10 Maddede Rüyada Top Görmek Nedir, Neye Çıkar?

Rüyada Top Görmek Hakkında Enteresan Tabirler

Rüyada top görmek hem kişinin içinde bulunduğu ruh hali hakkında bilgi verir hem de onun geleceği ile ilgili önemli mesajlar bildirir. Bu itibarla top görme rüyalarının tabirini tam olarak öğrenmek büyük önem taşımaktadır.

Rüyada top görmek müjdeli durumların habercisi olabileceği gibi kötü gelişmelerin işareti de olabilir. Rüyanın iyiye mi kötüye mi çıkacağını belirleyen asıl husus ise görülen detaylardır.

Biz de bu gerçekten hareketle rüyada top görmek üzerine en yaygın biçimde tabiri yapılan 10 farklı detayın yorumunu sizlerle paylaşacağız.

İşte rüyada top görmek ile ilgili bilinmesi gereken en önemli hususlar

Rüyada Top Oynadığını Görmek

Rüyada top oynadığını görmek oyunun oynandığı yerin özelliklerine göre şu biçimlerde tabir edilmektedir:

Rüyada güzel bir alanda top oynadığını gören kişi yeni bir sosyal ortama katılacak ve çok sayıda yeni arkadaş edinecektir.

Rüyada kötü bir alanda top oynadığını gören kişi önemli bir karar vermek üzeredir ve bu konuda büyük kararsızlık yaşamaktadır. Bu rüyayı gören kişilere büyük alimler mantık ilkelerine göre hareket etmelerini ve bilgisine güvenilen müminlere danışmalarını tavsiye etmektedir.

Bir kişinin rüyada ev içinde top oynadığını görmesi ise ailevi ilişkilerin sarsılması ve aile içinde şiddetli münakaşaların yaşanması biçiminde tabir edilmektedir.

Rüyada Top Sektirmek

Bir kişinin rüyasında ayakla top sektirdiği görmesi günaha meyletmek biçiminde tabir edilmektedir. Kişinin gördüğü rüyayı ilahi bir mesaj olarak kabul edip davranışlarına çeki düzen vermesi büyük önem arz etmektedir.

Rüyada başı üzerinde top sektirdiğini görmek ise masum insanlar hakkında dedikodu yapmak yani gıybet günahına bulaşmak demektir.

Görüldüğü üzere top sektirme rüyaları her durumda kişinin yanlış davranışlarına delalet etmektedir ve uyarı mahiyeti taşımaktadır.

Rüyada Topun Patladığını Görmek

Kişinin rüyada kendi topunun patladığını görmesi zannedilenin aksine hayırlıdır. Bu rüyayı gören kişiler için rızık kapılarının sonuna kadar açılacağı ve kısa sürede büyük bir servet elde edecekleri yorumu yapılır.

Rüyada başka birisinin topunun patladığını görmek ise topu patlayan şahıs ile alakalı mesajlar bildirmez. Bu rüya da yine bizzat rüya sahibinin yaşamı ile ilgili bilgi verir. Rüyanın anlamı ise hafif sağlık sorunları yaşamak ve bir süre sonra yeniden sağlığına kavuşmaktır.

Bu sitedeki veriler hakkında herhangi bir problem görmeniz halinde lütfen bize bilgi verin; bu sayede siz değerli mümin kardeşlerimize hatalı bilgi aktarmamış oluruz.

Bununla beraber her türlü yorumunuzu dikkatlice okuyup en makul şekilde cevap vermeye çalıştığımızı da dile getirmek isteriz. Allah, hepimize selamet ve huzur versin inşaallah.

 

Rüyada Büyük Bir Maçta Top Oynamak

Kişinin rüyasında profesyonel tarzda oynanan büyük bir maçta yer aldığını görmesi başarıya nail olmak anlamında tabir edilmektedir.

Kişinin bu maçta başarılı olması maddi manevi konularla ilgili müjde anlamına gelirken söz konusu karşılaşmada istediği performansı yakalayamamak insanlara karşı mahcup olmak ve verilen sözleri yerine getirememek biçiminde yorumlanmaktadır.

Rüyada Top Almak

Rüyada alınan top aslında gerçek yaşamda satın alınacak gayrimenkuller anlamında tabir edilmektedir. Rüyada top satın aldığını gören kişiyi ev, arsa veya işyeri gibi maddi değeri yüksek bir gayrimenkul sahibi olacaktır.

Kişinin rüyada kendisine top hediye edildiğini görmesi ise farklı kültürlerden insanlarla dost olmak manasında tabir edilmiştir.

Kişinin rüyasında top çaldığını görmesi ise ön yargılarının esiri olması anlamına gelir. Rüya sahibi bazı insanlar hakkında peşin hükümlere sahiptir ve onun bu ön yargılı tavrı gerçekleri görmesine engel olmaktadır.

İlginizi çekebilir: Rüyada Ambulans Görmek

Rüyada Çok Sayıda Top Görmek

Kişinin rüyasında çok sayıda top görmesi yaşadığı memleketi terk ederek yabancı bir yerde hayatını sürdürmeye devam etmesi anlamında yorumlanır.

Göç edilen yerde rüya sahibinin bir müddet çeşitli sıkıntılar yaşayacağı ancak bir süre sonra kişinin kendi memleketinden daha rahat bir yaşam sürdüreceği tabiri de yapılmaktadır.

Kişinin rüyasında çok sayıda topun içine düştüğünü ancak bir türlü çıkmadığını görmesi ise boş işlerle uğraşmak anlamında yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilere hem kendilerine hem de ailelerine faydası dokunacak işlere yönelmeleri tavsiye edilmektedir.

Rüyada Top Sahası Görmek

Kişinin rüyada normal ölçülerde ve temiz bir top sahası görmesi sorunların çözülerek rahat bir yaşam sürdürmeye başlamak anlamında tabir edilir.

Ancak normalden küçük ya da normalden çok büyük top sahası görmek sevilen insanlarla tartışma yaşamak anlamında tabir edilir. Kaynaklarda küçük top sahası görmek sevgili veya eş ile tartışma anlamında yorumlanırken büyük top sahası görmek diğer insanlarla sıkıntı yaşamak manasında tabir edilmektedir.

İlginizi çekebilir: Rüyada Tarak Görmek

Rüyada Renkli Top Görmek

Kırmızı ve ateş rengi toplar dışında rüyada görülen topların rengi tabir üzerinde etkili değildir.

Ancak kırmızı ya da ateş renkli toplar özel bir anlam taşır ve ciddi ilahi ikaz demektir.

Bu rüyayı gören kişilerin dini görevlerini layıkıyla yerine getirmedikleri ve ibadetlerini aksattığı yorumu yapılmaktadır. Rüya sahibinin bu konuda duyarlı davranması isabetli olacaktır. Zira ibadet etmek kişinin tercihine bırakılan hareketler olmayıp Allah’ın emridir. Bir müminin bu konuda farklı seçeneklere sahip olması mümkün değildir. Yani kişi her halükarda ibadetlerini yapmak zorundadır.

Kişinin rüyasında ateş toplarının gökyüzünden yağdığını görmesi ise vicdan azabına delalet eder. Rüya sahibinin yaptığı bir hatadan dolayı büyük pişmanlık duyduğunu ve hatasını telafi etmek istediğini bildirir. Rüya sahiplerinin tövbe istiğfarda bulunmaları ve mümkünse yaptıkları hataları düzeltmeye gayret etmeleri büyük önem arz etmektedir.

Rüyada Savaş Topu Görmek

Top görme rüyaları ile ilgili tabirlere değinirken savaş aracı olan topların rüyada görülmesinin ne anlama geldiğini de kısaca izah etmenin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Bir kişinin barış zamanında rüyasında savaş topu görmesi çok yakın bir zamanda gerçek yaşamda bir savaşın patlak vereceğine işaret sayılır.

Barış zamanında savaş topu görmenin bir diğer manası ise büyük borç yükü altında ezilmek ve maddi açıdan çok sıkıntılı bir dönem geçirmektir.

Bu rüyayı gören kişilerin daha tutumlu davranarak kendilerini bekleyen sürece hazırlıklı olmaları en doğru davranış olacaktır.

Eğer savaş dönemlerinde kişi rüyasında top görürse bu durum zafer kazanmaya işaret sayılır.

Rüyada iftarı haber vermek maksadıyla top patlatıldığını duymak veya görmek ise müjdeli haberler almak manasında tabir edilir. Bu rüya en hayırlı rüyalardan biri olup kişinin hem iş yaşamında hem de özel hayatında güzel gelişmelere tanık olacağını bildirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir