rüyada ağaç görmek hakkında 17 ilginç tabir

Rüyada ağaç görmek genel anlamda nedir?

Rüyada ağaç görmek görülen ağacın niteliğine göre “artma” veya “azalma” manalarına gelmektedir.  Miktar yönüyle bir değişimi gösteren bu rüyalar maddi yaşam, aşk hayatı, aile saadeti ve sağlık gibi muhtelif konularla alakalı olabilir.

rüyada ağaç görmek 1

Rüyada görülen ağacın meyveli ya da meyvesiz oluşu ile ağacın cinsi rüyanın tabirini büyük ölçüde değiştirmektedir. Ayrıca ağaca çıkmak, ağaçtan düşmek ve ağaç dikmek gibi hususlar son derece önemli mesajlar içermektedir.

Rüyasında ağaç gören kişi rüyası ile alakalı mümkün olduğu kadar çok detay hatırlamaya çalışmalı ve rüyasını ayrıntılar ışığında değerlendirmelidir.

Rüyada meyvesiz ağaç görmek

Rızık kapılarının kapanması, geçim sıkıntısı yaşamak veya iflas etmek gibi maddi sorunlara işaret etmektedir. Bazı durumlarda meyvesiz ağaç görmek yalnız kalmak ve aile bireyleriyle anlaşmazlık yaşamak demektir.

Bu rüya aynı zamanda boş bir uğraş peşinde koşmak ve zamanını gereksiz yere harcamaktır. Bu itibarla ikaz mahiyetinde bir rüya olup “Boşa zaman harcadığın bu işten elini çek ve daha faydalı işlerle uğraş!” mesajını iletmektedir.

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için şu linke tıklayın. (Buraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabını indirebilirsiniz.)

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Tabirlere devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi yüzlerce mucizevi yorum bulunmakta.

 

Rüyada meyve ağacı görmek

Evli kadınlar için gebe kalmak manasındadır. Bekar  kızlar için ise hayırlı bir kısmet demektir. Erkeklerin bu rüyayı görmeleri ise çok kazançlı ticaret manasındadır.

Rüyasında meyve ağacından meyve koparıp yediğini görmek dünya nimetlerine sahip olma ve sevgiliye kavuşma anlamlarına da gelmektedir.

Rüyada ağaca çıkmak

Rüyada ağaca çıkmak içinde bulunulan durumdan daha iyi bir mevkiye yükselmektir.

Öğrenciler için sınavları geçme, esnaflar için bol kazanç, askerler için rütbece yükselme gibi anlamlara gelmektedir.

Rüyada kokulu ağaç görmek

Rüyada kokulu ağaç görmek yapılan iyiliklerin karşılığını almak demektir. Rüya sahibi vakti zamanında pek çok kişiye iyilikler yapmıştır ve kendisi zor durumda kaldığında daha önce iyilik yaptığı kişilerden iyilik görecektir.

Rüyada kokulu ağaç görmek takva yüceliğine ve temiz ahlaka da işarettir.

rüyada ağaç görmek

Rüyada ağaçtan düşmek

Rüyada ağaçtan düştüğünü görmek kaza bela habercisidir. Rüya gören kişinin başına ciddi bir musibetin gelme ihtimali vardır. Bu musibet daha çok kişinin sağlığına yönelik kazalar biçimindedir.

Rüya gören kişi seyahatlerini ve önemli işlerini ya bir müddet ertelemeli ya da günlük yaşamda mümkün olduğunca dikkatli davranmalıdır. 

 Rüyada ağaç dikmek

Çocuk yetiştiren anne babalar için ciddi anlamda uyarılar ihtiva eden bir rüyadır. Kişinin kendi çocuğuyla ilgilenmediği veya çocuğunu yanlış yetiştirdiğine dair mesajlar verir.

Eğer ağaç diken kişi ıssız bir yerde ağaç dikiyorsa bu durum kendi eliyle çocuğuna zarar verdiğine delalet eder. Şayet kalabalık bir grup halinde ağaç dikiliyorsa bu durum ileride kişinin yetiştirdiği çocuklarıyla iftihar edeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada ağaç yaprağı görmek

Rüyada ağaç yaprağı görmek uzun ömre işarettir. Kişinin sağlıklı bir yaşam geçireceği ve ömrü boyunca ciddi bir sorunla karşılaşmayacağı tabiri yapılmaktadır.

Rüyada kurumuş ağaç yaprakları içinde yürüdüğünü görmek yetim ve muhtaç kişilere yardım edilmesi gerektiğini telkin etmektedir. Rüya gören kişinin etrafında bu tarzda insanlar varsa yardıma muhtaç olduklarını beyan eden rüyalardır. 

Rüyada ağaç kesmek

Rüyada ağaç kesmek, kesilen ağacın canlı ya da kuru olmasına göre bambaşka manalarda yorumlanmaktadır.

Kişi rüyasında canlı bir ağaç kestiğini görürse can sıkıcı bir durumla karşılaşacak demektir. Kişinin söylediği bir sözün veya yapmaya söz verdiği bir işin başına bela olmasıdır. Bu can sıkıcı olay kişinin büyük zararlar görmesine neden olacak mahiyettedir.

Rüyada kurumuş bir ağacı kesmek ise menfaatçi ve art niyetli insanlardan kurtulmayı ifade eder.

Rüyada zeytin ağacı görmek

Kişinin uzun süredir küskün olduğu bir akrabası ile tekrar barışması anlamındadır. Ayrıca aile içi saadet demektir. Karı kocanın muhabbetinin artacağına da işaret sayılmıştır.

Genç kızların rüyalarında zeytin ağacı görmeleri çok yakışıklı bir erkeğe aşık olacaklarına delalet etmektedir.

Rüyada ceviz ağacı görmek

Çok zor bir meselenin sabır ve cesaretle hal olunacağına işarettir. Rüya sahibinin zorlukları aşmasına çok az bir süre kaldığına tabir edilir.

Rüyada ceviz ağacı görmenin bir diğer tabiri ise ağır bir hastalıktan kurtulup şifa bulmaktır.

rüyada ağaç görmek 5

Rüyada akasya ağacı görmek

Bu rüya kişinin başında büyük bir uğursuzluk dolaştığını ifade etmektedir. Kişinin hiçbir işinin rast gitmemesi ve bir türlü istenilen hedefe varılmamasıdır.

Akasya ağacı umutsuzluğa düşmek, başarısız olmak ve çaresiz kalmak anlamındadır. Rüyasında akasya ağacı gören kişinin uzun zamandır özgüven problemleri yaşadığı ifade edilmektedir. Bu bakımdan kişinin küçük de olsa bir “başarı”ya şiddetle ihtiyacı vardır.

Rüyada dut ağacı görmek

Kişinin çok zengin ve nüfuzlu bir tanıdığı vasıtasıyla önemli bir menfaat temin edeceğini ifade etmektedir.

Rüya gören kişinin kendisi veya bir yakını bu nüfuzlu tanıdık sayesinde önemli kazançlar elde edecektir.

Rüyada kiraz ağacı görmek

Çok önemli bir sırrın biç beklenmedik bir anda ortaya çıkmasıdır. Bu sır kişinin çevresinde mahcup olmasına neden olacaktır. Çünkü açığa çıkan bu sır ciddi olayların olmasına neden olabilecek mahiyettedir.

Rüyada kiraz ağacı görmek aynı zamanda ailedeki küçük çocuklardan birisinin ciddi bir hastalık geçirmesi biçiminde de tabir edilir.

Rüyada elma ağacı görmek

Rüyada elma ağacı görmenin pek çok farklı tabiri yapılabilmektedir. Güzel ve büyük bir elma ağacı yaşanacak mutlu günlerin müjdecisidir. Görülen elma ağacı cılız ise herhangi bir konuda kararsızlık yaşanacağı ve bu kararsızlıktan ötürü zarara uğranacağı ifade edilmektedir.

Rüyada görülen elma ağacının meyveleri kırmızı renkte ise kişinin herhangi bir konuda kandırılmak istendiği yorumu yapılır. Yeşil elmalar ise aksine dostluk ve güven manasındadır.

Rüyada söğüt ağacı görmek

Aile içinde yaşanacak büyük bir kavganın aile büyüklerinin araya girmesi ile olumlu neticeleneceğini ifade eder.

Yabancı şahısların bu kavgadan haberi olmayacak yani münakaşa aile sırrı olarak kalacaktır. Ancak kavga o kadar şiddetli olacaktır ki asla eski aile muhabbeti sağlanamayacaktır.

rüyada ağaç görmek 6

Rüyada nar ağacı görmek

Bolluk ve bereket demektir. Kişinin zengin olacağını müjdelemektedir. Bu rüyayı gördükten kısa bir süre sonra bulundukları bölgenin zengini haline gelen pek çok kişinin anlatımları bulunmaktadır.

Rüyada nar ağacını çiçek açmış biçimde görmek ise güzel bir kısmete nail olmak yani evlenmektir.

Rüyada üzüm asması görmek

Riskli fakat kârlı iş anlamındadır. Herkesin kolay kolay yapmaya cesaret edemeyeceği bir mesleği tercih etmektir.

Rüyada üzüm asması görmenin bir diğer tabiri ise nitelikli bir insanla tanışmak ve onunla uzun süreli bir dostluk tesis etmektir.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir