Rüyada Arı Kovanı Görmek Önemli Tabirlere Sahip midir?

Rüyada Arı Kovanı Görmek Nedir, Okuyucu Rüyalarının Tabiri

 • “Rüyamda bir arı kovanı önünde duruyordum, içerisinde bir sürü arının vızıltısını ve sesini duyuyordum. Ardından arı kovanını arkama alıp yürümeye başladığımda, arılar fırsattan istifade bana üşüşmeye ve sataşmaya başlıyorlardı.
 • Arı kovanından çıkan arıların yavaş yavaş irileştiğini ve büsbütün bambaşka bir hayvana dönüştüğünü fark edince, korkudan tabana kuvvet kaçmaya başlıyordum. Bu durumun uzun süre devam ettiğini, öyle ki rüyamda adeta kalpten gidecekmiş kadar acayip bir şekilde kalbimin küt küt attığını hissettiğimde, aniden rüyadan uyandım.
 • Hala kulaklarımda arı kovanının vızıltısı bulunmaktaydı, bu durumda birkaç dakika kendime gelemediğim için şok içerisinde kalmaya devam ettim. Şimdi rica etsem rüyada arı kovanı görmek ve benim gördüğüm hususlar ne anlama gelir, tabir eder misiniz?”

Sevgili kardeşimiz, rüyada arı kovanı görmek, aslında nimetin artacağının habercisi ve rızkın bereketli bir hale gelip rüya sahibine ihsanların ve nimetlerin cömertçe sunulacağının işaretçisi olarak bilinir.

Ne var ki sizin rüyanızda görmüş olduğunuz arı kovanından çıkan arıların sizi taciz ve rencide etmesi, aslında gelecek olan rızkın size huzur ve saadet yerine elem ve keder getireceğine de delalet etmektedir.

Rüyamda Çok Sayıda Arı Gördüm Tabiri Nedir?

 • “Rüyamda çok sayıda arı görüyordum, bu arı topluluğu karşısında şok olduğumu, adeta elimin ayağımın soğuduğunu ve hareketsiz kaldığımı hissediyordum.
 • Bu arı sürüsünün bana musallat olarak beni taciz edeceğini hayal ediyordum ve belli bir süre sonra hayalimin gerçekleşmesi ihtimali karşısında ne yapabileceğimi de düşünmeye başlıyordum.
 • Rüyamda gördüğüm bu çok sayıdaki arı topluluğu ve arı sürüsü, gerçekten de hayalini kurduğum gibi üstüme saldırıp beni kovaladı; ama garip bir şekilde gökyüzüne doğru havalandığımı ve bu arı sürüsünden ve topluluğundan bu sayede kurtulduğumu gözlemledim.
 • Tam da bu esnada aslında beni kocaman bir zümrüdüankanın alıp yükselttiğini ve havalandığını fark edince tamamen şok içerisinde kaldım.
 • Rüya içerisinde görmüş olduklarımın tamamen gerçek olduğunu zannettiğim için uyanmadan önceki birkaç dakika boyunca adeta akıl tutulmasına maruz kaldığımı ve delirmeye başladığımı hissetmiştim. Rüyanın tabiri nedir acaba?”

Değerli mümin kardeşimiz, rüyada çok sayıda arı görmek, arı sürüsü görmek ya da arı topluluğu görmek, kişinin çok fazla düşman tarafından abluka altına alındığına ve bu durumun rüya sahibine rahatsızlık verdiğine işaret ederek kişinin düşman sayısını arttırmak yerine, dost sayısını arttırmaya çalışması gerektiği biçiminde de tabir edilir.

Sizin görmüş olduğunuz ayrıntılar da esasında dostlarınızı arttırıp düşmanlarınıza karşı tedbir almanız gerektiğinin simgesi ve sembolü olarak karşınıza çıkmaktadır.

İlgili Yazı: Rüyada Arı Görmek Nedir?

Rüyada Evde Arı Görmek Nedir Hocam?

 • “Rüyamda evde bulunuyordum ve evin içerisinde gezerken bir arının yerde dolaştığına tanık oluyordum. Bu arının uyurken bizi rahatsız edeceğini düşünüp onu bir peçete ile tutup atmayı planlarken aniden arının kocaman bir şekilde irileştiğini, bana kafa tuttuğunu ve kanadıyla beni sürüklediğini görerek korku ve dehşet içerisinde acayip bir kabustan uyandım.
 • Ardından garip bir şekilde yeniden uyuduğumda, yine benzer bir rüyayı görerek evde bir arı olduğunu, onu dışarıya atmam gerektiğini tasarlamaya başladım. Fakat sonrasını hatırlamıyorum, şimdi bana evde arı görmek ne anlama gelir ve tabiri nedir yorumlar mısınız?”

Değerli kardeşimiz rüyada evde arı görmek, kişinin evine hiç beklemediği bir yerden gelebilecek bir bereket ve rızık habercisi olduğu bilinmektedir; ne var ki bu beklenmedik rızık ve bereket, aynı zamanda doğru kullanılmadığında ve fırsatlar iyi değerlendirilmediğinde, musibet ve felakete de dönüşebilir.

Rüyamda Sarı Arı Gördüm, Ne Manaya Geliyor?

 • “Rüyamda sarı bir arının yakınımda gezdiğini ve uğultulu bir şekilde hareket ettiğini görerek ilk etapta korkuyor ve dehşet içerisinde kalıyordum. Fakat daha sonra bu sarı arının bana zarar vermeyeceğini anladığım için korku ve dehşet duyguları yerini normal bir ruh haline ve sükunete bırakıyordu.
 • Daha sonra yemek yerken arkadaşlarımın da yanımda bulunduğunu ve bu arkadaşlarımın içerisine bu sarı arının da girdiğini görünce acaba hayal mi görüyorum yoksa gerçekleri mi yaşıyorum şeklinde bir tereddüde kapılıp acayip bir ruh haline büründüm.
 • Acaba rüyada sarı arı görmek, aynı zamanda benim gördüğüm ayrıntılar nasıl bir tabire sahiptir?”

Sevgili kardeşimiz rüyada görülen sarı arı, kişinin hiç beklemediği bazı insanların zulmüne maruz kalabileceğine, onlardan gelebilecek musibetler karşısında dengesiz bir hayat yaşayabileceğine delalet eder, onlara karşı gardını alarak kendisini muhafaza etmesi gerektiğinin habercisidir.

Sarı arı ile ilgili rüyalar aynı zamanda rüyayı gören şahsın çok fazla hayranı bulunduğuna ve bu hayranlarını seçerken oldukça dikkatli ve seçici olması gerektiğine de vurgu yapar.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.