rüyada altına işediğini görmek çok dikkatli tabir edilmesi gereken bir rüya

Rüyada altına işediğini görmek ne anlama gelmektedir?rüyada işediğini görmek 3

Rüyada altına işediğini görmenin farklı detaylara göre bambaşka anlamları vardır. Üstelik bu anlamların bir kısmı son derece ciddi mesajlar vermektedir. Bu itibarla işeme ile alakalı rüyalar dikkatlice yorumlanmalıdır.

Bir kişi rüyasında yatağını ıslattığı görürse bu durum hayra işarettir. Rüya sahibi uğraş verdiği işte çok başarılı olacaktır. Bu başarı beraberinde şöhret, itibar ve maddi zenginlik de getirecektir. Rüyada altına işediğini görmenin bir diğer tabiri ise gönül meselelerinde mutluluk ve aile yaşamında saadettir.

Ancak rüyada altına işediğini görmek zengin için farklı, yoksul için farklı tabir edilmektedir. Zenginlerin bu rüyayı görmeleri genel olarak iflas etmek ve mal kaybetmek anlamına gelirken yoksulların işeme rüyaları tam tersi biçimde yani zenginleşmek manasında yorumlanır.

Kimi rüya alimleri işemeyi doğru yoldan sapmak ve günaha bulaşmak biçiminde de tabir etmişlerdir.Ancak eksiksiz bir yorum yapmak için işeme ile ilgili aşağıda izahı yapılan tüm detayların hesaba katılması gerekmektedir.

Rüyada ayakta işediğini görmek

İflas etmek manasına gelir. Kişi alelacele giriştiği bir ticari maceradan dolayı malının büyük bir kısmını kısa sürede tüketecektir. Bu anlamından dolayı bazı yorumcular rüyada ayakta işeme için “muhtaç duruma düşmek” tabirini daha uygun bulmuşlardır.

Acele karar vermek, kimseye danışmamak ve bu özelliğinden ötürü pişman olmak anlamına da gelmektedir.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada toprağa işediğini görmek

İkaz anlamlı rüyalardan biridir. Kişinin üzerinde farz olan ibadetleri aksattığı anlamına gelir. Eğer kişi daha önce ibadetlerini muntazam biçimde yaptığı halde sonradan ibadet yapmaktan vazgeçmişse sık sık toprağa işeme rüyaları görür.

Bu rüya ile ilişkili bir başka bir rüya türü ise kişinin rüyasında kül üzerine işediğini görmesidir. Bu rüyaların tabiri de toprağa işeme rüyalarının tabirine benzemektedir ve anne-babanın ihmal edildiği, onlara gereken hürmetin gösterilmediğini ifade eder.

rüyada işediğini görmek nedir

Rüyada denize işemek

Yapılan ciddi bir hatadan dolayı ailesini ve sevenlerini üzmek, onları zor durumda bırakmaktır. Yapılan hata sadece kişiyi etkilememekte bütün aileye olumsuz biçimde tesir etmektedir.

Rüyada denize işlediğini gören kişi kendisini zorlu günlerin beklediğini bilmelidir. Yaşayacağı sıkıntıların ağırlığından ziyade onu asıl üzecek olan şey çevresindeki insanların haklı gerekçelerle soracakları “Neden?” sorusu olacaktır.

Rüyada denize işlediğini gören kişi eğer işeme sırasında denizde balık olduğunu görürse bu durum büyük servet anlamına gelip rüya sahibinin kısa sürede zenginleşeceğine işarettir.

Rüyada evin içine işediğini görmek

Kadınlar için dedikodu ve gıybet etmek anlamına gelir. Erkeklerde ise bu rüya zinaya meyletmek demektir. Görüldüğü üzere hem erkeklerde hem de kadınlarda farklı alanlarda da olsa “ahlaken çökmeye başlamak” manasına gelir. Bu rüyayı gören şahsın kendisine çekidüzen vererek müspet davranışlar sergilemesi yararına olacaktır.

Eğer bir aile reisi çocuklarına sık sık haram lokma yediriyorsa rüyasında evin içine işediğini görebilir. Böyle bir şeyin yaşanması halinde kişi çocuklarına helal lokma yedirmekle sorumlu olduğunu bilmeli ve bir an önce hatasından dönmenin yollarını aramalıdır.

Rüyada kuyuya işemek

Rüyasında kuyuya işlediğini gören kişinin uzun sürecek ağır bir hastalığa tutulacağı rivayeti yapılmaktadır. Bu hastalık hem kişiyi hem de kişinin ailesini etkileyecek nispette ağır bir hastalık olacaktır. Eski rüya tabiri kitaplarında rüyada kuyuya işemek genellikle felç olmak ile tabir olunmuştur.

Rüyada tuvalette işediğini görmek

Rüyada tuvaletle ilgili görülen bütün unsurlar zenginleşme alameti sayılmaktadır. Rüyada tuvalette işediğini görmek de kişinin fazla emek vermeden zenginleşeceği anlamını taşımaktadır.

İçinde tuvalet unsurunun geçtiği rüyalarda dikkat edilmesi gereken nokta görülen tuvaletin ne kadar temiz ve kirli olduğu hadisesidir. Kirli tuvaletler büyük miktarda servet demektir. Hatta tuvalet ne kadar kirli ise o kadar fazla zengin olunacak demektir. Rüyada çok temiz tuvalet ise “huzursuz edecek ve mutluluk getirmeyecek mal mülk” anlamına gelmektedir.

rüyada işediğini görmek 5

Rüyada sokakta işemek

İnsanlara karşı rezil olmak, mahcup duruma düşmek hatta insan içine çıkmaya yüzü olmamak anlamına gelir. Eğer kişi rüyada işediği sırada sokaktaki bütün insanlar kendisine bakıyorsa önemli bir sırrı açığa çıkacak demektir. Şayet rüyada sokaktaki herkesin birbirinden hiç utanmadan işediği görülürse bu büyük bir kavganın patlak vereceğini haber vermektedir.

Rüyada kan işemek

Olumsuz tabir edilen rüyalardandır. Büyük bir dert ile mücadele etmek anlamındadır. Bazı tabirlerde sakat çocuk sahibi olmak biçiminde yorumlanmıştır. Kan işeme rüyalarını büyük bir kaza bela yaşanacağına dair işaret olarak yorumlayan alimler de vardır.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

 

Yorumlar 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir