyada görülen çocuk yabancı ise bu durum dünya nimetlerinden bolca nasiplenmek demektir. Rüya gören kişi ve yakınları kısa süre içinde çok büyük servete kavuşacaklardır.

Rüyada yaşı büyük birisini emzirmek

İster kendi çocuğu olsun ister yabancı biri olsun rüyada yaşı büyük birisini emzirmek kandırılmak demektir. Kişinin etrafında son derece sinsi ve menfaatçi kişilerin olduğunu ifade eder. Bu şahıs, rüya sahibini maddi-manevi bakımdan devamlı olarak kandırmakta ve onun iyi niyetini suiistimal etmektedir.

Bir kadın rüyasında günlük hayatta hoşlandığı bir erkeği emzirdiğini görürse bu durum kadının bahtının açık olduğu, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdüreceği manasındadır.

Rüyada kendisinin süt emdiğini görmek

Bir kişinin kendi annesinden süt emdiğini görmesi ile başka kadınlardan süt emdiğini görmesi bambaşka manalara gelmektedir.

Kişinin kendi annesinden süt emdiğini görmesi büyük bir fırsat elde etmesi ve bu fırsatı değerlendirerek kısa sürede zenginleşmesi demektir. Eğer kişinin annesi vefat etmişse ve kişi rüyasında ondan süt emdiğini görürse bu durum kişiye ibadetler konusunda yapılmış bir ikazdır. Rüya gören kişi ibadetlerini aksattığı için uyarılmaktadır.

Rüyada başka bir kadından süt emdiğini görmek kadınlar için dedikodu etmek ve bu yolla başkasına haksızlık etmek anlamındadır. Erkeklerin rüyada başka bir kadından süt emdiklerini görmeleri ise nefislerinin heva ve heveslerine uymalarıdır. Hem erkekler hem de kadınlar için harama meyletmeye karşı uyarıcı bir rüya olup ciddiyetle değerlendirilmelidir.

rüyada bebek emzirmek 7

Rüyada sütü kesilmek

Rüyada genç bir kadının sütünü kesilmiş görmesi hastalık ve geçim darlığı biçiminde tabir edilmektedir.

Genç bir kadın rüyasında bir bebeği emzirdiğini ancak sütünün kesilmesinden dolayı çocuğun bir şey ememediğini görürse bu durum aslında rüya gören kadının nasibinin kesildiği manasındadır. Yani rüya gören kadın ve ailesi maddi sıkıntı yaşayacak demektir.

Rüyada yaşı çok ilerlemiş bir kadın,  bebek emzirdiğini ancak sütü kesildiği için çocuğa bir şey veremediğini görürse bu durum eski rüya tabiri kitaplarında ecelin yaklaşması olarak tabir edilmiştir.

Rüyada sütünün çoğaldığını görmek ise tüm kadınlar için hayırlı durumların işareti kabul edilmektedir. Aynı biçimde bir kadın rüyada göğüslerinin çok büyüdüğünü ve sertleştiğini görürse bereketli ve mutlu günler müjdelenmektedir.

Rüyada memelerden kan gelmesi

Bu rüyayı görenler her ne kadar genellikle kadınlar olsa da aslında rüyanın mesajı eve para getiren yani ailenin geçinmesine vesile olan kişileredir.

Ailenin maddi sorumluluğunu yüklenen kişilerin eve haram para soktukları yönünde tabir yapılır. Zira memelerden kan geldiğini görmek pek çok alim tarafından faiz yemek biçiminde yorumlanmıştır.

Bazı kadınlarda bu haram malın kaynağı kesilene kadar rüyanın belli aralıklarla tekrar edildiğine de sayısız defa tanık olunmuştur.

Rüyada emzirme sırasında bebeğin memeyi dişlemesi

Rüyada emzirilen bir çocuğun göğüsleri dişlediği görülürse bu durum müjdeli haber biçiminde tabir edilir. Anadolu’da gerçek yaşamda da süt emen çocukların memeyi dişlemesi büyük hayırların müjdecisi kabul edilmektedir.

Bu müjde maddi durumla ilgili olmayıp daha çok duygularla alakalıdır. Uzak bir yerdeki akrabalarla görüşmek, yeni bir gönül macerasına girişmek, şifa  bulmak, büyük bir mirasa konmak gibi pek çok muhtelif konuda güzel haberler almaktır.

rüyada bebek emzirmek 6

Rüyada kendi sütünü sağmak

Bir kişinin kendi sütünü sağdığını görmesi  iki biçimde yorumlanır. Birinci tabire göre kişi kendi eliyle kendisine zarar vermektedir. Bazı yorumcular kişinin aile içinde uyumsuz davranması, gereksiz münakaşalar başlatması biçiminde tabirlerde bulunup rüya gören kişiyi uyarmışlardır.

Rüyanın ikinci tabiri ise kişinin tutumlu olması gerektiğidir. Zira kişiyi maddi yönden epey zorlayacak kötü bir sürecin başlamasına çok az zaman kalmıştır. Bütün aile uzun süre parasal konularda sıkıntı çekeceği için lüks sayılabilecek harcamaların yapılmamasında fayda vardır.

Rüyada erkeğin bebek emzirdiğini görmesi

Bir erkek rüyasında bebek emzirdiğini görürse şu konularda kendisine uyarılarda bulunulmaktadır:

Kişi faydasız bir işte uzun süredir emeğini boşa harcamaktadır ve bundan vazgeçmelidir. Çünkü emek verdiği ve umut bağladığı bu işin sonu hayırlı değildir.

Rüya gören kişi kendi akrabalarının yapmakta oldukları olumsuz davranışları görmemektedir. Akraba ilişkilerinde her zaman fedakarlıkta bulunan rüya gören kişidir. Akrabalar ise kişinin bu duyarlılığını kullanmaktadır.

Kişi son zamanlarda ileride vicdani rahatsızlık yaşatacak kötü eylemlerde bulunmaktadır. Nefsin arzularına uymak ve günaha tevessül etmektir.

Rüya gören kişi özgüvenini kaybetmiş ve iş yapamaz duruma gelmiştir. Rüya gören kişinin cesareti kırılmıştır.  

Bütün bu maddelere bakıldığında rüyasında bebek emzirdiğini gören bir erkeğin yaşamında olumsuzluklar olduğu veya olacağı mesajının verildiği görülmektedir. Bu itibarla  rüya gören kişi “yeni bir yaşam”ın kapılarını aralamayı düşünmelidir.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir.

 

 

Yorumlar 6

  • merhabalar okuduklarımdan cok etkilendim benimde rüyamı yorumlarsanız cok sevinirim bu rüyayı sıkca görürüm bebek emziriyorum büyük bi hitimal erkek bebek sütüm o kdar bolki fışkırıyo bebek emmiyor yada ememiyo kızıyorum yüzünü tokatlıyom sonra bidaha her defasındada merk etmişimdir neden böyle bir rüyayı gördüğümü teşekkür ederim şimdiden

  • Merhaba.. ben bekar bir bayanım, rüyamda bebeğim olmuş benim ama çok küçük bir bebek. başlarda biraz biraz emziriyorum ama çok küçük olduğu için böyle tutamıyorum canı acıyacak diye falan korkuyorum. Sonra ben bir süre onu unutuyorum gidiyorum. Aklıma geliyor aa benim bebeğim vardı diyorum endişeleniyorum hemen bakmaya gidiyorum yanına sonra buluyorum bebeği alıyorum onu tekrar düzenli bir şekilde emziriyorum ve bebek normal bebek boyutlarına geliyor büyüyor hatta sonra onu çok seviyorum sıkıştırıyorum falan sonrada uyandım rüyamı yorumlarsanız sevinirim..

  • Merhaba benim kardeşim yeni vefat etti annem kardeşimi elleri yanık sargı içinde emsiğini görmüş anlamı ne acaba yorumöarsanız sevinirim

  • Ben rüyamda aslında benim gerçek hayatta olmayan fakat rüyamda benim.çocuğum olarak gördüğüm.sarışın mavi gözlü erkek 1 veyac1.5 yaşlarında bir çocuğu emziriyordum.Fakat emzirirken sürekli alt çevresindeki bir dışı parmağıyla gösterip durdu. Bende ağzını açıp baktığımda dişlerin bir çoğunun altına çiviye yapışık olduğunu görüp bir kısmını elimle çıkardım.sonrasini hatırlamıyorum.yalniz çocuk sarışın biraz uzun ve dalgalı saçlı mavi gözlü güzel bir erkek çocuktu ve benim oglummuş.olarak gördüm.Bana çok.İlginc gelen bu rüyaya benzer bir rüya bi kere daha farklı bir erkek çocuk için görmüştüm.Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.

  • Tugba
    Rüyamda hastahane gibi BİR yerde süte ihtiyacı olan bir kaç tane bebeği sırayla emzirdigimi gördüm cinsiyetlerini bilmiyorum yorumlarsanız sevinirim

  • Mrb ben dul bi bayanim dun gece ruyamda bi kız cocugumun oldugunu goruyodum ve bebek cok acti bende emzirmeye basladim.fakat sutum okadar coktuki emzirme sirasinda disariya yola kadar sicriyodu sanki ordan dere gecer gibi coktu sutum. Ne anlama geldiguni soylermisiniz simdiden tesekur ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir