Rüyada yılan görmek ilâhî bir ikazdır, mutlaka okuyun!

ruyada yilan gormek 3Rüyada Yılan Görmek İlâhî Bir İkazdır, Mutlaka Okuyun!

Not: Eğer rüyanızda yılan gördüyseniz, bu rüyanın ilâhî bir mesaj taşıdığını düşünmeli ve yapılacak bütün tabirlere dikkat kesilmelisiniz; çünkü bu rüyayı gören kişilerin hayatında ciddi değişiklikler olduğu biliniyor. Bu sebeple tabirler içerisindeki ilâhî uyarıları (özellikle de mavi yazılan uyarıları) mutlaka dikkate alın.

Sevgili okurlar, bu yazımızda rüyada yılan görmek ile alakalı bütün detayları sunup gördüğünüz rüyaya dair yapılan bütün tabirleri aktaracağız. Fakat yılan görmeyi, sadece bir veya iki tabirle izah etmek mümkün değil. Çünkü yılanın türüne, cinsine, şekline ve görülme biçimine göre farklı tabirler yapılır bu rüya için.

Biz de rüyanın ilk olarak genel tabirini, sonrasında da görülme şekline göre özel tabirlerini aktaracağız.

 1. Genel Anlamda Rüyada Yılan Görmek Ne Demek?

Bu rüya, genel olarak derdin ve kederin başlangıcı olarak yorumlanır ve şu mesaja sahiptir:

“Bundan sonraki birkaç hafta içinde seni ve yakın çevreni çok sıkıntılı günler bekliyor olabilir, eğer karşılaştığın sıkıntılı süreçlere göğüs gerebilirsen rahata ve mutluluğa ereceksin ve hayatın tadını çıkarmaya başlayacaksın.”

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir. İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar’ı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Esere ulaşmak için tıklayınız.

 

 1. Rüyada Yılandan Kaçmak Neye İşaret Eder?

Rüyanızda yılandan kaçtığınızı gördüyseniz veya yılandan kaçan birini gördüyseniz, sizi bekleyen belalardan uzak durmaya çalışacaksınız demektir. Rüya size şunu söyler:

“Bela ve musibetlerle yüz yüze geldiğinde onlardan uzak durmaya çalış ve cesur olmak yerine temkinli olmayı seç.”

 1. Rüyada Yılan Sokması Nedir?

Yılan sokması rüyası, rüyada ağrı hissedip hissetmediğinize göre değişik şekillerde tabir edilir. Şöyle ki:

Eğer rüyanızda sizi yılan sokuyor ve bunun acısını hissediyorsanız sizi arkanızdan çekiştiren birinin sizi inciten sözlerine maruz kalacaksınız demektir.

Eğer ağrı veya sızı duymazsanız, arkanızdan konuşan kişinin size hiçbir zarar veremeyeceği anlamına gelir.

 1. Rüyada Yılan Öldürmek Neye Delalet Eder?

Rüyada yılan öldürmek, bize şu uyarıda bilinir:

“İçinde seni rahatsız eden psikolojik veya maddi problemler zamanla ortadan kalkacak ve çok kaliteli bir hayat yaşamaya başlayacaksın. Bunun için önüne birçok değerli fırsat çıkacak ve senden, bu fırsatları değerlendirmen istenecek.”

ruyada yilan gormek 1

 1. Rüyada Siyah (Kara) Yılan Görmek Nedir?

Siyah yılanla ilgili tüm rüyalar bize şu önemli ve değerli uyarıyı yapar:

“Eğer içinden geldiği gibi davranmazsan ve kendi değerini bilmezsen, üzüntü üstüne üzüntü yaşar, çok eziyet çekersin. Bu yüzden biraz dobra olmayı dene ve seni üzen kederli düşüncelerin üstüne üstüne git.”

 1. Rüyada Beyaz Yılan Görmek Nasıl Yorulur?

Eğer rüyanızda beyaz yılan gördüyseniz, gördüğünüz rüyanın çok hayırlı olduğu ve eski düşmanlarınızın dosta döneceği tabiri yapılır. Çünkü bu rüyada, sizin düşman bellediğiniz kişilerin aslında çok insaflı olduğu ve onlarla ciddi dostluklar yaşayabileceğiniz anlamı gizlidir.

Bu rüya bize düşmanlarımıza karşı daha ılımlı olmamız gerektiğini tavsiye eder.

 1. Rüyada Sarı Yılan Görmek Nasıl Tabir Edilir?

Sarı yılan, hastalığa işaret eder ve şu garip mesajı taşır:

“Kısa süre sonra, siz veya herhangi bir yakınınız bir hastalıkla uğraşmak (boğuşmak) zorunda kalabilirsiniz. Fakat gerekli tedbirleri alırsanız bu hastalığın üstesinden gelip güzel günler yaşayabilirsiniz.”

 1. Rüyada Yeşil Yılan Görmek Nedir?

Bu rüyanın anlamı ve tabiri şöyledir:

“Senin emeğin ve müdahalen sayesinde yakın çevreden bir veya birkaç kişi ölümden dönecek ve onların hayatlarını kurtarmaya vesile olacaksın. Fakat yeterince duyarlı olmaz ve yakınındaki insanlara gerekli önemi vermezsen, ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalabilirsin.”

ruyada yilan gormek

 1. Rüyada Yılan Isırması Neyin İşaretçisidir?

Yılan ısırması rüyası, kişinin maddi kayıpla yüzleşmesi anlamına gelir. Yılan ısırmasında şu mesaj gizlidir:

“Maddi kazancın artabilir de azalabilir de. Ve bu durum tamamen senin elinde, şayet dikkatli olmazsan o ısırık, zehirli bir ağrıya dönüşebilir.”

 1. Rüyada Su Yılanı Görmek Nedir?

Su yılanının, dişini gösteren ama zarar veremeyecek olan düşmana işaret ettiği rivayet edilir. Bu rüya, bize korkusuz olmamız gerektiğini ve olur olmaz korkulardan arınıp cesurca adım atmamız gerektiğini söyler. Aynı zamanda, bize göz dağı veren herkese haddini bildirmemiz gerektiğine de işaret eder.

 1. Rüyada Büyük Yılan Görmek Nasıl Tabir Edilir?

Büyük yılan görmek, sizi veya aile efradından bir kişiyi çok büyük ve sarsıcı bir musibetin beklediğini gösterir ve size şunu söyler:

“Belki de şimdiye dek karşılaştığın en büyük problemle karşı karşıya kalacaksın; fakat dişini sıkarsan ve mücadele etmeye devam edersen seni veya aileni mutlu günler bekliyor olacak.”

 1. Rüyada Küçük Yılan Görmek Ne Demektir?

Küçük yılan, bir anda gelen ve inanılmaz derecede sarsıcı olan katlanması zor bir hastalığa işaret eder. Fakat bu hastalığın, sadece birkaç gün süreceğini gösterir ve sizi şu mesajla motive eder:

“Bir anda ölmek üzere olduğunu hissetsen de korkuya mahal yok, çünkü uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmemen için hiçbir neden yok. Kısa sürede yeniden toparlanacak, kendini müthiş enerjik hissedip hayata gülümsemeye başlayacaksın.”

ruyada yilan gormek 5

 1. Rüyada Boğa Yılanı Görmek Nedir?

Boğa yılanı, hastalıktan kurtulmanın simgesi olarak bilinir ve birçok tabirci bu rüyaya hastalıktan veya maddi sıkıntılardan kurtulma anlamını yükler.

 1. Rüyada Kobra Yılanı Görmek Nedir?

Kobra yılanı, sinsi ve kurnaz düşmana yorulur. Veya içten pazarlıklı dosta yorulur. Veya dışarıdan anlaşılması zor olan aşka yorulur. Bu 3 yorum da, rüyayı gören kişinin dikkatli olması gerektiğinin simgesi olarak tabir edilir.

 1. Rüyada Engerek Yılanı Görmek Nedir?

Engerek yılanı görmek, düğün veya sünnetin karinesi olarak tabir edilir ve yakın zamanda sizi bir düğünün beklediğinin göstergesi sayılır. Eğer siz evliyseniz, yakınınızda bulunan ve çok değer verdiğiniz bir insanın mürüvveti ile memnun olacaksınız demektir.

 1. Rüyada Yılandan Kaçmak Nedir?

Yılandan kaçmak, sizin bir türlü üstesinden gelemediğiniz bir problemle yeniden yüzleşecek olmanıza delalet eder.

Ayrıca bu problemi tamamen çözüme kavuşturup daha anlamlı bir hayat yaşayacaksınız demektir.

 1. Rüyada Yılan Zehirlenmesi Ne Demek?

Eğer rüyanızda bir yılan tarafından zehirlendiyseniz, sizi sürekli çekiştiren bir dostunuz var demektir. Üstelik bu dostunuzun acı sözleri, sizin düşman olmanıza yol açacak demektir. Bu rüya, şu ilâhî uyarıyı yapar:

“O dostun hatalı olsa da seni gerçekten seviyor ve sana değer veriyor; eğer o acı sözlerini sineye çekersen ikiniz için de daha hayırlı olabilir.”

 1. Yılanların Üstünden Yürümek Nedir?

Yılanların üstünden yürümek, hayat yolunda karşınıza birçok barikat çıkacağına ama sizin bu engelleri kolaylıkla atlatıp selamet sahiline ulaşacağınıza işaret eder.

ruyada yilan gormek 4

 1. Rüyada Yılanın Bedeninizde Olması Ne Demek?

Eğer rüyanızda, herhangi bir yılanın bedeninizde olduğunu görüyorsanız sizi içten içe kemiren bir hastalığa yakalanmış olabilirsiniz. Bu rüya, bize sağlıklı yaşama mesajı verir, şöyle der:

“Eğer sağlığına dikkat etmezsen, ciddi bir hastalıkla cebelleşmek zorunda kalabilirsin! Hatta o hastalık vücuduna yerleşmiş bile olabilir. Bir hekime görünmekte fayda var.”

 1. Rüyada Ağza Yılan Girmesi Nedir?

Rüyada ağza yılan girmesi, yediğiniz veya içtiğiniz şeylerin size ciddi zararlar verebileceği anlamına gelir, sizi şöyle uyarır:

“Yediğin ve içtiğin gıdalara dikkat et ki sağlıklı ve uzun bir yaşamı kucaklayabilesin. Aksi takdirde pişman olup kendini suçlayabilirsin.”

 1. Rüyada Ağızdan Yılan Çıkması Nasıl Tabir Edilir?

Bu rüya, sizi rahatsız eden ve zorlayan bazı psikolojik sıkıntıların varlığına delalet eder ve sizi rahatlamaya davet eder.

Yani ağızdan yılan çıkması, kendinizi çok fazla kasmadan hareket etmeniz gerektiğine yorulur.

 1. Rüyada Evde Yılan Görmek Nedir?

Rüyada evde görülen yılan, sizin kendi içinizde sizi sürekli olarak çekiştiren biri olduğu anlamına gelir ve o kişiye çok fazla merhamet etmemeniz gerektiği şeklinde tabir edilir.

 1. Rüyada Yılanın Yatakta Olması Nedir?

Bu rüya, yatağın kime ait olduğuna göre değişir. Yatak size aitse, bu rüyanın hiçbir hükmünün olmadığı dile getirilir.

Eğer yatak sizin değilse, bildiğiniz ve tanıdığınız birine aitse o kişiden zarar gelebileceğini hesaba katmalısınız demektir.

 1. Rüyada Birden Çok Yılan Görmek Nasıl Tabir Edilir?

Rüyada birden çok yılan görmek, sizi bekleyen birçok sıkıntıya işaret eder ve hem ailevi hem de aşkla ilgili problemler yaşayacağınız anlamına gelir.

 1. Rüyada Yılandan Korkmak Nedir?

Bu rüya, içinizden geldiği gibi davranıp mutlu mutlu olmanız gerekiyor demektir.

 1. Rüyada Yılandan Korkmamak Nedir?

Bu rüya, hem iş hayatında hem de aşk hayatında daha cesur adımlar atacağınız manasını taşır.

 1. Rüyada Yılanla Konuşmak Nedir?

Bu rüya, çevrenizde prestij kazanıp parmakla gösterilen bir insana dönüşeceksiniz demektir.

Şu rüya tabirlerine de bakmak isteyebilirsiniz:

Rüyada şarap görmek veya içmek hakkında 9 harika tabir!

 

rüyada altın görmek nedir 15 çok önemli tabir

23 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir