Rüyada Badana Yapmak, Herkesi Şaşkınlığa Sürükleyecek Tabirlerle Dolu!

Rüyada Badana Yapmak Ne Demektir, Çok Dikkatli Olmak Zorundasınız!

Rüyada badana yapmak hususunda insanları şaşkınlığa sürükleyecek tabirler olduğunu öğrendikten sonra, birçok insanın bu rüyayı gördüğünü de fark ettik ve bu anlamda bu rüyanın ehemmiyetine istinaden bu yazıyı kaleme alma ihtiyacı hissettik.

  • Hakikaten İslam alimlerinin söylemlerine kulak verdiğimizde rüyada badana yapmanın oldukça önemli durumların işaretçisi olduğunu öğrenmekteyiz ve yeri geldiğinde son derece tehlikeli bir boyut kazanabileceğini de ifade etmeliyiz.

Bu anlamda rüyada badana yapmak, kaygı ve endişe şeklinde tabir edilerek kişinin kaygı dolu bir ömür geçireceğine ve doğru adımlar atmaması halinde sıkıntılarla dolu bir hayata giriftar olacağına işaret edip rüya sahibini uyarmakta ve ilahi bir ikaz ile mesaj göndermektedir.

  • Rüyada badana yapmak ya da badana yaptığını görmek, kişinin anne baba duasından mahrum kaldığı için karşısına ciddi musibetler çıkabileceğine de işaret etmekte ve bu nedenle rüyayı gören kişinin anne baba duasını alması gerektiğine de vurgu yapılmaktadır.

Bununla birlikte badana yapmak ile alakalı rüyalar aynı zamanda rüya sahibinin bir gönül meselesinde yanlış adım atacağını ve bu yanlış adım neticesinde türlü türlü eziyetler çekeceğini gösterir ve ilginç bir şekilde tüyler ürpertici facialara maruz kalacağına işaret etmektedir.

Fakat rüyanın ayrıntılarını incelemek kesinlikle önemlidir ve bu anlamda aşağıdaki ayrıntılara da dikkat edip rüyanızı tam anlamıyla analiz etmeye çalışmalısınız:

Rüyada Badana Yapmak İmam Nablusi

İmam Nablusi Hazretlerine göre rüyada badana yapmak, kişinin herhangi bir hastalık ile cebelleşmek zorunda kalacağına ve bu hastalığın rüya sahibine ciddi anlamda zarar vereceğine, bilhassa rüya sahibinin ayak bölgesinde çıkacak olan bir rahatsızlık nedeniyle türlü türlü eziyetler çekeceğine işaret etmektedir.

  • İmam Nablusi Hazretlerine göre rüyada badana yapmak, kişinin soğukkanlı davranması gerektiğine de işaret eder; zira rüyayı gören kişi, son zamanlarda yanlış adım atıp aceleci davrandığı ve stres yaptığı için amacına ulaşamamakta ve muradına kavuşamamaktadır.

Oysaki rüyayı gören kişi soğukkanlı davranırsa ve temkinli olursa, en kısa zamanda Cenab-ı Hakk’ın inayetine mazhar olarak muradına kavuşmanın huzurunu tadacaktır. İmam Nablusi Hazretlerine göre rüyada badana yapmak, güzelliği dillere destan olan bir kişinin aşkına giriftar olmak ve onun aşkıyla yanıp tutuşmak mânâsına da geldiği için rüya sahibinin gönül meselesinde yaşayacağı tereddüt ve ikircik mânâsına da gelmektedir.

Rüyada Beyaz Boya Yapmak

Görücü usulü ile evlenmenin sakıncalarına gönderme yapan bu rüya, kişinin sevmediği bir insanla evlenebileceğine ve bu nedenle sıkıntılarla dolu bir hayat geçirebileceğine parmak basarak rüya sahibinin doğru dürüst bir iş yapması ve yanlış adımlardan kaçınması gerektiğini de ifade etmektedir.

  • Rüyada beyaz boya yapmak, görücü usulü evliliğin işaretçisi ve sembolü olabileceği gibi, aynı zamanda kişinin hayattan bıkkınlık gösterdiğinin ve başını alıp gitme arzusu ile dolu olduğunun simgesi olarak da karşımıza çıkmakta ve rüya sahibinin yalnızlığına vurgu yapmaktadır.

Rüyada beyaz boya yapmak, kişinin kadın olması halinde daha önce hiç yaşamadığı bazı durumları yaşaması mânâsına geldiği halde; erkekler için de rızık kapısının kapanması ve musibetlerin ardı arkası kesilmeden gelmesi gibi tehlikeli anlamlar taşımaktadır.

İlginizi Çekecek: Rüyada Pasta Görmek Hakkında 20 Maddede Tüm Önemli Detaylar

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

Rüyada Mavi Badana Yapmak

Rüyada yapılan badananın renginin de oldukça önemli olduğu bilinmektedir ve bu anlamda mavi badana ile alakalı rüyalar, genellikle kişinin kederli günleri arkada bırakması ve bahtiyar günlere yelken açması gibi manidar ve müjdeli bir anlam taşımaktadır.

  • Dolayısı ile mavi badana yapmak ile alakalı rüyalar, kederli günleri geride bırakmanın simgesi ve mutluluklara yelken açmanın işaretçisi olarak bildirilmiştir; Ne var ki birçok rüya yorumcusu na göre mavi badana, esasında şaşkınlığa sürüklenmek mânâsına da gelir.

Bu nedenle rüya sahibi yakın zamanda farklı deneyimler yaşayacak ve daha önce bu tecrübelerle hiç karşılaşmadığı için şaşkınlığa sürüklenip hayretler serisinde kalacaktır.

Rüyada mavi badana yapmak kişinin orta yolu bulması ve “ne şiş yansın ne kebap” felsefesini esas alması gerektiğine işaret ederek rüyayı gören şahsın çevresindeki insanlarla ilişkilerinde orta yolu bulmaya çalışması gerektiğine de gönderme yapmaktadır.

Rüyada Sarı Badana Yapmak

Sarı badana yapmak ile alakalı rüyalar, genellikle kişinin eski dostları ile arasının açılması ve onlarla bazı konularda anlaşmazlığa düşmesi mânâsına geldiği için rüya sahibine ders vermekte ve onu kendisine çeki düzen vermeye davet etmektedir.

  • Rüyada sarı badana yapmak, kişinin eski dostları ile arasının açılması manası ile sembolize edilse de aynı zamanda rüyayı gören şahsın yaşayacağı bazı olayların giderek büyüyeceğine ve bunun sonucunda sıkıntılı günlerin sökün edeceğine de işaret etmektedir.

Bu anlamda rüya sahibi uyarılmaktadır, rüya birçok İslam alimine göre kişinin insanları hor ve hakir gördüğüne, onları aşağılık bir mahluk olarak algıladığına işaret ettiği için rüya sahibinin bakış açısını değiştirmesi ve insanlara Cenab-ı Hakk’ın en değerli varlıkları şeklinde bakması gerekmektedir.

Rüyada Yeşil Badana Yapmak

Yeşil badana yapmak ile alakalı rüyaların genellikle eve gelen davet şeklinde tabir ve sembolize edildiği bilinmektedir; fakat birçok rüya yorumcusu, yeşil badana ile alakalı rüyaların bilhassa kişinin akıbetinin hayır olacağına ve eve gelen misafirlerin kişiye fayda sağlayacağına işaret ettiğine gönderme yapmışlardır.

  • Yine de rüya yorumcuları ve İslam alimleri, rüyanın, kişinin rehavete kapılması ve hayattan elini eteğini çekmesi neticesinde ciddi sıkıntılar yaşaması ve özellikle de maddi konularda darboğaza düşmesi mânâsına geldiğini de ifade etmişler. Rüya sahibinin mümkün mertebe maddi konularda rehavete kapılmadan kendisini geliştirmesi ve aile fertlerine de yardımcı olmaya çalışması gerektiğine hükmetmişlerdir.

Rüyada yeşil badana yapmak, bununla birlikte kişinin kem gözler karşısında korunmasız olduğuna ve bu durumdan dolayı sıkıntı yaşayabileceğine de işaret ettiği için rüya sahibi kem gözlere ve kendi arkasından konuşan kötü dillere karşı kendisini muhafaza etmeyi ve Allah’a sığınmayı temenni etmelidir.

Rüyada Badana Yapan Erkek Görmek

Rüyayı gören kişinin rüyasında badana yapan bir erkek görmesi, kişinin hiç duymadığı şeyler duyacağına ve şaşkınlık içerisinde kalacağına, fakat yavaş yavaş olgunlaşarak bu duruma adapte olacağına ve hayatta her şeyle karşılaşmanın mümkün olduğunu fark edeceğine işaret etmektedir.

  • Badana yapan erkek görmek ile ilgili rüyalar rüya sahibinin erkek olması halinde, yakın tarihte güzel bir iş görüşmesi biçiminde tabir edilmesine rağmen; rüyayı gören kişinin kadın olması halinde kişinin hem kendisini hem de yakın çevresini koruma altına alması gerektiğine yönelik izler ve işaretler taşımaktadır.

Bununla birlikte rüya kişinin maddi anlamda ferahlama ve rahatlama yaşayacağına ve bu durumun kendisini çok memnun edeceğine de gönderme yapar.

Rüyada Kireçle Badana Yapmak

Kişinin rüyasında kireç ile badana yapması, rüya sahibine isabet eden musibetlerin ardından kişiye güzellikler getirecek faziletlerin ve güzel olayların yaşanmasına da gönderme yapar ve bilhassa arka arkaya gelen güzellikler şeklinde sembolize edilir.

  • Fakat kireçle badana yapmak ile alakalı rüyaların aynı zamanda hazır mala işaret ettiği ve parayı har vurup harman savurmaya delalet ettiği de bilindiği için, kişinin dikkatli olması ve elindeki imkanları temkinli ve ihtiyatlı bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Rüya, kişinin hak yolundan ayrıldığı için musibetler ile karşı karşıya kalabileceğine ve kendisini Cenab-ı Hakk’ın emirlerinden uzaklaştırdığı için cehenneme ehil olacak bir hale bürünebilceğine de işaret ederek kişinin ilahi emirleri hayatının eksenine alması gerektiğini de sembolize etmektedir.

  • Rüya, aynı zamanda kişinin kendi düşmanlarını dört gözle beklemesi ve onlara karşı kendisini muhafaza etmeye gayret sarf etmesi gerektiğinin simgesi olarak da tabir edildiği için, rüyayı gören kişi mümkün mertebe dikkatli olup çevresindeki kişilerin zarar ve ziyanlarına karşı önlem almaya, hem kendisini hem de aile efradını korumaya çalışmalıdır.

Evet, rüyada badana yapmak ile alakalı en önemli gerçeklerle sizi aydınlatmaya çalıştığımız bu yazımızı bitirirken mümkün mertebe sitede biraz daha dolaşıp farklı rüya tabirlerini incelemenizi de tavsiye etmekteyiz.

Bu anlamda şu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Rüyada Çizme Görmek Herkesi Şaşırtıyor, Bu Tabirleri Mutlaka Bilmelisiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.