rüyada ağlamak önemli mesajlar içeren bir rüyadır

Rüyada ağlamak genel anlamda nedir?

Rüyada ağlamak çok önemli mesajlar içermektedir. Bu rüya kişinin yaşamının büyük oranda değişeceğine işaret etmektedir. Genel anlamda olumsuz hadiselerin olacağına delalet eden bir rüyadır. Ancak rüyadaki kimi unsurlara göre bazen olumlu anlamda da tabir edilmektedir.

rüyada ağlamak 1

Rüyada kendisinin veya bir başkasının ağladığını gören kişi bu rüyayı ciddiyetle  ele almalıdır. Çünkü bu rüya önemli ikazları haber vermektedir. Rüyada ağladığını gören kişi bu rüyanın ardından yaşamının derinden etkileneceğini bilerek hareket etmeli ve aşağıdaki tüm detayları titizlikle değerlendirmelidir.

Rüyada sesli ağlamak

Rüyada sesli ağlamak gerçek yaşamda da ağlamak anlamına gelir ve şer bir rüya kabul edilir. Zira rüyada sesli biçimde ağlamak gerçek manada büyük sıkıntı yaşamak demektir.

Rüyada sesli biçimde ağlayan kişi büyük umutlar beslediği bir konuda hayal kırıklığı yaşayacak demektir. Amaçlara ulaşamamaktan ötürü maddi-manevi yönden sıkıntılara duçar olmaktır.

Rüyada sesli biçimde ağlamak aynı zamanda sağlık sorunlarının ortaya çıkacağına ve kişinin ciddi rahatsızlıklarla mücadele edeceğine tabir edilir.

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için şu linke tıklayın. (Buraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabını indirebilirsiniz.)

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Tabirlere devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi yüzlerce mucizevi yorum bulunmakta.

 

Rüyada sessizce ağlamak

Rüyada sessizce ağlamak rüya tabirleri ile ilgilenen alimler tarafından temiz bir ruha ve aydınlık bir kadere sahip olmak biçiminde tabir edilmiştir. Rüyasında alçak sesle ağlayan kişiyi müjdeli olayların beklediği ifade edilir.

Rüyasında sessizce ağlayan kişinin bazı küçük sıkıntılar yaşasa da mesut bir yaşam süreceği söylenir. Sessizce ağlayan kişinin gerçek yaşamda güleceği yorumu yapılmaktadır.

Rüyada hıçkırarak ağlamak

Rüyada hıçkırarak ağlamak iki türlü ailevi sıkıntıya işaret etmektedir. Birinci tabire göre kişinin ailesine yakın akrabalardan birisi bilerek ve isteyerek nifak sokmaktadır. Aile içi kavgaların ve huzursuzluğun sebebi bu kötü niyetli insandır. Aile bireyleri kimin kendilerine ne söylediğini birbiriyle paylaşmalı ve ara bozan bu şahsı tespit etmelidir.

Rüyada hıçkırarak ağlamanın bir diğer tabiri ise anlamsız kıskançlık duygusudur. Rüya gören kişiye “Hissettiğin kıskançlık duygusunun gerçeklikle bir alakası yok, kendini ve aileni boşuna üzüyorsun.” mesajı verilmektedir. Özellikle eşlerini veya sevgililerini kıskanan kişilerin sıklıkla gördükleri bir rüyadır.

rüyada ağlamak 2

Rüyada gizlice ağlamak

Herhangi bir odaya girip kapıyı da arkasından kapatarak gizli gizli ağlayan kişi bir ayrılık yaşayacaktır. Bu ayrılık daha çok gönül ilişkileri ile alakalıdır. Yani kişi ya sevgilisi ile ayrılacak ya da eşi ile boşanmanın eşiğine gelecektir. Bu bakımdan rüyasında bir odaya çekilip ağladığını gören kişi gönül meselelerinde daha titiz davranmalıdır.

Rüyada yatağında gizlice ağlamak ise yapılan bir hatadan ötürü pişman olmaktır. Bu pişmanlık saklanan bir sırdan dolayı gerçekleşecektir. Rüya gören kişinin önemli bir mevzuda yakınlarından bir şeyler saklaması ve bu sırrın açığa çıkması ile ciddi biçimde üzüntü yaşanmasıdır.

Rüyada birisinin ağladığını görmek

Rüyada ağladığı görülen kişinin kim olduğu rüyanın yorumunu büyük ölçüde değiştirmektedir. Buna göre rüyada birisinin ağladığını görmek şu biçimde izah edilebilir:

  • Rüyada ağlayan bir çocuk görmek kısa sürecek ve ciddi zararlar vermeyecek sıkıntılı durumdur.
  • Rüyada ağlayan bir kadın görmek ciddi sıkıntı demektir. Orta yaşın üstündeki kadınların ağladığını görmek hayra yorumlanmaz.
  • Rüyada genç ve güzel bir kadının ağladığını görmek ise müjde manasına gelmektedir. Rüya gören kişi pek yakında hayırlı haberler alacaktır.
  • Rüyada yaşlı bir erkeğin ağladığını görmek, helal yollardan büyük bir servet sahibi olmaktır.

Rüyada kan ağlamak

Toplumsal olarak yaşanacak büyük bir musibet demektir. Savaş, kıtlık ve deprem gibi halkı ilgilendiren ciddi mesele demektir.

Rüyada kan ağladığını görmenin bir diğer tabiri ise çaresiz kalmak ve herhangi bir sorunda sorunu çözmek için yeterli güce sahip olamamak demektir.

Rüyada mezar başında ağlamak

Rüyada mezar başında ağlamak genellikle parasal durumlarla ilgili sorunlar manasında tabir edilmiştir. Bir kişi bir tanıdığının mezarı başında ağladığını görürse iflas edeceği veya büyük bir borç yükü altına gireceği tabiri yapılır.

Rüyada mezar başında ağlamak aynı zamanda mutsuz bir evlilik yaşamı demektir. Kişi bekarsa ömür boyu kendisini mutlu etmeyecek bir evlilik yapacak ya da evli birisi ise evlilik yaşamı huzursuz bir birlikteliğe dönüşecektir.

rüyada ağlamak 4

Rüyada birisinin öldüğünü duyup ağlamak

Rüyada kimin ölümü üzerine ağlandığına göre tabir değişir. Buna göre şu izahlar yapılabilir:

  • Rüyada babasının öldüğünü görmek rüya gören kişinin erkek ya da kadın olmasına göre değişir. Aslında babanın ölümünü görmek hem erkek için hem de kadın için hayırlıdır. Ancak verilen mesajın mahiyeti farklıdır. Bir erkeğin rüyasında babasının öldüğünü görmesi ticari bir başarı, kadının babasının ölümünü görmesi ise yeni bir aşk yaşamına başlamak veya dini vecibelerini yerine getirmek demektir.
  • Bir kişinin annesinin öldüğünü görmesi ise sıkıntı yaşamak anlamındadır.
  • Kardeşlerinden birinin öldüğünü görmek hastalıklardan şifa bulmak anlamına gelir fakat birden çok kardeşinin aynı anda öldüğünü duyup ağlamak gerçek yaşamda büyük bir musibetin yaşanacağına işarettir.
  • Rüyada bir arkadaşının öldüğünü duyup ağlamak ise kişinin girişeceği herhangi bir işte korktuğunu ve kendisine güvenmediğini haber vermektedir.

Rüyada sevinçten ağlamak

Rüyada sevinçten ağlamak yani sevinç göz yaşı dökmek hayırlı kabul edilir. Sevinç göz yaşı dökmek kişinin başka bir şahsın iyi niteliklerinden ötürü sevinmesi demektir.

Yani rüyada sevinç göz yaşı döktüğünü gören kişin arkadaşları, eşi, ailesi ve çocukları hayırlı kişilerdir. Bu kişilerin rüya sahibi için gerçek manada birer şans olduklarını ve rüya gören kişinin mutluluğuna vesile olacakları ifade edilmektedir.

Rüyada gözleri dolmak

Bir kişinin rüyasında gözlerinin dolduğunu fakat ağlamadığını görmesi hayırlı bir işin neticeye varmaması demektir. Yani çok istenen bir durumun gerçekleşmemesidir.

İşten atılmak, nişanın çevrilmesi, hac görevini yerine getirememek, umulan güzel hedefe varamamak gibi anlamlara gelmektedir. Bu bakımdan “burukluk yaratan rüya” olarak isimlendirilmektedir.

Rüyada göz yaşı dökmek

Göz yaşı eğer sıcak ise ve kişi göz yaşı dökerken yanağının ısındığını hissediyorsa rüya hayırlı kabul edilir ancak kişi göz yaşlarının yanaklarını serinlettiğini hissederse rüya olumsuz biçimde tabir edilir.

Rüyada normalden fazla göz yaşı döktüğünü gören kişiye aslında davranışlarına çekidüzen vermesi bakımından ikazda bulunulmaktadır. “İki gözü iki çeşme” biçimindeki göz yaşı dökmeler gıybet, söz taşıma ve fitneye tevessül etme ile tabir edilir. Kişiye davranışlarına çekidüzen vermesi için yol gösteren bir rüyadır.

Rüyada düğünde ağladığını görmek

Kişinin ailesinden bir ferdin ciddi biçimde yardıma ihtiyaç duymasıdır. Kişinin anne babası, eşi, kardeşleri veya çocuklarından biri çok zor durumdadır ve birisinin kendisine yardım elini uzatmasını beklemektedir.

Rüyada düğünde ağladığını görmek aynı zamanda uzak bir yere göç etmek biçiminde de yorumlanır. Bu göç kısa süreli bir seyahat biçiminde olmayıp uzun süreli bir ayrılığa işaret etmektedir.

rüyada ağlamak 3

Rüyada pişmanlıktan dolayı ağlamak

Kişi rüyada hangi konuya binaen ağlıyorsa aslında gerçek yaşamda o mevzuda vicdanen rahatsızdır. Bu vicdani rahatsızlık kendisini rüyada izhar kılmıştır. Manevi huzura ihtiyacı dile getiren bir rüyadır.

Bir kişi rüyasında camide ağladığını ve günahlarından dolayı tövbe ederek ağladığını görürse yeni bir yaşama kavuşacağı yorumu yapılmaktadır. Rüyada camide ağladığın gören kişi eski kötü alışkanlıklarını terk edecek ve daha düzenli bir yaşama başlayacaktır.

Rüyada hem ağlamak hem gülmek

En şer rüyalardan biri kabul edilir. Bir kişinin rüyasında ağlayıp güldüğünü görmesi pek kısa bir süre içinde başına büyük musibetlerin geleceğini haber vermektedir. Üstelik bu rüya arkadaş ya da aile çevresindeki birisinin başına bir kaza bela gelmesi anlamına gelmez. Büyük bir sıkıntı yaşayacak ve ciddi zararlar görecek olan kişi, rüya sahibinin bizzat kendisidir.

Rüyada hem ağlamak hem de gülmek, kısa zaman içinde gerçekleşecek can sıkıcı durum anlamına gelmektedir. Pek çok örnekte bu rüyayı gören kişinin başına daha 24 saat dolmadan büyük bir musibet gelmektedir. Tabi bu tespit rüya tabiri yapan alimlerin genel kanaatidir. Gerçekte ise kaza ve kaderi çizen yalnız ve ancak Allah’tır. O, ne dilerse öyle olur.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir