rüyada bal görmek nedir 11 farklı ve ilginç tabir

Rüyada bal görmek genel anlamda nedirrüyada bal görmek 1

Rüyada bal görmek şifa bulmak, servet ele geçirmek, itibar sahibi olmak ve salih ameller işleyen bir kul olmakla tabir edilmektedir. Bütün bu yorumlarda da anlaşıldığı üzere rüyada bal görülmesi hayra yorumlanmaktadır.

Ancak rüyada görülen balın niteliği, bal kovanının durumu ve balın yeniliş tarzına göre bambaşka yorumlar yapılabilmektedir. Bu nedenle rüyada bal görmekle alakalı aşağıdaki yorumların tamamı göz önünde bulundurulup tabir yapılması gerekmektedir.

Rüyada süzülmüş bal yani süzme bal görmek

Rüyada süzme bal görmek, helal yoldan büyük bir servete kavuşmak biçiminde tabir edilir. Ancak elde edilen bu servet kolay kazanılmamıştır. Kişinin uzun yıllar süren yoğun çabaları sonucu elde edilen ve içine haram karışmamış zenginliktir.

Süzme bal rüyalarının bir diğer tabiri ise usta- çırak ilişkisi içinde yapılan bir işte ustalık mertebesine ulaşmaktır. Rüyasında bal gören çırak artık çekinmeden ustalığın gerektirdiği bütün icraatlara girişebilir.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada kaşıkla bal yemek

Kaşıkla bal yemek, zenginlik işaretidir. Kişiyi mutlu edecek ve onu zenginliğin dertleriyle karşı karşıya getirmeyecek hayırlı bir servet demektir. Bilindiği gibi bazı durumlarda zenginlik kişiye mutluluk getirmemekte aksine sadece sorumluluk yüklemektedir. Ancak kaşıkla bal yediğini gören kişi zenginleştiğinde dünyanın nimetlerinden de faydalanabilecektir.

rüyada bal görmek 3

Rüyada ekmekle bal yemek

Sevgiliye kavuşma anlamına gelir. Buradaki sevgili geniş manada anlaşılmalıdır. Eş, evlat, kardeş ve sevilen dostlar da bu rüyanın “sevgili” kategorisinde değerlendirilir.

Ekmek ile bal yemenin bir diğer tabiri ise hastalıktan kurtulup şifa bulmaktır. İyileşme müjdesi kabul edilen bu rüyada mucizevi bir durum söz konusu olacaktır. Zira bal ve ekmek ile tabiri yapılan öyle sıradan bir hastalığın iyileşmesi değil ciddi bir hastalıktan kurtulma şeklindedir.

Rüyada bal kabı görmek nedir?

Görülen bal kabının niteliğine göre iki farklı tabir yapılmaktadır.

Eğer bal kabı yeni ve temiz ise rüya sahibi alim bir zatla tanışacak ve onun vesile olmasıyla kişinin yaşamı da güzelleşecektir. Yakup Zerkubi, Mevlana ile tanışmadan önce bu rüyayı görmüş ve ardından Mevlana’nın engin bilgisi ve görgüsü ile bizzat karşılaşma şansı elde etmiştir.

Görülen bal kabı eski ve kirli ise kişiyi aldatıp kandırmaya çalışan bir kişinin varlığı söz konusudur. Temkinli ve tedbirli olmakta fayda vardır. Çünkü rüyada hakkında ilahi bir işaret verilen bu kişi çok yakın kabul edilen biridir ve kesinlikle şüphelerden uzaktır.

Rüyada bal yalamak nedir?

Rüyada bal yalamak kişiyi çok mutlu edecek bir birlikteliğin işaretidir. Eğer kişi evlilik konusunda kafasında bir aday belirlemişse fakat hala tereddütler yaşıyorsa bal yalama rüyaları adeta ” Karasız kalma, o senin hayatının kadını/erkeği olacak.” mesajını vermektedir.

Rüyada bal yalamak rüyalarının bir diğer tabiri kutsal topraklara yolculuk biçimindedir. Fakat bu yolculuk hac farizası için değildir. Ya umre için veya ticari bir faaliyet için oraya gidilecektir.

rüyada bal görmek 2

Rüyada bal satmak

Rüyada bal satmak hayırlı kabul edilmez. Kişinin başına kötü bir şeyler gelebilir. Rüya tabiri yapan alimler bu rüyayı gören kişilerden sadaka vermelerini istemektedir. Zira sadaka kaza belayı defeder  ve kişiyi selamette tutar.

Rüyada bal satın almak

Rüyada bal satın almak müjdeli haber ile yorumlanır. Kişinin yüzünü güldürecek bir kişinin ha da haberin çok kısa sürede geleceğini bildirir. Eski rüya tabiri kitaplarında bu rüyadaki müjdenin çok hızlı görüleceğini vurgulamak üzere “ertesi gün vakit öğleyi bulmadan” ifadesi kullanılmıştır.

Rüyada sütlü bal görmek

Kişinin hayatında “yenilikler” olacağına işaret eder. Alimler bu yeniliklerin iki farklı alanda olduğunu ifade ederler. Bunlar yeni bir işe girmek ile yeni bir şehre taşınmaktır.

Sütlü bal ile tabiri yapılan “yenilikler” her zaman önceki yaşama  göre çok daha hayırlıdır.

Rüyada kovandan bal almak

Servete ve zenginliğe işarettir. Ancak bu rüyada izahı yapılan servet bireysel bir zenginlik olmanın çok ötesindedir. Kişi ile birlikte ailesi, arkadaşları ve hatta bazı hemşerileri maddi rahatlığa kavuşacaktır.

rüyada bal görmek 4

Rüyada boş bal kovanı görmek

Boşa geçirilmiş zaman ile emek kaybı demektir. Kişi işe, evliliğe, mutluluğa geç kalmıştır. Hayata dair umutların tükenmesini sembolize eden rüyalardır.

Bazen de uzun zamandır emek verilen bir işin kişiye hiçbir fayda sağlamayacağını ifade eder. 

Rüyada bal peteği görmek

Miras ile tabir edilir. Kişinin kendi anne babasından değil de eşinin anne babasından kalan büyük miktardaki mirastır.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir