rüyada yüzmek hakkında 11 detaylı tabir

Rüyada yüzmek genel anlamda nedir?

Rüyada yüzmek sıkıntıların bitmesi, istenilen şeye kavuşulması ve mutlu günlerin yaşanması demektir. Hem özel hayatta hem de maddi meselelerde mutluluğa nail olmaktır. Ayrıca ilimde derinleşmek ve itibar kazanmaktır. Yani genel anlamda rüyada yüzmek olumlu tabir edilmektedir.

rüyada yüzmek 6

Rüyada yüzmek iki farklı ölçüt esas alınarak değerlendirilmektedir. Bunlar “kişinin yüzerken tedirgin olup olmaması” ile “yüzülen suyun niteliği”dir. Bu iki unsurun değişmesine göre rüya bambaşka biçimlerde yorumlanabilmektedir. Bu itibarla aşağıdaki detayların dikkatlice okunup yorumlanması önem arz etmektedir.

Rüyada denizde yüzmek

Rüyada denizde yüzdüğünü gören kişinin rızkı artmış demektir. Maddi konularda rahata ermektir. Yüzülen denizin berrak ve durgun olması hayra yorumlanırken yüzülen denizin bulanık ve dalgalı olması kötü hadiselerin yaşanacağına işarettir.

Rüyada denizde yüzmenin bir diğer tabiri ise başarıyı yakalamaktır. Bu rüyayı gören öğrenciler eğitim hayatlarını yüksek derecelerle tamamlayacaklardır. İş adamları için büyük kazanç, komutanlar için muzaffer olmak anlamındadır.

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar‘ı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Esere ulaşmak için tıklayınız

Rüyada dalgalı denizde yüzmek

İlahi ikaz rüyalarından biri olup kişinin çevresindeki şahıslara karşı uyanık olmasını öğütlemektedir. Çünkü bu rüyanın anlamı “ihanete uğramak”tır. Üstelik kişiye ihanet edecek ve onu zor durumda bırakacak kişi yakın dost ya da akraba çevresinden olacaktır. Eğer bu rüya görülmüşse bir süreliğine büyük ticari faaliyetler yapmamak ve özel yaşamda önemli kararları bir müddet ertelemek daha hayırlı olacaktır.

Rüyada dalgalı denizde yüzmenin bir diğer tabiri sıkıntılı bir sürecin başlamasıdır. Kişi uzun bir süre maddi manevi sıkıntılarla boğuşacak ancak nihayetinde bu zorluklar aşılarak kişi mutluluğa erişecektir.

rüyada yüzmek 4

Rüyada yüzerken boğulduğunu görmek

Gerçek yaşamda da kişinin ölüm riskinin olduğunu ifade eden rüyalardan biridir. Ecelin yaklaştığına işarettir. Rüyasında boğulduğunu gören kişi kendi canını selamette tutmak için pürdikkat davranmalıdır. Genellikle rüyada ölüm görmek, gerçek anlamda ölüm ile anlamına gelmez. Hatta eski dönemde “Rüyada ölü görmek gerçek yaşamda diri olmaktır.” ifadesini kullanmıştır. Ancak suda boğulma rüyaları istisnadır ve gerçekten de ölüm riskinin işaretidir..

Kimi rüya yorumcularına göre rüyada denizde boğulduğunu gören kişi büyük borç yükü altına girecek ve ziyadesiyle üzülecek demektir.

Rüyada yunus balığı ile yüzdüğünü görmek

Şifa bulmak anlamına gelmektedir. Kişinin kendisinin ya da aile halkından birisinin uzun suredir mücadele ettiği bir hastalığı yenerek sağlığına kavuşmasıdır.

rüyada yüzmek 1

“Rüyada yunus balığı ile yüzdüğünü gören kişi ömrünün sonunu yalnız ve yoksul geçirecektir.” biçiminde tabirler de sıkça yapılmıştır. Ancak eğer kişi yunus balıklarını rüyasında ölmüş vaziyette görürse bu yorum yapılabilir yoksa yunus balığı görmek hayırlı rüyalardan biridir.

Yunus balığı görmenin bir diğer tabiri çok sevilen bir arkadaşın mutluluğudur. Bu yakın arkadaşının evlenmesi, zenginleşmesi veya şifa bulması müjdelenmektedir. Buradaki arkadaş kavramı çok geniş düşünülmelidir. Kimi durumlarda evlatların ya da eşin mutluluğu da bu rüya ile izhar olabilir.

Rüyada nehirde yüzmek

Rüyada nehirde yüzdüğünü gören kişinin aile saadeti bozulacaktır. Karı-koca kavgası ile evlatlardan kaynaklı münakaşalar bu rüya ile tabir edilir.

Eğer ırmakta yüzdüğünü gören kişi bir süre sonra kıyıya varıyorsa aile içi anlaşmazlık olumlu neticelenecektir. Eğer ırmak kişiyi alıp sürüklüyorsa aile içi kavga, boşanma veya evi terk etme gibi ciddi sonuçlara sebebiyet verecektir.

Rüyada gece yüzmek

İki farklı biçimde tabir edilir. Birinci tabire göre kişi uzak bir memlekete gitmek zorunda kalacak ve uzun sure gurbet derdi çekecektir. Bu gurbete çıkış, zorunluluktan kaynaklı olmayıp ticari veya eğitim sebebi ile olacaktır. Ancak yine de uzakta olmanın sıkıntısı yaşanacaktır.

Rüyanın ikinci tabiri ise “güçlükle sahip olunan her türlü güzellik”tir. Yani rüya sahibi güzel bir aileye, büyük bir servete ve itibara kavuşacaktır. Ancak bunlara sahip olması hiç de kolay olmayacaktır. Büyük emekler verilerek ve çokça sabredilerek hedeflere ulaşılacaktır.

Rüyada yüzerken balık görmek

Bir kişi rüyasında yüzdüğü halde suda balıkların olduğunu görürse bu durum malına göz koymuş kötü niyetli insanların varlığına delalettir. Özellikle ortak ticaret yapılan kişilerle güven vermeyen akrabalara dikkat etmek gerekir.

Rüyada balık görmenin kendisi aslında büyük servet demektir. Ancak bu tabir sadece kişinin  karada, balığın ise suda olduğu durumlar için geçerlidir. Buna karşın kişi sudayken balık görürse bu durum “maddi konularda ihanete uğramak” şeklinde yorumlanır.

rüyada yüzmek 2

Rüyada yüzerek karaya varmak

Bu rüyanın yüzülen yer bakımından farklı tabirleri yapılmaktadır.

Bir kişi denizde yüzerek karaya yaklaşıyorsa borçlarından veya ciddi bir sıkıntısından kurtulacak demektir.

Kişi bir nehirde yüzerek kıyıya ulaşıyorsa bu durum ailevi sıkıntıların atlatılması manasındadır.

Eğer bir kişi havuzda yüzdüğünü ve yüzerek havuzun kenarına geldiğini görürse bu rüya kötü alışkanlıklardan kurtulacağını haber veren hayırlı rüyalardan biri kabul edilir. Ciddi rüya tabiri eserlerinde havuzda yüzerek havuz kenarına gelmek içki ve kumar illetlerden kurtuluş olarak izah edilmektedir.

Rüyada bulanık suda yüzmek

Kişinin faiz ve haram bulaşmış maldan yemesi manasındadır. Caiz olmayan yollarla zengin olan insanların büyük bir kısmı bu rüyayı gördüğünü söylemiştir.

Bu rüya kişinin günahlarından arınıp yeni bir yaşama geçmesi için yapılan ilahi ikazlardan biridir. Bu nedenle rüyayı gören kişi kendisine rüya aracılığı ile bir mesaj verildiği konusunda hassas davranmalı ve bir an önce bu kötülüklere tevessül etmeden, helal yollarla para kazanmanın çarelerini aramalıdır.

Rüyada bulanık suda yüzdüğünü görmenin bir diğer tabiri ise riskli bir işe girişmek ve kendisi ile birlikte pek çok kişiyi tehlikeye atmaktır. Güven vermeyen ve suç teşkil eden her türlü eylem kendisini bu rüya ile bilince çıkarabilmektedir.

rüyaa yüzmek 3

Rüyada berrak suda yüzmek

Hayırlı rüyalardan biri olarak kabul edilir. Genel anlamda iki biçimde yorumlanır.

Birinci yoruma göre kişi ya hayırlı evlatlara sahip olacak ya da çok kıymetli insanlarla dostluklar kuracaktır. Yani berrak su, aslında kişiye destek olacak sağlam karakterli insanlar manasına gelmektedir.

İkinci yorumu ise huzur veren bir yolculuğa çıkmaktır. Daha çok Hac farizasını yerine getirmek biçiminde algılansa da kişiyi mutlu eden her yolculuk bu rüya ile işaret edilebilmektedir.

Rüyada karada yüzmek

Düşman edinmek, hapse düşmek gibi anlamlara gelmektedir. Eğer bu rüyayı gören kişi mahkeme kararını bekleyen biri ise davadan ceza alacaktır. Eğer rüyayı gören kişi hapisteyse af veya başka bir yolla çıkması mümkün olmayacak demektir.

Bu rüya aynı zamanda aşılması zor sıkıntıların da habercisi kabul edilmektedir. Kişinin büyük emekler vermesine rağmen üstesinden gelemeyeceği ve kendisini çaresiz hissedeceği durumların varlığına işarettir.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

rüyada yüzük görmek ile alakalı 14 ilginç tabir

 

Rüyada kavga etmek hakkında 15 muhteşem tabir

 

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir