rüyada yeni bir ev görmek yaşanacak önemli olayların habercisidir

Rüyada yeni bir ev görmek genel anlamda nasıl yorumlanır?

Rüyada yeni bir ev görmek önemli mesajlar içeren rüyalardan biridir. Çünkü rüyada görülen ev aslında rüya gören kişinin dünyasıdır. Zira rüya tabiri yapan alimler rüyadaki evleri kişinin yaşamının küçük bir modeli olarak görmüşlerdir.

rüyada yeni ev görmek 2

Rüya sahibine hayatı ile alakalı önemli ikazlarda bulunan bu rüyaların yorumu çok dikkatli biçimde yapılmalıdır. Çünkü ev rüyaları “gelecek” ile alakalı önemli ipuçları vermektedir. Rüyasında yeni bir ev gören kişi tüm detayları değerlendirmeli ve tabiri ona göre düşünmelidir.

Rüyada görülen evin niteliği bu rüyanın yorumunda çok önemli bir husustur. Evin güzel-kötü, betonarme-ahşap, geniş-küçük, yüksekte-çukurda oluşu gibi detaylar rüyanın yorumunu tamamen değiştirmektedir. İşte bu itibarla rüyasında yeni bir ev gören kişi aşağıdaki detaylara dikkat ederek tabirleri değerlendirmelidir.

Rüyada geniş ve yeni bir ev görmek

Bu rüya beş ayrı konuda hayırlı şeylerin olacağına işarettir. Rüya tabiri yapan alimler rüyada geniş ve yeni bir ev görmeyi şu hususlarda “müjde” olarak izah etmişlerdir:

  • Mutlu günlerin yaşanacağı, karı-kocanın muhabbetinin artacağı ve aile saadetinin görüleceği günlerin yaklaştığına işarettir.
  • Hastalıktan kurtulma ve şifa bulmak manasındadır.
  • Rızık kapılarının açılması ve borçların ödenmesidir.
  • Hayırlı evlat sahibi olmaktır. Hamile bir kadının bu rüyayı görmesi doğacak çocuğunun toplumca tanınacak bir kişi olacağına tabir edilir.
  • Kişinin uzun süredir mücadele ettiği bir düşmanı varsa düşmanlığın sona ereceğine delalet eder.

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar‘ı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Esere ulaşmak için tıklayınız

Rüyada yeni bir evde cenaze görmek

Bir kişi rüyasında yeni bir ev ve evde de ölmüş birisini görürse bu durum rüya sahibinin ecelinin yaklaştığı manasındadır. Zira rüyada görülen yeni ev, ahreti temsil etmektedir. Kişinin gördüğü ölü ise aslında kendi ölümü manasındadır.

Bu rüyanın bir diğer yorumu ise şiddetli hastalığa tutulmak ve ev halkına hastalığından ötürü zahmet çektirmektir.

Bir kişi rüyasında yeni bir evde kendisinin öldüğünü görürse bu durum hayra yorumlanır ve rüya sahibinin zor bir durumdan kurtulacağı tabiri yapılır.

Rüyada yeni ahşap ev görmek

Kişinin haram mala meyletmesi demektir. Rüya sahibi farkında olmadan başkasının hakkına giriyordur. “Kul hakkı” denilen ve Allah’ın en hassas olduğu konulardan biri ile alakalı rüyalardır. Bu rüyayı gören kişi bütün gelir kaynaklarını gözden geçirerek hakkı olmayan gelirleri elinin tersi ile itmelidir.

Ahşap ev görmenin bir diğer tabiri ise riskli bir işe girişmektir. Bu riskli işin sonu çoğu zaman hüsran ile sonuçlanacağı için kişi sonuçta epey üzülecektir.

rüyada yeni ev görmek 4

Rüyada yeni taşındığı evin yıkık olduğunu görmek

Yıkık bir eve taşınmak başa gelecek kaza-belanın işaretidir. Rüya sahibi eğer bir yolculuğa çıkacaksa veya zorlu bir işe girişecekse bir müddet bunları ertelemesinde fayda vardır.

Bu rüya ile belirtilen musibetten kurtulmak için dikkatli davranılmalı ve verilecek sadaka ile kaza-belanın deffi temin edilmelidir. Zira bilindiği üzere sadaka vermek musibetlerin bertaraf edilmesine vesile olmaktadır.

Rüyada oturmakta olduğu evi yenilediğini görmek

Rüyada oturduğu evi yenilediğini gören kişiler hayatlarında güzel ve yeni şeylerin olacağına dair bir kanaat edinirler. Ancak bu rüya tam tersine, olumsuz biçimde tabir edilmelidir. Zira evin tadilattan geçirildiğini görme rüyaları bütün ciddi rüya tabiri eserlerinde menfi (olumsuz) tabir edilmiştir.

Rüyada evini yenilemek akraba çevresinden sevilen birilerinin başına çok büyük bir musibet geleceğinin habercisidir. Bir diğer tabire göre ise aile çevresinden birilerinin şiddetli bir kavga neticesinde boşanmasıdır. Dikkat edilirse her iki durumda da rüya gören kişi doğrudan doğruya zarar görmemektedir. Ancak yakınlarının yaşayacağı olumsuz durumlar kendisini de üzecektir.

Rüyada yeni bir eve kapatılıp esir edildiğini görmek

Rüya sahibinin salih kullardan olduğunu beyan eden rüyalardandır. Bir kişi rüyasında yeni ve temiz bir evde mahsur kaldığını ya da esir tutulduğunu görürse bu başka şahısların kendisi hakkında hayır dualarında bulunduğuna işarettir.

Rüya sahibi pek çok kişiye iyilik etmiş ve yaptığı iyiliklerle adından söz ettirmiştir. Bu rüya aslında teşvik edici bir mesaj olup kişinin güzel davranışlarına devam etmesini öğütlemektedir.

Rüyada yeni bir ev satın almak

Rüyada yeni bir ev satın aldığını görmek üç farklı biçimde tabir edilmektedir. Bu tabirler şöyle sıralanabilir:

  1. Bekar bir kişi bu rüyayı görürse bu durum yeni bir gönül macerasına delalet eder. Kişi pek yakın bir zamanda çok seveceği ve belki de evleneceği bir kişi ile tanışacaktır. Bu manada hayırlı kısmete işaret eden bir rüyadır.
  2. Yöneticiler için bu rüya önemli bir konuda karar vermek demektir. Bu karar pek çok kişinin yaşamını etkileyeceği için rüyadaki her ayrıntıya dikkat edilmelidir. Eğer satın alınan yeni ev güzel ise yöneticinin alacağı karar hayırlı, eğer alınacak ev yıkık bir ev ise verilecek kararın neticeleri olumsuz olacak demektir.
  3. Rüyada yeni bir ev satın aldığını görmenin bir diğer tabiri ise başka memlekete taşınmak biçimindedir. Rüya sahibi ailesi ile birlikte daha mutlu olacağı bir memlekete taşınacaktır.

rüyada yeni ev görmek 1

Rüyada yüksek yerde yeni bir ev görmek

Yüksek yerde yeni bir ev görmek pek çok bakımdan hayırlara işarettir. Zenginleşmek ve devlet görevlerinde mevkisini yükseltmek demektir.

Rüyada çukurda yeni bir ev görmek ise bu rüyanın tam tersine yorumlanır. Yani yoksullaşmak ve itibardan düşmektir.

Rüyada camdan yeni bir ev görmek

Bir kişi rüyasında camdan yapılmış yeni bir ev görürse bu durum rüya sahibinin aldatılacağı anlamına gelir. Büyük umutlar bağlanan bir işte hayal kırıklığı yaşanmasıdır. Rüya sahibi yıllarını verdiği ya da büyük emekler harcadığı bir meselede aradığını bulamayacak ve büyük bir üzüntü yaşayacaktır.

Şu tabirler de ilginizi çekebilir

Rüyada ikiz bebek görmek nedir, 15 enteresan tabir!

 

rüyada yeni doğmuş bebek görmek ile ilgili 8 ilginç tabir

 

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir