rüyada ada görmek ciddiye alınması gereken rüyalardandır

Rüyada ada görmek genel anlamda nedir

Rüyada ada görmek kişinin düşmanlarının çokluğuna delalet etmektedir. Rüya gören kişinin güvenli bir yer ihtiyacının sembolik olarak ifade edilmesidir. Aynı zamanda aile içinde yalnız bırakılmak anlamına da gelen bu rüyalar ciddiye alınması gereken ilahi işaretlerdir.

rüyada ada görmek

Rüyada ada görmek bekarlar için olumlu biçimde tabir edilirken evliler için genellikle olumsuz değerlendirilir. Ayrıca görülen adanın yeşil ya da kurak olması ile yerleşime açılmış veya ıssız olması da rüyanın yorumunu tamamen değiştirmektedir. Bu bakımdan aşağıdaki detayların da dikkate alınarak bir değerlendirme yapılmasında fayda vardır.

Rüyada ıssız bir ada görmek

Rüyasında kimsenin yaşamadığı ıssız bir adaya düştüğünü gören kişinin hiçbir sağlam dostu olmadığı haber verilmektedir. Aslında halihazırda içinde bulunulan zaman diliminde kişinin etrafında pek çok insan vardır. Ancak bu kişiler menfaatleri gereği orada bulunmaktadırlar ve hiçbirisi rüya sahibine değer vermemektedir.

Rüyada ıssız bir adada olduğunu gören kişi zor durumda kalacağı zaman yalnız olacağını bilmeli ve tüm planlarını ona göre yapmalıdır. Zira herhangi bir olumsuzluğun yaşanması halinde etrafındaki menfaatçi kişiler onu bir anda terk edeceklerdir.

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için şu linke tıklayın. (Buraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabını indirebilirsiniz.)

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Tabirlere devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi yüzlerce mucizevi yorum bulunmakta.

 

Rüyada yerleşimi olan ada görmek

Mutlu olmak ve güzel günler yaşamak demektir. Rüyada insanların yaşadığı bir adada olduğunu görmek güven içinde ve mutlu bir ömür sürmek manasına gelmektedir.

Eğer rüyada adada görülen yerleşim yeri köy veya kasaba gibi küçük bir yerleşim yeri ise bu durum kişinin ailesi ile mutlu yaşayacağını ifade eder. Ancak çok gelişmiş ve büyük binaların bulunduğu bir adanın görülmesi rüya gören kişinin yaşadığı tüm toplumun zengin ve mutlu olacağına işarettir.

Rüyada yeşil ada görmek

Bolluk, bereket ve saadet anlamına gelmektedir. Kişinin maddi yönden kurtuluşa ereceği, özel yaşamında da mutlu olacağını haber verir. Eğer kişinin gördüğü yeşil adanın güzelliğine nispet adanın güzel ve temiz bir sahili de varsa bu durum rüya sahibinin temiz ahlakına işarettir. Eski tabirlerde hem yeşil hem de güzel sahili olan bir ada görmenin takva yüceliğine işaret ettiği ifade edilmiştir.

Rüyada kurak ada görmek

Yalnız kalmak anlamındadır. Bir kişi rüyasında kurak bir adada kendisini yalnız görürse bu durum gerçek yaşamda da yalnız kalmak anlamındadır.

Eğer bir kişi pek çok arkadaşı ve ailesi ile birlikte kendisini kurak bir adada görürse bu durum kaza bela habercisidir. Kişin başına kötü bir hadise geleceğine dair tabirde bulunulur. Bu bakımdan bu rüyayı gören kişilerin daha dikkatli olmalarında fayda vardır.

rüyada ada görmek 3

Rüyada bir adaya ayak basmak

Yeni bir yaşama başlamak anlamındadır. Kişi hayatını tüm boyutları ile değiştirecek ciddi kararlar alacaktır. Hem iş yaşamında hem de özel hayatla ilgili meselelerde kişi yepyeni bir sayfa açacaktır. Ancak bilinmelidir ki bu yeni başlangıçlar her bakımdan hayırlı sonuçlara vesile olacaktır. Bu itibarla rüyasında bir adaya ayak bastığını gören kişi yaşamı ile ilgili ciddi kararlar verirken çekinmemeli ve daha cesur davranmalıdır.

Rüyada bir adada mahsur kalmak

Kimsenin bilmediği bir sırrı öğrenmek anlamındadır. Bu sır pek çok kişinin yaşamını derinden etkileyebilecek mahiyettedir. Kişi bu sırrı başkalarına anlatma ile anlatmama arasında epey bocalayacaktır.

Böylesi durumlarda alimlerin tavsiye ettikleri yol şudur: Eğer sırrın konusu geçmişe aitse ve artık günümüzde kimseye bir zararı dokunmuyorsa yani olmuş bitmiş bir şey ise bu mesele hakkında konuşmamak en hayırlısıdır. Hatta ayıp ve günah bir durum söz konusu ise ayıpları örtmek de İslam ahlakının bir gereğidir.

Ancak sır olarak adlandırılan durum bazı insanların yaşamını olumsuz yönde etkilemeye devam ediyorsa kişinin bu durumda susması ve “bana neci” davranması doğru değildir. Ortalığı velveleye vermeden, sağduyusuna ve ferasetine güvenilen insanlarla bu sırrı paylaşmak en isabetli karar olacaktır.

Rüyada bir adadan kurtulmaya çalışmak

Maddi yönden iflas etmek demektir. Kişinin kendi eliyle kendisine büyük zararlar vermesi ve tüm mal varlığını kaybetmesidir.

Rüyada bir adadan kurtulmaya çalıştığı halde bunu bir türlü başaramadığını gören kişinin rızık kapıları kapanmıştır. Aynı zamanda kişi ticari öngörüsünü de kaybedecek ve zorlukları aşmaya çalışırken kendisini daha da güç durumlara sokacaktır.

Eğer kişi rüyada adadan ayrılmayı başarıyorsa güç de olsa bu maddi sorunlarını çözeceği ve rahata kavuşacağı yönünde tabirler yapılmaktadır.

Rüyada adada bir yanardağın patladığını görmek

Tüm aileyi rahatsız edecek bir gönül macerasına girişmektir. Rüyada yanardağ olmayan yüksek bir dağ görmek de aynı anlama gelmektedir.

Bu rüya bazı durumlarda kişinin kendisinin değil ailedeki başka bir ferdin gönül macerasına girişeceği anlamına da gelmektedir. Ancak ister rüya gören kişinin kendisi olsun ister ailedeki bir başka şahsın böyle bir serüvene atılması olsun sonuçta tüm ailenin ağız tadı bozulacak ve uzun bir süre ailede huzursuzluk hakim olacaktır.

rüyada ada görmek 2

Rüyada suya batan bir ada görmek

Su altında kalan ada görmek iki biçimde tabir edilmektedir. Birinci tabire göre çok önemli bir müjde almaktır. Bu müjde sayesinde kişinin tüm yaşamı değişecek ve rüya gören kişi ziyadesiyle mutlu olacaktır.

Rüyanın bir diğer tabiri ise kişinin fazladan sorumluluk üstlenmesidir. Kişinin bakmak zorunda kalacağı yeni kişilerin ortaya çıkacağı veya iş yaşamında yükünün artacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada yarımada görmek

Yarımada görme rüyaları ile rüyada ada görmek arasında çok ciddi farklılıklar vardır. Çünkü rüyadaada görmek kimi durumlarda olumlu kimi durumlarda olumsuz tabir edilmekteyken rüyada yarımada görmek her zaman olumsuz yorumlanmaktadır.

Rüyada görülen yarımadanın yeşil ya da kurak olması, yerleşime açık olması ya da ıssız olmasının bir önemi yoktur. Her hal ve şartta yarımadalar kıskançlık, iftira, fitne ve aldatılma gibi menfi anlamlara gelmektedir.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir.

 

 

Yorumlar 1

  • Merhabalar. Yazıda belirtmiş olduğunuz esere ulaşamıyoruz. sayfa açılmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir