Rüyada yangın görmek hakkında 15 ilginç tabir ve uyarı

ruyada yangin gormek 1Rüyada Yangın Görmek Hakkında 15 İlginç Tabir ve Uyarı

Sevgili okurlar, rüyada yangın görmenin çok değişik tabirleri yapılır ve bu farklı tabirler, ya rüyayı gören kişinin kadın-erkek olmasına göre veya yangını görme biçimine göre değişir. Biz bu yazımızda konunun bütün detaylarına ışık tutmaya çalışacağız ve en sağlam tabirleri aktaracağız.

Fakat “rüyada yangın görmek“le alakalı yorumları okurken şu 2 noktayı mutlaka göz önünde bulundurun:

 1. Alimler, rüyaların hikmetsiz ve başıboş olmadığını söyleyip rüyalarımızın tabirlerine önem vermemiz gerektiğini dile getirirler.
 2. Rüya tabircileri, özellikle rüyada yangın görmenin Allah tarafından kuluna gönderilen bir ikaz ve bir hatırlatma olduğunu dile getirip bizi bu konuda temkinli olmaya davet ederler.

Bu konuda sadece şu kadarını söyleyelim: Bazı insanlar, kendilerine gösterilen bu rüyanın tabirine göre hareket etmedikleri için kötü musibetlere maruz kalıp derde giriftar olmuşlardır. Bu nedenle, kendinizi emniyete almak için rüyanın mesajına dikkat etmeliyiz.

Şimdi rüyada yangın görmenin detaylarına geçelim:

 1. Genel Anlamda Rüyada Yangın Görmek Neye İşarettir?

Bu rüya, genel anlamda bize zarar vermeye çalışan bir insana delalet eder ve bize şöyle bir ikazda bulunur:

“Çevrene dikkatlice bak ve kuyunu kazmaya ve ayağını kaydırmaya çalışan insanlara karşı önlemini al. Aksi takdirde yüreğine bir ateş düşer ve bu pişmanlık ateşinin kıvılcımı yakınındaki insanlara da sıçrar. Özellikle çevrende bulunan bir kişi, senin zayıf anını kolluyor, dikkatli ol.”

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir. İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar’ı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Esere ulaşmak için tıklayınız.

 

 1. Rüyada Yangın Çıktığını Görmek Nasıl Yorumlanır?

Bu rüyayı gören bir kadın ise, yakında kendisini çok mutlu edecek bir haberle karşılaşacak demektir. Eğer rüya sahibi bir erkekse, kendisine dert ve keder getirecek bir insanla karşılaşacak demektir. Bu rüyanın mesajı şöyledir:

“Mutluluk da felaket de karşına çıkacak insanların eliyle gelecek sana, bundan böyle karşına çıkacak olan insanların nabzını daha iyi yokla ve onların seninle ilgili planlarına daha çok dikkat et.”

ruyada yangin gormek 4

 1. Rüyada Yangın Görmek ve Söndürmek Neye İşaret Eder?

Rüyasında yangın görüp bu yangını söndürmek, kötü bir olayın zekâ ve basiret ile son bulacağı anlamına gelir ve rüya size şunu ifade eder:

“Eğer zekanı ve basiretini yerli yerinde kullanıp etraflıca düşünürsen, yakında başına gelecek felaketlerin önüne geçip sana ve çevrene zarar gelmesini önleyebilirsin.”

 1. Rüyada Yangının Söndüğünü Görmek Nedir?

Eğer rüyada bir yangının kendiliğinden söndüğünü gördüyseniz, yakında bir hastalığa yakalanma olasılığı var demektir, fakat yakalanacağınız bu hastalık, ciddi bir müdahale gerektirmeden kendiliğinden ortadan kalkacak demektir.

 1. Rüyada Ateş Görmek Neye Delalettir?

Rüyada ateş görmenin çok değişik ve ilginç tabirleri olmasına rağmen en çok bilinen ve itibar edilen tabir ve uyarı şudur:

“Eğer dünyevi ve uhrevi saadetine sekte vurmak istemiyorsan, yaptığın davranışlara ve amellere daha fazla hassasiyet göstermeli ve ahiretini daha fazla ciddiye almalısın. Çünkü gördüğün ateş, manevi bir eksikliğin işareti olabilir.”

ruyada yangin gormek 2

 1. Rüyada Orman Yangını Görmek Neyin Göstergesidir?

Orman yangını görmek, bir felaket sonucunda çevrenizdeki birçok arkadaşınızın sizden uzaklaşacağı anlamına gelir. Fakat orman yangının deprem veya sel felaketi gibi daha büyük çaplı bir felaketin emaresi olduğunu söyleyenler de vardır.

 1. Rüyada Alev Görmek Ne Demek?

Alev görmek, içinizde biriken yakıcı ve yıkıcı bir derde işaret edip şunu söyler:

“Eğer içindeki problemleri çok fazla abartıp olması gerekenden fazla büyütürsen, bu sorunlar daha yakıcı sorunların tohumu olabilir. Bu nedenle iç sıkıntılarını çok fazla kafaya takma ve bu konu üzerinde ciddi şekilde kafa yorma.”

 1. Rüyada Duman Görmek Neyin Emaresidir?

Duman, karanlık günlere ve acı olaylara işaret eder ve rüya sahibini şu şekilde uyarır:

“Seni veya aileni, atacağın yanlış adımlar dolayısıyla büyük bir musibet bekliyor olacak, şayet dikkatli olursan o musibeti Allah’ın izniyle daha gelmeden def edebilirsin.”

 1. Rüyada Evinin Yanması Nedir?

Rüyada evinizin yandığını gördüyseniz, ev halkından birinin birkaç hafta sürecek bir hastalıkla boğuşacağı anlamı çıkar. Fakat bu hastalık, birkaç hafta sonra kendiliğinden geçip gidecektir. Ancak bu hastalığın geçip gitmesi için hazık bir hekimin kontrolüne ihtiyaç olduğunu dile getiren tabirciler de vardır.

 1. Rüyada İşyerinin Yandığını Görmek Nedir?

İşyerinin yandığını görmek, çalıştığınız işyerinden bir kişinin veya birkaç kişinin sizin arkanızdan konuştuklarını ve her fırsatta sizi çekiştirdiklerini gösterir. Size şunu söyler:

“İşyerinde seni her fırsatta çekiştiren insanları tespit etmeye ve onlarla daha mesafeli olmaya çalışmalısın. Aksi takdirde onların zararı ve ateşi seni yakabilir, önlemini al ki rahat edesin.”

 1. Rüyada Yangında Yanmak Nedir?

Bu rüyanın hayır ve şer eksenli iki değişik tabiri yapılır. Birinci tabirde hayır yorumu yapılır ve rüya sahibinin güzel amellerle herkesin gözünde itibar kazanacağı yorumu yapılır.

İkinci tabirde ise, insanların gözünden düşüp kötüleneceğiniz anlamı çıkar ama her iki tabir için de şöyle denilir:

“Eğer kendi davranışlarınızı ölçülü olarak ayarlarsanız ve dengeli hareket ederseniz itibar kazanırsınız, fakat saçma sapan hareketler yaparsanız kötü muameleye maruz kalırsınız.”

ruyada yangin gormek

 1. Rüyada Ateşe Girmek Nedir?

Ateşe girmek, size üzüntü verecek deneyimler yaşayacağınız anlamına gelir.

 1. Rüyada Elbisesinin Yandığını Görmek Neye Delalettir?

Rüyanızda elbiseniz yandıysa eğer, size maddi kayıp yaşatacak bir deneyimle kötü günler geçireceksiniz demektir.

Elbisenin yanması, aynı zamanda tanıdık kişilerden gelecek olan ihanete veya kötü muameleye de işaret eder.

 1. Rüyada Vücudunun İçinde Yangın Olduğunu Görmek Nasıl Tabir Edilir?

Vücudun içinde ateş veya yangın olduğunu görmek, çok yakında sizi içten içe hüzne boğacak değişik problemler ile yüz yüze geleceksiniz demektir.

Bazılarına göre ise bedenin içindeki yangın, karşı cinse olan eğilim ve aşka işaret eder.

 1. Rüyada Yangın Çıkardığını Görmek Nedir?

Rüya sahibinin kendisi rüyasında bir yangına sebebiyet veriyorsa eğer, bu eylemin bilinçli veya istem dışı olmasına bakılır.

Eğer rüya sahibi, çıkardığı yangını bilinçli olarak ve bile isteye çıkarıyorsa, kızgınlık veya sinir dolayısıyla yakınındaki insanlara zarar verecek demektir.

Şayet çıkarılan yangın istem dışı çıkarılmış ise, rüya sahibinin yaptığı bir hareket veya söylediği bir söz, yakınlarından birini çok rahatsız etmiş fakat rüya sahibinin bu durumdan haberi olmamıştır, anlamı çıkarılır.

Evet sevgili okurlar, rüyada yangın görmekle alakalı 15 adet ilginç tabir aktardık, şimdi de bir öneri ile yazımızı sonlandıralım:

En Etkili Aşk Duaları Kitabı adlı güzel çalışma, şimdiye dek birçok insanın mutluluğuna vesile oldu. Eğer, sizin de aşkla ilgili bir sıkıntınız veya talebiniz varsa bu kitabı incelemelisiniz.

Kitaba buradan (tıkla) ulaşmanız mümkün.

Ayrıca şu rüya tabirlerini de okumak isteyebilirsiniz:

rüyada gülmek nedir 12 önemli tabir

 

Rüyada üzüm görmek, mutlaka bilmeniz gereken 18 tabir

İlgili kelimeler: rüyada yangın görmek

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir