Rüyada üzüm görmek, mutlaka bilmeniz gereken 18 tabir

ruyada uzum gormekRüyada Üzüm Görmek, Mutlaka Bilmeniz Gereken 18 Tabir

Merhaba sevgili okurlar, rüyada üzüm görmekle alakalı ilginç tabirler okuyacağınız bu yazıda, en doğru ve güvenilir bilgileri en sağlam tabirlerle okuyacaksınız. Fakat bu rüyada 3 noktaya mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor, şöyle ki:

 1. İslâm alimleri, Allah’ın hiçbir şeyi boş yere yaratmadığını dile getirirler ve rüyaların da bir hikmeti olduğunu söylerler.
 2. Rüyada üzüm görmek veya yemek ile ilgili rüyaların birer ilâhî mesaj ve ikaz taşıdığını söylerler. Bu yüzden biz de üzümün görülme şekliyle ilgili her rüyanın ilâhî mesajını mavi renkle belirteceğiz.
 3. Bu ilâhî uyarıları dikkate almadığı için başına türlü musibetler gelen insanların olduğunu biliyoruz, bu nedenle aşağıdaki tüm tabirleri dikkatlice inceleyip kendinize ders çıkarmalısınız.

ruyada uzum gormek 1

 1. Genel Anlamda Rüyada Üzüm Görmek Ne Demek?

Genel olarak üzümün her türlüsünü hayra alamet olduğu dile getirilir ve bu rüyaya şöyle bir uyarı yüklenir:

“Çevrende senin yardımına ihtiyacı olan birkaç insan var ve senden başka hiç kimse, onların derdine çözüm üretemez. Eğer onları tespit edip dertlerine derman olmazsan, çok kötü bir akıbete uğrayabilirler ve onların kötü akıbeti bir şekilde seni ve aileni de bulur. Fakat eğer o insanları tespit edip ihtiyaçlarını giderirsen, seni ve aileni huzurlu ve bereketli bir ömür bekliyor olacak.”

Çok Önemli Not: Bu rüya size 2 ilahi mesaj verir, bu mesajları mutlaka dikkate almalısınız:

1. Yaşamında daha mutlu ve huzurlu olabilirsin.

2. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunabilirsin.

Bu 2 ilahi mesaj bizi Allah’a dua etmeye davet eder. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların  muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir. İşte tam da bu noktada Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar’ı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Esere ulaşmak için tıklayınız.

 

 1. Rüyada Üzüm Yemek Nedir?

Eğer rüyanızda üzüm yediğinizi gördüyseniz, bu rüyanın şu önemli ikazına kulak vermeniz gerekir:

“Seni, hiç ummadığın bir insan sürekli olarak arkandan çekiştiriyor ve bu durum, sen fark etmeden senin yaşama enerjini engelliyor. Kendini yorgun ve bitkin hissetmenin bir sebebi de, arkandan seni çekiştiren bu insandır. Bu kötü enerjiden ve o insanın seni çekiştirmesinden kurtulmanın tek yolu, aile içi iletişimine daha fazla dikkat etmendir.”

ruyada uzum gormek 5

 1. Rüyada Kuru Üzüm Görmek Neye İşaret Eder?

Kuru üzüm rüyasının bereket ve boşluğa delalet ettiği bilinir ve kuru üzüm rüyasının uyarısı şöyle yapılır:

“İçinde biriken ve üstesinden gelmeye çalıştığın iç sıkıntına göğüs gerebilirsen ileriki günlerde seni ve senin sayende çevrendeki insanları bereket dolu günler bekliyor olacak. Hatta öylesine zenginlikle olacaksın ki herkes seni parmakla gösterip sana itibar edecek. Bu sayede herkesin maddi ve manevi huzuruna da vesile olacaksın. Bütün bu güzellikleri kendine ve ailene yaşatmak için içindeki sıkıntıyı alt etmek zorundasın.”

 1. Rüyada Siyah Üzüm Görmek Nasıl Tabir Edilir?

Siyah üzüm, huzurlu günlerin yerini üzüntü dolu günlere bırakacağına işaret ederek size şu mesajı verir:

“Bilmelisin ki kara gün kararıp kalmaz ve yine bilmelisin ki her sıkıntının sonu hayır ve selamettir. Dolayısıyla karşına çıkacak kötü insanların şerri de, hiç beklemediğin olayların üzerinde bırakacağı negatif enerji de geçicidir. Evet, ilerleyen haftalarda ciddi problemlerle boğuşup kendini bir boşluğun içinde bulabilirsin; ama endişelenme çünkü bu etki geçici olacak.”

 1. Rüyada Beyaz Üzüm Görmek Ne Demektir?

Beyaz üzüm rüyası, rahat ve güzel günlerin geleceğine ve huzurlu bir yaşamın sizi beklediğinine işaret eder, fakat bu rüya aynı zamanda şu uyarıda bulunur:

“Eğer sana verilecek ve önüne serilecek imkânları hor kullanırsan ve nankörlük edersen, bu fırsatlar kısa süre sonra tekrar senden alınır ve hatta eskisinden beter bir hale gelirsin. Bu yüzden, sana verilecek nimetlere karşı nankörlük etme veya onları kötüye kullanma.”

 1. Rüyada Yeşil Üzüm Görmenin Yorumu Nedir?

Yeşil üzüm, hayra ve kısmete işaret eder ve rüyasında yeşil üzüm gören kişinin kadın veya erkek olmasına göre değişik tabirlere sahiptir. Şöyle ki:

Eğer bir erkek yeşil üzüm görmüşse, hayırlı bir evlat sahibi olacak veya hayret verici bir zenginlik ile mutlu olacak demektir. Eğer rüyanın sahibi bir kadın ise, hayırlı bir evlilik veya güzel çocuklar ve güzel bir işe delalet eder.

ruyada uzum gormek 3

 1. Rüyada Kırmızı Üzüm Görmek Ne Demek?

Kırmızı üzüm rüyası da bir uyarı içerir ve kırmızı renkli üzüm görene şu uyarıda bulunur:

“Seni çekemeyen insanların arkandan gıybet etmesi, hem sana hem de çevrendeki güzel insanlara zarar verebilir. Bu yüzden, diğer insanların senin arkandan gıybet etmelerine yol açacak tavır ve davranışlardan uzak durmaya çalışmalısın.”

 1. Rüyada Üzüm Salkımı Görmek Nedir?

Eğer rüyanızda üzümden ziyade salkım ön planda ise, bazı nimetlerin sizi es geçeceği ve başkalarına nasip olacağı tabiri yapılır. Yani sizin de şahit olacağınız bazı zenginlik unsurları sizi teğet geçecek demektir.

 1. Rüyada Salkım Üzüm Görmek Ne Demektir?

Eğer rüyanızda ön planda olan, salkım yerine üzüm ise, size bol miktarda mal ve mülk nasip olacak demektir. Öylesine geniş imkânlara kavuşacaksınız ki, çevrenizdeki tüm insanlar size gıpta ile bakıp size itibar gösterecek.

 1. Rüyada Üzüm Toplamak Neyin Göstergesidir?

Rüyanızda üzüm topladığınızı gördüyseniz, yakında birçok alternatif kazanç kapısı ile mutlu olacaksınız demektir; bu rüya şunu telkin eder:

“Eğer dikkatli olur da karşına çıkacak olan fırsatlara iltifat edersen, çok değişik yerlerden mükemmel kazanç kapıları ile karşılaşacak ve huzurlu bir hayata doğru adım atacaksın. Fakat önüne çıkan fırsat ve imkânları es geçersen, hayatın boyunca yoksulluk ve yoksunluk içinde debelenir kalırsın.”

 1. Rüyada Üzüm Dağıtmak Neye Delalettir?

Eğer başka insanlara üzüm dağıtıyorsanız, birçok insanın sizin bilginizden faydalanıp doğru yolu bulacağı anlamı çıkar. Veya çevrenizdeki birçok kişinin sizin sayenizde rahata kavuşup geniş imkânlar elde edeceği manası çıkar.

 1. Rüyada Üzüm İkram Etmek Ne Demektir?

Üzüm ikram etmek, bir düşmanın dost olacağı ve onun sayesinde zenginlik ve bolluk geleceği şeklinde tabir olunur. Bu rüya size, düşmanlarınıza karşı ılımlı ve insaflı olmanız gerektiği mesajını verir.

 1. Rüyada Üzüm Yıkamak Nasıl Tabir Edilir?

Bu rüya, içinizde saklayıp kimseye açamadığınız ve üstünüzden atamadığımız içsel sıkıntılarınızın yakında kaybolup gideceği anlamına gelir. Aynı zamanda, maddi sıkıntılarınızın da sizi rahatsız edecek boyutlardan aşağı inip darboğaz durumundan kurtulacağınız anlamı çıkar.

 1. Rüyada Üzüm Almak Nedir?

Üzüm almak, ücretsiz veya parayla alınmasına göre farklı farklı tabir edilir. Eğer ücretsiz bir şekilde alıyorsanız, sizi aşırı derecede sevindirecek bir sürpriz bekliyor demektir.

Eğer ücret karşılığında alıyorsanız, yakın arkadaşlarınıza veya aile fertlerinden birine maddi yardımda bulunacaksınız demektir.

 1. Rüyada Üzüm Asması Görmek Neyin Simgesidir?

Üzüm asması, hiç beklenmedik bir zenginliğin karinesi sayılır, bu rüya şöyle bir mesaja da sahiptir:

“Sadece geçimini rahatça temin edeceğin basit bir zenginlik değil, yüzlerce insanı payidar edecek muazzam bir servete kavuşman da mümkün. Bunun için tek yapman gereken şey, yakında karşına çıkacak olan en ufak fırsatları bile değerlendirmen olacaktır.”

 1. Rüyada Üzüm Yaprağı Görmek Nasıl Yorulur?

Üzüm yaprağı, yakın arkadaşlarınızdan birinin çok zengin olacağı ve bu güç ve itibar sayesinde çok rahat edeceği anlamına gelir. Tabi bu güçten ve itibardan siz de faydalanıp rahat edeceksiniz, demektir.

ruyada uzum gormek 4

 1. Rüyada Üzüm Bağı Görmek Nedir?

Eğer rüyanızda üzüm bağı gördüyseniz, yakında çok ilginç olaylarla karşılaşıp acayip sürprizlere şahit olacaksınız demektir. Bu rüya şunu söyler:

“Bu dünyada her şeyin mümkün olacağını, hiçbir şeyin imkânsız olmadığını fark ettiğinde sakın ha, yaşama umudunu kaybetme.”

 1. Rüyada Üzüm İstemek Neyi Gösterir?

Rüyanızda birinden veya birilerinden üzüm istediğinizi görüyorsanız, başkasına el açacağınız anlamı çıkar, bu rüya sizi şöyle uyarır:

“Başkasına minnet edip zor durumda kalmak istemiyorsan tembellik hastalığından kurtulup azim ve kararlılık ile mücadele etmeye devam etmelisin. Sakın gevşeme, çünkü akıbetin kötü olabilir, başkalarının avucuna bakmak zorunda kalabilirsin.”

Evet, rüyada üzüm görmek veya yemekle alakalı en detaylı tabirleri izah etmeye çalıştık, şimdi de bir tavsiye ile rüya tabirimize son verelim:

En Etkili Aşk Duaları Kitabı isimli güzel çalışmayı inceleyin.

Kitaba buradan (kitap için tıklayın) ulaşmanız mümkün.

Şu rüya tabirleri de dikkatinizi çekebilir:

rüyada aslan görmek nedir 15 detaylı tabir

 

Rüyada yılan görmek ilâhî bir ikazdır, mutlaka okuyun!

İlgili kelimeler: rüyada üzüm yemek ve görmek

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir